Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
NG1920
Posty: 1193
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#211 Post autor: NG1920 » 30 wrz 2023, o 21:41

Zip pisze:
30 wrz 2023, o 20:39
Skrobacz pisze:Feliks strzelił, ale 3 minuty wcześniej po jego błędzie mogło być 1:3. Dlatego ma tych minut mniej, czasem szwankuje jego odpowiedzialność za piłkę. Na na tych pozycjach rywalizacja w naszej kadrze jest stosunkowo duża
Miałem tutaj trochę bronić Skrobacza ale po tej wypowiedzi to już ręce opadają - zamiast budować zawodnika to takie teksty… tam atmosfera to chyba nie jest najlepsza i pewnie dlatego boją się ryzykować.
Sam dziennikarz zadając pytanie o to czemu Feliks nie ma tyle minut ile by się wydawało wspomniał, że "nie były to jego najlepsze minuty przez błędy w defensywie", więc to nie jest tak, że Skrobacz wyjął to nagle sam, żeby chłopa zdemotywować, tylko potwierdził to co padło w pytaniu. Cała odpowiedź dotyczyła właśnie powodów jego małej liczby minut, więc odpowiedź jest logiczna. Sumarycznie został za dzisiaj pochwalony.

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6241
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#212 Post autor: heli » 30 wrz 2023, o 22:01

ci co tak ochoczo wrzucają tu cytaty, to mogliby przynajmniej wrzucić całość odpowiedzi i treść danego pytania, a nie zdanie wyrwane z dupy. Sam się nabrałem, bo teraz dopiero obejrzałem całość konferencji i conajmniej większość wypowiedzi (o meczu, o Feliksie, o transferach), która tu była wrzucana jako cytat ma całkiem inny wydźwięk niż tutaj ktoś się starał przedstawić w wyciętym i pasującym dla swoich interesów zdaniu.

A tak bardziej na spokojnie to w pierwszej połowie to my chyba sami siebie próbowali zaskoczyć, rogi bite idealnie na kontre (ostatni taki to chyba Ecik z Bełchatowem) wolne i auty jakieś kombinowane i nerwowe (no może to miałbyć plan wiedząc, że grę w powietrzu z Puszczą przegrywamy tylko, że miało się wrażenie, że my wciepując już myśleli o powrocie). To wszsystko było tragiczne i niestety kolejny słaby mecz osamotnionego w tej połowie Szczepana. Nawet próby pressingu były tak nie udolne w tej połowie, że prawie zawsze jeden leciał a drugi do kolejnego chopa już nie.
Zresztą początek drugiej połowy też nie najlepszy. Potem kapitalny strzał życia Swędrowskiego (szczerze daleki jestem od tego, że on zagrał ogólnie jakieś rewelacyjny mecz), który dał kontakt i nadzieje, że może coś jeszcze wpadnie.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2023, o 22:18 przez heli, łącznie zmieniany 2 razy.
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

True Blue
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1033
Rejestracja: 8 sie 2007, o 20:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#213 Post autor: True Blue » 30 wrz 2023, o 22:08

Jo po dzisiejszym szpilu mom taki bajzel we gowie, że niy co myśleć o tym wszystkim. Drugo połowa super, ale prawie my sfalili ze drużynom kaj we piyrszym składzie gro Koj z Walskim!
ZAWSZE NIYBIESKI

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10196
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#214 Post autor: jajo » 30 wrz 2023, o 22:23

