Ruch w prasie...

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bartorus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2535
Rejestracja: 24 paź 2015, o 14:50
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25951 Post autor: Bartorus » 11 gru 2021, o 16:12

Ja wiem, że projekt stadionu nie zakłada za wielu lóż, ale wyłączenie z wyliczeń wpływów z lóż i klientów VIP, którym można by zaoferować znacznie bogatszą ofertę na stadionie z prawdziwego zdarzenia i sprowadzenie wpływów z dnia meczowego na nowym stadionie do tak prostej formuły jak pomnożenie frekwencji razy cena najniższego biletu to jest słabe.

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Ruch w prasie...

#25952 Post autor: 1920tauzen » 11 gru 2021, o 16:18

Powiększyłem Ci, wpływy z dnia meczowego o jakieś 30000 zł za mecz oprócz biletów w porównaniu do dzisiejszych meczów wiec słaba jest twoja umiejetność czytania ze zrozumieniem.

Awatar użytkownika
Bartorus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2535
Rejestracja: 24 paź 2015, o 14:50
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25953 Post autor: Bartorus » 11 gru 2021, o 16:30

No, ale Tauzen z całym szacunkiem twoje wyliczenia są łagodnie mówiąc z czapy skoro sobie tak ładnie do siebie odnosimy się na forum. Równie dobrze ja mógłbym czarować na takich wyliczeniach bez pokrycia na chłopski rozum jak zrobiłeś przyjmując sobie jakąś arbitralna liczbę w stylu hmm pojemność stadionu Widzewa to 18k a efekt nowego stadionu będzie podobny zatem stadion Ruchu mający mieć 16k to jest o ironio 88,88% pojemności więc moglibyśmy przeliczyć wpływy widzewa z dnia meczowego wynoszące 5,8 miliona uwzględnić nasze 88%(zaokrąglijmy łaskawie w dół do 80% tak jak ty Ruchowi łaskawie w górę) i mamy wpływy z dnia meczowego na poziomie 4,64 miliona. Zaokrąglijmy dalej w dół do 4,5 miliona. Takie coś robi różnicę w budżecie prawda? Zwłaszcza jak obecne przychody z tego tytułu są gdzieś na poziomie miliona z kawałkiem.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2021, o 16:32 przez Bartorus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikoruch
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 689
Rejestracja: 10 sie 2002, o 17:47
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25954 Post autor: Mikoruch » 11 gru 2021, o 16:31

1920tauzen piszes w wielu przypadkach rozsądnie.
Ale żeby nie być malkontentem (w każdej szkolnej klasie taki zawsze się znalazł), który wiecznie jest z życia mało zadowolony podaj tu jakieś dobre rozwiązania.
Większość tu na forum szuka pozytywnych zmian. Wiemy co nas boli i gdzie jest problem.
Prawdziwym NIEBIESKIM zależy na tym klubie.
Więc teraz podaj kilka propozycji co i jak zrobić by iść znowu do przodu. Bo inaczej będziesz dla nas tylko ZIELONYM LUDZIKIEM.
Kiedyś na studiach był na roku taki prymus. Miał same oceny bdb i specyficzne spojrzenie na świat (malkontent). Inni byli słabsi. Czasem ledwo przechodzili.
Dziś on dalej od 20 lat pracuje w urzędzie i ma się dobrze. Inni są prezesami, dyrektorami i właścicielami firm.
Wiesz dlaczego ? Bo oprócz marudzenia podawali rozwiązania co dalej.
Czy Ty przypadkiem nie jesteś tym PRYMUSEM ?

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Ruch w prasie...

#25955 Post autor: 1920tauzen » 11 gru 2021, o 16:50

Szkolić i sprzedawać, szkolić i sprzedawać, tworzyć dobry PR i szukać inwestora który zobaczy potencjał który tutaj jest. Kompletnie nie rozumiem czemu nie wykorzystujemy historii Grabary czy Bogusza żeby kolejnych młodych sprzedawać za solidna kwotę, Ruch powinien być takim Ajaksem na Polska ligę, nawet jeśli będzie to oznaczało ze będzie trzeba kogoś oddać do Górnika czy Legii. Tak działał Borussia jak była bliska upadku 15lat temu

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Ruch w prasie...

