Ruch w prasie...

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
MaRo171
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25816 Post autor: MaRo171 » 4 mar 2019, o 20:23

Już to kiedyś pisałem ale powtórzę. Czy nam sie to podba czy nie jesteśmy klubem drugoligowym i to jeszcze walczącym o utrzymanie. Ile byście chcieli za Bogusza? Też 3 mln euro? To ponad 12 mln zł czyli łączny budżet połowy klubów w tej lidze!
My nie mamy argumentów żeby dyktować cene. Jakby odchodził z Lecha czy Legii to by odszedł pewnie za kilka baniek ale PR - owo, organizacyjnie, wizerunkowo to te kluby nas zjadają. Nawet się nie przejmują takim "klubikiem" jak Ruch. Żebyśmy my mogli nasze gwiazdy wychowane w akademii sprzedawać za takie pieniądze to trzeba po pierwsze wrócic do ekstraklasy, po drugie wybudowac stadion, po trzecie zapełniać ten stadion co mecz.

marek79
Kontakt:

#25817 Post autor: marek79 » 4 mar 2019, o 20:25

19Wariat20 pisze:
4 mar 2019, o 20:09
TomSky pisze:
4 mar 2019, o 20:01
jak bydymy grac o pudło w EX to tez bydymy Boguszy sprzedowac za 3,5 mln ojro, zejdzcie na ziemie
My grali o pudło w ekstraklapie a nojlepszych szpilerów my za tytka gruszek oddowali...
Jak my grali o pudło to rekordem był transfer Janczyka do Rosji.

Dziś płacą za nołnejmów większą kasę.

TomSky
Kontakt:

#25818 Post autor: TomSky » 4 mar 2019, o 20:32

19Wariat20 pisze:
TomSky pisze:
jak bydymy grac o pudło w EX to tez bydymy Boguszy sprzedowac za 3,5 mln ojro, zejdzcie na ziemie
My grali o pudło w ekstraklapie a nojlepszych szpilerów my za tytka gruszek oddowali...
dlatego cieszyć sie musimy że sie to zmienia, pewnie że każdy by chciał jak najwięcej ale jeszcze rok temu obaj poszli by za friko
Niedzielnym kierowcom stanowcze NIE

alek900
Kontakt:

#25819 Post autor: alek900 » 4 mar 2019, o 20:50

marek79 pisze:
4 mar 2019, o 17:46
LEMON-CHORZOW pisze:
4 mar 2019, o 17:01
aquapulco pisze:
4 mar 2019, o 16:37
Czyli Bogusza sprzedalismy za 900 000 a Balickiego za 400 000. Dramat, wedlug mnie warci duzo wiecej szczegolnie jak stracimy 1 milion z pro junior system.

https://niebieskatrybuna.wordpress.com/ ... u-chorzow/
w czerwcu odeszli by za darmo ,,,,zarzad mo w d,u,p,i,e pro junior system jak jest doplyw gotowki z budzetu miasta,,,,gdyby im zalezalo to mogli wpisac do kontraktu opcje wypozyczenia do konca sezonu
Kiedy w końcu do Was dotrze, że to nie Ruch dyktuje warunki?
Wpisać opcje do kontraktu? No na bank to się uda.
Jakoś szczewa przy żurkowskim umieli wpisać tako opcja. A kasa wiele wiekszo. Dla chcącego nic trudnego

19Wariat20
Kontakt:

#25820 Post autor: 19Wariat20 » 4 mar 2019, o 21:02

marek79 pisze:
4 mar 2019, o 20:25
19Wariat20 pisze:
TomSky pisze:

Doinformuj sie kiedy odszedł Janczyk a kiedy po powrocie do ekstraklapy my o pudło piyrszy roz sie bili

marek79
Kontakt:

#25821 Post autor: marek79 » 5 mar 2019, o 05:54

19Wariat20 pisze:
4 mar 2019, o 21:02
marek79 pisze:
4 mar 2019, o 20:25
19Wariat20 pisze:
TomSky pisze:

