Puchar Polski 2023/24

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Pabloson
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2022, o 18:36
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#256 Post autor: Pabloson » 27 wrz 2023, o 20:43

jajo pisze:
27 wrz 2023, o 17:06
Baranowski sie zweryfikowal.

smutny zjazd Biela, naprawde jest mi smutno. juz sam nie wiem, czy on mial tyle farta, sztab to widzial w treningach i czekal na pierwsza wpadke, zeby go posadzic. czy moze absolutnie stracil pewnosc siebie. dzis jednego gola zawalil do spolki z Dlugoszem, w drugim go uratowal spalony.

weszlo dwoch ekstraklasowiczow (Kozak i Wojtowicz) i mecz zaczal wygladac jak powinien.

jak bronie Skrobacza, bo wciaz uwazam, ze tu problemem sa umiejetnosci indywidualne, to nie mam zielonego pojecia czemu w hierarchii wyzej jest Steczyk od Feliksa. Przepasc miedzy oboma. Firlej tez duzo lepiej wyglada od Steczyka, moze nieskuteczny, ale przynajmnniej ciagle szuka gry.

Baranski ta strata na 2-3 tez dal odpowiedz, czemu go nie widujemy czesciej.

przy tym 2-3 smieszne uczucie, chyba wolalem zeby nie grali 30min extra.

ps. Radomiak odpadl wlasnie z 3ligowa Garbarnia,a Lubin rozpoczal dogrywke z 3ligowym Sokołem Kleczew. oba kluby maja duzo glebsze kadry niz nasza.
Stratę na 3 - 2 zrobil Firlej, nie Barański.

arcio
Posty: 4792
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#257 Post autor: arcio » 27 wrz 2023, o 20:44

Jak już piszemy o okienku transferowym. Wiadomo że nie możemy płacić jak 95% ligi i że do nas ludzie nie pchają się drzwiami i oknami ale... Największym błędem zarządu i sztabu trenerskiego było złe określenie celów transferowych. Powtórzę się po raz kolejny. Po jakiego grzyba braliśmy i Firleja i Steczyka mając w kadrze dwóch napastników plus Plaskowskiego a żadnego stopera, oprócz Szymańskiego nie ściągaliśmy, który i tak był chyba planowany na środek pomocy??? Pozyskalismy lewego obroncy i mamy na dziś tak naprawdę tylko dwóch bocznych, po jednym na stronę i jak widać jak jeden wypada to jest tragedia i płacz. Co było tego przyczyną? Nie wiem, wiedzą w klubie. Powtórzę. Wiem że kasy może nie być za dużo ale złe planowanie to nie błąd a wielbłąd...

I jeszcze jedna sprawa. Zastanawiam się czy i kto oglądał mecze Długosza zanim się nim zainteresowaliśmy? Kto wydał pozytywną opinię o tym zawodniku? Ja nie oglądałem ex ale może ktoś z was widział go w meczach Rakowa? Pytam bo może on miał jakieś pozytywne opinie po meczach w tamtym sezonie i tylko u nas mu coś nie pasuje? Ja go widziałem w sparingu z Piastem przed ligą i mi się zapaliła lampka koloru czerwonego. Dziś potwierdził, jak na niego patrzyłem, że ani drybling, ani pomysłu na grę, ani pomocy w defensywie... Nie wierzę że tak słaby zawodnik grał w Rakowie, na serio nie rozumiem...
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2023, o 20:55 przez arcio, łącznie zmieniany 1 raz.
nigdy nie jest za późno

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10154
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#258 Post autor: jajo » 27 wrz 2023, o 20:52

Pabloson pisze:
27 wrz 2023, o 20:43
jajo pisze:
27 wrz 2023, o 17:06
Baranowski sie zweryfikowal.

smutny zjazd Biela, naprawde jest mi smutno. juz sam nie wiem, czy on mial tyle farta, sztab to widzial w treningach i czekal na pierwsza wpadke, zeby go posadzic. czy moze absolutnie stracil pewnosc siebie. dzis jednego gola zawalil do spolki z Dlugoszem, w drugim go uratowal spalony.

weszlo dwoch ekstraklasowiczow (Kozak i Wojtowicz) i mecz zaczal wygladac jak powinien.

jak bronie Skrobacza, bo wciaz uwazam, ze tu problemem sa umiejetnosci indywidualne, to nie mam zielonego pojecia czemu w hierarchii wyzej jest Steczyk od Feliksa. Przepasc miedzy oboma. Firlej tez duzo lepiej wyglada od Steczyka, moze nieskuteczny, ale przynajmnniej ciagle szuka gry.

