Modernizacja stadionu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
NG1920
Posty: 1157
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18976 Post autor: NG1920 » 21 wrz 2022, o 10:58

Sensowne realia cenowe zmieniają się z dnia na dzień i to będzie najtrudniej. Jednak co do zaprojektowania 'przez kogoś' to chyba najlepiej znaleźć na stadiony.net kilka najtańszych stadionów na te 16-18tys, które mają właśnie jakieś zaplecze i podać je jako przykład. Byłem ostatnio na jednym ze stadionów w Chorwacji- pojemność 9800. Wyremontowany chyba 10 lat, dach tylko nad jedną trybuną, widać, że robiony po kosztach, bez szaleństwa, ale miał nowe krzesełka, trybuny podniesione ponad murawę o sensownym kącie nachylenia. Wejścia były tylko przez narożniki, a całe powierzchnie z trybun pod spodem zostały zabudowane lokalami usługowymi (chyba nawet kebab był...) dostępnym od zewnątrz niezależnie od otwarcia stadionu. I takie coś ma sens, bo przynosi drobne, ale zawsze jakieś pieniądze na co dzień, a nie tylko w dniu meczowym.

Dams0n
Posty: 723
Rejestracja: 5 gru 2017, o 16:50
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18977 Post autor: Dams0n » 21 wrz 2022, o 11:09

Ja bym kupil po prostu gotowy projekt tak jak ma Piast np od Paderbornu bodajże. Zrobić cos na wzór Widzewa/Pogoni (to marzenie, pewnie nierealne) i będzie dobrze. Nie musimy mieć dedykowanego stadionu, byleby jakis byl

Awatar użytkownika
Slawko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1732
Rejestracja: 15 lis 2003, o 11:59
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18978 Post autor: Slawko » 21 wrz 2022, o 11:23

Pisałem juz w dziale WR moj pomysl co mozna zrobic w kierunku stadionu. Odzew był na NIE. Moze i pomysl byl niemadry, moze nie, nie wiem. Innych sugestii nikt nie dodał.
Mamy jedno z najwiekszych stowarzyszen kibicow w Polsce, ktore dysponuje sporymi srodkami i doslownie nic nie robi w sprawie stadionu. Jest to dla mnie fest dziwne.
No coz widocznie wazniejsze na dzis sa koszulki, czapki, smycze czy dietetyk.
I to nie jest zarzut do zarzadu WR, tylko do członków, kibicow, ktorzy narzekaja, cmokaja jak to inni maja dobrze, ale sami nie podadza nawet jednego pomyslu jak mozna wykorzystac kase ze składek na walke o stadion.
Ale to pewnie ja jestem na tym punkcie zboczony, moze jest dobrze jak jest i jak odpowiednia ilosc razy stadion zaspiewa kto ma skad wypierd.. to wtedy budowa sie zacznie.
"Popularność Ruchu na Śląsku nie zna granic" - Przegląd Sportowy, 1934r.

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1414
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18979 Post autor: kroy » 21 wrz 2022, o 11:57

evn pisze:
21 wrz 2022, o 10:44
Scypion pisze:
21 wrz 2022, o 10:04
Ten kotalowy projekt nadaje sie na hasiok. Niestety. Funkcjonalność 0 (muzeum, sklepy, siłka, bar), komiczne 12 tysiecy miejsc plus jakies kuriozalne i niewiadomo kiedy mające byc zbudowane 4 tysiace dokladki w postaci jakichs konstrukcji stalowych... TEN PROJEKT NIE MA SENSU. REALIZACJA TEGO PROJEKTU NIC NAM NIE DA. JUZ NA STARCIE W MOMENCIE OTWARCIA BEDZIEMY 3 LIGI ZA KONKURENCJA. JEDYNA DROGA TO WYBORY, BO JEZELI KTOS WIAZE Z OBECNA EKIPA JAKIEKOLWIEK NADZIEJE TO JEST FANTASTĄ. Sorry za caps lock, ale to trzeba wyraznie powiedziec. Po 3 dekadach pierdolenia jesteśmy w tym samym miejscu w kwestii budowy stadionu. NIE MAMY NIC. TYLKO GANBA.
Może MY kibice powinniśmy stworzyć projekt z konsultacjami w szczególności z klubem i wyjść do miasta z pomysłem. Nie wiem jakie są koszty samej wizualizacji. Ale jeśli nic się nie ruszy, to zostanie stary nie funkcjonalny. Były debaty po manifestacjach, każdy swoje pomysły wrzucił, może czas przelać to na papier. Punkt pierwszy w zasadzie chyba najważniejszy budowa etapami. Reszta jak liczba skyboxów, pojemność, muzeum, sklep. bar to do przemyślenia przez osoby zorientowane w tematyce stadionowej... Nie wierzę że w NIEBIESKIEJ społeczności nie ma projektantów, którzy mogą coś wymyślić w jakiś sensownych realiach cenowych.
To będzie wtedy budowanie od tzw. Dupy strony
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