Doinformuj sie kiedy odszedł Janczyk a kiedy po powrocie do ekstraklapy my o pudło piyrszy roz sie bili
Co to zmienia?
Janczyk długo był liderem najdroższych transferów, który pobił Lewy i Mierzejewski ale nie były to kwoty "szokujące".
Dziś Reca idzie za 4 mln, Walukiewicz też a nie są to nazwiska co podbiły ligę.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Kontakt:

#25824 Post autor: Ozor » 5 mar 2019, o 14:02

wklej całość bo ja dla jednego artykułu nie będę wykupywać subskrypcji

Awatar użytkownika
KOSTA
Kontakt:

#25825 Post autor: KOSTA » 5 mar 2019, o 14:56

- Miesięczna składka to tylko 19,20. Niby niedużo, ale każdy chce mieć pewność, że te pieniądze zostaną wykorzystane mądrze. Nikt nie chce zostać oszukany czy okradziony. Dlatego podstawą jest transparentność - mówi Wojciech Grzyb, były piłkarz i trener niebieskich, który wspiera stowarzyszenie kibiców Wielki Ruch.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
Wojciech Todur: Pomógł pan rozruszać projekt Wielki Ruch.
Wojciech Grzyb: Nie przesadzajmy. Są ludzie, którzy nie śpią po nocach, żeby tylko było o naszym stowarzyszeniu głośno. Pomógł „Marco FC Katowice”, który ruszył kamyczek. Zaczął zadawać niewygodne pytania o to, czy liczba osób, które wspierają Wielki Ruch, jest duża, czy może jednak mała... Bardzo pomógł też hasztag #wspieramWR na Twitterze. Ludzie na nowo zaangażowali się w projekt, który funkcjonuje przecież od ponad roku.

Ale to pan zaproponował rozegranie meczu Wielki Ruch kontra aktualny zespół niebieskich.
– Postanowiłem, że dołożę coś od siebie. To było spontaniczne działanie. Wpadł mi do głowy pomysł, że mecz byłych piłkarzy wspierających stowarzyszenie kibiców z aktualną drużyną niebieskich przysłuży się promocji Wielkiego Ruchu. Z każdym dniem przybywa nam piłkarzy, którzy wspierają stowarzyszenie. Wyjdzie nam z tego całkiem niezła drużyna.

Na razie trudno przesądzić, czy i kiedy taki mecz mógłby się odbyć. To na pewno nie będzie takie proste. Wielki Ruch wsparli czynni piłkarze. Mają ważne kontrakty. Zobowiązania wobec klubów. Plany rodzinne. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Poza tym tak sobie myślę, że aktualny Ruch wcale nie byłby faworytem takiego spotkania...

Na razie w drużynie jest pan, Piotr Stawarczyk, Łukasz Janoszka, Łukasz Moneta i Przemysław Bargiel. Kto następny?
– Może Krzysiek Piątek? Pochodzi przecież z Dzierżoniowa, gdzie działa fan klub Ruchu. Słyszałem, że był kiedyś na meczu na Cichej...

A już tak na poważnie. To cieszy, że zawodnicy odchodzą z Ruchu, ale o tym klubie nie zapominają. Dla mnie, Łukasza Janoszki czy Przemka Bargiela to naturalny wybór [po tej rozmowie stowarzyszenie wsparł jeszcze Kamil Grabara – przyp.red.]. Dla Łukasza Monety i Piotra Stawarczyka Ruch to już jednak tylko pewien etap piłkarskiej kariery.

W przypadku Łukasza nie był to na dodatek dobry dla niebieskich czas. Na pewno bez sukcesów. Tym bardziej szanuje jego decyzję. Widać, że zżył się z tym miejscem i klubem.

W przypadku Piotrka można się było spodziewać, że się zaangażuje. Nawet w opisie w mediach społecznościowych posługuje się nickiem „StawarRRR”. Jedno z tych „r” odwołuje się do symbolu Ruchu, słynnej chorzowskiej R-ki.

Piotrek spędził na Cichej bardzo dobry dla siebie okres. Chyba najlepszy w karierze.

