Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
adam12
Posty: 462
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 21:53
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#76 Post autor: adam12 » 15 sie 2023, o 09:25

Mam wrażenie, ze dla niektórych to przyjebanie się do Sadloka to obowiązek. Chłop grał dobry mecz elegancko dyryguje obrona od meczu z ŁKS. A ludzie piszą już na początku, ze jest do zmiany. To samo Swedrowski już wiedza, ze słabo zagra. A mecz się nie zaczął. Buchalik fajny mecz szybko wznawiał, gdy trzeba było poczekał. Duży spokój

adam12
Posty: 462
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 21:53
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#77 Post autor: adam12 » 15 sie 2023, o 09:29

A co do karnego to wydaje mi się, ze nie powinno go być bo Szywacz spadał ręce rozkładał, żeby utrzymać równowagę i dostał w łokieć. Tak samo nie gwiżdże się ręki gdy piłkarz jest na ziemi i piłka trafi go w rękę, która się podpiera. Nawet piłkarz Warty i komentatorzy mówili, ze nie gwizdnęli by tej ręki. A zreszta jakie to ma teraz znaczenie ważny jeden punkt, szkoda ze Szczepan nie trafił na 3:2 i tyle tylko 3 punkty z Jaga

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1418
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#78 Post autor: kroy » 15 sie 2023, o 10:47

Jeszcze słowo na temat trenera Szulczyka, mam nadzieje ze kiedys będzie mu dane być trenerem Ruchu :) oczywiście oby jak najpóźniej bo to będzie oznaczało sukcesy naszej drużyny!
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

Dams0n
Posty: 723
Rejestracja: 5 gru 2017, o 16:50
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#79 Post autor: Dams0n » 15 sie 2023, o 11:29

Moim zdaniem potrzebujemy na wczoraj solidnego srodkowego obronce, przeciez Szmyt czy Savic to sobie wczoraj w nasze pole karne wchodzili jak chcieli, to samo było z legia, z Zaglebiem stracilismy tak naprawde 5 goli, a i z lksem fartem nie stracilismy gola. Potrzeba wiecej spokoju, a niestety w szykach naszej obrony jest sporo elektryki, boje sie ze przez to mozemy miec klopoty z utrzymaniem. Niestety Tomek Wojtowicz narazie bardzo slabe wystepy, pierwsza brama jego na spole z obrona, nie tworzy juz przewagi swoim dryblingiem. Sporo niepewnosci i bojazni z jego strony. Starzynski slabiej niz zwykle. Nie rozumiem wpuszczania Steczyka? Przeciez on jest jak widmo, nie umiem sobie z tych 4 spotkan przypomniec chociaz jednej jakiejs jego akcji. Wczoraj - 12 minut gry - 7 kontaktow z pilka i uwaga - 0% celnych podań. Podejrzewam ze wystep dowolnego forumowicza skonczylby sie podobnymi liczbami. Na plus jak zawsze Szczepek, wielka szkoda ze nie udalo mu sie strzelic w koncowce i wielka szkoda ze w 1 polowie nie oddal strzalu w jednej akcji jak go dwojka obroncow wypchnela. Bardzo fajnie Buchalik, widac doswiadczenie, lepsza gra nogami niz u Biela. Swedro jak go ganilem po legii tak teraz znowu bdb wystep. Sikor niestety widmo. Wejscie Bartola i Feliksa duzy plus, tego drugiego mam nadzieje, ze zobaczymy od 1 minuty z Jagą.

niebieskifanatyk
Posty: 2693
Rejestracja: 20 maja 2006, o 16:55
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#80 Post autor: niebieskifanatyk » 15 sie 2023, o 11:31

Trochę smutny jest fakt, że praktycznie gramy tym samym składem co pierwszej lidze + Figo. Barnowski, Długosz czy Letniowski nawet na ławkę się nie zmieścili.

