Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
NG1920
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#256 Post autor: NG1920 » 19 wrz 2023, o 13:00

ruchfans pisze:
19 wrz 2023, o 11:01
W ogólnym rozrachunku bardzo ciężko przypomnieć sobie mecze w których totalnie zdominowaliśmy rywala, pieczętując to kilkoma golami.
To jest fakt, aczkolwiek równie dobrze może to świadczyć o małym ryzyku i zwyczajnym oszczędzaniu graczy. Żeby przypadkiem taki radosny futbol nie skończył się kontuzją, co w przypadku wąskich kadr jakie mieliśmy mogłoby spowodować znaczne straty.
Już w zeszłym roku roku dochodziły głosy, że chłopaki bali sie ryzykować bo jeden błąd mógł kosztować miejsce w składzie.
Jakieś źródło? To jest akurat ciekawe, ale też może zwyczajnie świadczyć o wysokiej wymaganej dyscyplinie taktycznej (zwłaszcza w przypadku, gdy brak nam wirtuozów).
Tylko czasem musimy być niestety pragmatyczni, zamurować i liczyć na kontry, żeby po rundzie jesiennej nie okazało się, że już jest pozamiatane.

Mimo tego, że jak gramy spokojnie i rozgrywamy to są większe problemy niż jak gramy wysoko. Mimo tego, że jak się murujemy, a inni na nas siadają to jest już tylko panika i oczekiwanie na wyrok. Ale generalnie miałbyś rację, bo jako słabsza drużyna zazwyczaj gra się na kontry i czeka na okazję. Pytanie tylko czy mamy wystarczający 'spokój w czołgu', żeby tak zagrać.
Kiedyś nie lubiłem Myśliwca bo wydawał mi się zadufany. Stal walczyła w barażach o ex z Nim, teraz jest w strefie spadkowej. Fajnie oglądało się Widzew w meczu z Cracovią pod Jego wodzą. Mam wrażenie, że Widzew ćwiczył całą przerwę reprezentacyjną inne zachowania na boisku. To tylko przykład ale facet ma naprawdę swój pomysł, który potrafi dopasowywać do potencjału ludzkiego. Może u nas też jest ktoś taki potrzebny.
Dwa awanse i dziesiątki wygranych spotkań przez trenera Skrobacza w Ruchu o niczym nie świadczą, a raptem jeden mecz Myśliwca w Widzewie już na plus? ;)

Awatar użytkownika
Adam1983
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2593
Rejestracja: 7 paź 2009, o 10:48
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#257 Post autor: Adam1983 » 19 wrz 2023, o 13:43

Myśliwiec w Stali regularnie dostawał bęcki od Ruchu pana Skrobacza, więc ten tego...

halusko
Posty: 182
Rejestracja: 11 mar 2008, o 22:47
Lokalizacja: ruda slaska
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#258 Post autor: halusko » 19 wrz 2023, o 13:49

Ludzie skończcie pier......!!!
Mamy trenera który zrobił dwa awanse pod rząd, zrobił awans z 1 ligi do extra piłkarzami z którymi by nikt tego nie zrobił.
Dajcie mu pracować a nie co drugi mecz wyrzucać.
Realnie jakby Szczepek strzelił setkę z Piastem i na Warcie mieli byśmy dziś 4pkt więcej, a ile jeszcze setek nie wpadło
Dziś brakuje nam szczęścia które wkoncu przyjdzie i będą bramki i punkty wpadać.
Jakbyś został ściągnięty dobry napadzior do gry z szczepkiem to byśmy dziś było w miejscu Stali Mielec która nie umiała wyjść z połowy w meczu z nami, różnica między nimi a nami jest taka że mają dwie sytuację w meczu i je wykorzystują.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10155
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#259 Post autor: jajo » 19 wrz 2023, o 15:50

nie zgodze sie, ze Szczepek mial setke z Piastem, ba ten mecz powinnismy przegrac, ale...
- jakby Kostas w Zabrzu dostal czerwona, to to szlo zremisowac
- jakby Jadze nie wpadl rykoszet, to szlo to zremisowac, a mielismy i sytuacje na wygrana
- z MIelcem przewazalismy, mecz spokojnie do wygrania.
i tylko to sa 4 punkty i srodek tabeli. a to zadne optymistyczne wyliczenia. do tej pory mielismy pecha, bo de facto kazdy mecz sie dla nas mogl ulozyc inaczej. nawet w Warszawie pilka by sie odbila od inne strony poprzeczki (podobnie w Lubinie mogla byc inna strona poprzeczki) i mogla byc niespodzianka.