arcio pisze:
30 wrz 2023, o 21:36
Na spokojnie. Wiemy w jakim miejscu jesteśmy i na co się pisaliśmy awansując. Nie jestem w klubie więc mogę tylko napisać że przypuszczam, że nas nie stać na lepszych zawodników bez życia na kredyt. Tak samo z trenerem. Raczej nie stać na nowego ale chyba trzeba tutaj zaryzykować i jednak dać nowy impuls. W mojej ocenie ten trener nie da rady naszych wyciągnąć poza strefę spadkową. Niestety bo facet spoko ale jednak na EX jeszcze nie ma papierów. Dziś też po raz kolejny trener się lekko rozminął. Można powiedzieć, że zagrał ustawieniem jaki większość chciała ale kurde, myśmy w pierwszej połowie zagrali katastrofalnie jakby nikt nie wiedział co robić... Druga połowa to chyba trzy inne warianty w czasie 45 minut, walka, trochę więcej chęci i wyszarpany remis z wątroby. Puszcza zagrała w II połowie ultra defensywnie i na tym straciła.
Wiem że Swędrowski strzeli i asystował ale ja jakoś dziś nie uważam, że zagrał - oczywiście nie liczą akcji bramkowych - jakoś wybitnie. A wręcz grając na 10 mega słabo. Jego miejsce - jak już ma grać - to niżej, nawet na 6. Dziś w II połowie wielokrotnie, tak jak Sikora, cofał się na środek obrony rozpychając stoperów i przesuwając boki na wahadła. Kiedyś o tym pisałem i za to plus. Wspomniany Sikora to wg mnie dzisiaj znowu potwierdził że EX dla niego za wysokie progi i to mocno. Myślę o graniu w pomocy. Jednak bym go zostawił, jak ma grać, na środku obrony w 3osobowym bloku stoperów. Wójtowicz dziś na skrzydle słabo. Kozakowi coraz bardziej chyba wychodzi i się chce. Szczepan szarpał ale w II połowie niewidoczny, co aż dziwi. Jemu zaszkodziło granie na więcej niż jednego napastnika co pokazuje, że ten schemat w ogóle nie był chyba trenowany. Obrona znowu niepewna ale może jak w końcu zaczną się zgrywać w JEDNYM ustawieniu to będzie lepiej. Pierwsza bramka to znowu parodia. Koleś wrzuca z autu, naszych dwóch skacze (jeden z przodu a drugi z tyłu) i przegrywają główkę. Piłka leci dalej i znowu to samo. Skacze chyba Bartol z przeciwnikiem i na ch*** doskakuje Michalski zostawiając swojego. Głowa przegrana znów przez naszych dwóch, piłka spada pod nogę puszki a Wójtowicz za daleko, ale to nie był jego chłop i bramka. Rok temu pisałem żeby zatrudnić kogoś do uczenia gry w defensywie skoro nie ma w sztabie nikogo kto to ogarnia.
I na koniec pytanie do trenera. Co musi zrobić Feliks żeby mógł zagrać tam gdzie mu najlepiej pasuje czyli na 9????? Wchodzi Steczyk na szpicę i nie ma żadnego zagrożenia. Feliks bramka z miejsca gdzie powinien grać.
Zobaczymy czy zarząd się zdecyduje na nowego trenera. Ja bym chyba ryzykował. Bo jak przed sezonem mogliśmy przypuszczać że będziemy słabi ale kurde ja tu widzę w tym zespole potencjał na utrzymanie. Tylko trzeba inaczej tych ludzi dobrać, poprowadzić i ustawić.
druga polowe gralismy 3-4-2-1. troche stylistyka ludzi powodowala, ze te pozycje sie inne wydawaly.
zagralismy te 4 z tylu i byli mocno bezzebni z przodu. nie bede narzekal na gre z tylu, te 2 gole bardzej przypadkowe i z bledow indywiudalnych niz z dziur w taktyce, ale do gry do przodu nam to nie sluzy.

wyciagamy wnioski, chocby personalne, tylko Steczyk mi sie nie zgadza (choc dzis asysta drugiego stopnia).
mam nadzieje, ze co raz szerszy atak pozwoli zarzadowi stanac ze sztabem w jednej linii, a nie poswiecic sztab, bo jak kolejnemu sztabowi nie pojdzie, to juz winny zostanie tylko jeden.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
karol fryna
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 339
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:18
Lokalizacja: ruda slaska
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#215 Post autor: karol fryna » 30 wrz 2023, o 22:34

Brosz? a za tego od transferow pajaca kto?

Awatar użytkownika
Radvan138
Posty: 2545
Rejestracja: 19 lip 2011, o 15:56
Lokalizacja: iRys
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#216 Post autor: Radvan138 » 30 wrz 2023, o 22:40

karol fryna pisze:
30 wrz 2023, o 22:34
Brosz? a za tego od transferow pajaca kto?
mamy w ciul specjalistow od wszystkiego na forum, moze wolontariat zrobia dla dobra klubu

Awatar użytkownika
karol fryna
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 339
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:18
Lokalizacja: ruda slaska
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#217 Post autor: karol fryna » 30 wrz 2023, o 22:46

jeszcze CZAS ODBUDOWY nie rozliczony!

arcio
Posty: 4792
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#218 Post autor: arcio » 30 wrz 2023, o 22:49

jajo pisze:
30 wrz 2023, o 22:23
druga polowe gralismy 3-4-2-1. troche stylistyka ludzi powodowala, ze te pozycje sie inne wydawaly.
Ja tam widziałem Wójtowicza na prawej obronie po zejściu Michalskiego. Potem grał wyżej i się bardzo często dublował z Kozakiem
jajo pisze:
30 wrz 2023, o 22:23
zagralismy te 4 z tylu i byli mocno bezzebni z przodu. nie bede narzekal na gre z tylu, te 2 gole bardzej przypadkowe i z bledow indywiudalnych niz z dziur w taktyce, ale do gry do przodu nam to nie sluzy.
Ty masz od początku problem z takim systemem ale masz do tego prawo. Takie 4-2-3-1 jest ok ale jak grasz w środku pola dwoma szóstkami plus Swędro na 10 to jak masz kreować akcje? Poza tym zobacz jak słabo w I połowie zagrał Wójtowicz (choć nikogo nie można za te połowę wyróżnić). Skrzydła nie pomagały, środek daremny i jeden Szczepek - jak tu stwarzać okazje?
nigdy nie jest za późno