True Blue
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1033
Rejestracja: 8 sie 2007, o 20:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#81 Post autor: True Blue » 15 sie 2023, o 11:49

Swędrowski nojlepszy chop na placu, fest mi sie podobo to jak gro na razie w EX. Zobejrzcie sie, ze my zaczli grać jak Fosa wlozł. Widać, że mu durch zależy. Szkoda, że Swędrowski niy strzelił, bo Fosa miołby piynkno asysta.
ZAWSZE NIYBIESKI

marek79
Posty: 7735
Rejestracja: 12 sty 2008, o 23:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#82 Post autor: marek79 » 15 sie 2023, o 12:04

Dams0n pisze:
15 sie 2023, o 11:29
. Nie rozumiem wpuszczania Steczyka? Przeciez on jest jak widmo, nie umiem sobie z tych 4 spotkan przypomniec chociaz jednej jakiejs jego akcji. Wczoraj - 12 minut gry - 7 kontaktow z pilka i uwaga - 0% celnych podań. Podejrzewam ze wystep dowolnego forumowicza skonczylby sie podobnymi liczbami.
Jak pisałem o Letniowskim, Steczyku czy Długoszu, że dają zero zaangażowania i takim piłkarzami ligi nie uratujemy to zostałem zjedzony. Trener też zaczyna to widzieć i piłkarze nie mieszczą się nawet na ławce.

Lothar Ślązok
Posty: 242
Rejestracja: 26 lis 2009, o 23:35
Lokalizacja: Niebieski Śląsk
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#83 Post autor: Lothar Ślązok » 15 sie 2023, o 12:19

Trzeba jeszcze pochwalić Szura za walkę i to po nieprzyjemnym zderzeniu głowami na początku szpilu.
Sadloka, mimo poru błędów trzeba ocenić też pozytywnie, chyba po pierwszych 4 szpilach nasz najbardziej przydatny obrońca.
Bartolewski i Baranowski też wejscia na plus. Szczepek walczy, ale na razie mu nie wpada. Swędrowski po czterech szpilach najlepszy strzelec, a Buchalik za spokój w bramce, w następnym szpilu chyba też wyjdzie w podstawie. Wójtowicz i Sikora na razie grają w kratkę, a Steczyk po wejsciach nic nie daje drużynie.
Osobny minus dla sędziego za karnego. Takie karne wypaczają ducha gry, tym bardziej że odległosć między zawodnikami to było 1-2 m i brak możliwosci jakiejkolwiek reakcji Szywacza.
Podsumowując punkt ceny bo wywalczony po dwóch bramkach strzelonych na wyjeżdzie na trudnym terenie.

Awatar użytkownika
tedeus63
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1047
Rejestracja: 3 cze 2004, o 16:08
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#84 Post autor: tedeus63 » 15 sie 2023, o 12:55

1pkt z wyjazdu zawszecieszy.
Za duzo swoich prostych bledow po ktorych tracimy bramki.
Mysle ze nie gramy swojego bo jeszcze zawodnikom brakuje pewnosci siebie i dalej gramy zbyt bojazliwie.
Z kazdym meczem powinno byc lepiej
Tak mnie nachodzi ze szkoda ze nie zaczelismy sezonu takim samym w 100% walecznym skladem jakim gralismy w 1 lidze
Jak na razie z nowych nic wielkiego nie pokazali ,no moze Szymanski a reszta cieniutko.
Martwi slaba postawa Wojtowicza ale mysle ze bedzie tylko lepiej ,moze jednak prawa strona jest lepsza dla niego.
Zostalo 13 karnetow do 6 tys. Wiec chopy po karnety i wszyscy na Jaga.

