Ruch w prasie...

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Radvan138
Posty: 2522
Rejestracja: 19 lip 2011, o 15:56
Lokalizacja: iRys
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25786 Post autor: Radvan138 » 11 maja 2021, o 23:46

robotrix pisze:
11 maja 2021, o 14:38
kattowitz pisze:
11 maja 2021, o 12:18
Wierzę, że z szafy nie wypadnie nam już żaden trup

https://sport.interia.pl/pilka-nozna/ne ... Id,5222823
Oczywiscie musiol sie pojawic robercik. Poszed by do premier league i by chopa pozamiatali a wszyscy sie nim naciyrajom.

A co do trupow miejmy nadzieja ze pan Kuczok mo racja.
Ta sama PL ktora jest obecnie jedna z najbardziej technicznych lig w europie? To nie jest ta sama liga co 15 lat temu

kattowitz
Posty: 2198
Rejestracja: 27 cze 2007, o 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25787 Post autor: kattowitz » 16 maja 2021, o 11:36

Krok w kierunku odbudowy. Ruch Chorzów wraca na szczebel centralny

https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosc ... -centralny

Awatar użytkownika
OSH
Posty: 1168
Rejestracja: 28 cze 2007, o 04:58
Lokalizacja: SupeRHanysowo
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25788 Post autor: OSH » 17 maja 2021, o 07:05

kuzwa jo dostol depresji przez to wszystko...

damian
Posty: 102
Rejestracja: 25 paź 2007, o 20:10
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25789 Post autor: damian » 17 maja 2021, o 21:45

Tak trochę dla żartu - W Chorzowie się "buduje"
W Chorzowie Batorym trwa budowa Vendo Parku. Nowy park handlowy powstaje przy ulicy Szpitalnej, tuż przy rondzie Gerarda Cieślika. Inwestorem obiektu jest firma Trei Real Estate, która rozwija siec Vendo Parków w Polsce, ale także na Słowacji i w Czechach. W Chorzowie powstają cztery obiekty handlowo-usługowe.
moRawa

kattowitz
Posty: 2198
Rejestracja: 27 cze 2007, o 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25790 Post autor: kattowitz » 2 cze 2021, o 09:40

Fajny komentarz w "Sporcie".
Komentarz: Pewien etap się kończy. Więc warto docenić, co zrobił Ruch
https://www.sportslaski.pl/artykul/kome ... robil-ruch


nrsl-halemba
Posty: 1499
Rejestracja: 28 lut 2008, o 18:21
Lokalizacja: nrsl 6 !
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25792 Post autor: nrsl-halemba » 6 cze 2021, o 13:46

"To wyraźny sygnał, że chłopak przychodzący do nas musi być dużo lepszy od tego, którego już mamy. Jeżeli prezentują taki sam poziom, stawiamy na swojego zawodnika." :cwaniak: :cwaniak:
Niebieska Dzielnica Halemba

Awatar użytkownika
Harry1990
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1239
Rejestracja: 28 gru 2011, o 18:12
Lokalizacja: Chorzów-Cwajka/Tychy
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25793 Post autor: Harry1990 » 6 cze 2021, o 13:52

Ciekawa końcówka:
„Dziękuję również osobie z klubu, która na początku mojej pracy powiedziała, że z tym składem i sztabem to co najwyżej będziemy walczyć o utrzymanie. Była to ogromna motywacja dla nas wszystkich!"

Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka

Blue are the words I say and what I think.
Blue are the Feelings that live inside me.

nrsl-halemba
Posty: 1499
Rejestracja: 28 lut 2008, o 18:21
Lokalizacja: nrsl 6 !
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25794 Post autor: nrsl-halemba » 6 cze 2021, o 14:08

"Jakie będą dalsze plany? Raczej znów kontrakt będzie dwuletni z wizją wykonania kolejnego kroku do przodu. Pierwszy rok byłby na utrzymanie i okrzepnięcie, a drugi na walkę o awans. Wierzę, że klub nie powtórzy błędów z przeszłości. Gdy była I liga, na siłę chciano awansu i skończyło się spadkiem. Gdy była II liga, na siłę chciano natychmiastowego awansu i znów był spadek. Myślę, że wszyscy w Ruchu są mądrzejsi o te lekcje i wyciągnęli wnioski."

hmm po co ... z trzy mocniejsze ogniwa z doświadczeniem i damy rade od razu awansować
Niebieska Dzielnica Halemba

Rafał19R20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1554
Rejestracja: 28 lut 2007, o 20:03
Lokalizacja: BYKOWINA
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25795 Post autor: Rafał19R20 » 6 cze 2021, o 14:08