nie odstajemy jako beniaminek i jako druzyna z jedna z najtanszych (moze najtansza) kadra w lidze. brakuje nam wyrachowania, skutecznosci i szczescia, mysle ze dokladnie w tej kolejnosci. tylko za pierwsze z tych trzech wymienionych moze po czesci odpowiadac trener.

jak w ogole to sobie wyobrazacie, ci co mysla o zwolnieniu? jaki Wyscie cel stawiali przed Skrobaczem i druzyna? Puchary? top6? no te rzeczywiscie dosc szybko odjezdzaja i moze by wymagaly nerwowych ruchow. natomiast jesli gramy o utrzymanie, to jeszcze caly peleton w grze o nie.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

chropaczow
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 867
Rejestracja: 1 sie 2018, o 18:27
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#260 Post autor: chropaczow » 19 wrz 2023, o 16:07

halusko pisze:
19 wrz 2023, o 13:49
Ludzie skończcie pier......!!!
Mamy trenera który zrobił dwa awanse pod rząd, zrobił awans z 1 ligi do extra piłkarzami z którymi by nikt tego nie zrobił.
Dajcie mu pracować a nie co drugi mecz wyrzucać.
Realnie jakby Szczepek strzelił setkę z Piastem i na Warcie mieli byśmy dziś 4pkt więcej, a ile jeszcze setek nie wpadło
Dziś brakuje nam szczęścia które wkoncu przyjdzie i będą bramki i punkty wpadać.
Jakbyś został ściągnięty dobry napadzior do gry z szczepkiem to byśmy dziś było w miejscu Stali Mielec która nie umiała wyjść z połowy w meczu z nami, różnica między nimi a nami jest taka że mają dwie sytuację w meczu i je wykorzystują.
Jakby, jakbyś, dajcie mu pracować... 6 punktów w 8 meczach i Raków na horyzoncie. Skąd wiesz, że nikt by nie zrobił dwóch awansów z taką kadrą? To skrobacz jest trenerem i odpowiada za wyniki i jak drużyna gra. Strzelamy za mało bramek, i to od początku jego kadencji. Styl ( jeśli w ogóle jest) powoduje nieraz krwawienie oczu. Jego wypowiedzi już nie czytam, przypomina schyłek Fornalika... Od początku mi ten trener nie pasuje i znam innych, podobnie myślących, starych kibiców. Naprawdę podoba Wam się Ruch, prowadzony przez niego??? Dochodzi najnowszy transfer, mega niewiadoma. Zle się to wszystko skończy.

NG1920
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#261 Post autor: NG1920 » 19 wrz 2023, o 16:14

chropaczow pisze:
19 wrz 2023, o 16:07

Jakby, jakbyś, dajcie mu pracować... 6 punktów w 8 meczach i Raków na horyzoncie. Skąd wiesz, że nikt by nie zrobił dwóch awansów z taką kadrą? To skrobacz jest trenerem i odpowiada za wyniki i jak drużyna gra. Strzelamy za mało bramek, i to od początku jego kadencji. Styl ( jeśli w ogóle jest) powoduje nieraz krwawienie oczu. Jego wypowiedzi już nie czytam, przypomina schyłek Fornalika... Od początku mi ten trener nie pasuje i znam innych, podobnie myślących, starych kibiców. Naprawdę podoba Wam się Ruch, prowadzony przez niego??? Dochodzi najnowszy transfer, mega niewiadoma. Zle się to wszystko skończy.
A jaki transfer nie jest niewiadomą? I na jakie transfery nas stać? Strzelaliśmy więcej niż traciliśmy i to było najważniejsze. I za skuteczność zawodników (bo sytuacji było zawsze dużo więcej) nie odpowiada trener tylko noga strzelającego. A tacy starzy kibice to do dziś pi***olą, że Janoszka powinien grać w ekstraklasie, Idzik byłby lepszy od Szczepka, a Bereta od Skrobacza. I dobrze wiemy, gdzie oni wszyscy są, więc takie pieprzenie "starych kibiców" to sobie można do dupy wsadzić.

