ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Rafal1920
Posty: 2503
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 21:03
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#46 Post autor: Rafal1920 » 23 lip 2023, o 19:39

Pierwsze koty za płoty. W następnych szpilach bydzie lepi👍. Gowy do góry i jadymy dali.

Awatar użytkownika
RNK95
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1343
Rejestracja: 5 lut 2017, o 22:42

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#47 Post autor: RNK95 » 23 lip 2023, o 19:40

I tak to bedzie co kolejkę z małymi, przyjemnymi wybrykami. Niestety, ale jeśli nasi piłkarze rozglądają się za piłka i nie wiedzą co się dzieje w meczu z Lubinem, strach pomyśleć o meczach z Legia, Rakowem, Lechem itd. Liczyłem na to, że jakimś cudem zaskoczy i będzie żreć, ale Ekstraklasa to już nie to samo. Mnóstwo błędów dzisiaj, tragedia w środku pola Sikory, proste podania, proste przerzuty pod nogi Zagłębia, Zaglebia które robiło dokładnie te same błędy. Długosz ma problem z przyjęciem, co z nowymi piłkarzami? Bo z tego co widzę to przegrywają w rywalizacji z dotychczasowymi, którzy robili awans, poza Starzyńskim.

Awatar użytkownika
jalboss
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1250
Rejestracja: 12 sie 2002, o 07:50
Lokalizacja: gdzieniegdzie!
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#48 Post autor: jalboss » 23 lip 2023, o 19:41

No cóż... Widać, że jeszcze niektórzy jadą jeszcze do tej Ekstraklasy.
Martwi jeden strzał celny i niski % posiadania piłki.
Jedziemy dalej...
NIEBIESCY KIBICE MÓWIĄ...

Awatar użytkownika
to jo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 366
Rejestracja: 6 lip 2012, o 18:40
Lokalizacja: siemce/zabRze/beRlin
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#49 Post autor: to jo » 23 lip 2023, o 19:41

Obsrali zbroja w 2 polowie... szkoda, bo można było ten 1 pkt przywieźć z Lubina.
Gromy dalij💪
PS. NAJLEPSZĄ OBRONĄ JEST ATAK
Ekipa podwyższonego Ryzyka

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6212
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#50 Post autor: heli » 23 lip 2023, o 19:42

Pierwsza połowa bardzo dobra, oczywiście Zagłebie dużo częściej przy piłce, ale my i od czasu do czasu wysokim pressingiem i nawet jak im bardziej oddawaliśmy pole to jednak pierwsza nasza linia nie cofała się aż tak głęboko. Pewnie tak chcemy grać.
W drugiej to już jednak staliśmy czasami w 10 na 20 metrze, a i tak się miało wrażenie, że Zagłębie ma dużo więcej miejsca i że prędzej czy później to się zemści szczególnie, że coraz trudniej było im doskakiwać.
Można powiedzieć, że trochę jak sparing 60 minut gry tylko, że tu nie można było wymienić całego składu. O tyle mnie to dziwi, że nie wydaje mi się, żeby aż tak szybkie było wcześniejsze tempo tego meczu.
Indywidualnie jedynie co mi się mocno rzucało to "przerzuty" Sadloka w poprzek, które chyba ze trzy razy były idealne na kontrę i dość proste błędy Michalskiego w przyjęciu. Nie chodzi o to, że oni zagrali jakiś słaby mecz w stosunku do innych tylko takie trocha to frustrujące było.
Ale ogólnie , gdyby nie te parenaście minut tak głębokiej defensywy to uznałbym ten debiut za całkiem udany pomimo porażki.
Oby w kolejnych meczach jednak wystarczało dłużej na odpowiednie przesuwanie .
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

NG1920
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#51 Post autor: NG1920 » 23 lip 2023, o 19:43

Jak na pierwszy mecz w ekstraklasie większości zawodników to udało się uniknąć blamażu jeśli chodzi o wynik.
Szczęście przy dwóch VARach odwróciło się przy strzale życia Kłudki, ale oczywiście Zagłębie zasługiwało na wygraną.
Przy tylu zmianach w składzie, oni się będą zgrywać jeszcze parę tygodni, a łatwo na pewno nie będzie.
Myśmy dziś grali 4-1-4-1, 4-2-3-1, 3-2-4-1 i chyba na końcu 3-1-4-2 (nie umiałem zidentyfikować gdzie w końcu biega Steczyk), a do tego Wójtowicz po zmianie Długosza zmienił też stronę...ale nie do końca meczu. Dużo zamieszania, widać było próby reakcji. Szkoda, że pierwsze zmiany o tą minutę za późno.
I oczywiste czemu nie grali wcześniej tak jak po stracie drugiej bramki- bo było jeszcze co bronić.

Zagłębie wg grafiki z ekstraklasy 16 punktów w ostatnich 6 meczach (5 zwycięstw i remis) i 9 miejsce w zeszłym sezonie + dobre transfery. Serce mówiło przy 0:1, że może jednak, ale niestety był to wynik do przewidzenia.

Dobry mecz Wójtowicza, klasycznie Szczepek dużo walki, Michalski nadspodziewanie dobrze (mimo odwiecznych problemów z przyjęciem), Figo dobrze dyrygował i dużo cennych powrotów Sikory i to chyba tyle. Podoba mi się ogólnie Baranowski, ale nie widziałem kto popełniał błędy przy bramkach.

Za 5 dni mecz, w którym nasze szanse będą zdecydowanie większe (chociaż para Ramirez-Pirulo nie wygląda dla nas optymistycznie) i to tam musimy szukać swojej szansy. No to pytanie ilu mózgom odpali się 'Skrobacz raus" po pierwszej porażce z prawdopodobnych kilkunastu.
Czy wygrywasz czy nie ;)

NG1920
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#52 Post autor: NG1920 » 23 lip 2023, o 19:45

jalboss pisze:
23 lip 2023, o 19:41
Martwi jeden strzał celny i niski % posiadania piłki.
Przy nastawieniu na kontrę nie da się mieć wysokiego posiadania piłki.

niebieskifanatyk
Posty: 2693
Rejestracja: 20 maja 2006, o 16:55
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#53 Post autor: niebieskifanatyk » 23 lip 2023, o 19:46

Boje się co będzie z Legią, Rakowem, Lechem, Pogonią...

19gorek20
Posty: 2332
Rejestracja: 16 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: ???
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#54 Post autor: 19gorek20 » 23 lip 2023, o 19:51

niebieskifanatyk pisze:
23 lip 2023, o 19:46
Boje się co będzie z Legią, Rakowem, Lechem, Pogonią...
A co ma być ? Na wyjazdach będzie to tak samo wyglądało jak dzisiaj i w piątek przy legia lks musicie w końcu zrozumieć że top 4 ligi odjechalo reszcie na kilometry i stać ich na kontrakty milion euro rocznie dla jednego piłkarza. Top 4 plus piast zagłębie i radomiak totalnie poza zasięgiem ligi a cała reszta w naszym zasięgu
W piątek wygrać i będzie super

pko
Posty: 308
Rejestracja: 4 cze 2003, o 14:09
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#55 Post autor: pko » 23 lip 2023, o 19:55

[Login ON]
To raczej mój jedyny post w tym sezonie bo wątpię żeby mnie coś bardziej zbulwersowało
1. Przykro mi ale ustawienie wyjściowe powiedziało mi już wszystko potem się tylko potwierdziło
Oni może umieją lepiej grać ale byli FATALNIE!! FATALNIE USTAWIENI!!
W tej lidze żeby się bronić trzeba przesuwać grę do przodu bo przy cofniętych 4+1 i 4 atakujących przeciwnikach jest taki tłok że zawsze wcześniej czy później coś
wpadnie.
Chyba nigdy nie powiedziałem tego ale ten wynik a właściwie obraz meczu obciąża Skrobacza, fatalnie złe założenia
2. Sikora kapitanem? Sorry ale chłop kompletnie nie dźwiga tego
3. Bielecki jak go lubię tak te kilogramy po wakacjach mu ciążą i to tak, że nawet specyficzny sposób jego poruszania był przez nie zachwiany nie mówiąc o szybkości
reakcji
4. Po odsunięciu gry do przodu już nie wyglądało to tak strasznie tyle tylko że zagłębie już nie musiało
5. Przykro mówić ale będą nas lali
6. Wójtowicz może i dośrodkowuje (gol) ale ta jego kiwka jest już tak oklepana że może tylko juniorzy się na nią łapią
[Login OFF]

Awatar użytkownika
west72
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1640
Rejestracja: 30 lip 2004, o 13:33
Lokalizacja: Świ/R\ony
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#56 Post autor: west72 » 23 lip 2023, o 19:57

Szkoda, że nie wpadlo przy kontrze Michalskiego. na 2:0 pozwililo by na trochę spokoju w drużynie. Presja pierwszych punktów w eks w drugiej polowie nas przygniotła. Pomiedzy 60 a 75 minuta chyba troche odcielo nam tlen bo defensywa byla zbyt nisko i dramatycznie probiwalismy nie stracić. Jakość zawidników tez miala znaczenie. Ekstraklasa nie wybacza błędów i gra sie zdecydowanie szybciej. Głowy do góry trzeba szukać punktów w piątek.
Naszym Honorem Jest Nasz Klub! RUCH Chorzów LEGENDA BEZ KOŃCA

ciudu
Posty: 492
Rejestracja: 30 sty 2009, o 20:01
Lokalizacja: Fryna

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#57 Post autor: ciudu » 23 lip 2023, o 20:07

No niestety ,to pokozaly juz sparingi, grali my w nich bardzo slabo i dokladnie tak my tyz dzisiej zagrali.Tako taktyka :Obrony Czestochowy na 16 metrze w ekstraklasie niy zdo egzaminu , zostanymy poprostu rozjechani.Grali my dzisioj z jednom ze slabszych druzyn w ektraklasie a robiyli z nami co chcieli i moglo sie to skonczyc pozondnym wpier..lym.Jak sie juz momy bronic ,to ale duzo wyzyj ,a przedewszystkim z wiynkszom determinacjom.Bielu (za runby),Swedrowski do wy...bania bo juz 1 liga byla do niego za wysoko.Sadlok , do k..y nedzy ,od tego chopa bych sie trocha wiyncyj spokoju spodziywol.Nasze nowe nabytki jak do teraz (oprucz Starzynskiego) ciyniutko.Ok to byl 1 szpil , gorzij byc niy moge tak wiec do boju bo ino determinacjom mogymy jakes punkty sk :zabawa: ubnac.

Elmer
Posty: 10383
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#58 Post autor: Elmer » 23 lip 2023, o 20:12

Momenty były, szkoda że tylko momenty. Mam wrażenie, że mimo wszystko przegraliśmy w głowach. Fizycznie też mogło być lepiej, ale sezon jest długi i świeżość przyjdzie.

Można było urwać punkt, ale to byłby raczej cud.

Bardzo ważny mecz z ŁKS-em nas czeka.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

halusko
Posty: 182
Rejestracja: 11 mar 2008, o 22:47
Lokalizacja: ruda slaska
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#59 Post autor: halusko » 23 lip 2023, o 20:28

Zagraliśmy mega słabo, bojaźliwie i za bardzo z tyłu.

Oglądam właśnie Puszcze grają odważnie i Widzew beż sztycha

Dams0n
Posty: 723
Rejestracja: 5 gru 2017, o 16:50
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#60 Post autor: Dams0n » 23 lip 2023, o 20:29

pko pisze:
23 lip 2023, o 19:55
[Login ON]
To raczej mój jedyny post w tym sezonie bo wątpię żeby mnie coś bardziej zbulwersowało
1. Przykro mi ale ustawienie wyjściowe powiedziało mi już wszystko potem się tylko potwierdziło
Oni może umieją lepiej grać ale byli FATALNIE!! FATALNIE USTAWIENI!!
W tej lidze żeby się bronić trzeba przesuwać grę do przodu bo przy cofniętych 4+1 i 4 atakujących przeciwnikach jest taki tłok że zawsze wcześniej czy później coś
wpadnie.
Chyba nigdy nie powiedziałem tego ale ten wynik a właściwie obraz meczu obciąża Skrobacza, fatalnie złe założenia
2. Sikora kapitanem? Sorry ale chłop kompletnie nie dźwiga tego
3. Bielecki jak go lubię tak te kilogramy po wakacjach mu ciążą i to tak, że nawet specyficzny sposób jego poruszania był przez nie zachwiany nie mówiąc o szybkości
reakcji
4. Po odsunięciu gry do przodu już nie wyglądało to tak strasznie tyle tylko że zagłębie już nie musiało
5. Przykro mówić ale będą nas lali
6. Wójtowicz może i dośrodkowuje (gol) ale ta jego kiwka jest już tak oklepana że może tylko juniorzy się na nią łapią
[Login OFF]
1. Kto inny wedlug ciebie powinien byc kapitanem przy nieobecnosci Fosy?
2. Juniorzy sie na nia tylko lapia? Przeciez ta „oklepana” kiwka zrobila nam gola. Wojtowicz byl jedynym zawodnikiem wraz z Figo, ktorzy cokolwiek dzis podryblowali i wytworzyli jakakolwiek przewage tym dryblingiem.
ciudu pisze:
23 lip 2023, o 20:07
No niestety ,to pokozaly juz sparingi, grali my w nich bardzo slabo i dokladnie tak my tyz dzisiej zagrali.Tako taktyka :Obrony Czestochowy na 16 metrze w ekstraklasie niy zdo egzaminu , zostanymy poprostu rozjechani.Grali my dzisioj z jednom ze slabszych druzyn w ektraklasie a robiyli z nami co chcieli i moglo sie to skonczyc pozondnym wpier..lym.Jak sie juz momy bronic ,to ale duzo wyzyj ,a przedewszystkim z wiynkszom determinacjom.Bielu (za runby),Swedrowski do wy...bania bo juz 1 liga byla do niego za wysoko.Sadlok , do k..y nedzy ,od tego chopa bych sie trocha wiyncyj spokoju spodziywol.Nasze nowe nabytki jak do teraz (oprucz Starzynskiego) ciyniutko.Ok to byl 1 szpil , gorzij byc niy moge tak wiec do boju bo ino determinacjom mogymy jakes punkty sk :zabawa: ubnac.
Powaznie? Zaglebie jedna ze slabszych druzyn w ekstraklasie? Na ostatnie 7 meczow ligowych nie przegrali zadnego, bardzo sie wzmocnili i nie zdziwi mnie jak zajma miejsce w okolicach 5/6/7. Co jak co ale gralismy z bardzo dobra druzyna

ODPOWIEDZ