Z jednej strony rozumiem Berety że chce zdjąć presję z siebie i drużyny i twardo stąpa po ziemi, ale z drugiej czy naprawdę Nas nie stać by powalczyć o kolejny awans?..
Nie wygraliśmy tej ligi w cuglach tylko za przeproszeniem rozjebalismy te towarzystwo w 3 lidze...
Jesteśmy też w zupełnie innej sytuacji jeśli chodzi o zespół, wcześniej gdy spadaliśmy nie było nic, kilka indywidualności. Teraz mamy fundamenty nawet przy odejściu Mokrzyckiego, Idzika by liczyć się w tej lidze. Nie oczekuję deklaracji w stylu " 1 liga albo śmierć" ale też nie zaciągajmy ręcznego po tak dobrym sezonie... Z 2 ligi awansują 3 zespoły więc też szansę są dużo większe, dwa nie ma jednoznacznych faworytów. Przystanek można i chyba nawet trzeba zrobić w 1 lidze, ale nie w 2...
taka deklaracja klubu będzie oznaczać najprawdopodobniej utratę więcej niż 2 3 zawodników, którzy pewnie aspiracje mają nieco większe..
Pożyjemy zobaczymy, a nie gaśmy tego płomyka nadziei, i nie zatrzymujmy odbudowy klubu!!
SeRce w Bieli kRew w Błękicie KS RUCH Chorzów to moje życie

Awatar użytkownika
ZYGa91
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 839
Rejestracja: 29 lip 2004, o 21:56
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25796 Post autor: ZYGa91 » 6 cze 2021, o 14:42

Rafał19R20 pisze:
6 cze 2021, o 14:08
Z jednej strony rozumiem Berety że chce zdjąć presję z siebie i drużyny i twardo stąpa po ziemi, ale z drugiej czy naprawdę Nas nie stać by powalczyć o kolejny awans?..
Nie wygraliśmy tej ligi w cuglach tylko za przeproszeniem rozjebalismy te towarzystwo w 3 lidze...
Jesteśmy też w zupełnie innej sytuacji jeśli chodzi o zespół, wcześniej gdy spadaliśmy nie było nic, kilka indywidualności. Teraz mamy fundamenty nawet przy odejściu Mokrzyckiego, Idzika by liczyć się w tej lidze. Nie oczekuję deklaracji w stylu " 1 liga albo śmierć" ale też nie zaciągajmy ręcznego po tak dobrym sezonie... Z 2 ligi awansują 3 zespoły więc też szansę są dużo większe, dwa nie ma jednoznacznych faworytów. Przystanek można i chyba nawet trzeba zrobić w 1 lidze, ale nie w 2...
taka deklaracja klubu będzie oznaczać najprawdopodobniej utratę więcej niż 2 3 zawodników, którzy pewnie aspiracje mają nieco większe..
Pożyjemy zobaczymy, a nie gaśmy tego płomyka nadziei, i nie zatrzymujmy odbudowy klubu!!
Obrazek
Tak nie walczyliśmy o awans rok temu, więc sam skupiam się na tym, jakie będą ruchy kadrowe, a nie na mowie trawie. ;)
jestem faszystą każdy to wie
przecież wyborcza wciąż tak pisze
mam swe poglądy, więc jestem cham
w tym widzą problem, że myślę sam

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25797 Post autor: niebieski98 » 6 cze 2021, o 15:31

To raczej zapowiedź tego, że nie będziemy rzucać się na duże transfery i wymieniać pół kadry, ale poświęcimy przyszły sezon na rozwijanie piłkarzy z obecnego składu. Uważam, że trener miał właśnie na myśli, że nie planuje rewolucji kadrowej i transferów ponad nasze możliwości - nawiązywał do sezonów po spadkach gdy dochodziło to sporych rotacji w naszej kadrze.
Wkrótce zmierzycie się z drugoligową rzeczywistością. Masz poczucie, że wystarczy zmienić logo rozgrywek na koszulkach i jedziecie dalej czy jednak widzisz, że od razu potrzeba będzie sporo wzmocnień?
Na początku muszę podpisać nowy kontrakt (śmiech). Wtedy będę pewny, że zostanę w klubie po awansie. Jest to na dobrej drodze. Jeśli chodzi o kadrę, na pewno jakieś zmiany są konieczne. Potrzebujemy wzmocnień, bo w tej rundzie nie graliśmy dwudziestoma zawodnikami, tylko czternastoma czy piętnastoma. Aczkolwiek nie chciałbym jakoś mocno przebudowywać zespołu. Wolałbym dać szansę tym, którzy Ruch do II ligi wprowadzili, bo na nią zasługują. Czasu na tworzenie czegoś nowego byłoby bardzo mało. Będziemy mieli tylko 10 dni urlopów, a potem cztery tygodnie przygotowań. Duże zmiany mogłyby być problematyczne. Kilka wzmocnień – tak. Rewolucja kadrowa – nie.


Od czego zależy porozumienie w sprawie nowej umowy?
Na pewno nie od pieniędzy. Nigdy w kontekście Ruchu nie patrzyłem na finanse. Na starcie nawet byłem stratny w tym aspekcie. Musimy się jeszcze zgrać w kilku szczegółach. Jestem stąd, jestem wychowankiem tego klubu i zawsze marzyłem o jego prowadzeniu. Fajnie, że tak szybko się to potoczyło i udało się w stu procentach zrealizować dwuletni plan awansu. Teraz chciałbym poprowadzić Ruch również w II lidze. Jakie będą dalsze plany? Raczej znów kontrakt będzie dwuletni z wizją wykonania kolejnego kroku do przodu. Pierwszy rok byłby na utrzymanie i okrzepnięcie, a drugi na walkę o awans. Wierzę, że klub nie powtórzy błędów z przeszłości. Gdy była I liga, na siłę chciano awansu i skończyło się spadkiem. Gdy była II liga, na siłę chciano natychmiastowego awansu i znów był spadek. Myślę, że wszyscy w Ruchu są mądrzejsi o te lekcje i wyciągnęli wnioski.

Z tego wynika, że przy dalszym wypełnianiu założeń, Ruch w 2025 roku zamelduje się w Ekstraklasie.
Tak by wychodziło. Jeszcze dwa punkty do odhaczenia na pamiątkowych koszulkach pozostały. Myślę, że jeśli będziemy planowali w perspektywie dwuletniej, a nie rocznej, to będzie dobrze. Co pół roku wymienialibyśmy 3-4 najsłabsze ogniwa i w ich miejsce wprowadzali lepszych zawodników, co byłoby gwarancją rozwoju.


Z tej części wywiadu jasno wynika, że będziemy grać głównie piłkarzami którzy są już w kadrze i którzy wywalczyli awans. To wcale nie oznacza, że nie będziemy w stanie awansować już w przyszłym roku. Nawet przy odejściu 2-3 graczy z podstawy mamy potencjał na czołówkę tabeli. Też cieszy mnie wypowiedź trenera o zawodnikach przychodzących do Ruchu, że na grę mogą liczyć tylko wtedy, gdy okażą się być lepsi od naszych obecnych. Można zakładać, że będziemy podpisywać tylko tych piłkarzy, którzy będą dawali nadzieję na wzmocnienie składu.


Swoją drogą w jakiś sposób przebił się nasz awans do głównych mediów sportowych w Polsce. Cieszy, że znów można przeczytać choć pojedynczy artykuł o Ruchu w głównych portalach sportowych w kraju lub wywiad z którymś z piłkarzy czy trenerem.

Awatar użytkownika
Goscioo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1300
Rejestracja: 16 lis 2003, o 08:51
Lokalizacja: Piekary Śl. / Kępno
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25798 Post autor: Goscioo » 6 cze 2021, o 15:38

Harry1990 pisze:
6 cze 2021, o 13:52
Ciekawa końcówka:
„Dziękuję również osobie z klubu, która na początku mojej pracy powiedziała, że z tym składem i sztabem to co najwyżej będziemy walczyć o utrzymanie. Była to ogromna motywacja dla nas wszystkich!"

Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka
też mnie zaciekawiło. Takich osób nie powinno być w klubie już dawno. Co do awansu to myślę że chodzi o spuszczenie trochę luftu z tego balonika. Pożyjemy powalczymy. Lepiej startować jako czarny koń niż pewniak

Dams0n
Posty: 723
Rejestracja: 5 gru 2017, o 16:50
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25799 Post autor: Dams0n » 6 cze 2021, o 17:53

Dokładnie, jedno mówimy, drugie robimy. Lepiej nastawiać się na 10 miejsce i walczyć o top 3 niż na odwrót... i tak wiemy ze będziemy jednymi z pretendentow do awansu czy to z baraży czy TOP 2. Jestem ciekaw tylko dlaczego tak długo trwa przedłużanie kontraktu, byłem pewien że dzień po awansie dostaniemy komunikat o nowym kontrakcie i tyle.. Ciekawa co to za osoba byla autorem tych słów o utrzymaniu w 3 lidze, mam nadzieję że prędzej czy później poleci ona ze swojego stanowiska.

Awatar użytkownika
Harry1990
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1239
Rejestracja: 28 gru 2011, o 18:12
Lokalizacja: Chorzów-Cwajka/Tychy
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25800 Post autor: Harry1990 » 6 cze 2021, o 17:57

Dams0n pisze:Dokładnie, jedno mówimy, drugie robimy. Lepiej nastawiać się na 10 miejsce i walczyć o top 3 niż na odwrót... i tak wiemy ze będziemy jednymi z pretendentow do awansu czy to z baraży czy TOP 2. Jestem ciekaw tylko dlaczego tak długo trwa przedłużanie kontraktu, byłem pewien że dzień po awansie dostaniemy komunikat o nowym kontrakcie i tyle.. Ciekawa co to za osoba byla autorem tych słów o utrzymaniu w 3 lidze, mam nadzieję że prędzej czy później poleci ona ze swojego stanowiska.
Może tu chodzić o osobę, z czasów bojkotu i strajku pracowników klubu, wtedy Siemianowskiego jeszcze nie było w klubie, a za sterami klubu był ktoś inny.

Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka

Blue are the words I say and what I think.
Blue are the Feelings that live inside me.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], heli, koperniol1984, Mavo1920 i 89 gości