Baranski ta strata na 2-3 tez dal odpowiedz, czemu go nie widujemy czesciej.

przy tym 2-3 smieszne uczucie, chyba wolalem zeby nie grali 30min extra.

ps. Radomiak odpadl wlasnie z 3ligowa Garbarnia,a Lubin rozpoczal dogrywke z 3ligowym Sokołem Kleczew. oba kluby maja duzo glebsze kadry niz nasza.
Stratę na 3 - 2 zrobil Firlej, nie Barański.
https://youtu.be/heTasz84oZM?t=7430
nie no, Baranski niecelnie podal do Firleja.

ps. ok, masz racje. utkwilo mi to podanie w pamieci, a potem odzyskalismy pilke na 2sekundy i znow stracil Firlej.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Pabloson
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2022, o 18:36
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#259 Post autor: Pabloson » 27 wrz 2023, o 21:00

jajo pisze:
27 wrz 2023, o 20:52
Pabloson pisze:
27 wrz 2023, o 20:43
jajo pisze:
27 wrz 2023, o 17:06
Baranowski sie zweryfikowal.

smutny zjazd Biela, naprawde jest mi smutno. juz sam nie wiem, czy on mial tyle farta, sztab to widzial w treningach i czekal na pierwsza wpadke, zeby go posadzic. czy moze absolutnie stracil pewnosc siebie. dzis jednego gola zawalil do spolki z Dlugoszem, w drugim go uratowal spalony.

weszlo dwoch ekstraklasowiczow (Kozak i Wojtowicz) i mecz zaczal wygladac jak powinien.

jak bronie Skrobacza, bo wciaz uwazam, ze tu problemem sa umiejetnosci indywidualne, to nie mam zielonego pojecia czemu w hierarchii wyzej jest Steczyk od Feliksa. Przepasc miedzy oboma. Firlej tez duzo lepiej wyglada od Steczyka, moze nieskuteczny, ale przynajmnniej ciagle szuka gry.

Baranski ta strata na 2-3 tez dal odpowiedz, czemu go nie widujemy czesciej.

przy tym 2-3 smieszne uczucie, chyba wolalem zeby nie grali 30min extra.

ps. Radomiak odpadl wlasnie z 3ligowa Garbarnia,a Lubin rozpoczal dogrywke z 3ligowym Sokołem Kleczew. oba kluby maja duzo glebsze kadry niz nasza.
Stratę na 3 - 2 zrobil Firlej, nie Barański.
https://youtu.be/heTasz84oZM?t=7430
nie no, Baranski niecelnie podal do Firleja.

ps. ok, masz racje. utkwilo mi to podanie w pamieci, a potem odzyskalismy pilke na 2sekundy i znow stracil Firlej.
Dokładnie, ale tak naprawdę moim zdaniem trzecia bramka nie jest wina Firleja czy Barańskiego, ale zawalił Baranowski, którego ograł Ryczkowski jak dziecko.

arcio
Posty: 4792
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#260 Post autor: arcio » 27 wrz 2023, o 21:11

jajo pisze:
27 wrz 2023, o 20:52
https://youtu.be/heTasz84oZM?t=7430
nie no, Baranski niecelnie podal do Firleja.

ps. ok, masz racje. utkwilo mi to podanie w pamieci, a potem odzyskalismy pilke na 2sekundy i znow stracil Firlej.
Ta sytuacja dobrze pokazuje jaki mamy rozpizdziel w taktyce zespołu. Barański źle podaje do najbliższego kolegi a nawet nie był atakowany, Firlej po chwili źle przyjmuje i daje sobie zabrać piłkę, idzie podanie do przodu i z powodu braku zawodnika na środku pomocy odskakuje Szywacz, przeciwnik klepie i dogrywać w prawy korytarz opuszczony przez Szywacza, przeciwnik z naszej lewej wjeżdża w pole karne i sobie strzela omijając Baranowskiego jak tyczkę... I na koniec zobaczcie sobie jak i kiedy wraca za akcją Feliks.

