Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
OLSZA
Posty: 694
Rejestracja: 23 wrz 2004, o 16:16
Lokalizacja: Piekary
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#121 Post autor: OLSZA » 16 kwie 2023, o 11:46

adam12 pisze:
15 kwie 2023, o 19:53
Gorszy okres i już takie śmiecie jak OLSZA wychodza. Z innej beczki to klub nadal płaci ze swojej kasy za stadion miasto nic nie dało prawda to?
Może by tak kolega sobie odpuścił takie teksty do innych. Kozdy nerwowy ale bez przesady !! Od meczu z ŁKS-em drużyna mega słabo. A wczoraj to już w ogóle. Rozumia słabszo forma itd. Bo kozdy zdaje sobie sprawa że nasze miejsce jest i tak wysokie . Ale wczorej ani walki nie było z Naszej strony... Boja się, że jak nie awansujemy to przyszly sezon może być zupełnie inny niż ten. Część zawodników odejdzie, a z naszym budżetem bydzie ciężko kogoś sprowadzić dobrego. Obym się mylił i skończyło się tak jak w II lidze ;) tego Nom życza !!! Z Wisłą tylko zwycięstwo!!!
My musimy zapewnić przetrwanie naszym ludziom i przyszłość dla naszych białych dzieci!

arcio
Posty: 4790
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#122 Post autor: arcio » 16 kwie 2023, o 11:50

mrokol08 pisze:
16 kwie 2023, o 10:36
Za tydzień niezwykle ciężki mecz też mam wrażenie że niech wyjdą 4-4-2 nie kombinują z 3 obrońcami bo nas pokaraja szybko.
W poprzednik sezonie już wskazałem, że Skrobacz jest zakładnikiem jednej taktyki, no dobra dwóch bo zmianiamy 1 napastnika na dwóch :) ;)
Nie ma chyba zgranej drugiej np 4-1-4-1 bo nie ma lewego bocznego klasycznego obrońcy a takie ustawienie bym widział np na mecz z Wisłą żeby nie przegrać. Niestety takie mam plany, nie dostać wp***dol. Jak nie możesz wygrać meczu to go nie przegraj. Zagęszczenie środka i szybkie boki pomocy pomagające obrońcom.
Znając życie wyjdziemy znów z 3 z tyłu, znów w innym składzie osobowym a nasza pomoc się posypie w pierwszej fazie meczu....
Czy trenerzy zaryzykują zmiany? Czy będzie odwaga? Czy dalej wierzymy że odpalimy w tej taktyce?
Może warto na treningu spróbować coś innego, co wygląda na ultradefensywne ustawienie ale... kto nie ryzykuje...
Bielecki - Kasolik, Szur, Sadlok, Szywacz - Sikora - Wójtowicz, Foszmańczyk, Piątek, Moneta - Szczepan
Wszytsko w rękach trenerów oraz głowach i nogach piłkarzy.
nigdy nie jest za późno

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11969
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#123 Post autor: Ozor » 16 kwie 2023, o 11:55

Eksperymenty z linią obrony złe się skończą a i Piątek do wyjebki od zaraz ,zagrał może jeden mecz na poziomie.

disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#124 Post autor: disorder » 16 kwie 2023, o 12:03