#25956 Post autor: 1920tauzen » 11 gru 2021, o 16:50

Szkolić i sprzedawać, szkolić i sprzedawać, tworzyć dobry PR i szukać inwestora który zobaczy potencjał który tutaj jest. Kompletnie nie rozumiem czemu nie wykorzystujemy historii Grabary czy Bogusza żeby kolejnych młodych sprzedawać za solidna kwotę, Ruch powinien być takim Ajaksem na Polska ligę, nawet jeśli będzie to oznaczało ze będzie trzeba kogoś oddać do Górnika czy Legii. Tak działał Borussia jak była bliska upadku 15lat temu

NG1920
Posty: 1155
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25957 Post autor: NG1920 » 11 gru 2021, o 16:54

A coś oprócz ogólników? Skąd wziąć pieniądze na to szkolenie, jak przyciągać młode talenty, które obecnie nawet w Stadionie Śląskim mają dobry wybór na tle Ruchu?
Jak szkolić, skąd dorwać dobrych trenerów, jakieś plany szkoleniowe, opłacenie tego wszystkiego, rozbudowa szkółki, dodatkowe boiska?
Musimy mieć coś do zaoferowania potencjalnym talentom i musimy być konkurencyjni w porównaniu do innych, a tutaj solidna marka klubowa (w obecnych czasach) zdziała więcej niż to, że dwóch zawodników 10 lat temu się przeniosło gdzieś indziej. Rozwój też może się chwalić Milikiem i wszyscy tam pójdą teraz?

Trzeba realnych działań, a nie frazesów i trzeba do tego pieniędzy. A argumentów, że stadion mało zmieni na kilku płaszczyznach to nawet nie ma co komentować. To w takim razie narzekajmy, że jest chujowo i nie ma potencjału do rozwoju, ale właściwie to stadion obecny na C6 to przecież wystarczy.
Błagam...

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Ruch w prasie...

#25958 Post autor: 1920tauzen » 11 gru 2021, o 17:01

Na ten moment już mamy dwóch chłopaków typu Neugebauer i Bielecki do sprzedania i sadze,ze kilkaset tysięcy zł za każdego by wpadło. Fakt,ze gramy w takiej lidze,ze musimy 2 juniorów wystawiać powinno działać na plus bo robią liczny,których normalnie by nie robili,to przewaga nad ekstraklasa. W kolejce są Wojtowicz czy wracający po urazie Nowak.

Awatar użytkownika
bergmon
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 424
Rejestracja: 14 mar 2013, o 13:04
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25959 Post autor: bergmon » 11 gru 2021, o 17:32

Gebeels pisze:
11 gru 2021, o 15:18
Czemu admin tego rurka czy tam tauzena po prostu nie zbanuje ? Mnie Kotala za konstruktywną krytykę na facebooku zbanował. Skoro tam w komentarzach zostały same stare baby wysyłające gifowe kotki, dlaczego my mamy te brednie tutaj czytać ?
Trzeba Go poprostu ignorować.Bo jo już niy komyntuja jego wszechwiedzy w kożdym temacie.Alfa i Omega.Kotala to lubi.I do wszystkich w kontrze.Kaj się takie zielone ludki chowią?

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Ruch w prasie...