Patofootball
nigdy nie jest za późno

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10154
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#261 Post autor: jajo » 27 wrz 2023, o 21:16

arcio pisze:
27 wrz 2023, o 21:11
jajo pisze:
27 wrz 2023, o 20:52
https://youtu.be/heTasz84oZM?t=7430
nie no, Baranski niecelnie podal do Firleja.

ps. ok, masz racje. utkwilo mi to podanie w pamieci, a potem odzyskalismy pilke na 2sekundy i znow stracil Firlej.
Ta sytuacja dobrze pokazuje jaki mamy rozpizdziel w taktyce zespołu. Barański źle podaje do najbliższego kolegi a nawet nie był atakowany, Firlej po chwili źle przyjmuje i daje sobie zabrać piłkę, idzie podanie do przodu i z powodu braku zawodnika na środku pomocy odskakuje Szywacz, przeciwnik klepie i dogrywać w prawy korytarz opuszczony przez Szywacza, przeciwnik z naszej lewej wjeżdża w pole karne i sobie strzela omijając Baranowskiego jak tyczkę... I na koniec zobaczcie sobie jak i kiedy wraca za akcją Feliks.

Patofootball
zgoda, tyle ze te pogrubione to sa bledy indywidualne, wynikajace z wyszkolenia poszcegolnych pilkarzy, a nie bledy taktyczne.

jedynie slabosc Baranowskiego udlaoby sie tutaj zamaskowac, lepszym ustawieniem taktycznym reszty zawodnikow. Baranskiemu niczego taktycznie nie brakuje. ma chlopa do gry i proste podanie na 15m. Firlej tez gdyby pilke poprawnie skleil, to ma opcje do gry.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

hattrick
Posty: 50
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 21:01
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#262 Post autor: hattrick » 27 wrz 2023, o 21:29

Tu panowie nie ma co dyskutować ,prawda jest taka,że ktoleiek się dzisiaj pojawił na boisku ,okrył się hanba , bo ograli ich trampkarze

Awatar użytkownika
19Wariat20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 719
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 13:14
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#263 Post autor: 19Wariat20 » 27 wrz 2023, o 21:33

Za ogół odpowiado tryner i jakby mioł honor to po szpilu podaje sie do dymisji...
P.S do dzisiej żech był jego obrońcą ....to jest ku*** katastrofa

Awatar użytkownika
west72
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1639
Rejestracja: 30 lip 2004, o 13:33
Lokalizacja: Świ/R\ony
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#264 Post autor: west72 » 27 wrz 2023, o 21:34

dzisiejsze spotkanie dobitnie i brutalnie zweryfikowało kilku naszych zawodników.
z jednej strony szkoda że odpadamy na tak wczesnym etapie,bo była szansa przy szczęśliwym losowaniu na fajny iwent z dobrym przeciwnikiem na SŚ jeszcze w tym roku.Pytanie czy była by to fajna szansa na dodatkowe wpływy przy atrakcyjnym rywalu i dobrej frekwencji czy bardziej kłopot z organizacja kolejnego meczu na Kolosie.Tego się już nie dowiemy.
Przy takiej jakości piłkarskiej naszej ławki chyba mimo wszystko lepiej skupić się na walce o utrzymanie.do gry w ekstraklasie mamy może 15 -16 tu zawodników ,reszta na dziś niestety nie dojeżdża,więc po co tracić siły w Pucharze Legii.
Nie zmienia to oczywiście faktu ,że dziś cała drużyna ,włącznie ze sztabem dała dupy i mam nadzieję ,że JS wykorzystał podróż z Warszawy
na analizę tego co się tam odjebało bo nie trzeba żadnej wideo analizy tego spotkania.Od jutra tylko i wyłącznie akcja Puszcza .

Nikt nie jest na pewno zadowolony z tego jak wyglądamy w tabeli ekstraklasy ale mimo wszystko mimo braku punktów piłkarsko nie wyglądamy tak kiepsko jak zaprezentowaliśmy się dziś całościowo jako drużyna,ale pewnie też już nigdy nie zagramy w takim zestawieniu.
Sięgneliśmy dna teraz czas na solidne odbicie..........

Frustratom i specom od zwalniania wszystkich proponuję ZIMNY KUBEŁ WODY NA ROZGRZANE BANIE.....JEST KRYZYS ale można z niego wyjść ,na szczęście to Siemion zarządza tym klubem a nie Wy !!!
Naszym Honorem Jest Nasz Klub! RUCH Chorzów LEGENDA BEZ KOŃCA

spyru
Posty: 5157
Rejestracja: 13 lis 2003, o 19:47
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#265 Post autor: spyru » 27 wrz 2023, o 21:54

Po czym wnosisz, że można z tego kryzysu wyjść? Po tym, że trener powiedział, że jedziemy dalej? Tam grał dzisiaj 15 letni chłopak.
Smagorowicz, Paterman, Kurczyk, Bik, Kopel, Kotala - grabarze LEGENDY

