Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
klimz(R)owiec
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 182
Rejestracja: 8 lip 2010, o 13:08
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#166 Post autor: klimz(R)owiec » 8 paź 2023, o 00:09

Cisza prostej po podejściu zawodników po meczu jest wymownym komentarzem kibiców.

Beznadziejnie skomplementowana kadra przez zarząd do sezonu to jedno, drugie to wystawianie zawodników na chybił trafił jak w jakimś lotto przez Skrobacza.
Ktoś kto uważa, że Skrobacz powinien zostać oszukuje samego siebie. Ale ch**, spadnijmy po 20 kolejce dumnie mówiąc, że nie zwolnimy trenera, bo nie jesteśmy jak wszyscy.

ps. jak komentarze zarządu o zaciskaniu pasa, oglądaniu 10 razy każdej wydanej złotówki mają się do podpisywania kontraktu z zawodnikiem, który nie zdał testów sprawnościowych?

NG1920
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#167 Post autor: NG1920 » 8 paź 2023, o 00:18

Michal578 pisze:
8 paź 2023, o 00:07
wciskali trenerowi wszystkich i godali że dają radę nawet jak ich nie chciał
Masz coś na potwierdzenie tej tezy czy to wyjęte z dupy?

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11971
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#168 Post autor: Ozor » 8 paź 2023, o 00:20

NG1920 pisze:
8 paź 2023, o 00:18
Michal578 pisze:
8 paź 2023, o 00:07
wciskali trenerowi wszystkich i godali że dają radę nawet jak ich nie chciał
Masz coś na potwierdzenie tej tezy czy to wyjęte z dupy?
no mnie tak samo interesuje , tak było czy tylko plotka?

Awatar użytkownika
Midway
Posty: 299
Rejestracja: 10 lut 2008, o 13:03
Lokalizacja: Świętochłowice-ZGODA
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#169 Post autor: Midway » 8 paź 2023, o 00:22

Na konferencji Skrobacz powiedział, że Buchalik wypada na długo przez poważną kontuzję🤦‍♂️Boże święty🤦‍♂️Zimą zamiast obozu w Turcji niech za tę kasę sprowadzą kilku porządnych zawodników...
Pierwszy mecz na Cichej 6: 10.04.2004: Ruch Chorzów 2-2 Podbeskidzie Bielsko Biała
Pierwszy wyjazd: Polonia Bytom 0-0 Ruch Chorzów 19.08.06
Najwyższe zwycięstwo: Ruch Chorzów 5-0 Piast Gliwice 31.05.06, Najwyższa porażka: Jagiellonia Białystok 6-0 Ruch Chorzów 15.09.13
Sukcesy: 1 wicemistrzostwo Polski, 2x 3 miejsce, finał Pucharu Polski x2, awans do Ekstraklasy x2

Awatar użytkownika
Bartorus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2535
Rejestracja: 24 paź 2015, o 14:50
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#170 Post autor: Bartorus » 8 paź 2023, o 00:32

Raz się remisuje a raz przegrywa powiedziałby ktoś złośliwy. Nie jestem ekspertem od piłki i się na niej nie znam stąd moje wywody w tym temacie za głębokie nie będą. Zaznaczę jedno absolutne wręcz wkur*****e części kibiców w pełni zrozumiałe. W końcu bez emocji na te mecze byśmy nie chodzili. Ostatnie lata to były efekty, które trudno byłoby zapewne nawet w FMIe powtórzyć oszukując, że przed każdym meczem zapisujemy by móc wczytać jeśli wynik nie wyjdzie. Historia niczym z bajki czy do takich filmów porównywana. Nie bez powodu mówi się jednak, Że filmy romantyczne kończą się na scenie wesela/pocałunku bo potem nudne "prawdziwe" życie jest.