#25960 Post autor: 1920tauzen » 11 gru 2021, o 18:15

bergmon pisze:
11 gru 2021, o 17:32
Gebeels pisze:
11 gru 2021, o 15:18
Czemu admin tego rurka czy tam tauzena po prostu nie zbanuje ? Mnie Kotala za konstruktywną krytykę na facebooku zbanował. Skoro tam w komentarzach zostały same stare baby wysyłające gifowe kotki, dlaczego my mamy te brednie tutaj czytać ?
Trzeba Go poprostu ignorować.Bo jo już niy komyntuja jego wszechwiedzy w kożdym temacie.Alfa i Omega.Kotala to lubi.I do wszystkich w kontrze.Kaj się takie zielone ludki chowią?
Różnica polega na tym,ze ja swoje „pi***olenie” popieram konkretnymi liczbami a Ty potrafisz tylko wystekac ze ktoś jest głosem Kotali i zielonym ludzikiem, mogę się nie zgadzać z kolegami jajo, niebieskim czy jeszcze kilkoma innymi ale oni przynajmniej odpowiadają argumentami a nie są internetowymi krzykaczami jak Ty. Forum kibiców jest miejscem dla wszystkich kibiców nie tylko tych,którzy brandzluja się pod swoją zajebistosc, za każdym razem gdy ktoś chce mnie zweryfikować podaje numer telefonu nie jestem anonimowy.

Awatar użytkownika
bergmon
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 424
Rejestracja: 14 mar 2013, o 13:04
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25961 Post autor: bergmon » 11 gru 2021, o 18:51

1920tauzen pisze:
11 gru 2021, o 18:15
bergmon pisze:
11 gru 2021, o 17:32
Gebeels pisze:
11 gru 2021, o 15:18
Czemu admin tego rurka czy tam tauzena po prostu nie zbanuje ? Mnie Kotala za konstruktywną krytykę na facebooku zbanował. Skoro tam w komentarzach zostały same stare baby wysyłające gifowe kotki, dlaczego my mamy te brednie tutaj czytać ?
Trzeba Go poprostu ignorować.Bo jo już niy komyntuja jego wszechwiedzy w kożdym temacie.Alfa i Omega.Kotala to lubi.I do wszystkich w kontrze.Kaj się takie zielone ludki chowią?
Różnica polega na tym,ze ja swoje „pi***olenie” popieram konkretnymi liczbami a Ty potrafisz tylko wystekac ze ktoś jest głosem Kotali i zielonym ludzikiem, mogę się nie zgadzać z kolegami jajo, niebieskim czy jeszcze kilkoma innymi ale oni przynajmniej odpowiadają argumentami a nie są internetowymi krzykaczami jak Ty. Forum kibiców jest miejscem dla wszystkich kibiców nie tylko tych,którzy brandzluja się pod swoją zajebistosc, za każdym razem gdy ktoś chce mnie zweryfikować podaje numer telefonu nie jestem anonimowy.
Problem w tym że nie zawsze Twoje liczby są zgodne z prawdą,a z narzekania i krytykowania nigdy nic pozytywnego niy wyniknęło. Ciebie chlopie nic niy pasuje,z nikim się niy zgodzisz.Ciężki typ.A pomniejszanie roli kibiców i WR w odbudowie to już szczyt.Chopie zajmij się czym innym,bo smutny gościu z Ciebie. Czy Ty uważasz,że my z choinki spadli i wszystkim chcesz kity wciskać.Czemu twierdzisz że miasto niy mo wspierać jak mo w pierony udziałów.To co kibice mają klub utrzymywać?Znojdż firma co wyłoży miliony.Ale jakby poważno firma czytała Twoje mądrości to żodyn by tu niy wloż. DYCHNIJ się chopie i dej ludziom żyć i myśleć pozytywnie. Niy pozdrowiom.

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Ruch w prasie...

#25962 Post autor: 1920tauzen » 11 gru 2021, o 20:19

Powiedziałem,ze WR liczbowo w budżecie Ruchu znaczy niewiele i to prawda, WR to akcja głównie PRowa i pomocowa, wizerunkowo dźwiga Ruch do ekstraklasy ale finansowo oznacza tyle co barborka dla Górnika fajnie,ze jest ale poziomu życia nie poprawi.

