ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10156
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#61 Post autor: jajo » 23 lip 2023, o 20:32

1) nie wiem o czym pisaliscie, ze dobrze wygladalismy do przerwy. typowe podejscie, ktore okresla wynik. juz z nim walczylem wielokrotnie, przewaznie jak wygrywalismy. w 1 polowie mielismy z 2 akcje, wiele glupich strat, lepsza druzyna niz Lubin moglaby miec 2/3:0
2) procz Zaboli ogladalem wszystkie mecze Ekstraklasy, ten byl zdecydowanie najslabszy.
3) zagralismy duzo ponizej naszego 1ligowego poziomu.
4) zgadzam sie, ze Ekstraklasa jest duzo lepsza niz jak z niej spadalismy, niemniej patrz punkt 3.
5) stawiam to na karb tego, ze bylismy zesrani.
6) Figo troche spokoj dal, ale Sadloczek wrecz przeciwnie
7) Bielu sie wydaje lzejszy niz na wiosne. gol na 2-0 wpadl wczesniej. on sie zbieral tak wolno, bo nie wiedzial, gdzie jest pilka.
8) Dramatyczny byly momenty, gdy nie wiedzielismy jak podejsc do Lubina na 20-30-40 metrze, wrecz jakbysmy czekali na rozstrzelanie.
9) Juz myslalem, ze nie mamy sil, ale wystarczyl gol na 1-1 i mecz znow sie troche wyrownal.
10) tym bardziej szkoda tego strzalu zycia
11) cholernie brakowalo Sedlaka, ktos wie co z nim?
12) moze nie tak bardzo, ale czemu nie bylo Fosy nawet w 18?
13) pomine oceny indywidualne, licze ze to mentalny problem, a nie ze odstajemy tak bardzo.
14) nikt nie mowil, ze bedzie latwo. wlasnie teraz mamy szanse pokazac, ze jestesmy na dobre i na zle. Pokazac, ze to my pociagniemy druzyne do kolejnych zwyciestw. A nie ze to druzyna pociagnie nas do dopingu kolejnymi zwyciestwami.

Najwazniejszy tutaj jest punkt 14!
Na tym kazdy sie musi skupic
ZAUFANIE I WSPARCIE

Uwierzcie, ze w zarzadzie lepiej widza kolejne braki niz my, takze kolejne transfery mnie nie zdziwia.

ps. a ja dalej mam problemy z tym IP. serio to forum ma zdechnac, nim sie admini ogarna?
Ostatnio zmieniony 23 lip 2023, o 20:41 przez jajo, łącznie zmieniany 1 raz.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
Mikoruch
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 689
Rejestracja: 10 sie 2002, o 17:47
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#62 Post autor: Mikoruch » 23 lip 2023, o 21:23

Widzi ktoś Janoszkę na tle Zagłębia ?
Ten transfer się obronił.
Potrzeba obrońcy i dobrego napastnika.

Awatar użytkownika
janusz
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 178
Rejestracja: 19 paź 2002, o 15:20
Lokalizacja: RUDA ŚLĄSKA
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#63 Post autor: janusz » 23 lip 2023, o 21:29

trener chyba trocha zaspoł przed stratą bramki aż sie prosiło o zmiany. Swędrowski ława

scaneRboy
Posty: 8317
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#64 Post autor: scaneRboy » 23 lip 2023, o 21:37

Jako z tym Twoim punktem 14 w pełni się zgadzam.

Nie wiem jak wy, ale ja się strasznie nakręciłem na najbliższy mecz. Trzeba zejebqc taki doping, że te wszystkie strachy na Lachy odejdą w pizdziec.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1418
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#65 Post autor: kroy » 23 lip 2023, o 21:58

scaneRboy pisze:
23 lip 2023, o 21:37
Jako z tym Twoim punktem 14 w pełni się zgadzam.

Nie wiem jak wy, ale ja się strasznie nakręciłem na najbliższy mecz. Trzeba zejebqc taki doping, że te wszystkie strachy na Lachy odejdą w pizdziec.
My się przede wszystkim musimy przestawić z trybu wygrywanie 8 meczy na 10 do tryby nieprzerywania 5 meczów na 10.
Jak czytam niektóre komentarze to myśle sobie, ze chłopaki myśle ze świat to Football Manager (No i nasza historia pokazuje ze czasem tak może sie wydawac ;) )

Patrząc obiektywnie - straciliśmy najmniej goli z beniaminkow, i byliśmy najbliżej dobrego wyniku. Teraz ważny mecz z ŁKS bo to jest mecz gdzie punktów musimy oczekiwać.
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

Awatar użytkownika
Rickenn10
Posty: 2640
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:02
Lokalizacja: 1920
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#66 Post autor: Rickenn10 » 23 lip 2023, o 22:43

Przegrana i forum nie zawodzi.

Najlepiej to po rundzie jesiennej wycofać się z rozgrywek i wrócić do 3 ligi bo po co kontynuować proces odbudowy jak można w 3 lidze robić po 100pkt na sezon i wygrywać 36 na 38 spotkań.

Dla tych chłopaków to był mecz o którym marzyli od dziecka, była presja były nerwy to nie jest nic nadzwyczajnego. Nawet jak dojedziemy dopiero w 4 czy 5 kolejce to lepiej żeby w ogóle to się wydarzyło. Mnie akurat postawa i wynik nie dziwią nic a nic. Ale oczywiście tutaj wymagania jak na Serie A...

Awatar użytkownika
west72
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1640
Rejestracja: 30 lip 2004, o 13:33
Lokalizacja: Świ/R\ony
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#67 Post autor: west72 » 23 lip 2023, o 22:51

Obiektywnie spojrzymy na druzyne po 5/6 kolejkach. Dziś chyba najbardziej zawiodly glowy. Fizycznie mieliśmy dolek jak Zagłębie zdobywalo bramki, potem troche odżyliśmy, choc moze to Lubin troche odpuścił.
Z beniaminkow na razie najlepoej pokazała się Puszcza, ale tez chyba miala najslabszego rywala. Trzeba wiierzyć, ze glowy ochłoną do piątku bo ŁKS w naszym zasięgu wiec grajac u siebie oczekuję kompletu na trybunach jak i punktów.,
Naszym Honorem Jest Nasz Klub! RUCH Chorzów LEGENDA BEZ KOŃCA

Marcus
Posty: 496
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:27
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#68 Post autor: Marcus » 23 lip 2023, o 22:59

To ja też w punktach napiszę:
1.Mental do poprawy, zdecydowanie. Widać było po chłopakach już w szatni, że ten mecz w głowach może nie przegrali, ale ich przerósł. Totalnie nie było widać tego ognia i charakteru, który był zawsze.
2.Swędrowski, niestety cień piłkarza z rundy jesiennej ubiegłego sezonu, chyba najgorszy na boisku. Mam nadzieję, że jeszcze wróci do swojej dyspozycji, bo ma papiery na granie i to udowodnił.
3.Zaczynam czuć delikatny niepokój o okienko transferowe. Jestem daleki od jednoznacznej oceny po 1 meczu, ale jednak fakty są takie, że nasza pierwsza 11 poza Figo i Długoszem(który chyba razem ze Swędrowskim i Sadlokiem był jednym z najgorszych) graliśmy składem 1 ligowym, a przecież nie raz słyszeliśmy, o przepaści pomiędzy poziomami i wzmocnieniach, które należy zrobić. Nie oceniam nawet w tym wypadku nazwisk, a fakt że tak mało nowych piłkarzy w 1 składzie trochę przeczy tej tezie. Oczywiście wszystko przed nimi.
4.Wydaje się, że Fosa do 1 składu, tym bardziej ze względu na dyspozycję Tomka Swędrowskiego. Nawet jeżeli fizycznie trochę odstaje już przez swój wiek, to wydaje mi się, że tej drużynie ewidentnie dzisiaj zabrakło lidera, którym Fosa bez wątpienia jest. Potrzebujemy kogoś kto czasami krzyknie czasami poklepie po plechach, zmotywuje.
5.W pierwszej połowie naprawdę mądrze zagraliśmy w obronie i fajnie doskakiwaliśmy,brakowało jakości w grze do przodu.
6.Maciek Sadlok - strasznie głupie błędy, zagrał dzisiaj jakby był najmniej doświadczonym piłkarzem .
7.Widać, że Ci którzy dawali największą jakoś w 1 lidzę i na tym poziomie dali i mam nadzieję będą dawać radę - Szczepan, Wójtowicz, Szywacz, Sikora mimo wszystko Kuba Bielecki, dodałbym do tego grona Michalskiego, który mnie zaskoczył na plus i wywalczył sobie 1 jedenastkę już okresie przygotowawczym.
8.Tutaj zdecydowanie potrzeba jeszcze transferów, bo naprawdę mogą być ciężary. Szczególnie jakiegoś dynamicznego skrzydłowego, który da jakość z przodu i środkowego obrońcy. Wydaje mi się że naprawdę niewiele potrzeba, żeby to zaczęło wyglądać fajnie nie mniej trzeba tych 2 piłkarzy, którzy wskoczą do 1 składu i wzmocnią skład.
9.Figo to jest top. Zamknął usta przeciwnikom tego transferu i tym co gadali o jego człapaniu. Trzeba mu komuś z kim będzie mógł klepać piłeczkę i będzie dobrze.
10. Zagłębie to drużyna na 4-5 miejsce w mojej opinii zobaczymy jak się zestarzeje ta prognoza, ale wydaje mi się, że mają bardzo dużo jakości i Waldka, który potrafi sprawiać niespodzianki. Nie zdziwię się gdy będą walczyć o puchary w tym roku z Pogonią i Piastem. Co nas trochę usprawiedliwia, ale powinniśmy się dużo lepiej zaprezentować. Na pewno nie zrealizowaliśmy założonego celu, o godnym zaprezentowaniu się w ekstraklasie w każdym meczu, tak grając nic fajnego do tej ekstraklasy nie wniesiemy, ale to dopiero początek i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.
11. Czy byliśmy najsłabiej grająco drużyną w tej kolejce ? Nie wiem, oglądałem wybiórczo tylko niektóre mecze, ale na pewno mamy sporą konkurencję. Jagiellonia - 0 strzałów celnych, 0 strzałów niecelenych, 0 sytuacji bramkowych, Górnik też padaka niesamowita, a to nie są drużyny, które mogą zwalić na brak doświadczenia.
12. Nie wiem kiedy dodam tego posta, z wiadomego powodu, nas tu zaraz szlak trafi :P

Chyba tyle wierze, że będzie dobrze, nie mniej na pewno jest sporo rzeczy do poprawy reagujmy szybko póki jest sporo czasu.

arcio
Posty: 4792
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#69 Post autor: arcio » 23 lip 2023, o 23:09

Tak jak mówiłem, niestety, szybko zostaliśmy sprowadzeni do parteru... Pisałem już dawno, że nie mamy środka obrony i defensywnego pomocnika. Niestety, ale bez wzmocnień w tym obszarze będzie męczarnia. A wstawienie Kasolika na lewą obronę to tylko potwierdzenie patalogi z tyłu... Jak słaby musi być Bartolewski, że dziś nie zagrał... Długosz nie powinien wstawać z ławki. Zero do przodu i braki z tyłu. Tragedia.
Anty gra w II połowie. Czy to było zalecenie trenera czy automat w głowach zawodników, żeby grać na 20 czy nawet w 16 metrze? Dwa szczęścia z varem, ale prawda jest taka, że dziś Zagłębie zasłużyło na wygraną. My frycowe zapłaciliśmy. Taktyka z założenia była ok, ale wykonanie średnie, a w drugiej połowie mega słabe. Dobry pomysł trenera z wyborem taktyki ale niestety nie reagował przy obronie Częstochowy. Niech nasi trenują ten wariant bo to może dać utrzymanie pod warunkiem poprawy stylu i wzmocnień.
Bramka pierwsza to wina Figo, który odpuścił krycie. Druga nie do wyjęcia.
Nabierać doświadczenia, zgrywać, wyciągać wnioski. Trzeba walczyć. No i jeszcze liczę na transfery
nigdy nie jest za późno

niebieskifanatyk
Posty: 2693
Rejestracja: 20 maja 2006, o 16:55
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#70 Post autor: niebieskifanatyk » 23 lip 2023, o 23:39

Co do transferów to od początku byłem nastawiony tak średnio optymistycznie. Jedyne realne wzmocnienie to Figo, reszta to takie uzupełnienie składu. Myślę, że dobrze to było widać po składzie na dzisiejszy mecz. Skład pierwszoligowy + Figo i Długosz, który swoją drogą zagrał fatalnie. Jednak jeśli rzeczywiście nie bylo nas stać na trochę lepsze nazwiska to po prostu musimy zrobić wszystko, żeby utrzymać się tym co mamy. Poza tym mam duże pretensje do Sadloka. Chłop jeden z najbardziej doświadczonych i gra takie piłki że można się naprawdę wk***ić. Z resztą w pierwszej lidze było to samo, tylko tam z tego za często nie umieli skorzystać. Tutaj jak będzie rozdawał takie prezenty to czarno to widzę. Jak nie umie grać prawa noga to niech nią na siłę nie kopie i niech zagra do bramkarza a nie ładuje w poprzek przeciwnikowi na kontrę.

I nie marudzę jak coś tylko po prostu się boję o te utrzymanie.

pko
Posty: 308
Rejestracja: 4 cze 2003, o 14:09
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#71 Post autor: pko » 24 lip 2023, o 00:41

Dobra taktyka????
Przecież trochę uspokajali grę dopiero gdy wychodzili do przodu i gdy zmienili ustawienie tyle że to już było za późno
Granie na 20 metrze wcześniej czy później zawsze skończy się stratą bramki
Trener wie lepiej... sorrki ale on był dziś największym debiutantem

arcio
Posty: 4792
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#72 Post autor: arcio » 24 lip 2023, o 01:15

pko pisze:
24 lip 2023, o 00:41
Dobra taktyka????
Przecież trochę uspokajali grę dopiero gdy wychodzili do przodu i gdy zmienili ustawienie tyle że to już było za późno
Granie na 20 metrze wcześniej czy później zawsze skończy się stratą bramki
Trener wie lepiej... sorrki ale on był dziś największym debiutantem
Ustawienie taktyczne na papierze było ok. Problem pojawia się wtedy kiedy zawodnik nie wypełnia zadań. Sadlok piach, Sikora słabo, Długosz katastrofa, Swędrowski słabo, Bielecki mega niepewny... Duże fragmenty pierwszej połowy były ok pod względem poruszania się, jak się dany zawodnik nie pogubił, patrz np Długosz. Strefy na boisku były, w teorii, dobrze zabezpieczone. Ale niestety wchodzi czynnik ludzki...
Problemem trenera była słaba, za wolna reakcja na wydarzenia na boisku w II połowie. Czekaliśmy na wyrok i bramki padły.
Będzie ciężko ale może uda się szybko dostroić bo nasza gra była najsłabsza z wszystkich zespołów Ex w tej kolejce.
nigdy nie jest za późno

Awatar użytkownika
Harry1990
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1239
Rejestracja: 28 gru 2011, o 18:12
Lokalizacja: Chorzów-Cwajka/Tychy
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#73 Post autor: Harry1990 » 24 lip 2023, o 04:49

Spokojnie to pierwszy mecz, wierzę w chłopaków, że będzie lepiej. W pierwszej lidze też słabo zagraliśmy w pierwszym meczu ze Skrą.
Blue are the words I say and what I think.
Blue are the Feelings that live inside me.

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6213
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#74 Post autor: heli » 24 lip 2023, o 07:34

Nie mam zamiaru usprawiedliwiać Figo, bo oczywiście on był początkowo najbliżej chłopa, ale cały czas miał go od drugiej strony, w tym miejscu przy pierwszej bramce to przede wszystkim powinien być Sikora lub Szymański, ewentualnie doskoczyć jeden z obrońców, a oni poszli dokładnie w te same miejsce przez co tam była dziura, której nikt nie przyasekurował. Jeżeli tam miał być Figo to naprawdę postawmy lepiej autobus w bramce i tak grajmy. Przecież tam nawet Feliks (nominalny napastnik u nas grający na skrzydle) jest w linii obrony to kto te piłki ma tam próbować z przodu przetrzymać nawet jak wybijemy czy jakiś faul wywalczyć.

I jeszcze do jajo ja wyraźnie napisałem, dlaczego uważam, ze pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu i nigdzie nie było tam mowy o wyniku. Z takimi drużynami dobre w naszym wykonaniu będzie umiejętność powstrzymania przeciwników od okazji i bronienia zdecydowanie wyżej plus próby pressingu i wyjść. Jak liczysz, że dobre to dopiero będzie jak my będziemy prowadzili grę, albo jak nasi nie będą robić jakiś błędów to chyba pomyliłeś możliwości z takimi przeciwnikami na ich terenie.

Gdyby nie to, że pod koniec się jeszcze zerwali to bym po prostu uznał, że brakło sił i zamiast biegać w defensywie po kwadracie 45x45 woleli przesuwać się po kwadracie 20x30, ale to już założenia na tak wczesnym etapie nie mogło się udać.
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

Awatar użytkownika
Slawko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1732
Rejestracja: 15 lis 2003, o 11:59
Kontakt:

Re: ZAGŁĘBIE LUBIN - RUCH Chorzów 23.07.2023 r. godz. 17:30

#75 Post autor: Slawko » 24 lip 2023, o 08:42

Może zamiast robić 10 transferów, lepiej było zrobić 3 a bardziej wartościowe, skoro pierwszy skład wychodzi taki sam jak na 1 ligę z dwoma zmianami.
"Popularność Ruchu na Śląsku nie zna granic" - Przegląd Sportowy, 1934r.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DaReQ93, julko20, Lateralus, Wilk, WolnyLogin i 297 gości