My jesteśmy w tym momencie. Ekstraklasa odjechała niesamowicie organizacyjnie, infrastrukturalnie a głównie pieniężnie od naszego ostatniego pobytu U nas niestety oprócz ludzi u steru co mają wielkie serce, dobre intencje nie zmieniło się nic. Najwięcej środków do klubu wpływa od miasta i kibiców. Udało się załatwić fajnego sponsora i to prywatnego za co szacunek jednak gdzie Rzym gdzie...Chorzów Przykładowo Pogoń za zeszły sezon z samej gry w eks dostała 2 mln więcej niż my w zeszłym roku mieliśmy łącznie przychodów wszystkich. Czy dziwić powinno zatem, że z Grosickim dzisiaj musiał walczyć ktoś z grupy Wójtowicz/Michalski? Czy można było może wybrać inną strategię w oknie transferowym? Zapewne jednak z perspektywy czasu łatwo tak mówić

Sam na forum pisałem czy się wypowiadałem publicznie, że warto było walczyć o awans do eks nawet jeśli mielibyśmy zlecieć z hukiem. Byleby mądrze ten czas wykorzystać i nie popłynąć finansowo. Zarząd ze sztabem wybrali ostrożną finansowo drogę. Elementem zarządzania ryzykiem było Ściąganie samych Polaków. Pozwoli to nawet po spadku na szybkie i bezproblemowe rozwiązanie kontraktów. Nie zostaniemy przykładowo z zagranicznym szrotem z ekstraklasowymi kontraktami jak przy poprzednich spadkach. Inna sprawa stadion gdyby w 2019 nie stwierdzono, że no może jednak Temu Ruchowi w 3 lidze co zdycha to nawet trybuny jednej nie warto robić to dzisiaj mielibyśmy znaczną część stadionu i zamiast w klubie o ograniczonym kapitale ludzkim co chwila walczyć gdzie będziemy grać i tracić na to czas siedzielibyśmy na paru trybunach na Cichej.

Kończąc czy zmiana trenera coś dała drużynom co ostatnio spadały? Przeważnie nie zwłaszcza, że przykładowo dzisiaj widać, że pieniądze grają. Trener wybrał taktykę, nawet po raz pierwszy od dawna widziałem, że plan był. Jego wina, że Letniewski robi wślizg z łapą w górze? Lub czy nie może z lekką satysfakcją twierdzić, że trybuny kolektywnie się myliły gdy ważyły się losy ściągnięcia trzeciego bramkarza wyrażając poparcie Bieleckiemu? Czy wywalając cały sztab i ponosząc koszty krótkiego okresu wypowiedzenia nowy trener z tym składem i środkami jakie Ruch może zaoferować sprawi, że Feliks nagle z 23% celnych podań będzie miał chociaż połowę? Nie wiemy obstawiam, że raczej nie. Moim skromnym zdaniem pieniądze te lepiej wydać na zespół niż na utrzymywanie starego i dodatkowo zapewne znacznie droższego nowego sztabu szkoleniowego.

Bardzo ciężki okres czeka nas kibiców i zarząd i dowolny sztab Tej zimy zadań i dylematom zarządu przed nową rundą nie zazdroszczę W tle listopadowe zamieszania z budżetem i ile w roku wyborczym Ruch pieniędzy z budżetu miasta dostanie. Emocjonujmy się, oceniajmy, kłóćmy tylko nie zapominajmy jednego. Fakt my som Ruch, ale Ruch obecnie oprócz super historii, dużej rzeszy kibiców i uczciwych ludzi u sterów nie ma za wielu argumentów by w ekstraklasie zostać. Jak się uda będzie to niczym historia z kolejnego filmu tylko tym razem z horroru gdzie przeciw wszystkiemu udało się jednak "przeżyć" i miejmy nadzieje nie zginąć w sequelu czyli spaść w następnym sezonie

PS Wszystkie transfery były konsultowane z trenerem. Nie było żadnego ściągania zawodników wbrew niemu czy potajemnie. To są słowa trenera.

Michal578
Posty: 132
Rejestracja: 28 cze 2007, o 14:29
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#171 Post autor: Michal578 » 8 paź 2023, o 00:35

Trener na konferencji prasowej , pytany przez dziennikarza odpowiadał że chciał innych zawodników.

Awatar użytkownika
Bartorus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2535
Rejestracja: 24 paź 2015, o 14:50
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#172 Post autor: Bartorus » 8 paź 2023, o 00:37

Oczywiście, że chciał. Tak samo jak zarząd, kibice i wszyscy z tym klubem związani. Myślisz, że pierwszym wyborem trenera był dajmy na to Steczyk czy Letniowski lub Firlej? Nie chciano tworzyć kominów płacowych rozwalających całą drużynę i rozwalać tym budżetu. Natomiast narracja jakby trener walczył z zarządem i nie chciał konkretnych zawodników, którzy zostali ściągnięci nie jest prawdziwa.