Dla miasta te akcje a nie udziały to kula u nogi, miasto ma tyle akcji bo ciagle musi konwertować dług na nie w normalnej zdrowej sytuacji klub dostawałby środki za promocje miasta proporcjonalne z budżetem Chorzowa czyli jakieś 500 -600 tys rocznie, ale Ruch z taka kwota nie poradziłby sobie.Dlatego te 1,5 czy 2 mln trzeba jakoś ukryć przed RIO i konwertuje się to na akcje. Tak wiem w Katowicach czy Zabrzu dają więcej ale to nie są zdrowo zarządzane kluby o tez w końcu pierdolna

mauryc1990
Posty: 290
Rejestracja: 26 mar 2008, o 22:41
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25963 Post autor: mauryc1990 » 11 gru 2021, o 21:31

1920tauzen pisze:
11 gru 2021, o 15:19
Podziwiam tych, którym się wydaje ze jak przyjdzie nowy stadion to problemy znikną jak ręka odjął. Nowy stadion to możliwości ale nie zbawienie, licząc lekka ręka, ze w Chorzowie wzrośnie frekwencja o 5000 mnożąc to x18 meczów daje 90000 więcej sprzedanych biletów przy średniej cenie biletu 20zl daje to 1,8mln złotych brutto rocznie czyli jakieś 1,5 mln serio uważacie, ze są to pieniądze, które zmienia nasza perspektywę? Nie będę już tutaj dodawał tego ze większość klubów za wynajem stadionu płaci a Ruch obecnie praktycznie nie, wiec gdyby kierować się jak jest gdzie indziej to średnio mówilibyśmy o przychodach większych o jakiś milion z górką, licząc do tego zwiększone przychody z dnia meczowego niech całość zamknie się w 2mln. Czyli jeśli przyjmiemy założenie, które jest tu często lansowane, Ze jak miasto zbuduje stadion to nie będzie dokładało do klubu, to nasza sytuacja finansowa praktycznie nie zmieni się w ogóle bo 1,5 -2 mln to dokładnie tyle ile od lat dokłada Chorzów do Ruchu. DLATEGO POWIEDZIAŁEM I POWTARZAM RUCH NIE BĘDZIE Zdrowym klubem bez inwestora,który przyniesie tu pieniądze.
Nie ma jak proste wyliczenia typu bedzie wiecej na meczu 5 tys ludzi x 20 zł to do budzetu wpłynie X $$ :wstyd:
Po pierwsze frekwencja - jeśli przy .ujowej pogodzie, deszczu jestesmy w stanie na obecnym stadionie zapewnic frekwencje na poziomie 6-7 tys z rywali z wyzszych miejsc to 15 tys jest jak najbardziej realne. Mamy uśpiony potencjał co widać po statystykach ogladalności w tv czy zakupach gadzetów. Wiele osob na Cicha 6 w takim standardzie jaki obecnie zapewnia juz nie przyjdzie, czasy sie zmienily wymagania ludzi co do komfortu sa coraz wieksze.
Dwa to ceny biletow - średnio 20 zł? Zobacz ile osob chodzi na trubune gorne po ile tam jest bilet, i ile dodatkowo osob zaplaciloby obecnie wiecej za komfort ogladania z dobra widocznoscią.
Po drugie policzyles tylko wplywy z biletow a gdzie reszta? Powiem tyle że 1/3 dochodow Wisly Krakow w 2019 r. to dzien meczowy przy feekwencji srednio 15,8 tys ludzi. Ta 1/3 dochodow to jakieś niecałe 12 mln zł (wliczajac w to takze bilety i karnety). Teraz jak byłeś na innych stadionach w Polsce czy na Narodowym to zobacz sobie strefe gastronomiczną, nastepnie oferty dla biznesu ktorego u nas w aglomeracji slaskiej nie brakuje, strefy vip, loże itd itd.
Nastepnie sponsoring na stadionie - ile firm wspierałoby finansowo Ruch gdyby mial nowoczesny stadion? Przyznasz że nazwa twojej firmy na bandach reklamowych na tle archaicznego stadionu nie bedzie sie dobrze prezentowala jako oferta dla przyszlych klientow?
Nastepnie dzien poza meczowy - restauracja klubowa, miejsce spotkań, sklep z pamiatkami/odzieżą, pub z prawdziwego zdarzenia
Nastepnie reklama klubu i promocja - miasta w Polsce chwala sie wybudowanymi stadionami gdzie sie da, sa reklamy w tramwajach/autobusach przystankach - wszystko na tle oczywiście nowych stadionów. I ostatnie wczuj się w rolę małego chłopca - jakbyś miał marzenie bycia piłķarzem to na jakim stadionie sobie wyobrażasz grać w piłķę?