A to, że Ci od poczatku nie pasuje to dobrze widać, bo wystarczy, że Sadlok pierdnie, Woś coś krzyknie, a Szczepek spudłuje i chcesz go zwalniać za wszystko.

Żeby grac z polotem i finezją to trzeba mieć zawodników dużo lepszych na tle innych i wtedy można się bawić. A nam brakuje do takiej gry w ekstraklasie myślę, że spokojnie z 3 sezonów. Wtedy będzie można liczyć na puchary, pogromy i piękną techniczną grę.

Awatar użytkownika
SnakeR
Posty: 130
Rejestracja: 30 sie 2009, o 23:11
Lokalizacja: oRzesze
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#262 Post autor: SnakeR » 19 wrz 2023, o 16:46

Mom nadzieja ze w niedziela nasz trener dostanie mega wsparcie z trybun, zasługuje na to.
Taki mały apel do młynowych
Życie biegnie według ustalonego toru , trzeba przyjąć konsekwencje podjętego wyboru .

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10155
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#263 Post autor: jajo » 19 wrz 2023, o 17:56

SnakeR pisze:
19 wrz 2023, o 16:46
Mom nadzieja ze w niedziela nasz trener dostanie mega wsparcie z trybun, zasługuje na to.
Taki mały apel do młynowych
:padam: :padam: :padam: :padam:
duza czesc sukcesu Fornalika w Chorzowie polegala na tym, ze byl nie do ruszenia, pomijajac okres Pata.

ja nie mowie o jakichs 10 letnich kontraktach jak Stawowy, bo to sie moze tylko smiesznie skonczyc, ale niech w szatni maja swiadomosc, ze w sezonie 23/24 Ruch Chorzów prowadzi (jak to powiedzial Marek Godzinski w kulisach) Pan Trener Jarosław Skrobacz.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

grzej
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2623
Rejestracja: 21 lut 2004, o 23:36
Lokalizacja: Tam gdzie mnie nie ma
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#264 Post autor: grzej » 19 wrz 2023, o 20:02

________
historiaruchu.pl

ruchfans
Posty: 1291
Rejestracja: 23 mar 2003, o 14:24
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#265 Post autor: ruchfans » 20 wrz 2023, o 13:24

NG1920 pisze:
19 wrz 2023, o 13:00
ruchfans pisze:
19 wrz 2023, o 11:01
W ogólnym rozrachunku bardzo ciężko przypomnieć sobie mecze w których totalnie zdominowaliśmy rywala, pieczętując to kilkoma golami.
To jest fakt, aczkolwiek równie dobrze może to świadczyć o małym ryzyku i zwyczajnym oszczędzaniu graczy. Żeby przypadkiem taki radosny futbol nie skończył się kontuzją, co w przypadku wąskich kadr jakie mieliśmy mogłoby spowodować znaczne straty.
Już w zeszłym roku roku dochodziły głosy, że chłopaki bali sie ryzykować bo jeden błąd mógł kosztować miejsce w składzie.
Jakieś źródło? To jest akurat ciekawe, ale też może zwyczajnie świadczyć o wysokiej wymaganej dyscyplinie taktycznej (zwłaszcza w przypadku, gdy brak nam wirtuozów).
Tylko czasem musimy być niestety pragmatyczni, zamurować i liczyć na kontry, żeby po rundzie jesiennej nie okazało się, że już jest pozamiatane.

