Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Elmer
Posty: 10377
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#106 Post autor: Elmer » 15 kwie 2023, o 23:56

Kibice... sukcesu. A idźcie.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
HullCityFC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2936
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 20:40
Lokalizacja: England
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#107 Post autor: HullCityFC » 16 kwie 2023, o 00:08

Elmer pisze:
15 kwie 2023, o 23:56
Kibice... sukcesu. A idźcie.
Kibic Ruchu, ktory ma mniej niz 50 lat nie moze byc kibicem sukcesu.

NG1920
Posty: 1161
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#108 Post autor: NG1920 » 16 kwie 2023, o 00:11

disorder pisze:
15 kwie 2023, o 23:41
Mam wrażenie, że podstawą naszych największych problemów w grze jest niestabilna obrona. Nie mamy, tak jak rok temu, pewnej trójki.
Ostatnie cztery spotkania to 4 różne zestawienia obrony. Generalnie w pierwszej rundzie mieliśmy 7 spotkań z tym samym składem obrony z rzędu. W tej rundzie maksymalnie dwa razy- to na pewno też robi swoje jeśli chodzi o pewność co do zachowania obrony. Inna sprawa, że ze składu wypadł Szur, a wpadł niby lepszy Baranowski, ale za to lewa strona zmienia się też średnio co dwa mecze. Poniżej zestawienie linii obronnej od początku sezonu (na samej górze ostatnia kolejka):
Kasol-Sadlok-Szywacz 0:2
Kasol-Baranowski-Szywacz 2:2
Kasol-Szur-Sadlok 1:2
Kasol-Baranowski-Szur 3:3
Kasol-Baranowski-Szur 1:0
Kasol-Baranowski-Szywacz 1:1
Kasol-Baranowski-Szywacz 2:0
Kasol-Szur-Sadlok 1:0
Kasol-Sadlok-Szywacz 1:0
Kasol-Szur-Sadlok 1:1
Kasol-Szur-Szywacz 2:2
Kasol-Szur-Sadlok 1:0
Kasol-Szur-Sadlok 1:1
Kasol-Szur-Sadlok 1:1
Kasol-Szur-Sadlok 2:1
Kasol-Szur-Sadlok 1:0
Kasol-Szur-Sadlok 2:0
Kasol-Szur-Sadlok 1:0
Kasol-Sadlok-Szywacz 2:1
Kasol-Nawrocki-Szywacz 0:2
Kasol-Nawrocki-Szywacz 1:1
Kasol-Szur-Nawrocki 1:1
Kasol-Szur-Nawrocki 3:2
Kasol-Szur-Nawrocki 2:0
Kasol-Szur-Szywacz 0:0
Pewniakiem w składzie jest niezmiennie Kasol, chociaż sam nie notuje najlepszych występów ostatnimi czasy. Przy okazji tego sprawdzania- dokładnie cztery kolejki temu wskoczyliśmy na fotel lidera. Dzisiaj urządzamy się na czwartym, a niektórzy chcą zwalniać trenera i wymieniać pół składu (tylko na kogo?).
Zostało 6 (lub 7-8) spotkań. Za dwa miesiące będziecie mogli kurwować, że udało nam się walczyć do końca o awans chociaż chcieliśmy się tylko utrzymać, ale na razie otwórzcie sobie browara i prześledźcie drogę jakę przebyła nasza drużyna w ciągu ostatnich paru lat.

Awatar użytkownika
RNK95
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1343
Rejestracja: 5 lut 2017, o 22:42

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#109 Post autor: RNK95 » 16 kwie 2023, o 00:30

Czynników takiej, a nie innej naszej postawy jest sporo. Po pierwsze, mam wrażenie, że obrona jest ciągle przemeblowywana. Nie patrzyłem w statystyki, ale co chwila gramy w innym zestawieniu. Raz wchodzi Baranowski, potem wskakuje Sadlok, nie gra Szur, pojawia się Szywacz. Ja rozumiem, że można powiedzieć - ten lepiej wygląda w treningu, ten dobrze się pokazał. Jednak w obronie chodzi o stabilizację i zgranie, im więcej spotkań dana linia obrony zagra wspólnie, tym lepiej się rozumie i mniej błędów popełnia. Na początku sezonu mam wrażenie była większa stabilizacja w obronie, co sprawiało, że traciliśmy najmniej bramek w lidze. W środku pola to już mieszamy jak kijem w szambie, raz Swędrowski, raz Piątek, pojawia się Skwierczyński, schodzi w tym samym meczu. Tutaj jednak tłumaczę to bezradnością trenera i próbowania czegoś nowego. Jedyne pozycje niezmienne u nas to Bielecki w bramce i Szczepan w ataku.