NG1920
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#173 Post autor: NG1920 » 8 paź 2023, o 00:40

Michal578 pisze:
8 paź 2023, o 00:35
Trener na konferencji prasowej , pytany przez dziennikarza odpowiadał że chciał innych zawodników.
Przecież to już zostało tu rozwiane, że chodzi o budżet. W poprzednich wywiadach przed sezonem padały nazwiska zawodników, od których się odbijaliśmy w negocjacjach i musieliśmy sięgać po rozwiązania nr 3, 4 itp.
Przekręcanie tych słów na "wciskali trenerowi zawodników, których nie chciał" to zwykłe plotkarstwo i kłamstwa.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11971
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#174 Post autor: Ozor » 8 paź 2023, o 00:48

Michal578 pisze:
8 paź 2023, o 00:35
Trener na konferencji prasowej , pytany przez dziennikarza odpowiadał że chciał innych zawodników.
ok ale dlaczego zabrał tych ? normalnie to jest tak że jak dają wbrew woli trenera to odpowiada ten co mu wciska do składu słupy ,a teraz dalej im większy autorytet trenera tym ich jest mniej lub nie ma ich wcale resztę proszę sobie dopowiedzieć.
Jak by nie było zakontraktowano 11 ? zawodników , rozjebano tzw team Spirit poprzez ludzi którzy w zdecydowanej większości niczego nie wniesli i ja mam wierzyc że to się wsztystko odbyło bez wiedzy sztabu szkoleniowego?Widzę jeszcze powyżej wpis kolegi to i do niego się odniosę
Zamiast 11 badziewiaków trzeba było zabrać z 3 ale takich na plus , a przynajmniej takich którzy rokują na to iz wniosą jakosc, nie koniecznie krajowych tyle ze tu trzeba się ruszyć ponad krajowe badziewie a to chyba już przekracza możliwości nie koniecznie finansowe.
Ostatnio zmieniony 8 paź 2023, o 00:55 przez Ozor, łącznie zmieniany 1 raz.

Elmer
Posty: 10379
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#175 Post autor: Elmer » 8 paź 2023, o 00:50

Frustracja, złość, bezradność, żal. Można długo wymieniać. A to dopiero niespełna 1/3 sezonu, a w rundzie nadzieja może na 3-4 punkty, jak znowu ktoś czegoś nie zawali, a sędzia się nie pomyli.

Miało być ciężko, ale że aż tak słabi będziemy w tyłach to się nie spodziewałem.

Do końca będę wierzył w powodzenie, ale po raz kolejny trochę inny piłkarsko świat pokazał, gdzie jesteśmy.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1418
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#176 Post autor: kroy » 8 paź 2023, o 00:58

Ja rozumiem krytykę ale jeszcze nikt nie napisał czemu uważa że Ruch powinien być wyraźnie lepszy od innych beniaminków??
Na jakiej podstawie ktoś tak uważa?
Oczywiście, dziś też uważam że brak zmiany Wójtowicza na skrzydło i wstawienie Michalskiego to kryminał. Z drugiej strony żal mi piłkarzy i trenera bo zasługujemy na więcej niż mamy.
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10154
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#177 Post autor: jajo » 8 paź 2023, o 01:10

tynbydziedobry pisze:
7 paź 2023, o 22:41
albo rzeczywiście coś Szczepkowi było albo Skrobacz wcisnął Firleja od początku żeby wszyscy się odjebali od niego na chwilę po czym znowu wróci uparcie do lagi na Szczepana z Widzewem. o ile dotrwa.
Szczepek caly tydzien z jelitowka, trenowal bodajze lekko w piatek.
ja sie nawet zastanawiam po co wchodzil przy 0-3, lepiej bylo zbierac minuty mlodziezowcow, zeby Wojtowicz nie musial potem grac od dechy do dechy. Ale moze po prostu to Szczepek, ktory chcial zagrac.

Bielu tez z urazem.

Nie byly to jedyne problemy kadrowe.

Sam nie rozumiem teog Wojtowicza na Grosika, ale moze Michalski tez nie byl w pelnej dyspozycji.