arcio pisze:
16 kwie 2023, o 09:58
disorder pisze:
15 kwie 2023, o 23:41

Co tzn. "nasza taktyka jest przewidywalna" skoro raz gramy na dwójkę napastników i siłą rzeczy odpuszczamy środek koncentrując się na walce o górne pliki a innym razem gramy na dwie dziesiątki koncentrując się na przejściu płynnym od obrony przez pomoc do próby wykreowania strzału dla jednego napastnika? Masz świadomość, że dobranie taktyki nie ma żadnego znaczenia jeśli w efekcie trafisz na przeciwnika, który skutecznością pressingu wybije Ci z głowy Twoje pomysły? A może uważasz, że naszą taktyką np. na dziś było wybijanie piłek pod nogi pomocnikow przeciwnika?
Jeżeli wg ciebie zmiana z 1 na 2 napastników kosztem 1 "dziesiątki" to zmiana taktyki to hmm ok, nie będę się kłócił. My, niezależnie od tego czy gramy 1 czy 2 napastnikami, jesteśmy rozpracowani jak najman przed walką. Nie mamy zawodników na dziś którzy mogą narzucać swój styl gry. Jakościowo odstajemy i tego nikt nie kwestionuje ale to samo przeżywaliśmy rok temu. Zespół buduję sie od tyłu a nasza obrona to obecnie ser szwajcarski, pomoc nie daje kompletnie nic, ani z defensywie ani tym bardziej w ofensywie, napad bez zębów...
Oby sztab trenerski ogarnął zespół przed barażami no chyba że będzie piach do końca i wypadniemy poza 6.
Nie jestem kibicem sukcesu, choć ostatniego mistrza świętowałem na Cichej 6, ale realnie patrzyłem i patrzę na rzeczywistość. Dziś jest zakłamanie sytuacji bo nasz zespół jest wyżej niż 99% osób przewidywało i stąd wqrwienie bo już każdy widział nas w EX. Co będzie za 2 miesiące? Cokolwiek by nie było to obecny skład wyrobił 150 procent normy.
No to teraz odpowiedziałeś sobie na poprzednie rozważania o doborze taktyki. Jesteśmy nielicznym zespołem, który próbuje prowadzić grę a obecny stan jakościowy (nazwijmy go formą) na to pozwala tylko wtedy gdy przeciwnik ze strachu cofnie się we własne pole karne.
Kręgosłup mamy drugoligowy (żeby nie mówić o 3ligowym, bo do tamtej ligi nie pasował) a wzmocnienia nie dały tyle by mówić o nas w kategorii siły I ligi.

Jak czytam pytania "z kim wygraliśmy mocno przeważając?" to ja pytam na jakiej podstawie ktoś ocenił, że mamy do tego predyspozycje? I dodatkowo - z kim przegraliśmy zdecydowanie? Z BrukBetem. Tylko to mi przychodzi do głowy.

Zawsze tak jest, że jak osiągasz wyniki ponad stan to wystawiasz się na krytykę w momentach trudnych bo ludzie nie patrzą na zespół racjonalnie tylko przez pryzmat pozycji w tabeli. Nasza siłą była (mam nadzieję jest) szatnia i zaangażowanie.

Wczoraj nie wychodziło praktycznie nic bo mam wrażenie, że bardziej skupiamy się na minimalizowaniu ryzyka błędu niż kreowaniu akcji, które siłą rzeczy będą odkrywały nasze tyły na kontrę. A skoro z tyłu nie ma pewności to strach o stratę bramki jest większy niż dążenie do strzelenia.

Ciekaw jestem jak wyjdziemy na Wisłę. Mam wrażenie, że to czas by sobie spojrzeć w oczy i podejść racjonalnie. Skoro na ten moment nasza jakość nie jest adekwatna do 3-5-2 (3-4-3) to ja bym oddał grę Wiśle i zastosował taktykę większości zespołów liczeniem na kontry, ew. SFG. Zagęścić środek, wyjść 4 w obronie i zabić ten mecz...

Awatar użytkownika
Radvan138
Posty: 2535
Rejestracja: 19 lip 2011, o 15:56
Lokalizacja: iRys
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#125 Post autor: Radvan138 » 16 kwie 2023, o 12:19

Rickenn10 pisze:
16 kwie 2023, o 09:59
HullCityFC pisze:
16 kwie 2023, o 09:46
PS. Ruchu nasz kochany- wygrajcie z tą Wisła za tydzień, błagam! To co oni piszą na nasz temat, ich wydumane ego i bezczelność skłania do mocnego utarcia nosa naszym... przyjaciołom
Przyjaciele? Przyjaciel nie obraza, nie wyzywa i traktuje z szacunkiem. Ode mnie zero szacunku dla nich

https://tinypic.host/i/Screenshot-20230 ... ome.o08U9A
Przecież widać że ten typ to zwykły internetowy szczur co krzyczałby do Ciebie z 50m żeby mieć przewagę do uciekania. Dajcie na luz w internecie pełno takich dzieci co się tnie bo telefonu nie dostało. To pewnie jedno z nich
dalej udawej ze pada deszccz :rotfl: wisla to ch** i tyle, najwieksze buce po legionistach. jak myslisz ze to jest jeden gosc ktory tak mysli to gratuluje