Druga sprawa to głupie błędy. Jak widzę, że jest 2 minuta meczu i Sedlak łapie żółtą kartkę, na pozycji, na której czasem musisz przerwać kontrę w 70 minucie i złapać za koszulkę, to nie potrafię tego pojąć. Podobne akcje robimy co mecz. Ledwo zaczniemy, a już Baranowski, Sedlak, Szczepan łapią żółtko.

Słabe ostatnie podanie, to też nasza bolączka, jak czasem patrzę, jak chcemy na siłę wejść z piłką do bramki, zamiast po prostu uderzyć/dograć i strzelić to mnie krew zalewa. Podobało mi się to co zrobił Szywacz z Podbeskidziem czy Wójtowicz z ŁKSem, po prostu uderzyli i weszło, tego nam brakuje. Nie chodzi tu o samo strzelenie gola, ale uderzysz dwa razy z dystansu, bramkarz będzie musiał się wyciągnąć, nie dość, że zyskujesz rzut rożny, to psychicznie przeciwnik też zauważa, że siadasz na niego i jest groźnie. Zawsze też się komuś coś odbije od dupy i może wpadnie jak dziś gorolom.

Jesień przejechaliśmy na fantazji beniaminka i niesamowitej intensywności. Dodać można słabość pozostałych drużyn o różnym charakterze - problemy kadrowe, duże zmiany składu, zamieszania w klubie czy na ławkach trenerskich. Wisła miała mega dołek, Podbeskidzie podobnie, Łęczna gdzieś dołowała, Termalica poniżej oczekiwań. Poziom trzymała jedynie Arka, ŁKS i od nich dostaliśmy w trąbę. Teraz mam wrażenie, że dużo więcej drużyn ogarnęło się piłkarsko. Nawet takie Opole czy Resovię teraz nie będzie tak łatwo pokonać. Od początku wiosny się męczymy. Na starcie coś powygrywaliśmy, ale ile meczy to były bramki w 90 minucie, które przepychaliśmy szczęściem i siłą woli. Z każdym kolejny meczem drużyny uczą się nas coraz bardziej, teraz już wiedzą, że jak wybija okolica 85 minuty w meczu z Ruchem i trzymasz wynik, to musisz grać na czas i zabijać spotkanie. To była chyba ostatnia rzecz, którą zaskakiwaliśmy na wiosnę, czyli włączenie drugiego biegu na sam koniec. Teraz nie zaskakujemy już niczym. Dodatkowo siadamy kondycyjnie. Jeśli w takim meczu jak dzisiaj, derbach, drużyna nie zapie*dala do pressingu, nie grając co 3 dni, to oznacza, że siadamy fizycznie. Przy naszym składzie i braku "hiszpańskich namiestników", kwestia wydolnościowa to podstawa, jak tego nie ma to nie ma wyników.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#110 Post autor: jajo » 16 kwie 2023, o 02:00

pierwsza porazka do ktorej mozna miec jakies pretensje, a tu klimat jakbysmy seryjnie w dupe dostawali i grali o utrzymanie majac topowy budzet.

dobrze, ze ci ktorzy jezdza wspierja ta druzyne piatkami po meczu itd. a nie dupia im flekow, ze nie chca awansowac.

naprawde myslalem, ze rok czasu, to nie jest az tak dlugo, zeby nie bylo wstyd pisac dokladnie tych samych pi***ol, ze ktos nie chce awansowac. rozumiem, ze ktos zapomni co gadal przy piwie po 5-10-15 czy 25 latach, ale pisac to samo, o tej samej porze roku 12 miesiecy pozniej, to juz jest wstyd. serio spiewaliscie "Jarek Skrobacz" w czerwcu, a teraz znow w kwietniu chcecie go wy***ac? serio?

jakby ta druzyna miala charakter tego forum, to rzeczywiscie nie mialaby szans na awans. na szczescie nieraz udowodnila, ze ma duzo lepszy! ja nie wiem czy awansujemy, nawet nie mam przekonania, ze bedziemy blisko, ale powyzszy fakt mi daje nadzieje, ze to sie moze udac. i z ta mysla udam sie w sobote na stadion. a nie zastanawianiem sie ile nas pojada galacticos la liga2 albo kogo trzeba wydupic.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Harpo
Posty: 3362
Rejestracja: 29 sty 2008, o 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#111 Post autor: Harpo » 16 kwie 2023, o 08:12

Cóż...
Niesamowite rozczarowanie :zawstydzony:
Ale realnie patrząc to runda wiosenka jest fatalna w naszym wykonaniu.
Zobaczcie ile meczy przepchnęliśmy nic nie grając, a jednak zdobywając punkty.
Ile można mieć karnych w ostatnich minutach?
Który mecz wygraliśmy będąc w 100% drużyną lepsza, szybsza i piłkarsko dojrzałą?
Ktos wyżej napisał- żarło, ale się skończyło. Kubeł zimnej wody.

