Działania marketingowe

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
alek900
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1083
Rejestracja: 26 gru 2008, o 15:33
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6886 Post autor: alek900 » 29 paź 2018, o 15:54

Coś Wam napisze, jestem kibicem R od dawien dawna. Byłem jednym z kilku założycieli stowarzyszenia NJT, bywam na meczach. Ale to tylko w kwestii wstępu, bo zaraz mnie pocisną pd szczew.
Rok temu, na okrągłą rocznice brata, chciałem zakupić koszulkę, i dogadać się z klubem w kwestii pozbierania podpisów, a na końcu oprawić koszulke do antyramy. Na kilka emaili (które posiadam) - bez odpowiedzi oczywiście, wybrałem sie do klubu, gdzie mi powiedziano "mogę pozbierać podpisy na meczu". Dostał brat pustą koszulke.
Do Sedna: w połowie listopada, dziewczyna (za Górnikiem z racji mieszkania w Zabrzu) ma urodziny. Napisałem do klubu w sprawie koszulki z podpisami, dzień później odpisał B.Cyganek, że przygotują taką koszulke. I czy kupie sam sobie i dowioze do klubu, czy oni mają wybrać. Dziś odebrałem rano w zabrzu, w sklepie, nie zapłaciłem ani złotówki (a pytali czy kupie sam), do tego kilka gadżetów klubowych. To tak apropo naszego marketingu a innych klubów z rejonu
___________________________________________

Awatar użytkownika
alek900
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1083
Rejestracja: 26 gru 2008, o 15:33
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6887 Post autor: alek900 » 29 paź 2018, o 16:40

Ale ja nie mam do Ciebie pretensji. Wręcz Ci podziękuje za post i za PW, więcejj takich jak Ty, to może byśmy byli teraz w innej sytuacji niż jesteśmy, sportowo, organizacyjnie, i marketingowo. Dobrze, że jeszcze tu na forum są osoby, które reagują na takie coś.
Ale sympatii sie nie wybiera. Amor strzeli nie wiesz kiedy. :zalamany:
___________________________________________

Awatar użytkownika
Goscioo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1300
Rejestracja: 16 lis 2003, o 08:51
Lokalizacja: Piekary Śl. / Kępno
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6888 Post autor: Goscioo » 29 paź 2018, o 22:07

alek900 pisze:
29 paź 2018, o 15:54
Coś Wam napisze, jestem kibicem R od dawien dawna. Byłem jednym z kilku założycieli stowarzyszenia NJT, bywam na meczach. Ale to tylko w kwestii wstępu, bo zaraz mnie pocisną pd szczew.
Rok temu, na okrągłą rocznice brata, chciałem zakupić koszulkę, i dogadać się z klubem w kwestii pozbierania podpisów, a na końcu oprawić koszulke do antyramy. Na kilka emaili (które posiadam) - bez odpowiedzi oczywiście, wybrałem sie do klubu, gdzie mi powiedziano "mogę pozbierać podpisy na meczu". Dostał brat pustą koszulke.
Do Sedna: w połowie listopada, dziewczyna (za Górnikiem z racji mieszkania w Zabrzu) ma urodziny. Napisałem do klubu w sprawie koszulki z podpisami, dzień później odpisał B.Cyganek, że przygotują taką koszulke. I czy kupie sam sobie i dowioze do klubu, czy oni mają wybrać. Dziś odebrałem rano w zabrzu, w sklepie, nie zapłaciłem ani złotówki (a pytali czy kupie sam), do tego kilka gadżetów klubowych. To tak apropo naszego marketingu a innych klubów z rejonu
bo my sa Ruch, legenda bez konca, plakac sie chce

MaRko22
Posty: 1880
Rejestracja: 16 cze 2009, o 22:38
Lokalizacja: Chorzów/Piekary Śląskie
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6889 Post autor: MaRko22 » 29 paź 2018, o 23:15

Powiem Wam tak... Pracuje w dosyć niszowym zawodzie, ponieważ jestem managerem, natomiast z wykształcenia prawnikiem biznesowym. Moja praca polega min. na tym, że przejmuje kontrolę nad daną firmą (np. w niektórych spółkach jako prokurent), która jest od krok od bankructwa. Pracuje w takiej firmie maksymalnie kilka lat, przeprowadzam restrukturyzacje, szukam instrumentów prawnych by pomóc firmie, wytykam i naprawiam błedy. Po udanej restrukturyzacji dostaje pakiet akcji czy też procent z zysku firmy.

Przechodząc do meritum, a właściwie przekładając na sytuację Ruchu :
- 2 liga oznacza brak ekwiwalentów reklamowych, brak generowania przychodów z tzw. "dnia meczowego"
- Wartość graczy bliska zeru, czyli brak wpływu z transferów
- Zatwierdzony układ restrukturyzacyjny

Plusy :
- Duży stadion (realia 2 ligi)
- Grupa odbiorców ok. 300-400 tys osób
- Tradycja, wyrobioną marka

I teraz, skoro nie można liczyć na sponsorow, transfery - skąd zyskać przychód?

Otóż przychód możemy uzyskać z dwóch źródeł : wychowankowie + szeroko pojęty marketing.

