Stowarzyszenie Wielki RUCH

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
MaRko22
Posty: 1880
Rejestracja: 16 cze 2009, o 22:38
Lokalizacja: Chorzów/Piekary Śląskie
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#16 Post autor: MaRko22 » 12 cze 2018, o 10:03

Lightman pisze:
11 cze 2018, o 21:42
@MaRko22 dziekuje za sugestię, ale skąd pewność, że nie działamy na tym polu?
Inaczej - członkiem Stowarzyszenia wedlug ogólnej idei nie zostaje się dla jakichkolwiek korzyści, a jedynie dla wspólnie obranego celu (w naszym przypadku to pomoc klubowi).
Zdajemy sobie jednak sprawę, że takie "karty lojalnościowe" zachęcą potencjalnych członków, a i jest zainteresowanie tematem w obszarze mikro przedsiębiorców w naszym rejonie.
Pisze to jako zwykły kibic, zjadacz chleba i osoba niezwiązana z klubem. Skoro sam nie czytam o Was i nie dotarliscie do mnie tzn. że mam prawo by myśleć, że tego nie robicie. Nie chodzi o to jak wygląda sprawa zakulisowo. Żeby nakłonić ludzi mojego pokroju musicie cały czas informować o Waszych planach i sukcesach. Róbcie raporty miesięczne i piszcie w nich : "W miesiącu kwietniu mieliśmy 150 członków, w maju 170, w czerwcu 200 uzyskując tyle a tyle ze skladek". Chwalicie się sukcesami, nawet jak są znikome. Lubie plany i założenia. Zbierajcie partnerów, zróbcie wewnętrzna giełdę, musicie dać sygnał, że oprócz wspierania Ruchu czlonkostwo w Wielkim Ruchu daje ciekawe opcje. Samych fanatyków jest w ogóle kibiców garstka. Cześć wyda pieniadze tylko na najniższa składkę, ale pewnie 3/4 osób sympatyzujacych z Ruchem zgodzi się ze zdaniem, że gdyby miał opcje przepisać się na inna siłownię, zreperować samochód w innym warsztacie i kupić efajke u lokalnego partnera dając choćby kilka złotych na swój klub - zrobi to. Przecież i tak te pieniądze wyda.

Zacznijcie od celu zbierania miesięcznie 4 tysięcy i podwyższajcie próg o kolejne kwoty w następnych miesiącach. Wtedy i ja zapisze siebie a kilka z moich firm dołączy do Waszego klubu.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2018, o 10:10 przez MaRko22, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
szogun
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1217
Rejestracja: 28 kwie 2008, o 23:03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#17 Post autor: szogun » 12 cze 2018, o 10:04

Ja byłem jednym z tych którzy mówili żeby czy to WR zakupiło wypasiony autobus dla piłkarzy bo Grzesiem jeździć to trochę wstyd, ja prosiłem żeby WR zakładał drużynę w B klasie by uniknąć sytuacji gdzie nie będziemy grać nigdzie. Ale jak się dowiedziałem ile osób się zapisało to przerazilem się.
Mamy tragiczna sytuację. Cała a PF zrobiła klubowi czarny PR, sponsorzy nie chcą być utożsamiani z kibicami kryminalistami. Kibice nie ufają kibicom stowarzyszeniom, innym kibicom. Każda dobra inicjatywa spotyka się ze sporym sceptycyzmem.
Potencjał mamy ogromny. Wystarczy popatrzeć na zbiórki charytatywne gdzie kibice Ruchu nie szczedza grosza. Trzeba przełamać tej impas nieufności. Z jednej strony mamy Szymona ktory robi ogromną robotę dla kibiców, klubu, dla naszej przyszłości. Miałem okazję z nim porozmawiać o jego planach i mówię Wam ludzie, jak wypali to klekajcie narody. Szymon przez rok zrobił więcej dobrego marketingu dla Ruchu niż inni przez 10 lat.
Także WR robi wiele dobrego, wystarczy zobaczyc że sponsorzy chcą nimi rozmawiać. Niespotykane, można byc transparentnym i uczciwym.

A na koniec coś co mi powiedział znajomy. Mówi mi "ku***, szczew się zapisało do ich socios 2000 w tydzień, a nas 200 w pół roku. Żenada.".

Kibice Ruchu najlepsi kibice w Polsce? Czy aby na pewno? Może rusza ludzie się zapisywac jak do smyczy Wielki Ruch i karty członkowskiej dorzuca krupnioka?

