Ruch w prasie...

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7863
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Ruch w prasie...

#25022 Post autor: Scypion » 30 mar 2019, o 07:04

_BiADACZ_ pisze:
28 mar 2019, o 16:21
niech zdejmują, na mecze się chodzi, a nie ogląda w TV. ;)
Poważne kluby i sponsorzy zdecydowanie stawiają na masowego odbiorce przed TV. Natomiast my pogrążając sie w kierunku czwartej ligi bediemy liczyc na zainteresowanie tych kilku przywiazanych. I nie bedzie dylematow

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10025
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25023 Post autor: jajo » 31 mar 2019, o 01:47

Można chyba wysnuć stwierdzenie, że rywalizacja na tle narodowościowym mocno oddziaływała na górnośląski futbol jeszcze na długo przed II Wojną Światową?

Jeżeli chodzi o Górny Śląsk, tak naprawdę pewne narodowościowe konflikty zaczęły się ujawniać już po traktacie wersalskim i podziale terytorium na część polską i niemiecką. A w czasie wojny piłkarze i kibice starali się w miarę możliwości akcentować swoją tożsamość. Przywołuję w książce przykłady dwóch sytuacji, które doczekały się innego zakończenia. W pierwszym przypadku działo się to na spotkaniu pomeczowym – drużyny rywalizujące wcześniej na boisku spotkały się przy szklance czegoś mocniejszego w restauracji, pozwalając sobie na intonowanie różnych piosenek. Słynny Teodor Peterek odśpiewał wówczas hymn Ruchu Chorzów po polsku, co nie zakończyło się żadnym konfliktem. Wszyscy się rozeszli w zgodzie. Drugi przypadek dotyczy innego klubu z Chorzowa. Piłkarze wracali pociągiem i pozwolili sobie zaintonować przyśpiewkę Ruchu, też po polsku. Za zgodą swojego prezesa, Niemca, któremu to w ogóle nie przeszkadzało. Ale przeszkadzało innym pasażerom – sprawa stała się polityczna i zakończyła się definitywnym rozwiązaniem sekcji piłkarskiej klubu.

http://weszlo.com/2019/03/30/wojna-zabr ... zm4kkJz4eg

jest tez o tym jak Ruch jechal do niemieckiego Zabrza, zeby uczcic 11 listopada albo o przedwojennych hculiganach i zakazach stadionowych. albo na co zbierano na Ruchu do puchy podczas wojny :D
polecam sie na chwile przeniesc w czasie w tym smutnym okresie.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

chropaczow
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 834
Rejestracja: 1 sie 2018, o 18:27
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25024 Post autor: chropaczow » 15 kwie 2019, o 18:28

Niebiescy po porażce z Gryfem Wejherowo są w bardzo trudniej sytuacji i grozi im spadek do trzeciej ligi. - Zastanawiamy się nad zmianami - mówi Zdzisław Bik, przewodniczący rady nadzorczej.

W niedzielę Ruch przegrał na wyjeździe 2:3 i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli II ligi. - Naszych piłkarzy stać na zwycięstwa, w opinii specjalistów mamy podobno zawodników, którzy mogliby grać w pierwszej lidze. Te słabe wyniki wszystkich nas martwią. Ja jestem jednak przeciwny zmianie trenera, bo mamy mało czasu, a nowy szkoleniowiec będzie chciał wprowadzić swój styl gry. Dla nas obecnie każdy mecz to walka o życie. Poczekajmy po prostu do następnego spotkania. Ja oczywiście wciąż wierzę w utrzymanie - mówi "PS" Śląski biznesmen, który na Ukrainie szukał pomocy dla Ruchu.

- Rozmawialiśmy z Dynamem Kijów. Chcieliśmy, aby ukraiński klub dołączył do nas jako współinwestor, byłby wtedy jednym z udziałowców a Ruch stałby się zapleczem dla Dynama. Przedstawiciele klubu z Kijowa stwierdzili jednak, że nasza drużyna musiałaby być przynajmniej w pierwszej lidze - zdradza Bik, który jest prezesem firmy Fasing, specjalizującej się w produkcji łańcuchów dla górnictwa. - Nasza grupa Fasing działa na rynku ukraińskim, mamy tam dobre kontakty i właśnie dlatego rozmawialiśmy z Dynamem - dodaje.

źródło: Przegląd Sportowy

scaneRboy
Posty: 8165
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25025 Post autor: scaneRboy » 15 kwie 2019, o 19:56

Te Dynamo to kolejny kawalek zgnilej kielbachy, zebysmy o czym gadali do kolejnej porazki.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11925
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25026 Post autor: Ozor » 15 kwie 2019, o 20:25

chropaczow pisze:
15 kwie 2019, o 18:28
Niebiescy po porażce z Gryfem Wejherowo są w bardzo trudniej sytuacji i grozi im spadek do trzeciej ligi. - Zastanawiamy się nad zmianami - mówi Zdzisław Bik, przewodniczący rady nadzorczej.

W niedzielę Ruch przegrał na wyjeździe 2:3 i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli II ligi. - Naszych piłkarzy stać na zwycięstwa, w opinii specjalistów mamy podobno zawodników, którzy mogliby grać w pierwszej lidze. Te słabe wyniki wszystkich nas martwią. Ja jestem jednak przeciwny zmianie trenera, bo mamy mało czasu, a nowy szkoleniowiec będzie chciał wprowadzić swój styl gry. Dla nas obecnie każdy mecz to walka o życie. Poczekajmy po prostu do następnego spotkania. Ja oczywiście wciąż wierzę w utrzymanie - mówi "PS" Śląski biznesmen, który na Ukrainie szukał pomocy dla Ruchu.