Marcus
Posty: 496
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:27
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#85 Post autor: Marcus » 15 sie 2023, o 13:34

Minęły 4 kolejki i pierwsze wnioski można już wyciągnąć. Byłem jednym z tych, ktorzy bronili okienko transferowe, ale niestety na razie bardzo trudno robić to w dalszym ciągu. Z nowych piłkarzy, zgodnie z przewidywaniami Starzyński daje jakość, reszta nie dość, że nie gra w 1 składzie to już nawet część piłkarzy nie siedzi na ławce, jest to bardzo zastanawiające i niepokojące. Na szczęście na razie na wysokości zadania staje stara gwardia, bo 4 pkt w 4 kolejkach z czego trzy to wyjazdy na pewno trzeba szanować. Trzeba podkreślić, że więcej bramek dostała od nas tylko Puszcza, a nie zakontraktowalismy żadnego ŚO. Do tego najlepszymi transferami obok Starzyńskiego jest Szymański, którego kontraktowalismy pół roku temu z myślą o 1 lidze i przedłużenie wypożyczenia Feliksa. Ciężko mi niestety wierzyć, że taki Steczyk nagle zostanie królem dryblingu, a Firlej walnie dwucyfrówkę. Wierzę jeszcze w Bartolewskiego i może Długosza i Letniowskiego. Co do reszty oczywiście nie skreślam, ale mam duże obawy. Cieszy dobry mecz Szura i dobra zmiana Bartola

arcio
Posty: 4792
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#86 Post autor: arcio » 15 sie 2023, o 17:39

Dams0n pisze:
15 sie 2023, o 11:29
Moim zdaniem potrzebujemy na wczoraj solidnego srodkowego obronce, przeciez Szmyt czy Savic to sobie wczoraj w nasze pole karne wchodzili jak chcieli, to samo było z legia, z Zaglebiem stracilismy tak naprawde 5 goli, a i z lksem fartem nie stracilismy gola. Potrzeba wiecej spokoju, a niestety w szykach naszej obrony jest sporo elektryki, boje sie ze przez to mozemy miec klopoty z utrzymaniem.

Nie pamiętam dokładnie ale jak kiedyś pisałem że potrzebujemy obroncow to chyba ty napisałeś że mamy najlepsza obronę w I lidze bo najmniej bramek straciliśmy 🙂😉 My potrzebujemy i stopera i defensywnego pomocnika tak na marginesie.
Niestety Tomek Wojtowicz narazie bardzo slabe wystepy, pierwsza brama jego na spole z obrona, nie tworzy juz przewagi swoim dryblingiem. Sporo niepewnosci i bojazni z jego strony.

Wójtowicz u nas zrobi różnice jak będzie wyżej grać i nie będzie musiał wracać na bok obrony, czytaj Tomek na bok pomocy, skrzydło.
Starzynski slabiej niz zwykle.

W naszym systemie z dwoma 10kami on będzie coraz gorzej funkcjonował bo to nie jego pozycja i nie system. No chyba że nagle będzie wykręcał po 11 km na mecz 🙃🙂
Nie rozumiem wpuszczania Steczyka? Przeciez on jest jak widmo, nie umiem sobie z tych 4 spotkan przypomniec chociaz jednej jakiejs jego akcji.

Juz dawno stwierdziłem że kompletnie niepotrzebnie braliśmy i Firleja i Steczyka. Szczepan plus Feliks plus młody, tyle by starczyło. A tak mamy zawodników do rezerwy, niestety nie zawsze sztab i zarząd trafiają z transferami. W tej rundzie to niestety większość przestrzelona.
nigdy nie jest za późno

NG1920
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#87 Post autor: NG1920 » 15 sie 2023, o 17:58

arcio pisze:
15 sie 2023, o 17:39
W tej rundzie to niestety większość przestrzelona.
ku*** ludzie dajcie spokój. Runda ma 17 spotkań, za nami dopiero 4, a Ty już wiesz, że możemy odstrzelić połowę transferów.
Ja pi***ole...

