Ruch w prasie...

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
adriansh
Posty: 166
Rejestracja: 21 lis 2009, o 08:22
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25906 Post autor: adriansh » 15 paź 2021, o 17:54

boli. ale my to strzymiemy. i bydymy jeszcze silniejsi.


True Blue
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1033
Rejestracja: 8 sie 2007, o 20:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25908 Post autor: True Blue » 22 paź 2021, o 11:03

Kulej to fajny synek, 100% niebieski. Wszyscy po nim jechali, a łon zagryzł zęby i robi progres. Niy żodno gwiazda, skormny, pokorny chop. Takich nom trza i beztuż myśla, że powienen czuć nasze wsparcie z trybun. Życza mu żeby kiedyś zagroł w naszym Ruchu w Ekstraklasie.
ZAWSZE NIYBIESKI

kattowitz
Posty: 2203
Rejestracja: 27 cze 2007, o 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25909 Post autor: kattowitz » 2 lis 2021, o 11:02

Wygląda na to, że w Chorzowie odzyskali godność i zmierzają ku normalności.

Dziś nikt związany z Ruchem nie musi zakrywać twarzy. Klub powoli wygrzebuje się z dołu, w którym był zasypany. – Do tego, by pewnie stać na nogach, droga daleka, ale zmierzamy w tym kierunku – uspokaja Siemianowski. Dowodów zmiany na lepsze długo szukać nie trzeba, wystarczy zerknąć w tabelę drugiej ligi. Niebiescy są wiceliderem i aż do 16 października nie przegrali meczu, dzięki czemu byli najdłużej niepokonanym na szczeblu centralnym zespołem. – Wierzę w awans. Oczywiście sezon będzie jeszcze długo trwać, ale naprawdę mamy niezły zespół i umiemy wygrywać – twierdzi Foszmańczyk. Dobrobyt widać też w klubowym sklepie. Problemem „Grzybka” było nie tylko utrzymanie odgłoby przyciągnąć klienta i kasę do klubu. – W poprzednim sezonie przychód ze sprzedaży klubowych gadżetów wyniósł 2,5 miliona złotych. Ekstraklasowy rekord Ruchu to 800 tysięcy – zdradza Kurzela. Dziś półki uginają się od produktów z eRką. Są koszulki polo, swetry produkowane we współpracy z Vistulą i Bytomiem, czy specjalna edycja whisky wyprodukowana do spółki z jedną z największych światowych marek. – Kibice nam pomagają, ale my dajemy im coś w zamian – dodaje spiker Niebieskich. W dwa lata udało się odbudować zaufanie i sprawić, że Ruch przestał się kojarzyć tylko i wyłącznie z niespłaconymi długami.

Trudno było przekonać inwestorów do pomocy i współpracy?
SEWERYN SIEMIANOWSKI: To było chyba najtrudniejsze. Zjednoczenie ludzi wokół Ruchu i odbudowanie zaufania.

Odbijaliście się od ściany?
Do dziś się odbijamy. Są miejsca, w których ziemia dla nas jest tak spalona, że i za sto lat nie mamy tam czego szukać. Powoli się to zmienia, ale każdą współpracę musieliśmy wychodzić. Bywało, że traciliśmy cały dzień, tylko po to, by na koniec usłyszeć: „Fajnie panowie, kibicujemy, ale doświadczenia z przeszłości są na tyle złe, że nie chcemy już w to wchodzić”.

Wymyśliliście więc projekt sto firm na stulecie, udało się zebrać tylu sponsorów?
Nie, ale trochę przeszkodziła nam w tym również pandemia. Obecnie mamy około 70 firm, z którymi współpracujemy w różny sposób. Ale jestem przekonany, że niedługo dobijemy do setki.

Czyli zaufanie już jest?
Powoli odbudowujemy markę. Od początku przyjęliśmy politykę, że jak coś mówimy, to tego się trzymamy. Jeśli mamy zapłacić do 10-tego, to do 10- tego pieniądze są na koncie. Od ponad półtora roku piłkarze dostają wypłaty na czas. Dziś nikt już niczego z klubu nie wynosi. Teraz raczej każdy coś przynosi. Tak jak kibice. Oni nas niesamowicie wspierają, ale wiedzą, że to potrzebne i że ich kasa, którą nam dają, nie zostanie zmarnowana.

To powinno być normalnością.
Ale tu chyba nigdy tak nie było! Zresztą, nas cieszy normalność. W Ruchu nie można odstawiać pańszczyzny. Ten klub ma za dużą wartość. Nie musi być bogato, ale ma być godnie.
Cały tekst pod tytułem "DRUGI ROK NOWEJ ERY" w Przeglądzie Sportowym ale niestety nie mam wykupionej subskrypcji.