- Rozmawialiśmy z Dynamem Kijów. Chcieliśmy, aby ukraiński klub dołączył do nas jako współinwestor, byłby wtedy jednym z udziałowców a Ruch stałby się zapleczem dla Dynama. Przedstawiciele klubu z Kijowa stwierdzili jednak, że nasza drużyna musiałaby być przynajmniej w pierwszej lidze - zdradza Bik, który jest prezesem firmy Fasing, specjalizującej się w produkcji łańcuchów dla górnictwa. - Nasza grupa Fasing działa na rynku ukraińskim, mamy tam dobre kontakty i właśnie dlatego rozmawialiśmy z Dynamem - dodaje.

źródło: Przegląd Sportowy
nie mogę czytać tych bzdur :wsciekly:

Awatar użytkownika
Rejon
Posty: 587
Rejestracja: 8 maja 2003, o 20:15
Lokalizacja: sajliżja
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25027 Post autor: Rejon » 15 kwie 2019, o 20:36

Równie dobrze jo bych mog napisać: W czasie pobytu w Monachium przechodząc obok siedziby Bayernu wstąpiłem zapytać, czy nie chcieli by przypadkiem uratować Ruchu Chorzów. Portier powiedział, że nie.

PS. nawet jak sie odrodzymy, w co wątpia, to ciekawe wiela FC i dzielnic pieron szczeli.
"Od piłkarzy wymagam wyłącznie respektu. Tak jak w szkole musisz mieć szacunek do nauczyciela, w domu do ojca i matki, tak w szatni do trenera. I ten respekt musi być zawsze, a nie tylko wtedy, kiedy trener zrobi awanturę." - J. Kocian

tito
Posty: 285
Rejestracja: 23 lis 2009, o 12:22
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25028 Post autor: tito » 15 kwie 2019, o 20:39

buhaaa robi z Nos idiotów ukraina taczka dla bika sory chopy kara :szok:

Awatar użytkownika
czoRny
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 3671
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 23:30
Lokalizacja: Glezgoł
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25029 Post autor: czoRny » 15 kwie 2019, o 22:38

Jo sie teraz pytol kibiców Celtiku bo akurat z nimi teraz robia czy by niy chcieli wspomóc Ruchu to mi powiedzieli ze niy bo im Nasze barwy niy odpowiadajom jak zmiyniymy na zielono-bóle to i tak niy bo wiedzom że jo bardzij za Ryndzersami....
19.11.1947-24.10.2012 R.I.P
http://www.youtube.com/watch?v=DHz_RYOoWo4

Elmer
Posty: 10286
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25030 Post autor: Elmer » 15 kwie 2019, o 22:46

czoRny pisze:
15 kwie 2019, o 22:38
Jo sie teraz pytol kibiców Celtiku bo akurat z nimi teraz robia czy by niy chcieli wspomóc Ruchu to mi powiedzieli ze niy bo im Nasze barwy niy odpowiadajom jak zmiyniymy na zielono-bóle to i tak niy bo wiedzom że jo bardzij za Ryndzersami....
Zapytam jutro na Uranii. Może oni się zgodzą.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

LEMON-CHORZOW
Posty: 1082
Rejestracja: 24 gru 2009, o 14:40
Lokalizacja: CHORZOW
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25031 Post autor: LEMON-CHORZOW » 15 kwie 2019, o 23:20

Rozmawialiśmy z Dynamem Kijów. Chcieliśmy, aby ukraiński klub dołączył do nas jako współinwestor, byłby wtedy jednym z udziałowców a Ruch stałby się zapleczem dla Dynama. Przedstawiciele klubu z Kijowa stwierdzili jednak, że nasza drużyna musiałaby być przynajmniej w pierwszej lidze - zdradza Bik, który jest prezesem firmy Fasing, specjalizującej się w produkcji łańcuchów dla górnictwa. - Nasza grupa Fasing działa na rynku ukraińskim, mamy tam dobre kontakty i właśnie dlatego rozmawialiśmy z Dynamem - dodaje. ,,, ciekawe czemu ten milioner nie wpadl na ten pomysl jak my szorowali dno w 1 lidze ,,,

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10219
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25032 Post autor: gerhat » 15 kwie 2019, o 23:43

Czytać się tego nie da! Co to za Janusz i Kikut futbolu! Popierdółka z popiździółką! Obrzempała Hałabała Tuk Tuk pi***olony!
Co on bredzi, toniemy a on o Dynamie Kijów bajki opowiada że niby chciał ale nie wyszło. To jest ku*** nieudacznik nie mniejszy niż ten geniusz napadu Idzik! Miejsce takiego gówna jest w szambie a nie w Ruchu!

Awatar użytkownika
Jano99
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 422
Rejestracja: 21 mar 2016, o 14:36
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25033 Post autor: Jano99 » 16 kwie 2019, o 02:39

Powiedział to tylko dlatego żeby mu nie zarzucali,że nic nie robi dla Ruchu. Cała ta jego wypowiedź dziwna trochę. Nie wiadomo skąd i po co wyskoczył z tym Dynamem Kijów

scaneRboy
Posty: 8165
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25034 Post autor: scaneRboy » 16 kwie 2019, o 06:58

Owszem dziwna. Coś mi chodzi po głowie, ale zaraz napiszecie (słusznie :) ), że to teoria spiskowa :D
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

niebieski73
Posty: 491
Rejestracja: 21 lis 2009, o 19:34
Lokalizacja: FCI
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25035 Post autor: niebieski73 » 16 kwie 2019, o 08:09

Teraz przeczytołek wypowiedź Bika. Ja pie*dole co on wygaduje, jego trza na kara wsadzić i do egzorcysty wywieź

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 71 gości