Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
HullCityFC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2941
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 20:40
Lokalizacja: England
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#61 Post autor: HullCityFC » 14 sie 2023, o 22:05

Harpo pisze:
14 sie 2023, o 21:00
HullCityFC pisze:
14 sie 2023, o 20:09
Trzymajac je razem za plecami? Jak przy rzutach wolnych. Blad Szywacza. Karny ewidentny.
Jprd.
Synek Tys chyba nigdy w fussbal nie groł...
Pokaz mi jak obrońca wyskakuje z rękami "na baczność" albo z tyłu :rotfl:
Karny naciągany w ch.. 90% sędziów by go nie gwizdnelo.

Trocha nacisnąć i mecz do wygrania!
...
Wlasnie w 90% takie sytuacje sa gwizdane. Mi tez sie nie podoba ale takie sa zjebane wytyczne.

A co do wyskakiwania na bacznosc i z rekami tylu to starczy poogladac trocha innych lig i bys widziol takie sytuacje.

Nie mozna powiekszyc obrysu ciala a Szywacz wyglodal jak Jezus na krzyzu z tymi rekami.

Edit
Przepis mowi, ze jezeli pilka zmierza w swiatlo bramki a rece powiekszaja obrys ciala to jest karny. Moze z tym skakaniem troche przesadzilem, ale ten przepis jest w ch** niesprawiedliwy orzez takie akcje jak dzis.

Slabo dzis znow Wojtowicz i Starzynski.

Na plus Buchalik. Chyba Biela czeka dluzsza lawa. Michal daje duzo wiecej spokoju w grze.

Trza wygrac z Jaga by zlapac zas trocha spokoju.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2023, o 22:14 przez HullCityFC, łącznie zmieniany 2 razy.

grzechub
Posty: 1809
Rejestracja: 5 sty 2009, o 21:21
Lokalizacja: Chełm Śląski
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#62 Post autor: grzechub » 14 sie 2023, o 22:13

Drugi gol po dośrodkowaniu Bartola i najgroźniejsza sytuacja Swędrowskiego po dośrodkowaniu Michalskiego. Powiedzcie mi dlaczego nie gramy czwórką obrońców z bocznymi, wyżej wymienionymi? Wtedy też więcej jakości może dać i Wójtowicz i Feliks. Bartol jako lewy półsrodkowy to dla mnie nieporozumienie. Beznadziejny mecz Sikora, który gra do końca nie dając nic w ofensywie ani w defensywie.
Na plus na pewno Buchalik, Szur, Swędrowski, jak dla mnie kolejne dobry mecz w destrukcji Szymańskiego. Słabo dzisiaj Figo, Tomek i jak dla mnie Sadlok.
Co do karnego,ctak jak wcześniej pisałem, wczoraj nawet nie varowali sytuacji, jak piłkarz cwelki zagrał ręką w swoim polu karnym, bo ręka ułożona naturalnie, bliska odległość i się odwracał. Wczoraj karnego nie było dziś jest. Niech wszystkie kontakty ręki z piłką, w polu karnym, będą gwizdane i nie będzie wtedy żadnych pretensji.
Bardzo cenny punkt, walczymy dalej 💪

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6212
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#63 Post autor: heli » 14 sie 2023, o 22:16

Punkt z wyjazdu zawsze cenny. Oczywiście trzeba dołożyć czymś u siebie.
Co do karnego to w tym sezonie to jest kolejny taki karny gwizdnięty, więc raczej tak to będzie wyglądać, że jak ręka jest oddalona od ciała to nie ma znaczenia czy chciał czy nie , czy naturalnie czy nie. Oby tylko dla każdej drużyny w takiej sytuacji była taka sama interpretacja. Bo szczerze jest to zdecydowanie bradziej przejrzyste niż ocena czy ręka była naturalnie ułożona czy nie, bo to już może być tyle interpretacji ile oceniających.

Indywidualnie ciężko oceniać bo jak w większości ostatnich meczów każdy miał momenty dobre i zagrania słabe. Drużynowo wywalczyliśmy ten punkt i to się liczy. Były nawet momenty, gdzie wydawało się, że możemy liczyć na coś więcej, ale też i Warta miała sytuację na podwyższenie czy finalnie na wygranie.
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10291
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#64 Post autor: gerhat » 14 sie 2023, o 22:53

grzechub pisze:
14 sie 2023, o 20:15
Wczoraj w meczu Puszcza - cwelka była identyczna sytuacja i nawet nie varowali, oczywiście potencjalny karny na niekorzyść cwelki. Sadlok, Starzyński i Sikor ławka i walczymy w drugiej połowie.
Też to zauważyłem, że w przypadku cwelki nikt się nie zająknął że powinien być karny, nawet mówili że stojąc tyłem nie miał na to wpływu.
Druga sprawa że ta ręka Szywacza była na wys. barku, ale niezależnie od tego błędu sędziowskiego sami sobie to sprokurowaliśmy bo w tych 10 min doliczonego czasu dychali rękowami i oddali zupełnie inicjatywę więc skończyło się jak skończyło.
Indywidualnie, słabe skrzydła dzisiaj, dopiero po zmianach zaczęło się coś dziać.
Poza Swędrowskim trudno kogoś wyróżnić, intensywnie Sadlok, Szur i Swędrowski - w pierwszym składzie było 8 zawodników na S a na ławie kolejnych 3 :) to chyba alfabetyczny rekord esy cha cha cha
Ostatnia rzecz to co na boisku robił Sikor? Ja jego obecności poza wymianą proporczyków praktycznie nie odnotowałem.