Awatar użytkownika
Lightman
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 563
Rejestracja: 26 lis 2014, o 11:35
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#18 Post autor: Lightman » 12 cze 2018, o 10:09

wiesiek1 pisze:
12 cze 2018, o 09:44
Moim zdaniem powinno też powstać forum do wymiany opinii tylko dla członków stowarzyszenia.
Tam można już konkretne pomysły wcielac w życie.
Członek stowarzyszenia to jednak zupełnie inna wiarygodność niż anonimowa postać na forum.
Zgadzam się. Omawialiśmy ten temat już jakiś czas temu, ale na razie go porzuciliśmy ze względu na koszty i RODO.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10030
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#19 Post autor: jajo » 12 cze 2018, o 10:15

Lightman pisze:
12 cze 2018, o 10:09
wiesiek1 pisze:
12 cze 2018, o 09:44
Moim zdaniem powinno też powstać forum do wymiany opinii tylko dla członków stowarzyszenia.
Tam można już konkretne pomysły wcielac w życie.
Członek stowarzyszenia to jednak zupełnie inna wiarygodność niż anonimowa postać na forum.
Zgadzam się. Omawialiśmy ten temat już jakiś czas temu, ale na razie go porzuciliśmy ze względu na koszty i RODO.
wystarczy, że członkowie Wam podają nicki z forum i założycie sobie tajne podforum tutaj. myślę, że ominiecie w ten sposób RODO a zrealizujecie cel.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

wiesiek1
Posty: 3965
Rejestracja: 22 sty 2011, o 22:46
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#20 Post autor: wiesiek1 » 12 cze 2018, o 11:45

Socios z tego co wiem nie muszą płacić nawet minimalnej składki a to zmienia postać rzeczy. Placi kto chce. Dla mnie lepiej połowa tego ale realnie placacych i angazujacych się. Oczywiście do połowy daleko ale do osiągnięcia tak jak pisałem. Ciężko przez Rodo ale idealnie żeby klub udostępnił listę osób kupujących karnety WR. To najlepszy target na wstąpienie do stowarzyszenia i w tej grupie trzeba agitowac najbardziej.
Piękne w życiu są tylko szpile ...

Con cantera y afición, no hace falta importación

Awatar użytkownika
Lightman
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 563
Rejestracja: 26 lis 2014, o 11:35
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#21 Post autor: Lightman » 12 cze 2018, o 12:24

Socios musza placic skladki, roznica w tym, że mają to rozbite na kategorie (Bajtel, Standard, Silver itd. Kwotowo rozbite od 20zl/mc do 200zl/mc).
Nie możemy prosić o udostępnienie listy karnetowiczów. Co zrobic zeby było nas wiecej? My na pewno będziemy robić kolejne akcje, a każdy członek może zachęcać swoich znajomych do zapisu

Awatar użytkownika
pRedatoR
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 317
Rejestracja: 23 lis 2009, o 15:19
Lokalizacja: Górny Śląsk!
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#22 Post autor: pRedatoR » 12 cze 2018, o 13:55

Ja sobie dałem dwa lata na rozwój Stowarzyszenia. przez ten okres będę wpłacał pieniądze. po tym okresie wydaje mi się, że powoli coś powinno się krystalizować. Musimy obdarować zaufaniem tych ludzi, którzy się podjęli tej mozolnej, niewdzięcznej (teraz) funkcji.
Osobiście uważam, że każdy kogo stać zwyczajnie w świecie powinien się zapisać. Jak będą wpływy to i łatwiej coś zorganizować. Wtedy Ci, którzy mają jakiekolwiek na tą chwilę obawy. opory przekonaliby się dużo szybciej, że nikt ich nie chce wykiwać lub zwyczajnie w Świecie oszukać.

WTH
Posty: 299
Rejestracja: 4 cze 2018, o 09:18

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#23 Post autor: WTH » 12 cze 2018, o 15:40

jajo pisze:
11 cze 2018, o 21:58
WTH pisze:
11 cze 2018, o 21:43
Może warto byłoby się zastanowić nad tym, by część składek szła na wykupywanie akcji Ruchu...?
200 osob x 20zl = 4000 miesiecznie.
12msc = 48 tysiecy rocznie.

ciul a nie akcje da sie za to kupic. stowarzyszenie mialoby pewnie jakiś promil akcjonariatu, daleko nawet do udzialu w WZA. Lepiej wiec, ze szukaja realnych dzialan.


Przy 1k ludzi dałoby radę wykupywać 3% ackji klubu rocznie.