Awatar użytkownika
Stasiu19R20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 906
Rejestracja: 14 lis 2009, o 09:33
Lokalizacja: Siemianowice-Bytków
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#126 Post autor: Stasiu19R20 » 16 kwie 2023, o 12:23

Na szpilach skislej też internetowe trole gwiżdżą na Ruch?! Zresztą kto był w Krk an szpilu to wie że to jest ch** a nie sztama, w żaden sposób nie da się tego porównać do Widzewa.
Ps.
Każdy to powie ze są dwie ku*** w krakowie.
Obrazek
Tradycja nie zginie, chwała nie przeminie, Ruch Chorzów jeszcze wróci na należne mu miejsce!!!

Obserwator21
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2023, o 12:09
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#127 Post autor: Obserwator21 » 16 kwie 2023, o 12:29

Na szczęście to nie pchła decyduje gdzie podąża pies.

tynbydziedobry
Posty: 977
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 18:19
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#128 Post autor: tynbydziedobry » 16 kwie 2023, o 12:39

disorder pisze:
16 kwie 2023, o 12:03

Ciekaw jestem jak wyjdziemy na Wisłę. Mam wrażenie, że to czas by sobie spojrzeć w oczy i podejść racjonalnie. Skoro na ten moment nasza jakość nie jest adekwatna do 3-5-2 (3-4-3) to ja bym oddał grę Wiśle i zastosował taktykę większości zespołów liczeniem na kontry, ew. SFG. Zagęścić środek, wyjść 4 w obronie i zabić ten mecz...
ale to będzie mecz z cyklu, że im się nagle w głowie musi poprzewracać, a nie liczyć na jakąkolwiek taktykę. na chwilę obecną nie ma dobrego sposobu na nich z naszym brakiem formy. walnięcie autobusu to będzie niekończący się napór Wisły jak ze Stalą. Lekkie otwarcie się to nas hiszpany zjedzą przy tempie naszej obrony.

Elmer
Posty: 10374
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#129 Post autor: Elmer » 16 kwie 2023, o 12:45

Obserwator21 pisze:
16 kwie 2023, o 12:29
Na szczęście to nie pchła decyduje gdzie podąża pies.
Jak go ugryzie w d... to nie do końca ;)

Chciałbym awansu, Ruchu, Wisły i ŁKS-u/Arki. Najgorzej na teraz z szansami Ruchu, ale rok temu o tej porze też mieliśmy trudny czas. Walczyć trzeba do końca i wierzyć w powodzenie również. Jednak trzeba mieć świadomość, że niepowodzenie nie będzie końcem świata.

PS. Stadion czy awans teraz? Gdyby trzeba było wybierać?
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Maniek1995
Posty: 17
Rejestracja: 4 mar 2013, o 15:13
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#130 Post autor: Maniek1995 » 16 kwie 2023, o 12:47

Oczekujecie od nich szacunku, a sami do nich go nie macie. Jeśli dla was ważne jest co piszą jacys internetowi trolle na fejsie, twitterze czy jakimś zjebanym forum to gratulacje, przecież wiekszosc takich ludzi siedzi za granica, na jakichś wypizdowach i z klubem nie ma nic wspólnego. Gwizdów od dluższego czasu juz nie ma. Nie porównujcie zgody z Widzewem bo to nie ma sensu, za kilkanaście lat(o ile to tak dlugo bedzie trwać) bedzie inaczej, inne perspektywy i historie zawiązywania zgody.

chorzowski_rsl
Posty: 1892
Rejestracja: 2 lut 2007, o 12:51
Lokalizacja: Niebieska Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#131 Post autor: chorzowski_rsl » 16 kwie 2023, o 12:49

Wczoraj dramat,po meczach z Chrobrym, Stala myslol ze wlezymy w cuglach a tu, obawy czy baraze bydom po wczorajszym, obudzic sie i za tydzien pojechać z hiszpanami!ino Widzew!tyle
NRŚL GANG

arcio
Posty: 4790
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#132 Post autor: arcio » 16 kwie 2023, o 12:50

Ozor pisze:
16 kwie 2023, o 11:55
Eksperymenty z linią obrony złe się skończą a i Piątek do wyjebki od zaraz ,zagrał może jeden mecz na poziomie.
Nie tylko Piątek nie ma, niestety, papierów na grę na poziomie czołówki I ligi, nie mówiąc już o EX.
Szanuję naszych zawodników, ale niestety prawda jest brutalna, mamy to na co nas stać.
Czy jest światełko w tunelu? Na dziś go nie widać, a jeżeli jest, to może to być pociąg z drugiej strony.
nigdy nie jest za późno

disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#133 Post autor: disorder » 16 kwie 2023, o 12:54

tynbydziedobry pisze:
16 kwie 2023, o 12:39
disorder pisze:
16 kwie 2023, o 12:03

Ciekaw jestem jak wyjdziemy na Wisłę. Mam wrażenie, że to czas by sobie spojrzeć w oczy i podejść racjonalnie. Skoro na ten moment nasza jakość nie jest adekwatna do 3-5-2 (3-4-3) to ja bym oddał grę Wiśle i zastosował taktykę większości zespołów liczeniem na kontry, ew. SFG. Zagęścić środek, wyjść 4 w obronie i zabić ten mecz...
ale to będzie mecz z cyklu, że im się nagle w głowie musi poprzewracać, a nie liczyć na jakąkolwiek taktykę. na chwilę obecną nie ma dobrego sposobu na nich z naszym brakiem formy. walnięcie autobusu to będzie niekończący się napór Wisły jak ze Stalą. Lekkie otwarcie się to nas hiszpany zjedzą przy tempie naszej obrony.
Nie ma sensu popadać ze skrajności w skrajność. Mamy atuty, które możemy wykorzystać a obecnie ich użycie jest determinowane formą gry (prowadzenie gry zamiast czekanie na to co zaproponuje rywal, wahadła zamiast wzmocnienie obrony i odciążenie skrzydeł, etc.).

Takim pierwszym moim życzeniem jest odciążenie Tomka Wojtowicza od zadań defensywnych i wykorzystanie jego szybkości w akcjach ofensywnych przez postawienie na 4 obrońców.

chorzowski_rsl
Posty: 1892
Rejestracja: 2 lut 2007, o 12:51
Lokalizacja: Niebieska Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#134 Post autor: chorzowski_rsl » 16 kwie 2023, o 13:03

Maniek1995 pisze:
16 kwie 2023, o 12:47
Oczekujecie od nich szacunku, a sami do nich go nie macie. Jeśli dla was ważne jest co piszą jacys internetowi trolle na fejsie, twitterze czy jakimś zjebanym forum to gratulacje, przecież wiekszosc takich ludzi siedzi za granica, na jakichś wypizdowach i z klubem nie ma nic wspólnego. Gwizdów od dluższego czasu juz nie ma. Nie porównujcie zgody z Widzewem bo to nie ma sensu, za kilkanaście lat(o ile to tak dlugo bedzie trwać) bedzie inaczej, inne perspektywy i historie zawiązywania zgody.
A powiedz mi jak nawiazala sie zgoda z Widzewem,a Wisła?jeszcze w kwietniu po ryjach bic sie chcieli my a 2 miesiace pozni jest co jest,to moze za dwa miesiace po wczorajszym bydymy Zaglebie pizdrawiac chore
NRŚL GANG

Mavo1920
Posty: 889
Rejestracja: 14 maja 2022, o 17:02
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#135 Post autor: Mavo1920 » 16 kwie 2023, o 13:27

Dużo już zostało napisane, skład mamy jaki mamy, dobrze przygotowana fizycznie i taktycznie drużyna jest w stanie w tej lidze wygrywać regularnie i pokusić się o awans. My do pewnego momentu tak graliśmy, ale jak my przez większość meczu z daremnym Sosnowcem wyglądamy jakby dopiero co skończyli szychta na grubie to o czym my tu dyskutujemy? Kondycyjnie my zdychamy niesamowicie i nawet jak byśmy mieli grajków jak ci z Wisły to ch*** by to dało. Casus poprzedniego sezonu, gdzie też mieliśmy problemy z wydolnością/szybkością, a na samą końcówkę wyglądaliśmy mega świeżo. Oby to wróciło, bo tylko wtedy mamy szansę w barażach czy nawet na bezpośredni awans.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], HullCityFC, Majestic-12 [Bot], max44, OLSZA, scaneRboy i 126 gości