Dżem
Posty: 1356
Rejestracja: 4 lip 2008, o 21:56
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#65 Post autor: Dżem » 14 sie 2023, o 23:01

Na gorąco:

Fajny mecz Buchalika, zero błędów, przy bramkach nie miał nic do powiedzenia. Dodatkowo on praktycznie ni wy***rdalał piłki jak to ma w zwyczaju Bielu tylko na spokojnie odgrywał do obrońców nawet pod pressingiem.
Sadlok widzę, że awansował tu na nowego Stawarczyka. I jest je***y po każdym meczu a wg mnie w tym sezonie jest naszym najlepszym obrońca jak narazie. Dzisiaj też wiele ważnych interwencji.

Fatalny mecz Figo i Sikory, dobrze że Swędrowski znalazł formę i praktycznie sam ciągnął ten środek pola.

Ten Steczyk to coś zrobił w tym sezonie? Bo trochę minut już dostał

Awatar użytkownika
Adam1983
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2593
Rejestracja: 7 paź 2009, o 10:48
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#66 Post autor: Adam1983 » 14 sie 2023, o 23:07

Dokładnie. Sadlok robi robota. Gdyby nie on to by my dalej w 1 lidze sie bujali.

Awatar użytkownika
west72
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1640
Rejestracja: 30 lip 2004, o 13:33
Lokalizacja: Świ/R\ony
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#67 Post autor: west72 » 14 sie 2023, o 23:08

Tam jeszcze nie takie ekipy jak Ruch potracą punkty. Maja krótką ławkę wiec w trakcie sezonu na pewno nie beda grac lepiej. My mamy potencjał do lepszej gry, tylko trzeba zdecydowanie szybciej operowac pilką.. Cennypunkt, trzeba teraz zapunktowac z Jagą.
Naszym Honorem Jest Nasz Klub! RUCH Chorzów LEGENDA BEZ KOŃCA

adikf1920
Posty: 11
Rejestracja: 21 lis 2009, o 14:34
Lokalizacja: kRaków/Chorzów
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#68 Post autor: adikf1920 » 14 sie 2023, o 23:25

Byly lepsze i gorsze momenty. Remis sprawiedliwy. Największy plus to Czujnosc Naszych przy próbie skrojenia Flagi

arcio
Posty: 4792
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#69 Post autor: arcio » 14 sie 2023, o 23:34

Słaby mecz, ale remis cenny. Znowu wracają nasze demony czyli słaba obrona i katastrofalny środek pomocy :( Pierwsza bramka po połowie Wojtowicza (strata) i Sadloka (miał piłkę na nodze i nie trafił). Można też się zapytać gdzie byli nasi dwaj defensywni pomocnicy.
Nie będę już pisal o graniu 4 z tyłu bo będę nudny. Nie będę już pisał że Wójtowicz im dalej od naszej bramki to bezpieczniej bo będę nudny. Nie będę już pisał że Feliksa marnujemy na wahadle bo będę nudny. Dołożę jedynie że Figo dziś tragedia ale on w tym systemie z dwoma 10kami się nie odnajduje i dziś strasznie. Trener ma swoją koncepcję i to trzeba szanować, ale jakoś mnie się wydaje że 4 z tyłu graliśmy pewniej. Z drugiej strony nasza jakość w obronie jest słaba ale to już nie będę pisał bo będę nudny.
Próbować panie trenerze 4-2-3-1 czyli Michalski, Szur, Sadlok, Bartolewski - Szymański, Swędrowski - Wojtowicz, Starzyński, Feliks - Szczepan. Chyba znowu jestem nudny 🙂😂😉
nigdy nie jest za późno