Mimo tego, że jak gramy spokojnie i rozgrywamy to są większe problemy niż jak gramy wysoko. Mimo tego, że jak się murujemy, a inni na nas siadają to jest już tylko panika i oczekiwanie na wyrok. Ale generalnie miałbyś rację, bo jako słabsza drużyna zazwyczaj gra się na kontry i czeka na okazję. Pytanie tylko czy mamy wystarczający 'spokój w czołgu', żeby tak zagrać.
Kiedyś nie lubiłem Myśliwca bo wydawał mi się zadufany. Stal walczyła w barażach o ex z Nim, teraz jest w strefie spadkowej. Fajnie oglądało się Widzew w meczu z Cracovią pod Jego wodzą. Mam wrażenie, że Widzew ćwiczył całą przerwę reprezentacyjną inne zachowania na boisku. To tylko przykład ale facet ma naprawdę swój pomysł, który potrafi dopasowywać do potencjału ludzkiego. Może u nas też jest ktoś taki potrzebny.
Dwa awanse i dziesiątki wygranych spotkań przez trenera Skrobacza w Ruchu o niczym nie świadczą, a raptem jeden mecz Myśliwca w Widzewie już na plus? ;)
Pytasz o źródło, napisz pw to Ci powiem. Dyscyplina taktyczna ok, ale takie sytuacje powodują że boisz się ryzykować i grasz w poprzek albo do tyłu, rywalizacja jest potrzebna, nadmierna rotacja nie sprzyja schematom i automatyzmom.

Jeśli pytasz o Myśliwca to odpowiem w ten sposób. Oba awanse Skrobacza znaczą bardzo dużo i nie umniejszam zasług, nie obrażam ani nie chce go zwalniać tylko zwracam uwagę na pewne mankamenty, jak choćby transfery czy wyżej wspomnianą bojaźliwość przed ławką. Nie mówię o jednym meczu Myśliwca tylko o jego jednym awansie i grze w barażach, o tym gdzie jest teraz Stal i Jego podejściu do piłki a w szczególności wpływie na drużynę.
-----=====NA ZAWSZE Z RUCHEM=====-----

robotrix
Posty: 1144
Rejestracja: 21 maja 2011, o 22:50
Lokalizacja: Mikołów\ Katowice
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#266 Post autor: robotrix » 20 wrz 2023, o 20:49

Gebeels pisze:
18 wrz 2023, o 11:47
Ciekawe na kogo Sadlok tak się wydziera w 3:00min, na Kozaka czy Michaskiego ? 🤔
Jesli jestech pierd...ty to mi powiydzcie wprost, ale rozpierdalo mie...
Czy tyn c*el parszywy stwierdzil ze niy dowol kartek w 1 polowie(zwlaszcza tymu zlamasowi podolskimu) bo niy wiadomo co bydzie w 2 polowce???

Awatar użytkownika
west72
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1640
Rejestracja: 30 lip 2004, o 13:33
Lokalizacja: Świ/R\ony
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#267 Post autor: west72 » 20 wrz 2023, o 22:37

Właśnie na spokojnie, bez wiekszych emocji zobaczyłem kolejną powtórkę derbów.
I napisze jedno
Musiał c*el!!!!
Gwizdał tak, żeby szczewom nie stala sie krzywda. My po stracie bramki bardzo nerwowo i momentami nieporadnie. Slabe zmiany. Mecz zdecydowanie na remis ze wskazaniem na Ruch, choć piłkarsko troche lepiej szczewa i niestety liczy sie to co w sieci.Zawiodla skuteczność.
Glowy do gory i jedziemy dalej. Karta w końcu się odwróci.....
Naszym Honorem Jest Nasz Klub! RUCH Chorzów LEGENDA BEZ KOŃCA

Awatar użytkownika
jaRo 1920
Posty: 1005
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 22:46
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#268 Post autor: jaRo 1920 » 21 wrz 2023, o 09:29