19Ruch20R
Posty: 395
Rejestracja: 2 sty 2010, o 12:27
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18980 Post autor: 19Ruch20R » 21 wrz 2022, o 16:24

http://stadiony.net/projekty/aut/raiffeisen_arena Dla mnie osobiście to jest bardzo dobry projekt stadionu dodatkowo układ trybun jest genialny. Pomarzyć zawsze można 😅

NG1920
Posty: 1157
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18981 Post autor: NG1920 » 21 wrz 2022, o 16:46

Mi za to spodobała się informacja przy ktoryms stadionie z chyba Belgii, że za jedną z trybun umieszczona zostala szkoła, dzięki czemu udało się dorwać dofinansowanie z tamtejszego ministerstwa nauki. Nie ma przypadkiem za mało przedszkoli w Chorzowie?

Awatar użytkownika
heR Fik
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 203
Rejestracja: 1 sty 2006, o 19:19
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18982 Post autor: heR Fik » 21 wrz 2022, o 16:59

19Ruch20R pisze:
21 wrz 2022, o 16:24
http://stadiony.net/projekty/aut/raiffeisen_arena Dla mnie osobiście to jest bardzo dobry projekt stadionu dodatkowo układ trybun jest genialny. Pomarzyć zawsze można 😅
19200 krzesełek i budujemy :rotfl:
..mizerna CICHA - stajenka licha.. :zalamany: pełna NIEBIESKIEJ chwały :hurra: :hurra:

Awatar użytkownika
Slawko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1732
Rejestracja: 15 lis 2003, o 11:59
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18983 Post autor: Slawko » 21 wrz 2022, o 17:54

19Ruch20R pisze:
21 wrz 2022, o 16:24
http://stadiony.net/projekty/aut/raiffeisen_arena Dla mnie osobiście to jest bardzo dobry projekt stadionu dodatkowo układ trybun jest genialny. Pomarzyć zawsze można 😅
Ja bym chciał to co w Bagdadzie ;⁠-⁠) ( al zawraa stadium)
https://youtube.com/shorts/aCq4JO-dFwo?feature=share
"Popularność Ruchu na Śląsku nie zna granic" - Przegląd Sportowy, 1934r.

Awatar użytkownika
KOSTA
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1728
Rejestracja: 8 maja 2003, o 12:32
Lokalizacja: aus Boerschachte
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18984 Post autor: KOSTA » 21 wrz 2022, o 18:02

A mie wk..wio to że my marzymy a wszedzie sie dzieje nawet u nich :( http://stadiony.net/w_budowie/pol/stadi ... katowicach
od bajtla po grob zawsze KS RUCH
Kattowitz Boerschachte

19Ruch20R
Posty: 395
Rejestracja: 2 sty 2010, o 12:27
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18985 Post autor: 19Ruch20R » 21 wrz 2022, o 20:09

Taka luźna propozycja z mojej strony może mamy na forum kogoś oprócz asceto kto by załóżmy stworzył film 30-40 minutowy z wypowiedziami byłych zawodników, trenerów, dziennikarzy na temat nowego stadionu? W mediach lub transmisjach meczowych ten temat przewija sie bardzo często.

Harpo
Posty: 3359
Rejestracja: 29 sty 2008, o 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18986 Post autor: Harpo » 21 wrz 2022, o 21:24

19Ruch20R pisze:
21 wrz 2022, o 20:09
Taka luźna propozycja z mojej strony może mamy na forum kogoś oprócz asceto kto by załóżmy stworzył film 30-40 minutowy z wypowiedziami byłych zawodników, trenerów, dziennikarzy na temat nowego stadionu? W mediach lub transmisjach meczowych ten temat przewija sie bardzo często.
Chopie! Właśnie miałem to samo napisać :super:
Tu nie chodzi o byłych, a o teraźniejszych! Sędziów, trenerów drużyn, zawodników innych ekip, może celebrytów itd. Wątpię, żeby odmówili.
Po każdym wywiadzie wystarczy hasło "no i nowy stadion dla Chorzowa- zasługujecie na to!"
Wg mnie dobra promocja. Owszem, zara będzie zarzut że błagamy o pomoc, ale to nie o to chodzi.