Warto docenić piłkarzy, którzy wspierają stowarzyszenie kibiców Ruchu w sytuacji, gdy są zawodnikami innych klubów.
– Zdecydowanie tak. Sam nigdy się z tym nie kryłem. Ruch był dla mnie bardzo ważny także wtedy, gdy grałem w Odrze Wodzisław czy Ruchu Radzionków. Nigdy nie przeszkadzało mi to jednak grać z sercem i poświęceniem dla swoich klubów.

Czasy się jednak zmieniły. Dziś trzeba się dwa razy zastanowić, żeby nie popełnić jakiegoś wizerunkowego błędu. W przypadku klasowych klubów czuwają nad tym sztaby ludzi.

Mogę powiedzieć, że są i takie osoby, które wspierają Wielki Ruch, ale wolą pozostać anonimowe. Najważniejsza jest pomoc. Czasami lepiej zdecydować się na taki krok niż narazić się na przykre konsekwencje. Myślę, że takie osoby z czasem się ujawnią. Może za rok, a może za pięć lat? Powiedzą wtedy „Byłem z Wielkim Ruchem od dawna”. Kibice na pewno to zrozumieją i docenią.

Projekt wsparli piłkarze z pana pokolenia i młodsi. A co z tymi, którzy stanowili o sile niebieskich chociażby w latach 80.?
– Fajnie by było, gdyby zaangażowali się i oni. Żeby z każdym tygodniem było nas więcej. To nie jest takie proste. To wymaga czasu i konsekwencji. Nie brakuje osób, które patrzą na kibicowskie inicjatywy z rezerwą. Nie da się ukryć, że na Ruchu ciąży łatka złych kibiców.

Ostatnio rozmawiałem z Bogdanem Kalusem [aktor, kibic niebieskich – przyp. red.], który miał wątpliwości i prosił, żeby mu przybliżyć ideę tego projektu. I to się powtarza. Niemal każdemu muszę to tłumaczyć z osobna. Trzeba być cierpliwym i wyjaśniać, że Wielki Ruch nie ma żadnych związków z tym, co patologiczne.

Kontaktował się ze mną Żeljko Djokić, który obecnie przebywa w Kanadzie. Rozmawiałem również z Pavolem Balazem [to byli piłkarze niebieskich – przyp. red.]. Mnożą się pytania. Zawsze zachęcam do wsparcia Wielkiego Ruchu. Chcą, to pomogą. Nie, to nic na to nie poradzę.

Jakie argumenty mogą przekonać niezdecydowanych?
– Miesięczna składka to tylko 19,20 [może być więcej – przyp. red.]. Niby niedużo, ale każdy chce mieć pewność, że te pieniądze zostaną wykorzystane mądrze. Nikt nie chce zostać oszukany czy okradziony.

Dlatego podstawą jest transparentność. Działanie przy podniesionej kurtynie. Wszystko ma być jasne. Mają o tym mówić liczby, sprawozdania, dokumenty. Musimy działać krok po kroku. Przekonywać, aż zła karta się odwróci. Samo nic się nie zrobi i na pewno nie stanie się to z dnia na dzień.

To na koniec zapytam o dokonania Ruchu w drugiej lidze. Wiosnę zaczęli od porażki.
– Po zimowych sparingach powiało optymizmem. Ruch wygrał wszystkie mecze. Prezentował się dobrze. Teraz przegrał z GKS-em Bełchatów i znowu budzi się niepokój. Radziłbym jeszcze poczekać z biciem na alarm. Ruch przegrał z jednym z kandydatów do awansu. Nie zagrał też złego meczu. Liczę, że od najbliższego spotkania w Chorzowie rozpocznie się marsz w górę tabeli. Na razie nie czas na czarnowidztwo. Liczę, że w niedzielę kibice wypełnią Cichą i poniosą zespół do zwycięstwa. Do końca sezonu zostało jeszcze 12 spotkań. Dość czasu, żeby jeszcze wiele naprawić.
od bajtla po grob zawsze KS RUCH
Kattowitz Boerschachte

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Kontakt:

#25826 Post autor: Ozor » 5 mar 2019, o 15:24

Danke KOSTA :)

TomSky
Kontakt: