ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
FCNH1920
Posty: 286
Rejestracja: 1 maja 2023, o 19:54
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#91 Post autor: FCNH1920 » 24 lip 2023, o 13:51

Gowa do góry i robiymy dalij swoje. Po 5-10 kolejkach bydymy mogli ocyniać. Zobejrzymy jak przi piontku z żydami zagrajom "u siebie".
Niebieska Holandia!

Marcus
Posty: 496
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:27
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#92 Post autor: Marcus » 24 lip 2023, o 13:56

Bo te forum w 90% dzieli się na skrajne opinie albo po 1 kolejce ludzie piszą, że wszystko jest do dupy, Skrobacz raus albo że wszystko jest super, to tylko pierwsza kolejka nie ma co oceniać. Czarne albo białe. Ja uważam, że jest powód do niepokoju i póki jest czas to trzeba jeszcze działać i ściągnąć z dwóch piłkarzy w miarę naszych możliwości jakościowych. Trzepmy ten rynek Czesko Słowacki jak tylko się da przez najbliższe dni, jeżeli w Polsce już nic nie da się wyciągnać. Ci zagraniczni piłkarze nie gryzą jeżeli wszystko jest robione z głową i są zachowane odpowiednie proporcje. Natomiast też jestem daleki od wyrażenia jednoznacznej opinii, że transfery, które zrobiliśmy to niewypały, że po tej 1 kolejce nie mamy czego szukać w ekstraklasie, bo oczywiście tak nie jest. Jeżeli po całej rundzie będziemy na miejscu spadkowym i dalej jakość będzie dawał tylko Starzyński to wtedy będzie można tak powiedzieć na pewno nie teraz.

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10291
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#93 Post autor: gerhat » 24 lip 2023, o 14:09

Najważniejsze to zmienić mental żeby podświadomie się nie cofali, potrzeba więcej spokoju, dokładności i poszanowania piłki żeby nie oddawać rywalowi pola i czasu na rozegranie i liderzy powinni to wziąć to na siebie. Trener też powinien wykazać się większym refleksem dot. zmian.
Indywidualnie nie ma co oceniać bo to pierwszy mecz a drużyna się dopiero zgrywa.

Dams0n
Posty: 723
Rejestracja: 5 gru 2017, o 16:50
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#94 Post autor: Dams0n » 24 lip 2023, o 14:40

Marcus pisze:
24 lip 2023, o 13:56
Bo te forum w 90% dzieli się na skrajne opinie albo po 1 kolejce ludzie piszą, że wszystko jest do dupy, Skrobacz raus albo że wszystko jest super, to tylko pierwsza kolejka nie ma co oceniać. Czarne albo białe. Ja uważam, że jest powód do niepokoju i póki jest czas to trzeba jeszcze działać i ściągnąć z dwóch piłkarzy w miarę naszych możliwości jakościowych. Trzepmy ten rynek Czesko Słowacki jak tylko się da przez najbliższe dni, jeżeli w Polsce już nic nie da się wyciągnać. Ci zagraniczni piłkarze nie gryzą jeżeli wszystko jest robione z głową i są zachowane odpowiednie proporcje. Natomiast też jestem daleki od wyrażenia jednoznacznej opinii, że transfery, które zrobiliśmy to niewypały, że po tej 1 kolejce nie mamy czego szukać w ekstraklasie, bo oczywiście tak nie jest. Jeżeli po całej rundzie będziemy na miejscu spadkowym i dalej jakość będzie dawał tylko Starzyński to wtedy będzie można tak powiedzieć na pewno nie teraz.
Totalnie sie zgadzam z Tobą. Moim zdaniem powinnismy na juz mieć srodkowego obronce i pomocnika defensywnego, ale tez kompletna skrajnoscia i glupota jest pisanie o bledach zarzadu, trenera i spadku z Ekstraklasy. Napewno zapaliło sie moze nie czerwone, ale pomaranczowe swiatelko, co nie zmienia faktu ze nie ma jakichs ogromnych pwoowodow do obaw. Zarzad zasluguje na zaufanie

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7958
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#95 Post autor: Scypion » 24 lip 2023, o 17:03

robotrix pisze:
24 lip 2023, o 13:15
Ludzie dychnijcie sie trocha. Chcielimy sie wczoraj bronic i prawie nom sie to udalo. Rykoszet na 5 metrze i strzal zycia tego gowniarza, za to niy poradzisz nic. Szkoda ze trener niy sciagnal Figo trocha wczesnij skoro itak bylo wwiadomo ze chcymy sie okopac na maksa.
Nic sie nie stalo, odbijymy se z zydkami 😉
Byłeś na meczu? Oglądałeś choć w tv? To nie była obrona. To było rozpaczliwe czekanie na nieuniknione. Jedyne co Ruch zaprezentowal na poziomie ekstraklasy to kibice. Nowe nabytki katastrofalnie. Nasi "starzy" mocno spięci. Liczę, że z kazdym meczem ta spina bedzie maleć i bedziemy grac pewniej i lepiej. W tym kontekście wlasnie mecz z ŁKS jest kluczowy. Zwyciestwo da nam oddech, porazka w kontekscie wyjazdu na Legie, pogrzebie nas w dole tabeli. Tak wiec w piatek nie widze innego wyjscia jak pelne zaangazowanie trybun i druzyny zeby wytargac te 3 pkt chocby Judkom z gardla.

Mavo1920
Posty: 903
Rejestracja: 14 maja 2022, o 17:02
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#96 Post autor: Mavo1920 » 24 lip 2023, o 17:33

Masa prostych błędów które wykorzysta nawet przeciętny Lubin. Jak nasz środek pola nie ogarnie wiecznie odskakujących piłek i niecelnych, niechlujnych podań to będzie trzeba kogoś pozyskać. Wierzę, że Swędrowski, Sikora czy Długosz potrafią grać dużo lepiej niż wczoraj, bo zaprezentowali się mega niemrawo.


Tomek Swędrowski miał w tym meczu 56% celności podań, co jest wynikiem absolutnie kuriozalnym, jak na gracza uchodzącego za niezłego technicznie. Sikora niewiele lepiej, - 69%, tyle samo miał Starzyński, ale on gra jednak wyżej. Dla porównania duet Poletanović - Dąbrowski uzyskali odpowiednio 87 i 86 procentową celność podań. Przepaść. Środek pola oddany całkowicie, potem nie dziwota że przez tyle czasu Lubin operował wokół naszego 40-30 metra od bramki.


Pierwsze koty za płoty, myślę że mamy na tyle rozsądny sztab że zauważy, gdzie leży problem. Odpuście sobie jechanie po Skrobaczu bo to raczej objaw jakiś kompleksów a nie merytoryki, aż strach pomyśleć co tu na forum się będzie działo jak wtopimy z ŁKSem...

orbiter
Posty: 1416
Rejestracja: 7 maja 2004, o 22:28
Lokalizacja: SH 1920
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#97 Post autor: orbiter » 24 lip 2023, o 18:07

Ja staram się podchodzić na luzie do Naszej gry.
Realia są takie, że będziemy walczyć pomiędzy utrzymaniem, a byciem chłopcem do bicia. Za słabe te wzmocnienia, a odnoszę wrażenie, że byliśmy mentalnie lepsi w 1 lidze. I tamten Ruch wygrałby z dzisiejszym Ruchem, gdyby można było tak zestawić.
Jesli z Lodziarami nie zapunktujemy to tym bardziej z legunią tego nie zrobimy później.
Ale jak narazie zobaczymy, bo wróżenie z fusów po pierwszym meczu to też takie gdybanie.
Ruch Chorzów - Górny Śląsk - Polska

Arena C6

Dżem
Posty: 1356
Rejestracja: 4 lip 2008, o 21:56
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#98 Post autor: Dżem » 24 lip 2023, o 18:54

Myślę, że z Sedlakiem w środku pola wyglądałoby to trochę lepiej. On grać do przodu nie potrafi, ale jeśli o ustawienie się na boisku i taką boiskową inteligencję w grze obronnej to wg mnie w poprzedniej rundzie to był top.

19gorek20
Posty: 2332
Rejestracja: 16 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: ???
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#99 Post autor: 19gorek20 » 24 lip 2023, o 19:11

Napiszę to setny raz bo 90 procent forum zatrzymała się w ekstraklasie z lat 2014 albo i wcześniej. Zagłębie to nie przeciętniak tylko murowany kandydat razem z Radomiakiem i Piastem do miejsc 5 6 7. Była przepaść ale tak to będzie wyglądać w meczach wyjazdowych z nimi i top4. Naszymi rywalami jest cała reszta która pokazała się tak samo słabo jak my ( oglądałem większość meczów tej kolejki i kochani nie ma co płakać )
ŁKS 0 3 ale grał z legią więc o nich wiemy najmniej
Zabole dramat i to po 1 kolejce najgorszy wizualnie zespół
Jagiellonia 0 3 z Rakowem beznadziejna
Warta typowa murowanie i wszystko oparte na taktyce z Pogonią u siebie bardzo słaby mecz
Puszcze i Widzew najciężej ocenić bo to mecz najsłabszej drużyny ekstraklasy 2023 z potencjalnie najsłabszym beniaminkiem ( fajny dla oka mecz ale z lepszymi będzie dla nich słabo moim zdaniem )
Stal i cracovia remis bezpośredni mecz ( Cracovia moim zdaniem zrobiła największe ryzyko stawiając na 13 piłkarzy do gry w ekstraklasie a reszta to kompletne anonimy ) stał typowa dla siebie rąbanka
Teraz korona Śląsk której nie oglądam ale zakładam że czeka nas najsłabszy mecz tej kolejki
Przestańcie płakać na forum tylko skupcie się na komplecie z ŁKS bo kilka miesięcy temu był płacz że bilety poszły na ponad 2 tygodnie przed i brakło dla fanów a dzisiaj na 3 dni przed meczem dalej 600 dostępnych

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10155
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#100 Post autor: jajo » 24 lip 2023, o 22:06

heli pisze:
24 lip 2023, o 07:34

I jeszcze do jajo ja wyraźnie napisałem, dlaczego uważam, ze pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu i nigdzie nie było tam mowy o wyniku. Z takimi drużynami dobre w naszym wykonaniu będzie umiejętność powstrzymania przeciwników od okazji i bronienia zdecydowanie wyżej plus próby pressingu i wyjść. Jak liczysz, że dobre to dopiero będzie jak my będziemy prowadzili grę, albo jak nasi nie będą robić jakiś błędów to chyba pomyliłeś możliwości z takimi przeciwnikami na ich terenie.
w zadnym wypadku nie licze na to, ze bedziemy prowadzic gre, natomiast uwazam ja za slaba z kilku powodow:
- szczesliwie nie stracilismy gola po kilku sytuacjach ZL
- zrobilismy kardynalne (nawet na poziomie okregowki) bledy z tylu
- zle przesuwalismy zostawiajac wiele przestrzeni, uwazam ze ZL bardzo slabo to wykorzystywalo i nawet nie chodzi o te sytuacje bramkowe juz, tylko kilka razy na 30-40 metrze dokonywali zlych wyborow
- robilismy duzo prostych, indywidualnych bledow w przyjeciu, podaniach na kilka metrow.
- wyprowadzilismy zaledwie dwie sensowne kontry.

i przy wszystkich tych punktach biore pod uwage nasze personalne ograniczenia. po prostu uwazam, ze stac tych chlopakow na wiecej. troche mi to przypominalo mecz derbowy w PP z Gornikiem rok temu. no niby mozna przegrac, bo sie trafia lepszy personalnie zespol, ale z drugiej strony odczuwam, ze nawet nie, ze brakowalo do naszej maksymalnej dyspozycji, tylko mysmy zagrali duzo ponizej sredniej swoich wystepow. tak, biore pod uwage ze ZL to nie Chrobry np.



co do dyskusji o obronie. 1-50 gralismy defensywnie. podoobnie 70-80. te okresy mozna ocenic jako w miare solidna defensywna gre, z probami kont. dramatyczny byl okres 50-70. czekanie w polu karnym bez zadnego doskoku nawet na 16m. tutaj gol mimo, ze ostatecznie wpadl rykoszetem wydawwal sie formalnoscia. wydawalo mi sie, ze juz zdechlismy, ale to jednak mental, bo po stracie gola juz to tak zle nie wygladalo. w tym kontekscie bardzo szkoda tego strzalu zycia. bardzo tez szkoda braku Sedlaka. akurat przed meczem z kumplem gadalem, ktory sie dziwil, ze go przedluzylismy. powiedzialem "chlop najlepsze mecze zagral z Wisla i LKSem, gdzie trzeba bylo zapieprzac w obronie. w ataku wielu atutow nie ma, ale w Ekstraklasie sie cholernie przyda". umiem sobie wyobrazic, ze ten mecz z nim by inaczej wygladal.

gorek - nie zgodze sie. nawet taki mecz Cracovia - Mielec to uwazam, ze stal na wyzszym poziomie. nie rozdzieram szat. licze, ze bedziemy grali duzo lepiej, ale tutaj zaprezentowalismy sie zwyczajnie slabo.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1418
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#101 Post autor: kroy » 24 lip 2023, o 22:38

Dla osób co już wieszcza spadki i kryzysy to polecam spojrzeć na poprzedni sezon - Wisła Płock - 5Z 1R 1P po 7 kolejkach
Również ciekawe przypadki to Korona - po 18 kolejkach 13 punktów, Piast po 18 kolejkach 13 punktów, Lechia po 18 kolejkach 20 pkt i Wisła Płock po 18 kolejkach 28 punktów.

Także krytyka i ocena meczu można - ale walenie farmazonów jak co roku - dajcie se na wstrzymanie.
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6212
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#102 Post autor: heli » 25 lip 2023, o 12:42

jajo pisze:
24 lip 2023, o 22:06
heli pisze:
24 lip 2023, o 07:34

I jeszcze do jajo ja wyraźnie napisałem, dlaczego uważam, ze pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu i nigdzie nie było tam mowy o wyniku. Z takimi drużynami dobre w naszym wykonaniu będzie umiejętność powstrzymania przeciwników od okazji i bronienia zdecydowanie wyżej plus próby pressingu i wyjść. Jak liczysz, że dobre to dopiero będzie jak my będziemy prowadzili grę, albo jak nasi nie będą robić jakiś błędów to chyba pomyliłeś możliwości z takimi przeciwnikami na ich terenie.
w zadnym wypadku nie licze na to, ze bedziemy prowadzic gre, natomiast uwazam ja za slaba z kilku powodow:
- szczesliwie nie stracilismy gola po kilku sytuacjach ZL
- zrobilismy kardynalne (nawet na poziomie okregowki) bledy z tylu
- zle przesuwalismy zostawiajac wiele przestrzeni, uwazam ze ZL bardzo slabo to wykorzystywalo i nawet nie chodzi o te sytuacje bramkowe juz, tylko kilka razy na 30-40 metrze dokonywali zlych wyborow
- robilismy duzo prostych, indywidualnych bledow w przyjeciu, podaniach na kilka metrow.
- wyprowadzilismy zaledwie dwie sensowne kontry.

i przy wszystkich tych punktach biore pod uwage nasze personalne ograniczenia. po prostu uwazam, ze stac tych chlopakow na wiecej. troche mi to przypominalo mecz derbowy w PP z Gornikiem rok temu. no niby mozna przegrac, bo sie trafia lepszy personalnie zespol, ale z drugiej strony odczuwam, ze nawet nie, ze brakowalo do naszej maksymalnej dyspozycji, tylko mysmy zagrali duzo ponizej sredniej swoich wystepow. tak, biore pod uwage ze ZL to nie Chrobry np.
Po których sytuacjach szczęśliwie w pierwszej połowie nie straciliśmy gola, bo kojarzę jeden słupek, a cała reszta ich "okazji" w pierwszej połowie na pewno nie była kwestią szczęścia tylko po prostu brakiem klarownych sytuacji (ten słupek to też nie była jakaś klarowna sytuacja, ale dobry strzał), a piszesz o kilku.
Źle przesuwali? akurat w pierwszej połowie robili to całkiem dobrze, a to że na 30 czy 40 metrze dokonywali złych wyborów nie jest niczym szczególnym, bo każdej drużynie można takie coś przypisać, że czasami ktoś dokona złego wyboru, ale w obrębie miejsc skąd może już być groźnie zdecydowanie i szybko doskakiwali.
Dużo prostych błędów z tym się zgodzę sam pisałem przede wszystkim o frustrujących podaniach w poprzek Sadloka i błędów w przyjęciu Michalskiego (bo ich było kilka w krótkim czasie), ale wcześniejsze mecze pokazują, że raczej są to ich personalne ograniczenia.
Dwie sensowne? a ja uważam, że o wiele więcej razy próbowaliśmy wyjść w tej połowie z kontrami, oczywiście czasami kończyło się gdzieś w bocznej części boiska bez finalizacji strzałem, ale tych prób było kilka razy więcej. Choćby dwie, gdzie Wójtowicz zagrywał raz chyba do Szczepana (w pole karne) raz do Swędrowskiego (przed samym polem karnym) i ich złe przyjęcie lub te 20cm decydowały, że na tym się kończyło. To były tak samo dobre wyjścia jako drużyna w kilka osób.
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

Mavo1920
Posty: 903
Rejestracja: 14 maja 2022, o 17:02
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#103 Post autor: Mavo1920 » 25 lip 2023, o 20:46

marek79 pisze:
24 lip 2023, o 12:14
Takie chopy jak Steczyk, Letniowski, Długosz to żadne wzmocnienia. Nawet nie uzupełnienia składu. Jak oni są na boisku to gramy w osłabieniu.


Długosz w mistrzowskim sezonie Rakowa, gdzie jest bardzo duża konkurencja zagrał ponad 20 meczów, w paru wychodził w pierwszym składzie, serio oceniasz chłopa na podstawie godziny gry? A może Papszun to wuefista bo stawiał na szrot? Letniowski też może odpalić jak się wkomponuje w resztę drużyny, po Steczyku raczej się wiele nie spodziewam, ale Jarek Skrobacz nie z takich wyciągał maksymalny potencjał.

Awatar użytkownika
Rickenn10
Posty: 2637
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:02
Lokalizacja: 1920
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#104 Post autor: Rickenn10 » 26 lip 2023, o 18:06

marek79 pisze:
24 lip 2023, o 12:14
Takie chopy jak Steczyk, Letniowski, Długosz to żadne wzmocnienia. Nawet nie uzupełnienia składu. Jak oni są na boisku to gramy w osłabieniu.
Proponuję złożyc papiery o posadę w klubie na stanowisko Specjalista ds. transferów.
Zaskocz nas i całą niebieską społeczność i ogarnij prawdziwe wzmocnienia, żebyśmy w końcu przestali się wstydzić naszych piłkarzy :cwaniak:

JEDI_V
Posty: 672
Rejestracja: 27 wrz 2005, o 19:47
Lokalizacja: TATOOINE
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#105 Post autor: JEDI_V » 26 lip 2023, o 18:14

Rickenn10 pisze:
26 lip 2023, o 18:06
marek79 pisze:
24 lip 2023, o 12:14
Takie chopy jak Steczyk, Letniowski, Długosz to żadne wzmocnienia. Nawet nie uzupełnienia składu. Jak oni są na boisku to gramy w osłabieniu.
Proponuję złożyc papiery o posadę w klubie na stanowisko Specjalista ds. transferów.
Zaskocz nas i całą niebieską społeczność i ogarnij prawdziwe wzmocnienia, żebyśmy w końcu przestali się wstydzić naszych piłkarzy :cwaniak:
Ja sam sie wszyscy na fusbalu znajom, jak slysza dupcenie o wahadlowych itp, to mie krew zalewo, polowa to sie po czole kopala balonem z odpustu :zabawa:
OFICJALNY KLUB ŚLONZOKÓW/R\, NIY GOROLI, NIY LWOWIOKÓW

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Darth Kabut, Google [Bot], HullCityFC, KamilPøl, NG1920 i 313 gości