19gorek20
Posty: 2321
Rejestracja: 16 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: ???
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25964 Post autor: 19gorek20 » 11 gru 2021, o 21:34

1920tauzen pisze:
11 gru 2021, o 20:19
Powiedziałem,ze WR liczbowo w budżecie Ruchu znaczy niewiele i to prawda, WR to akcja głównie PRowa i pomocowa, wizerunkowo dźwiga Ruch do ekstraklasy ale finansowo oznacza tyle co barborka dla Górnika fajnie,ze jest ale poziomu życia nie poprawi.

Dla miasta te akcje a nie udziały to kula u nogi, miasto ma tyle akcji bo ciagle musi konwertować dług na nie w normalnej zdrowej sytuacji klub dostawałby środki za promocje miasta proporcjonalne z budżetem Chorzowa czyli jakieś 500 -600 tys rocznie, ale Ruch z taka kwota nie poradziłby sobie.Dlatego te 1,5 czy 2 mln trzeba jakoś ukryć przed RIO i konwertuje się to na akcje. Tak wiem w Katowicach czy Zabrzu dają więcej ale to nie są zdrowo zarządzane kluby o tez w końcu pierdolna
A ktory zdrowo zarzadzany klub nie bierze nic od miasta wymien mi jeden w tym kraju bo juz tego nie da sie czytac
Druga sprawa co te miasto ma do zaoferowania dla mieszkancow ? 90% kraju interesuje sie sportem ludzie biegaja jezdza na rowerach chodza na silownie fitnessy czy crossfity trenuja sporty walki a boiska trzeba rezerwowac, ludzie zaczynaja zdrowo zyc wiec tylko slepy nie zauwazy ze sport mocno rosnie w swiadomosci ludzi. I co te miasto ma do zaoferowania mieszkancom na weekend ?
Profesjonalny hokej ?
Profesjonalna siatkowka ?
Profesjonalna meska koszykowka ?
Profesjonalna meska pilka reczna ?
A moze drugi najbardziej popularny w tym kraju zuzel ?

W wielu miastach o tak klikalny klub jak Ruch by sie zabijali a tu od 15 lat ze strony miasta tylko narzekanie jakie to biedne miasto a oni i tak robia wszystko najlepiej z mysla o klubie.

Awatar użytkownika
Mikoruch
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 689
Rejestracja: 10 sie 2002, o 17:47
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Ruch w prasie...

#25965 Post autor: Mikoruch » 11 gru 2021, o 21:48

1920tauzen pisze:
11 gru 2021, o 16:50
Szkolić i sprzedawać, szkolić i sprzedawać, tworzyć dobry PR i szukać inwestora który zobaczy potencjał który tutaj jest. Kompletnie nie rozumiem czemu nie wykorzystujemy historii Grabary czy Bogusza żeby kolejnych młodych sprzedawać za solidna kwotę, Ruch powinien być takim Ajaksem na Polska ligę, nawet jeśli będzie to oznaczało ze będzie trzeba kogoś oddać do Górnika czy Legii. Tak działał Borussia jak była bliska upadku 15lat temu
Kolego o tym wszyscy tu już pisali lata temu.
Tak więc w dyskusji trochę pokory życzę bo Twoje propozycje są rodem z 2 klasy SP.
Myślałem, że będą proporcjonalne do Twoich analiz.
A tu kanał....
Dychnij se już synek bo nikt nie chce tu tskiej gwiazdy.
Tu Cię nikt nie docenia.
Spróbuj na 90minut. Tam jest duża oglądalność.
Może tam Cię zauważą.
Jak się rozwiniesz z nowymi pomysłami daj kiedyś znac 🙃

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot], nołnejm i 114 gości