NG1920
Posty: 1193
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#219 Post autor: NG1920 » 30 wrz 2023, o 23:06

karol fryna pisze:
30 wrz 2023, o 22:34
Brosz? a za tego od transferow pajaca kto?
Czyli chcesz wywalić Skrobacza, Stokłosę i Siemianowskiego? :rotfl:

Awatar użytkownika
karol fryna
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 339
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:18
Lokalizacja: ruda slaska
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#220 Post autor: karol fryna » 30 wrz 2023, o 23:09

NG1920 pisze:
30 wrz 2023, o 23:06
karol fryna pisze:
30 wrz 2023, o 22:34
Brosz? a za tego od transferow pajaca kto?
Czyli chcesz wywalić Skrobacza, Stokłosę i Siemianowskiego? :rotfl:
zesroles sie juz?

19JeRRy20
Posty: 835
Rejestracja: 16 paź 2009, o 17:11
Lokalizacja: Ruda Slaska
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#221 Post autor: 19JeRRy20 » 30 wrz 2023, o 23:12

Brak mi już czasem słów.. Co do zmiany trenera jeszcze próbuje was zrozumieć, że trzeba ratować ten sezon i może efekt nowej miotły by coś pomógł.
Jednak jak widzę teksty i wyzywanie naszych ludzi w zarządzie to już brakuje słów. To chyba nawet bardziej boli niż ostatnie wyniki. Jak można osoby, które uratowały nasz klub przed bankructwem i upadkiem wyzywać od pajaców? Spójrzcie do lustra sobie w oczy i zadajcie pytanie jakimi ludźmi jesteście i co soba reprezentujecie.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2023, o 23:12 przez 19JeRRy20, łącznie zmieniany 1 raz.

arcio
Posty: 4792
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#222 Post autor: arcio » 30 wrz 2023, o 23:12

Teraz w Liga+ Kosowski pokazał naszą obronę przy bramce z autu dla Puszczy. Patologia i kryminał gry obronny.
nigdy nie jest za późno

scaneRboy
Posty: 8360
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#223 Post autor: scaneRboy » 30 wrz 2023, o 23:19

Niektórym brakuje klasy, ale każdy ma prawo do emocji, w myśl zasady: kiedy rozum śpi...


Z tą obrona trzeba coś zrobić. Frajersko tracimy bramki, mimo że przez wiele minut zespół gra naprawdę dobrze. Może problemem jest brak utrzymania odpowiedniej koncentracji przez cały mecz.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

19JeRRy20
Posty: 835
Rejestracja: 16 paź 2009, o 17:11
Lokalizacja: Ruda Slaska
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#224 Post autor: 19JeRRy20 » 30 wrz 2023, o 23:21

scaneRboy pisze:
30 wrz 2023, o 23:19
Niektórym brakuje klasy, ale każdy ma prawo do emocji, w myśl zasady: kiedy rozum śpi...


Z tą obrona trzeba coś zrobić. Frajersko tracimy bramki, mimo że przez wiele minut zespół gra naprawdę dobrze. Może problemem jest brak utrzymania odpowiedniej koncentracji przez cały mecz.
Zdecydowanie aktualnie na treningach podstawa powinna być gra defensywna.
Zastanowiłbym się również nad zatrudnieniem w klubie psychologa sportowego.

arcio
Posty: 4792
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, sobota 30.09.2023

#225 Post autor: arcio » 30 wrz 2023, o 23:35

scaneRboy pisze:
30 wrz 2023, o 23:19
Z tą obrona trzeba coś zrobić. Frajersko tracimy bramki, mimo że przez wiele minut zespół gra naprawdę dobrze. Może problemem jest brak utrzymania odpowiedniej koncentracji przez cały mecz.
Nasza gra obronna szwankuje po całości od kilku dobrych miesięcy a pisanie przed ligą o "najlepszej obronie w I lidze" była :szok:
W mojej ocenie tu trzeba iść w postawienie na 4 ludzi i po pierwsze ustabilizować jej grę a nie że co mecz to inny zestaw i schemat. Po drugie to są błędy w 90% indywidualne więc tłuc do głowy, pokazywać i trenować. Jeżeli zawodnicy się uczą EX to podstawy bronienia już powinni znać. Jak widać nie znają :(
nigdy nie jest za późno

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19aRtuR20, BandzioR, GbatJ1920, Google Adsense [Bot], heli, Majestic-12 [Bot], Stasiu19R20 i 67 gości