Może, wzorem ub. sezonu, czas głośno pisać "oni nie chcą awansować"?...
Może to zmobilizuje zawodników i sztab do intensywnej pracy?
WIDZĄC jednak nasza ławkę (jej brak w zasadzie) oraz kondycję tylko na godzinę grania- trudno być optymistą.

Chopy, ucieka nam ta ekstraklasa, ucieka... Pytanie czy na nią zasługujemy w sensie sportowym, budżetowym i piłkarskim...
:zalamany:

PS. Ruchu nasz kochany- wygrajcie z tą Wisła za tydzień, błagam! To co oni piszą na nasz temat, ich wydumane ego i bezczelność skłania do mocnego utarcia nosa naszym... przyjaciołom. :cwaniak:
Niebieskie serce od 1988 R.


"PRECZ z polityczną poprawnością!"

COBRA
Posty: 4400
Rejestracja: 12 sty 2004, o 14:18
Lokalizacja: Bytom,Tarn-Góry
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#112 Post autor: COBRA » 16 kwie 2023, o 09:01

Dla mnie to żadni przyjaciele ,jazda z nimi za tydzien!!!

Awatar użytkownika
HullCityFC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2936
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 20:40
Lokalizacja: England
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#113 Post autor: HullCityFC » 16 kwie 2023, o 09:46

PS. Ruchu nasz kochany- wygrajcie z tą Wisła za tydzień, błagam! To co oni piszą na nasz temat, ich wydumane ego i bezczelność skłania do mocnego utarcia nosa naszym... przyjaciołom
Przyjaciele? Przyjaciel nie obraza, nie wyzywa i traktuje z szacunkiem. Ode mnie zero szacunku dla nich

https://tinypic.host/i/Screenshot-20230 ... ome.o08U9A

arcio
Posty: 4790
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#114 Post autor: arcio » 16 kwie 2023, o 09:58

disorder pisze:
15 kwie 2023, o 23:41

Co tzn. "nasza taktyka jest przewidywalna" skoro raz gramy na dwójkę napastników i siłą rzeczy odpuszczamy środek koncentrując się na walce o górne pliki a innym razem gramy na dwie dziesiątki koncentrując się na przejściu płynnym od obrony przez pomoc do próby wykreowania strzału dla jednego napastnika? Masz świadomość, że dobranie taktyki nie ma żadnego znaczenia jeśli w efekcie trafisz na przeciwnika, który skutecznością pressingu wybije Ci z głowy Twoje pomysły? A może uważasz, że naszą taktyką np. na dziś było wybijanie piłek pod nogi pomocnikow przeciwnika?
Jeżeli wg ciebie zmiana z 1 na 2 napastników kosztem 1 "dziesiątki" to zmiana taktyki to hmm ok, nie będę się kłócił. My, niezależnie od tego czy gramy 1 czy 2 napastnikami, jesteśmy rozpracowani jak najman przed walką. Nie mamy zawodników na dziś którzy mogą narzucać swój styl gry. Jakościowo odstajemy i tego nikt nie kwestionuje ale to samo przeżywaliśmy rok temu. Zespół buduję sie od tyłu a nasza obrona to obecnie ser szwajcarski, pomoc nie daje kompletnie nic, ani z defensywie ani tym bardziej w ofensywie, napad bez zębów...
Oby sztab trenerski ogarnął zespół przed barażami no chyba że będzie piach do końca i wypadniemy poza 6.
Nie jestem kibicem sukcesu, choć ostatniego mistrza świętowałem na Cichej 6, ale realnie patrzyłem i patrzę na rzeczywistość. Dziś jest zakłamanie sytuacji bo nasz zespół jest wyżej niż 99% osób przewidywało i stąd wqrwienie bo już każdy widział nas w EX. Co będzie za 2 miesiące? Cokolwiek by nie było to obecny skład wyrobił 150 procent normy.
nigdy nie jest za późno

Awatar użytkownika
Rickenn10
Posty: 2634
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:02
Lokalizacja: 1920
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#115 Post autor: Rickenn10 » 16 kwie 2023, o 09:59

HullCityFC pisze:
16 kwie 2023, o 09:46
PS. Ruchu nasz kochany- wygrajcie z tą Wisła za tydzień, błagam! To co oni piszą na nasz temat, ich wydumane ego i bezczelność skłania do mocnego utarcia nosa naszym... przyjaciołom
Przyjaciele? Przyjaciel nie obraza, nie wyzywa i traktuje z szacunkiem. Ode mnie zero szacunku dla nich

https://tinypic.host/i/Screenshot-20230 ... ome.o08U9A
Przecież widać że ten typ to zwykły internetowy szczur co krzyczałby do Ciebie z 50m żeby mieć przewagę do uciekania. Dajcie na luz w internecie pełno takich dzieci co się tnie bo telefonu nie dostało. To pewnie jedno z nich

Awatar użytkownika
HullCityFC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2936
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 20:40
Lokalizacja: England
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#116 Post autor: HullCityFC » 16 kwie 2023, o 10:10

Rickenn10 pisze:
16 kwie 2023, o 09:59
HullCityFC pisze:
16 kwie 2023, o 09:46
PS. Ruchu nasz kochany- wygrajcie z tą Wisła za tydzień, błagam! To co oni piszą na nasz temat, ich wydumane ego i bezczelność skłania do mocnego utarcia nosa naszym... przyjaciołom
Przyjaciele? Przyjaciel nie obraza, nie wyzywa i traktuje z szacunkiem. Ode mnie zero szacunku dla nich

https://tinypic.host/i/Screenshot-20230 ... ome.o08U9A
Przecież widać że ten typ to zwykły internetowy szczur co krzyczałby do Ciebie z 50m żeby mieć przewagę do uciekania. Dajcie na luz w internecie pełno takich dzieci co się tnie bo telefonu nie dostało. To pewnie jedno z nich
To wszystko prawda, ale jakos w tych internetach nie widze by Widzew obrazal nas, nie widze by ktos od nas obrazal Wisle. A u nich to jest na porzadku dziennym, a tutaj jeszcze to jest tlumaczone i usprawiedliwiane, ze to pojedynczy typ, choc to nie prawda, bo jest to nagminne i to nie od jednej osoby. Co gorsza nikt ich tam nawet nie ustawia a to ich oficjalne forum przeciez. Zaraz ktos przyleci i powiem ze na zywo Wislaki sa spoko i nie co sie przejmowac internetem. Z jednej strony racja ale dzis 70% zycia przenioslo sie w siec i tutaj tez wymagajmy szacunku. W koncu to zgoda?

mrokol08
Posty: 1254
Rejestracja: 31 mar 2009, o 23:33
Lokalizacja: Batory - Osiedle nad Rawą
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#117 Post autor: mrokol08 » 16 kwie 2023, o 10:36

Jak dla mnie w miarę pewnie wiosną wygrali tylko mecz ze stalą Rzeszów reszte przepchniete kolanem remisy i zwycięstwa walką i szczęściem. W porównaniu to Wisła ŁKS czy brukbet kupę meczów wygrali pewnie ale oni też mają innych zawodników na których nas nie stać. Ja nastawiam się na baraże a tam już loteria i może akurat się uda. Walczyć o te miejsca 3-4 żeby mieć baraże u siebie to wykrzyczymy w Gliwicach ten awans. Za tydzień niezwykle ciężki mecz też mam wrażenie że niech wyjdą 4-4-2 nie kombinują z 3 obrońcami bo nas pokaraja szybko.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2023, o 10:47 przez mrokol08, łącznie zmieniany 1 raz.
Batory Fans

19Ruch20R
Posty: 395
Rejestracja: 2 sty 2010, o 12:27
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#118 Post autor: 19Ruch20R » 16 kwie 2023, o 10:38

Podsumowaniem naszej gry są 4 ostatnie mecze, w których tracimy 9 bramek nie mam bladego pojęcia co się z nimi stało w ostatnim czasie.

Saberr
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2023, o 09:07
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#119 Post autor: Saberr » 16 kwie 2023, o 11:17

Nicki typu werhmaht Wisła Legia itp to oczywiste trolle pewnie sąsiadek z Cracovii albo z naszego podwórka. Wisła w internecie ma mnóstwo kibiców jak i hejterow a WRWE nie lubi pół Polski także internet nie ma nic do rzeczywistości. Jakby u nas był taki czat to myślę że byłoby podobnie

Awatar użytkownika
Adam1983
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2589
Rejestracja: 7 paź 2009, o 10:48
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 15.04.2023 r g.17:30

#120 Post autor: Adam1983 » 16 kwie 2023, o 11:41

U nas to by dostal bana i po sprawie. Oni na nas leją sikiem prostym a my jak te ci*** stoimi i sie rajcujemy sztamą ze dupnom skislom.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: damank, Google Adsense [Bot], k0ciak, moRi95, scaneRboy i 162 gości