Przedmeczowa przemowa Fosy była tak głęboka, że piłkarze głęboko ją sobie wsadzili do kieszeni. To co nas cechuje i czym nadrabiamy braki umiejętności czyli walka i charakter, tego właśnie zabrakło w meczu ze szczewem. Sytuacja Szur-podolski, tam powinien Sikor wlecieć odepchnąć podolskiego kosztem żółtej kartki i na drugą połowę wychodzą w 10ciu. Przecież nie od dziś wiadomo, że ten pajac nie trzyma ciśnienia, szukał by rewanżu i by wyleciał. Zabrakło jaj, walki i charakteru. Dlaczego? Na pewno nie wolno zganiać na trybuny bo mam wrażenie, że legia nas bardziej cisła na trybunach niż szczewo. Tak jak z legia, Jaga za***iście walczyli, było widać chęci, tak ze szczewem tego nie widziałem i do mam największy żal.
Obrazek

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7959
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#269 Post autor: Scypion » 21 wrz 2023, o 09:42

jaRo 1920 pisze:
21 wrz 2023, o 09:29
Przedmeczowa przemowa Fosy była tak głęboka, że piłkarze głęboko ją sobie wsadzili do kieszeni. To co nas cechuje i czym nadrabiamy braki umiejętności czyli walka i charakter, tego właśnie zabrakło w meczu ze szczewem. Sytuacja Szur-podolski, tam powinien Sikor wlecieć odepchnąć podolskiego kosztem żółtej kartki i na drugą połowę wychodzą w 10ciu. Przecież nie od dziś wiadomo, że ten pajac nie trzyma ciśnienia, szukał by rewanżu i by wyleciał. Zabrakło jaj, walki i charakteru. Dlaczego? Na pewno nie wolno zganiać na trybuny bo mam wrażenie, że legia nas bardziej cisła na trybunach niż szczewo. Tak jak z legia, Jaga za***iście walczyli, było widać chęci, tak ze szczewem tego nie widziałem i do mam największy żal.
To my wyszlibysmy w 10-ciu bo Stevie "Musiał" Wonder w zyciu nie dałby kartki podludzkiemu.

mrokol08
Posty: 1254
Rejestracja: 31 mar 2009, o 23:33
Lokalizacja: Batory - Osiedle nad Rawą
Kontakt:

Re: Górnik Zabrze - Ruch Chorzów, piątek, 15.09.23, 20:30

#270 Post autor: mrokol08 » 21 wrz 2023, o 11:43

Scypion pisze:
21 wrz 2023, o 09:42
jaRo 1920 pisze:
21 wrz 2023, o 09:29
Przedmeczowa przemowa Fosy była tak głęboka, że piłkarze głęboko ją sobie wsadzili do kieszeni. To co nas cechuje i czym nadrabiamy braki umiejętności czyli walka i charakter, tego właśnie zabrakło w meczu ze szczewem. Sytuacja Szur-podolski, tam powinien Sikor wlecieć odepchnąć podolskiego kosztem żółtej kartki i na drugą połowę wychodzą w 10ciu. Przecież nie od dziś wiadomo, że ten pajac nie trzyma ciśnienia, szukał by rewanżu i by wyleciał. Zabrakło jaj, walki i charakteru. Dlaczego? Na pewno nie wolno zganiać na trybuny bo mam wrażenie, że legia nas bardziej cisła na trybunach niż szczewo. Tak jak z legia, Jaga za***iście walczyli, było widać chęci, tak ze szczewem tego nie widziałem i do mam największy żal.
To my wyszlibysmy w 10-ciu bo Stevie "Musiał" Wonder w zyciu nie dałby kartki podludzkiemu.
W tym krótkim filmie chyba tej zapowiedzi musiała śmiecia na podsłuchu widać jak Szczepan próbuje wlecieć w Pedalskiego jednak mu sie to nie udaje bo Szczepka odciągają ta reakcja i tak jest już za późna bo dobre kilkanaście sekund po tym daunowatym faulu kebabowego ciula. Poza tym że pedalski zmiękł jak podleciał Szczepan i udaje że go nie widzi.
Batory Fans

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Adkos95, Google [Bot], Google Adsense [Bot], julko20, Majestic-12 [Bot], Mavo1920, OSH, WolnyLogin i 319 gości