W sytuacji kiedy nie stać nas na jakiekolwiek inwestycje, dział marketingu powinien należeć do inwestora, czyli firmy zewnętrznej. Dając prawa na wyłączność za identyfikację z kilkuset tysięczna grupa odbiorców klub pobiera procent z zysku, samemu nie inwestując ani grosza. Pisząc na szybko, proste rozwiązanie problemu.
Obrazek

Awatar użytkownika
MadeR
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 250
Rejestracja: 16 lut 2012, o 21:55
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6890 Post autor: MadeR » 30 paź 2018, o 09:43

MaRko22 nie chciałbyś przejąć kontroli nad Ruchem? :hyhy:

19ElNino20
Posty: 443
Rejestracja: 21 sie 2008, o 13:25
Lokalizacja: Świony
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6891 Post autor: 19ElNino20 » 30 paź 2018, o 11:23

@MaRko22

Jak definiujesz grupę odbiorców i skąd taka liczba?

Awatar użytkownika
Rejon
Posty: 587
Rejestracja: 8 maja 2003, o 20:15
Lokalizacja: sajliżja
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6892 Post autor: Rejon » 30 paź 2018, o 19:51

Na stronie sklepiku klubowego chyba pora nowych gadżetów (kubki itp.), w realu w grzibku tyż som?
"Od piłkarzy wymagam wyłącznie respektu. Tak jak w szkole musisz mieć szacunek do nauczyciela, w domu do ojca i matki, tak w szatni do trenera. I ten respekt musi być zawsze, a nie tylko wtedy, kiedy trener zrobi awanturę." - J. Kocian

Elmer
Posty: 10287
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6893 Post autor: Elmer » 12 gru 2018, o 13:45

Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
Mikoruch
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 689
Rejestracja: 10 sie 2002, o 17:47
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6894 Post autor: Mikoruch » 18 gru 2018, o 22:58

Byłem dziś w Grzybku na małych świątecznych zakupach. Ceny wielu rzeczy na prawdę nie są wysokie. Tshirty, husty, poduchy itp. Zamiast kupować pid choinkę pierdoly w markecie kupcie coś w klubie. Na ulicach będzie bardziej niebiesko, a w klubie zostanie kilka złotych kasy. Działać!!!
W każdym biurze i zakladzie pracy Niebieski kalendarz na ścianie i kubek z eRką na biurku !
😀

Awatar użytkownika
Jano99
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 422
Rejestracja: 21 mar 2016, o 14:36
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6895 Post autor: Jano99 » 18 gru 2018, o 23:03

Mikoruch pisze:
18 gru 2018, o 22:58
Byłem dziś w Grzybku na małych świątecznych zakupach. Ceny wielu rzeczy na prawdę nie są wysokie. Tshirty, husty, poduchy itp. Zamiast kupować pid choinkę pierdoly w markecie kupcie coś w klubie. Na ulicach będzie bardziej niebiesko, a w klubie zostanie kilka złotych kasy. Działać!!!
W każdym biurze i zakladzie pracy Niebieski kalendarz na ścianie i kubek z eRką na biurku !
😀
A kto dostanie kasę pod choinkę ten czym prędzej chociaż jedną rzecz zamawia :D

Awatar użytkownika
Aveni1920
Posty: 434
Rejestracja: 25 lip 2016, o 19:00
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6896 Post autor: Aveni1920 » 22 sty 2019, o 18:41

Dobrym działaniem byłoby wejście w E-sport . Mamy nawet dobrych zawodnikółw w Fife . Ostatnio na turnieju Mistrzostw Polski koleś z Ruchu chyba 2 miejsce zajął . Nie są to duże nakłady finansowe jak na klub a dawają sporo . Taki Piast lub Wisła Płock w League of Legends , zarabiają na dzieciakach jak i mają sponsorów i medialność w internecie.
Łowcy Cyganów

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10030
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6897 Post autor: jajo » 13 lut 2019, o 18:08

Obrazek
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
KOSTA
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1727
Rejestracja: 8 maja 2003, o 12:32
Lokalizacja: aus Boerschachte
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6898 Post autor: KOSTA » 13 lut 2019, o 18:19

a my momy "Grzesia"...
od bajtla po grob zawsze KS RUCH
Kattowitz Boerschachte

Awatar użytkownika
atleticomadryt
Posty: 1420
Rejestracja: 1 maja 2012, o 14:37
Lokalizacja: RUCH
Kontakt:

Re: Działania marketingowe

#6899 Post autor: atleticomadryt » 13 lut 2019, o 18:28

Tak z ciekawosci sie pytam jaki jest sredni koszt malowania lub krycia specjalna warstwa w barwach autobusu?
„Naszym HonoRem WieRnosc jeeeeeesst - Naszym Klubem (H)KS RUCH
"z wychowankami i lokalnym wsparciem, nie potrzeba obcokrajowców"

natiste
Posty: 54
Rejestracja: 10 cze 2018, o 12:02

Re: Działania marketingowe

#6900 Post autor: natiste » 13 lut 2019, o 18:31

To zdjecie podsumowuje gdzie my jesteśmy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], disu, Google [Bot], papar1, Rickenn10 i 95 gości