Przyjdzie czas, że będą pauzy za kartki, obecni zawodnicy stracą formę, albo doznają kontuzji i wtedy reszta będzie mogła się wykazać.
Po dwóch meczach to Kobusiński był pewniakiem do przegonienia Szczepka w bramkach, a Sikor miał nie odzyskać nigdy formy po kontuzji.
My tak na prawdę to będziemy w stanie oceniać teraz dopiero Feliksa, bo zalicza okres przygotowawczy z nami czy Baranowskiego już po zgraniu się z zespołem.
Ci co teraz doszli to w ciągu 2 miesięcy nie zdążyli może nawet dobrze poznać naszego zespołu i w 100% taktyki.

Teraz chwalimy Szymańskiego, ale możemy za miesiąc zacząć grać innym systemem i nie będzie dla niego miejsca. Wójtowicz też obecnie daje mniej niż w 1 lidze, bo tło, na którym go oceniamy jest znacznie wyrazistsze i może też potrzebuje lekkiej zmiany systemu gry (jak wspomniano), żeby się on rozwijał. Problem w tym, że trener musi znaleźć takie coś co pozwoli ~16 zawodnikom grać dość optymalnie i przede wszystkim jako zespół.

Pisałem już, że na utrzymanie musimy punktować trochę ponad 1 pkt na 1 mecz. Obecnie mamy 4/4, gdzie jesteśmy po 3 wyjazdach na trudne tereny (w tym pewnie dwa pucharowe). Prawdopodobnie będziemy co drugie spotkanie przegrywać, ale to jest sezon na okrzepnięcie w lidze, walkę o utrzymanie się i naprawienie finansów. Podejrzewam, że co najmniej jeszcze 2-3 okienka transferowe przed nami, zanim będziemy mogli powiedzieć "to jest skład na środek ekstraklasy i spokojną grę".

scaneRboy
Posty: 8317
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#88 Post autor: scaneRboy » 15 sie 2023, o 18:02

Ja otwieram oczy jak czytam, że jeden czy drugi pasuje do naszego systemu gry...

A czy myśmy już wypracował system gry? W czterech meczach? To jaki jest nasz system gry?
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
blue
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 183
Rejestracja: 26 maja 2008, o 15:42
Lokalizacja: Orzesze-Zawisc
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#89 Post autor: blue » 15 sie 2023, o 18:14

przeciez Firlej jeszcze nie dostał prawdziwej szansy

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10156
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#90 Post autor: jajo » 15 sie 2023, o 20:41

wiem, ze ciezko jest inaczej skoczyc, stad nie mam jakichs wiekszych pretensji do Szywacza.
wkurza to, bo gosc gdzies dupa odbija, pelen przypadek, no ale kupuje te tlumaczenie sedziow: skacze tylem do pilki - blad, powieksza znaczaco obrys ciala.

scanner - no mamy jakis system, mimo 4 kolejki, bo go Skrobacz buduje ponad 2 lata. sklad mamy dosc nowy, ale wpasowywany w system. natomiast juz na ocene transferow zdecydowanie za szybko.

najwiekszy plus to Swedro. moze nawet jego najelpszy mecz w Ruchu i to na kazdej pozycji, na ktorej zagral.

w drugiej polowie Szczepek niewidoczny, ale mozliwe ze z tv nie bylo widac jak go tam podwajali/potrajali.

Warta jest strasznie nieprzyjemna. nawet ta koncowka. juz nie wychodzili z 40metra. wydawalo sie, ze jak ktos strzeli, to tylko my mozemy. i nagle Warta miala setke.

chhyba pierwszy mecz co przebieglismy kilka kilometorw mnie od przeciwnika. mimo to, wygladalismy na wycienczonych. pewnie warunki zrobily swoje. boje sie, czy bedziemy gotowi wszyscy na sobote. zwlaszcza ze Jaga bez meczu w tej kolejce.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], HullCityFC, koperniol1984, mrokol08, OSH, Ridej1920 i 345 gości