Awatar użytkownika
19Wariat20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 719
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 13:14
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#266 Post autor: 19Wariat20 » 27 wrz 2023, o 21:56

spyru pisze:
27 wrz 2023, o 21:54
Po czym wnosisz, że można z tego kryzysu wyjść? Po tym, że trener powiedział, że jedziemy dalej? Tam grał dzisiaj 15 letni chłopak.
Bo zrobił dwa awanse :zabawa: śmioć sie czy płakać

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10154
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#267 Post autor: jajo » 27 wrz 2023, o 22:02

no wg tego forum juz Skrobacz mial ze 4 kryzysy. wg wynikow z kazdego wyszedl. to teraz tez mu sie powinno udac.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

spyru
Posty: 5157
Rejestracja: 13 lis 2003, o 19:47
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#268 Post autor: spyru » 27 wrz 2023, o 22:16

Były zadyszki. Wychodził z nich charakterem i jeżdżenie na du***. Teraz tego nie ma, tak samo jak jakiegokolwiek innego pomysłu na grę.
Smagorowicz, Paterman, Kurczyk, Bik, Kopel, Kotala - grabarze LEGENDY

Awatar użytkownika
west72
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1639
Rejestracja: 30 lip 2004, o 13:33
Lokalizacja: Świ/R\ony
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#269 Post autor: west72 » 27 wrz 2023, o 22:17

spyru pisze:
27 wrz 2023, o 21:54
Po czym wnosisz, że można z tego kryzysu wyjść? Po tym, że trener powiedział, że jedziemy dalej? Tam grał dzisiaj 15 letni chłopak.
choćby po tym ,że straciliśmy wiele bramek przez indywidualne błędy bądź brak umiejętności poszczególnych zawodników a a nie poprzez złe ustawienie.Trzeba wyeliminować najsłabsze ogniwa bez sentymentów,postawić na 16 -17 tkę i dograć rundę w miarę stabilnym składem.
a przed rundą wiosenną zakontraktować 3-4 zawodników z jakością.Nie podpalam się ale przykłady Kozaka,Podstawskiego czy Szymańskiego potwierdzają ,że można. Popełniono błędy w okienku jesiennym to nie podlega dyskusji.Problem jest taki ,że tak jak Skrobacz nie ma doświadczenia w ekstraklasie tak większym problemem jest brak doświadczenia Marcina Stokłosy.
Nikt nie odmawia mu elokwencji czy zaangażowania ,ale chyba jednak rynek zawodników zasilających ekstraklasę jest dla niego zbyt mało znany w dodatku poziom finansowych oczekiwań grajków w tej lidze jest zdecydowanie inny niż dotychczas.
Naszym Honorem Jest Nasz Klub! RUCH Chorzów LEGENDA BEZ KOŃCA

arcio
Posty: 4792
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2023/24

#270 Post autor: arcio » 27 wrz 2023, o 22:19

jajo pisze:
27 wrz 2023, o 21:16
zgoda, tyle ze te pogrubione to sa bledy indywidualne, wynikajace z wyszkolenia poszcegolnych pilkarzy, a nie bledy taktyczne.

jedynie slabosc Baranowskiego udlaoby sie tutaj zamaskowac, lepszym ustawieniem taktycznym reszty zawodnikow. Baranskiemu niczego taktycznie nie brakuje. ma chlopa do gry i proste podanie na 15m. Firlej tez gdyby pilke poprawnie skleil, to ma opcje do gry.
Pokazałem sytuację od początku więc nie czepiaj się 😏 Nasza gra leży i kwiczy a żeby Ci pokazać naszą taktykę przy wyprowadzeniu piłki to przewiń sobie ciut wstecz, do 83 minuty z okładem. Zobacz sobie nasze ustawienie przy wyprowadzeniu piłki. Gdzie są nasi środkowi pomocnicy? A potem się wqrwiamy że gramy lagę na Szczepana.
Czy to ci podchodzi pod taktykę? 😋 I czyja to wina - zawodników że nie wiedzą gdzie mają latać czy trenera który im tego nie mówi? Tego się nie dowiemy...
nigdy nie jest za późno

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Acid, adamo1289, Adkos95, daniel1222, disu, Google [Bot], hebel, iglo, jalboss, JSensei, klimz(R)owiec, MakeRson, Pabloniusz, papar1, pedro-sbl, qwertyhu, scaneRboy, tynbydziedobry, uszy i 334 gości