O, jest pierwszy kroczek:
https://www.youtube.com/watch?v=gyVrRY4PNKA
:ok:
Niebieskie serce od 1988 R.


"PRECZ z polityczną poprawnością!"

Awatar użytkownika
WolnyLogin
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 458
Rejestracja: 4 lut 2016, o 20:51
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18987 Post autor: WolnyLogin » 21 wrz 2022, o 23:32

Nie wiem czy nie powinniśmy lekko zmodyfikować tego słynnego już hasła, z "Nowy stadion dla Chorzowa" na "Nowy stadion dla Ruchu (Chorzów)". Większość powie, że to miasto ma już nowy stadion, myśląc o Śląskim...

Harpo
Posty: 3359
Rejestracja: 29 sty 2008, o 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18988 Post autor: Harpo » 21 wrz 2022, o 23:54

"Nowy stadion dla Niebieskich"
Niebieskie serce od 1988 R.


"PRECZ z polityczną poprawnością!"

19Ruch20R
Posty: 395
Rejestracja: 2 sty 2010, o 12:27
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18989 Post autor: 19Ruch20R » 22 wrz 2022, o 11:30

Harpo pisze:
21 wrz 2022, o 21:24
19Ruch20R pisze:
21 wrz 2022, o 20:09
Taka luźna propozycja z mojej strony może mamy na forum kogoś oprócz asceto kto by załóżmy stworzył film 30-40 minutowy z wypowiedziami byłych zawodników, trenerów, dziennikarzy na temat nowego stadionu? W mediach lub transmisjach meczowych ten temat przewija sie bardzo często.
Chopie! Właśnie miałem to samo napisać :super:
Tu nie chodzi o byłych, a o teraźniejszych! Sędziów, trenerów drużyn, zawodników innych ekip, może celebrytów itd. Wątpię, żeby odmówili.
Po każdym wywiadzie wystarczy hasło "no i nowy stadion dla Chorzowa- zasługujecie na to!"
Wg mnie dobra promocja. Owszem, zara będzie zarzut że błagamy o pomoc, ale to nie o to chodzi.

O, jest pierwszy kroczek:
https://www.youtube.com/watch?v=gyVrRY4PNKA
:ok:
Z samych wypowiedzi podczas naszych meczy w TV stworzyłoby się spokojnie z 30minut takich fragmentów w którym jest mowa o nowym stadionie dla nas.medialnie uważam że taki film zrobiłby ogromny rozgłos.

Awatar użytkownika
JoKeRoNŁ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 372
Rejestracja: 5 mar 2010, o 21:18
Kontakt:

Re: Modernizacja stadionu

#18990 Post autor: JoKeRoNŁ » 22 wrz 2022, o 11:38

Ogólnie zauważyłem, że przeświadczenie o tym, że Ruch musi mieć nowy stadion panuje wszędzie, tylko nie wśród… Chorzowian.

Z ciekawości zaglądam czasem na facebookowe grupy związane z Chorzowem, a tam na każda informacje o finansowaniu klubu przez miasto można zauważyć zbiorowy ból dupy. Gdy tylko pojawia się temat budowy stadionu to od razu zaczyna się gadka, że wystarczajaco miejskich pieniędzy idzie na klub, że są ważniejsze wydatki, etc, etc. Spora grupa ludzi broni łysego klamce, a wręcz go popiera.

Wydaje mi się, że prace trzeba zacząć głównie tu. UM będzie miało w du*** zdanie kibiców i wszelakich osobistości spoza Chorzowa broniąc się.. dobrem mieszkańców.

+ to moje prywatne zdanie no i mam nadzieje, ze się mylę 😉
Against modern football !!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Boszu, disu, Google [Bot], Google Adsense [Bot], HullCityFC, jajo, JEDI_V, KikoMaćki, Majestic-12 [Bot], nołnejm, PabloB1987, pyjter1920, Rickenn10, scaneRboy, threeco, tynbydziedobry i 131 gości