Po meczu wk***ia wokol wiecej rzeczy niz sam wynik, wiec sobie odpuszcze na razie wieksze pisanie.

podoba mi sie pytanie kroya: na jakiej podstawie Ruch mial byc lepszy od reszty beniaminkow?
Ozor, a dlaczego? poza tym liczenie na tym poziomie 1-2 pkt jest bez sensu. powinnismy byc za ŁKSem, a niby jestesmy przed. Sensowniej moim zdaniem jest liczyc, ze wszyscy beniaminkpowie maja cholernie ciezko.

podoba mi sie tez rozsadne jak na skale emocji podejscie Bartorusa, zwlaszcza na tej funkcji. Z jednym sie nie zgodze i przemawiaja za mna fakty, w tej chwili naszym najwiekszym przychodem jest C+, ale fakt, ze dopiero w tej chwili.

jeszcze jedna rzecz, wszyscy sie tutaj podniecaja Kozakiem i rzeczywiscie to nasze najwieksze wzmocnienie, wydaje sie, ze bedziemy z niego mieli duzo pociechy. No ale temu Grosikowi, to on moze buty czyscic. Inna poziom zawodnika i to nie jest tylko jeden roznicy. swoja droga reakcja trybun po 3 golu wzgledem tego zawodnika, to tak slaba w ch** frustracja, ze kazdy zawodnik Ruchu zagral dzis lepiej od tej reakcji.

jeszcze mi sie jedna rzecz skojarzyla, okolo 3 lata temu w Pogoni przestal grac Podstawki, po prostu byl juz na nich za slaby. teraz wyszedl przeciwko nim w pierwszym skladzie. to niestety sa nasze zapoznienia. oby za 3 lata bylismy w tym miejscu co Pogon teraz.

jeszzcze jedna rzecz, najpierw noga, potem reka, to z tego co kojarze te obecne przepisy to nie jest przewiniennie. zagwizdali przeciw nam 3 raz na 4 ostatnie mecze? (Puszczy nie licze)
Ostatnio zmieniony 8 paź 2023, o 01:45 przez jajo, łącznie zmieniany 2 razy.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11971
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#178 Post autor: Ozor » 8 paź 2023, o 01:17

podoba mi sie pytanie kroya: na jakiej podstawie Ruch mial byc lepszy od reszty beniaminkow?
/quote]
na takiej ze powinnismy być przynajmniej przed Puszczą gdyby się trzymać tego irracjonalnego argumentu.

Awatar użytkownika
Bartorus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2535
Rejestracja: 24 paź 2015, o 14:50
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#179 Post autor: Bartorus » 8 paź 2023, o 01:34

Jajo ma rację. Największe przychody to za ten sezon będzie Canal+. Trzeba jednak pamiętać, że pieniądze przychodzą tam transzami.

arcio
Posty: 4791
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin, sobota, 07.10, 20:00

#180 Post autor: arcio » 8 paź 2023, o 01:35

jajo pisze:
8 paź 2023, o 01:10
Sam nie rozumiem teog Wojtowicza na Grosika, ale moze Michalski tez nie byl w pelnej dyspozycji.
To nie uraz Michalskiego tylko autorski pomysł Trenera. Wójtowicz na prawej obronie grał już w II połowie na Puszczy tylko ze ty tam go widziałeś na wahafle gdy ja na prawej obronie. Dziś trener powtórzył po prostu ten manerw od początku.
A jak trener błądzi i ciągle szuka niech świadczy fakt że tydzień temu w drugiej połowie Kozak grał raz po prawej, potem na środku jako 10, potem znowu na prawej gdzie się dublowal z Wójtowiczem. Dziś Wójtowicz najpierw na prawej obronie, potem na środku pomocy a na koniec na lewym skrzydle. Trener szuka igły w stogu siana. Ciągle rotacje i inne ustawienia. Z drugiej strony tyle ile nasi kopacze generują błędów własnych to jest katastrofa. Dziś większość podań do tyłu, podania w aut czy do przeciwnika. Istna paranoja. Trener i dzialacze mówili że wszyscy się uczą gry w EX. Mnie się zdaje że piłkarze zamiast się uczyć graja coraz gorzej.
nigdy nie jest za późno

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 311 gości