Awatar użytkownika
Raider94
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 32
Rejestracja: 3 maja 2011, o 00:55
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#24 Post autor: Raider94 » 12 cze 2018, o 15:45

Zapominasz o tym, że wykup na taką skalę mocno wywindowałby cenę, po drugie wykup z rynku wtórnego to tak naprawdę pakowanie pieniędzy członków do kieszeni osób prywatnych które wcześniej w akcje zainwestowały. Kupno akcji Ruchu to najgorszy możliwy sposób na wydanie środków, zwłaszcza że regularnie dokonywane są konwersje wierzytelności na akcje. Nasze 3 % w tydzień mogłoby okazać się nic nie warte.

Awatar użytkownika
Przemo1234
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 321
Rejestracja: 7 sie 2011, o 14:22
Lokalizacja: SH
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#25 Post autor: Przemo1234 » 13 cze 2018, o 10:41

Dwa dni temu wpadł mi pomysł który miałem zaproponować stowarzyszeniu w tym temacie, a mianowicie właśnie oznaczenie użytkowników forum wspierających WR :) Widzę, że zostało to już wprowadzone :) Choć moja propozycja jest taka by do dowolnego avatra dodać 'nakładkę' - małe logo WR w prawym dolnym rogu. :)
Pierwszy mecz: Ruch Chorzów 3-2 Odra Wodzisław Śląski (20 kwietnia 2010 r.)
Karnetowicz: od 2011 roku
Wielki Ruch: członek od kwietnia 2019 r.

Awatar użytkownika
Lightman
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 563
Rejestracja: 26 lis 2014, o 11:35
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#26 Post autor: Lightman » 13 cze 2018, o 11:07

Oznaczenie użytkowników wspierających WR jest z troszkę innym powodów.
Ogłosimy to niebawem oficjalnie na naszych kanałach, jak i tutaj, ale możemy sie pochwalić, że powstało tutaj Forum wyłącznie dla Członków WR.
Dany użytkownik musi się do nas zgłosić na PRIV i podać najlepiej numer konta bankowego na który wpłaca składki w celu weryfikacji jego przynależności do WR.

Po weryfikacji i zaproszeniu do Grupy, jego Nick zmieni kolor, oraz będzie miał adnotację "Wspiera Wielki Ruch".

Jeszcze to wszystko dokładnie opiszemy i wytłumaczymy, ale chętnych Członków, którzy już teraz są tutaj na Forum i chcieliby mieć dostęp do Forum WR zapraszam do kontaktu na PRIV.

cheapgun
Posty: 708
Rejestracja: 13 lis 2012, o 15:39
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#27 Post autor: cheapgun » 13 cze 2018, o 12:52

Kiedy bedzie mozliwosc rejestracji online?
Niebieski Chropaczów

miechowiner13
Posty: 1358
Rejestracja: 14 lis 2013, o 09:37
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#28 Post autor: miechowiner13 » 13 cze 2018, o 13:15

cheapgun pisze:
13 cze 2018, o 12:52
Kiedy bedzie mozliwosc rejestracji online?
Jo też o to pytoł i wg przepisów podobno nie ma takiej możliwości, musi być oryginał podpisu, można listownie się zapisać

Awatar użytkownika
Raider94
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 32
Rejestracja: 3 maja 2011, o 00:55
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#29 Post autor: Raider94 » 13 cze 2018, o 13:18

Obecnie w świetle obowiązującego prawa nie ma możliwości dołączenia do stowarzyszenia przez Internet. Złożenie deklaracji wymaga podpisu wnioskującego o przyjęcie. Podpis wymaga formy pisemnej ewentualnie kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

W statucie celowo zawarliśmy furtkę na wprowadzenie tego rozwiązania:
"Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych i niepozbawiona praw publicznych, która złoży na ręce Zarządu deklarację członkowską na piśmie bądź spełni warunki złożenia deklaracji drogą elektroniczną ustalone przez zarząd w odrębnej uchwale." Natomiast dopóki nie zmieni się ustawa i prawo nie otworzy się na nowe technologie - nie mamy możliwości przyjmowania członków w tej formie.

W tej chwili deklarację można wydrukować wypełnić i wysłać pocztą na adres siedziby.

cheapgun
Posty: 708
Rejestracja: 13 lis 2012, o 15:39
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Wielki RUCH

#30 Post autor: cheapgun » 13 cze 2018, o 13:28

Dziekuje za odpowiedz
Niebieski Chropaczów

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], J_Klimzowiec, klimz(R)owiec, OSH i 81 gości