True Blue
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1033
Rejestracja: 8 sie 2007, o 20:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25910 Post autor: True Blue » 5 lis 2021, o 09:57

http://www.niebiescy.pl/index.php?id=29403
Ruch mocno podkreśla, że ramy budżetowe ma sztywne i finansowo się nie ugnie przed nikim.
- Rozumiem to. Mój nowy kontrakt zakładał zresztą podwyżkę. Niektórzy mogli to odebrać tak, jakbym przedstawił zaporowe warunki, nie do negocjacji, a przy tym nie był otwarty na żadną rozmowę. Zapewniam, że tak nie było
Sorry panie Idzik, ale pieprzysz... wymagania finansowe byly jak z czołówki 1 ligi.
ZAWSZE NIYBIESKI

chropaczow
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 859
Rejestracja: 1 sie 2018, o 18:27
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25911 Post autor: chropaczow » 5 lis 2021, o 10:27

True Blue pisze:
5 lis 2021, o 09:57
http://www.niebiescy.pl/index.php?id=29403
Ruch mocno podkreśla, że ramy budżetowe ma sztywne i finansowo się nie ugnie przed nikim.
- Rozumiem to. Mój nowy kontrakt zakładał zresztą podwyżkę. Niektórzy mogli to odebrać tak, jakbym przedstawił zaporowe warunki, nie do negocjacji, a przy tym nie był otwarty na żadną rozmowę. Zapewniam, że tak nie było
Sorry panie Idzik, ale pieprzysz... wymagania finansowe byly jak z czołówki 1 ligi.
Dokładnie, nie ma co zawracać nim głowy. Od początku traktował Ruch jako odskocznię. Nie brakuję mi ludzi o takiej mentalności. Dziękujemy, zdrowia, ale nie z nami.

scaneRboy
Posty: 8308
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25912 Post autor: scaneRboy » 5 lis 2021, o 10:39

to dobrze, że Ruch jest postrzegany przez młodzież jako dobre miejsce do startu. To od nas zależy, co z takiego człowieka możemy mieć (mam tu na myśli $$$).

Wydaje mi się, że to jest typowy przypadek kiedy manager bardziej przeszkadza niż pomaga.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
Konrad
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 869
Rejestracja: 4 gru 2002, o 14:43
Lokalizacja: ZAMOŚĆ
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25913 Post autor: Konrad » 5 lis 2021, o 11:23

Nie podoba mi się ostatnia wypowiedź Idzika w mediach. To nie jest tak, że on pomógł Ruchowi, a Klub okazał się niewdzięczny. To była obopólna korzyść. Dzieki Ruchowi rozwinął się, dzięki Ruchowi wrócił na właściwe dla siebie tory, bo chyba każdy pamięta jaki grał wcześniej piach. Miałeś szansę milczeć Mariusz...
ZAMOŚĆ ZAWSZE Z RUCHEM!

domin11hks
Posty: 907
Rejestracja: 31 mar 2005, o 13:12
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25914 Post autor: domin11hks » 5 lis 2021, o 11:45

O jakich kwotach mowa jeśli chodzi o wymagania Idzika?

19gorek20
Posty: 2325
Rejestracja: 16 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: ???
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25915 Post autor: 19gorek20 » 5 lis 2021, o 12:22

Moze ktos wrzucic material z Przegladu Sportowego ? https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... ow/y4qtzlb

domin11hks
Posty: 907
Rejestracja: 31 mar 2005, o 13:12
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25916 Post autor: domin11hks » 5 lis 2021, o 12:28

Ile zarabiają dziś piłkarze Ruch Chorzów? - Mówimy o przedziale 5-8 tysięcy złotych netto. To budżet na poszczególnych zawodników.

2019 przed runda rewanżową o takich kwotach mówił Chrapek jeśli chodzi o nowych zawodników. Też wtedy byliśmy na poziomie 2 ligi.

True Blue
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1033
Rejestracja: 8 sie 2007, o 20:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25917 Post autor: True Blue » 5 lis 2021, o 13:03

domin11hks pisze:
5 lis 2021, o 11:45
O jakich kwotach mowa jeśli chodzi o wymagania Idzika?
Ok 20 000/msc
ZAWSZE NIYBIESKI

Awatar użytkownika
Slawko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1732
Rejestracja: 15 lis 2003, o 11:59
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25918 Post autor: Slawko » 5 lis 2021, o 14:07

to jest patologia finansowa, ze ktos chce 20tys za gre w 3 lidze.
"Popularność Ruchu na Śląsku nie zna granic" - Przegląd Sportowy, 1934r.

Elmer
Posty: 10376
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25919 Post autor: Elmer » 11 lis 2021, o 08:21

Daję tutaj. Takie coś mi wyskoczyło.
https://silesia24.pl/wiadomosci/szczego ... zowa-32065
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
RNK95
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1343
Rejestracja: 5 lut 2017, o 22:42

Re: Ruch w prasie...

#25920 Post autor: RNK95 » 14 lis 2021, o 08:09

https://weszlo.com/2021/11/08/mateusz-b ... in-wywiad/

Wynika, że mogliśmy coś na Bartolewskim zarobić i to nawet niezłą kwotę jak na tamte realia, a poszedł za darmo. Czy był ważnym zawodnikiem w Ruchu? Tak. Czy jednak kwota rzędu kilkuset tysięcy złotych na tamte czasy, którą mogliśmy otrzymać od Zagłębia byłaby ważniejsza dla uregulowania spraw w klubie? Myślę, że tak.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adam12, Google Adsense [Bot], Marcus, mody Ruch, Tobol i 258 gości