Awatar użytkownika
Zip
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1954
Rejestracja: 29 cze 2006, o 15:17
Lokalizacja: Chorzów Stary/Kraków
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#70 Post autor: Zip » 15 sie 2023, o 00:17

arcio pisze:
14 sie 2023, o 23:34
Słaby mecz, ale remis cenny. Znowu wracają nasze demony czyli słaba obrona i katastrofalny środek pomocy :( Pierwsza bramka po połowie Wojtowicza (strata) i Sadloka (miał piłkę na nodze i nie trafił). Można też się zapytać gdzie byli nasi dwaj defensywni pomocnicy.
Nie będę już pisal o graniu 4 z tyłu bo będę nudny. Nie będę już pisał że Wójtowicz im dalej od naszej bramki to bezpieczniej bo będę nudny. Nie będę już pisał że Feliksa marnujemy na wahadle bo będę nudny. Dołożę jedynie że Figo dziś tragedia ale on w tym systemie z dwoma 10kami się nie odnajduje i dziś strasznie. Trener ma swoją koncepcję i to trzeba szanować, ale jakoś mnie się wydaje że 4 z tyłu graliśmy pewniej. Z drugiej strony nasza jakość w obronie jest słaba ale to już nie będę pisał bo będę nudny.
Próbować panie trenerze 4-2-3-1 czyli Michalski, Szur, Sadlok, Bartolewski - Szymański, Swędrowski - Wojtowicz, Starzyński, Feliks - Szczepan. Chyba znowu jestem nudny 🙂😂😉
Coś mi się wydaje, że tak to może wyglądać z Jagą, ale Jarek raczej nie posadzi Sikora - wypadnie raczej Szymański. Moim zdaniem będziemy tylko lepsi, pozostali zawodnicy zaczną dojeżdżać, mam nadzieję, z formą 💪💪💪
In Siemian We Trust

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1418
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#71 Post autor: kroy » 15 sie 2023, o 00:41

Brawo za wyrwanie punktu :) te punkty zdobyte w 1 rundzie są bezcenne bo mogą pozwolić nam na grę bez takiego noża na gardle.

Z plusów: zmiany które uratowały wynik, postawa Buchalika, Szczepek-fighter i znów, jak dla mnie, cichy bohater czyli Szymański który daje spokój w obronie ale tez potrafi piłkę wyprowadzić. No i oczywiście Man of the match Swedrowski

Z minusów: jednak wciąż za dużo chaosu, za mało jakości dają nowi piłkarze - wciąż czekam na dajsve efekt zagrania Figo, Steczyk póki co kompletnie bezbarwny, zastanawia brak Letniewskiego na ławce no i wciąż czekamy na Sedlaka.

Co do karnego, szkoda ze nie porównali tego ze zdarzeniem na Legii - być może są argumenty ze tam nie ma karnego a tu jest które by mnie przekonały. Zal mi sędziów i piłkarzy którzy chyba tez często się w tym gubią.

Brawo Ruch i jesteśmy z Wami!!
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

scaneRboy
Posty: 8317
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#72 Post autor: scaneRboy » 15 sie 2023, o 07:53

Chciałem jeszcze zwrócić uwagę na to, że mamy bardzo wysoka skuteczność. Nie prowadzę dokładnej statystyki, ale jak na ilość akcji bramek jest dużo.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Elmer
Posty: 10382
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#73 Post autor: Elmer » 15 sie 2023, o 09:00

Stanowczo zbyt dużo tracimy goli i zbyt łatwo. Kolejny raz rywal wjeżdża w naszą obronę i jedzie jak traktor podczas żniw. Obrona wciąż nie jest monolitem. Buchalik dał większy spokój. Liczę, że Bielecki popracuje nad głową i wróci jeszcze do bramki. Za zasługi nic jednak nie będzie dawane.

Myślałem, że Sikora z każdym meczem będzie notował progres, jak to było przed rokiem. Tymczasem wciąż dziwnie wolny i prowadzenie piłki jakby był bardzo surowy technicznie. To trzeba poprawić, nawet kosztem ławy w kilku meczach.

Wójtowicz wciąż ma problemy w destrukcji. Rywale to już wiedzą i wykorzystują.

Po bramce Feliks, dziwnie pomijany, raczej wskoczy do składu. Zgadzam się, że na skrzydle marnuje potencjał.

O pozytywach napisano już wcześniej, nie będę dublował.

4 punkty to wynik na teraz ok, chyba spodziewany. 6 punktów w trzech kolejnych meczach byłoby super, ale o to będzie ciężko.

Ciągniemy dalej ten niebieski wózek w tym trudnym sezonie. Poprawiamy błędy i idziemy do przodu.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

chropaczow
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 866
Rejestracja: 1 sie 2018, o 18:27
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#74 Post autor: chropaczow » 15 sie 2023, o 09:13

Jedziemy dalej. Transmisje szpilów tylko na C+ ?

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1418
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Warta Poznań - Ruch Chorzów, poniedziałek, 14.08.2023, 19:00

#75 Post autor: kroy » 15 sie 2023, o 09:20

chropaczow pisze:
15 sie 2023, o 09:13
Jedziemy dalej. Transmisje szpilów tylko na C+ ?
Tak, nasza wspaniała TV PiS skupi się na kampanii wyborczej i politykach zamiast futbolu i nie wykupili sub licencji na chociaż jedno spotkanie w roku jak było do tej pory.
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19JeRRy20, eustachyrakieta, GbatJ1920, Google Adsense [Bot], hebel, jalboss, JSensei, NG1920, niebieskifanatyk, tynbydziedobry, WolnyLogin i 393 gości