Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, piątek, 17.02.23, 20:30

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
NG1920
Posty: 1155
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, piątek, 17.02.23, 20:30

#76 Post autor: NG1920 » 20 lut 2023, o 21:39

Tak jak pisane wyżej, mecze przepchnięte wolą walki i charakterem, ale nasze humory mogłyby być zgoła inne. Chrobry najlepiej grający na wyjazdach i Puszcza najlepiej grająca w domu, więc przeciwnicy wbrew pozorom (poza miejsce tabeli ;) ) na prawdę porządni. Oby to był zwiastun pięknej wiosny.

Liczę na to, że ze Stalą, która gra otwartą piłkę uda się zagrać coś lepiej i szybciej. Byle murawa nie przeszkadzała.

niebieskifanatyk
Posty: 2692
Rejestracja: 20 maja 2006, o 16:55
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, piątek, 17.02.23, 20:30

#77 Post autor: niebieskifanatyk » 20 lut 2023, o 21:47

Mnie też. Zna ktoś dokładnie ten przepis który mówi o takiej sytuacji?

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6207
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, piątek, 17.02.23, 20:30

#78 Post autor: heli » 21 lut 2023, o 03:39

Kartka Sadloka można po prostu podciągnąć pod przeszkadzanie bramkarzowi w wznowieniu gry i teoretycznie się obroni z powodu jego zachowania przed samym wybiciem. Bo same trafienie tego nie determinuje, oczywiście zawsze to jest do interpretacji sędziego czy było to celowe, czy po prostu wracał i bramkarz w niego trafił. I choć już podczas samego trafienia był tyłem to wcześniejsze zachowanie mogło utwierdzić sędziego, że było to celowe i wg takiej interpretacji miał prawo dać kartkę. Nie ma przepisu, który by precyzyjnie wskazywał miejsce gdzie można bądź nie. Wszystko zależy od interpretacji czy było to celowe.
...
 przeszkadza w poruszaniu się przeciwnikowi i nie dochodzi do kontaktu między zawodnikami,
... 
przeszkadza bramkarzowi w zwolnieniu piłki z rąk albo kopie/próbuje kopnąć piłkę w trakcie zwalniania jej z rąk przez bramkarza,
...
Gdyby po prostu wcześniej tylko odgwizdał faul pośredni to też by się obroniło, ale wtedy my tak naprawdę mielibyśmy korzyść z tego zachowania, bez konsekwencji bo wstrzymaliśmy szybkie potencjalnie niebezpieczne wyjście akcji. I można to tak samo potraktować jak każdy faul taktyczny przerywający groźną akcję. Dlatego tej kartki się nie wybroni.

Ale jak już o tym to jo nie rozumia kartki Sedlaka, obaj szli nogami do piłki, on zagrywa piłkę pierwszy, potem się zderzają i faul odgwizdany dla Puszczy i jeszcze kartka. Rozumia jakby zawodnik przeciwnika stał na nogach i Sedlak pomimo trafienia w piłkę z rozpędu wleciał by potem w niego to można potraktować to jako niebezpieczne wejście. Rozumia, że Sedlak by szedł prostą nogę, a drugi w celu złagodzenia zderzenia by cofał nogi i przez to nie był pierwszy, ale tam obaj mieli piłkę na podobnek wysokości. Po prostu obaj szli normalnie, walecznie do piłki i Sedlak był pierwszy. Nie rozumia dlaczego akurat wtedy sędzia potraktował to tak jednostronnie i dał faul i jeszce pokazał zółto
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10146
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, piątek, 17.02.23, 20:30

#79 Post autor: jajo » 21 lut 2023, o 13:46

mnie najbardziej zirytowało, ze kartkowal nas w pierwszej polowie strasznia a jak Thiakane trafil Szura w ryja, to sie obyło bez kartki.
te przepisy z wybijaniem sa, jakie sa. tez mi sie nie podoboa. mobloby to wygladac tak, ze nie mozesz przeszkadzc w polu karnym.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

19JeRRy20
Posty: 813
Rejestracja: 16 paź 2009, o 17:11
Lokalizacja: Ruda Slaska
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, piątek, 17.02.23, 20:30

#80 Post autor: 19JeRRy20 » 21 lut 2023, o 13:48

Wszystko zostało już poiwedziane, więc ja tylko dodam, że jestem cholernie dumny, że moge kibicować tej drużynie od 25 lat. Nie mamy stadionu, nie mamy pieniędzy, ale mamy to o czym inne drużyny mogą pomarzyć. Wszyscy na Stal!!

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7943
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, piątek, 17.02.23, 20:30

#81 Post autor: Scypion » 21 lut 2023, o 17:37

jajo pisze:
21 lut 2023, o 13:46
mnie najbardziej zirytowało, ze kartkowal nas w pierwszej polowie strasznia a jak Thiakane trafil Szura w ryja, to sie obyło bez kartki.
te przepisy z wybijaniem sa, jakie sa. tez mi sie nie podoboa. mobloby to wygladac tak, ze nie mozesz przeszkadzc w polu karnym.

Proste blm. No to rasizm.

chropaczow
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 855
Rejestracja: 1 sie 2018, o 18:27
Kontakt:

Re: Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów, piątek, 17.02.23, 20:30

#82 Post autor: chropaczow » 6 maja 2023, o 19:01

Skandal i tyle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adam12, Bing [Bot], Depeche, heli, jalboss, Janochaaa, MakeRson, Mavo1920, Pawlo, Rickenn10, tynbydziedobry i 157 gości