Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Midway
Posty: 294
Rejestracja: 10 lut 2008, o 13:03
Lokalizacja: Świętochłowice-ZGODA
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#61 Post autor: Midway » 10 wrz 2022, o 00:55

PiterCidry pisze:
10 wrz 2022, o 00:32
Brawo UN, kibice. Korba z dopingiem, świetna oprawa! Brawo dRużyna za walkę!
Dla mnie brawo za brak rac itd. te dziady z pzpn przesuwając posiedzenie o tydzień tylko czekały na nasze wczorajsze "złe" zachowanie na trybunach, żeby do***ać karę zakazu wyjazdowego za mecz u siebie...
Co do meczu według mnie był to najlepszy przeciwnik do tej pory z jakim graliśmy. Ich przygotowanie fizyczne było niesamowite ruchliwość, zachowanie przy po odbiorze piłki. Najsłabszy dzisiaj niestety Pląskowski...przypomina Stępnia z tamtego sesonu...Wielki szacunek, że zdołaliśmy z nimi wygrać. Oby z Arką było podobnie.
Pierwszy mecz na Cichej 6: 10.04.2004: Ruch Chorzów 2-2 Podbeskidzie Bielsko Biała
Pierwszy wyjazd: Polonia Bytom 0-0 Ruch Chorzów 19.08.06
Najwyższe zwycięstwo: Ruch Chorzów 5-0 Piast Gliwice 31.05.06, Najwyższa porażka: Jagiellonia Białystok 6-0 Ruch Chorzów 15.09.13
Sukcesy: 1 wicemistrzostwo Polski, 2x 3 miejsce, finał Pucharu Polski x2, awans do Ekstraklasy x2

Awatar użytkownika
WolnyLogin
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2016, o 20:51
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#62 Post autor: WolnyLogin » 10 wrz 2022, o 01:09

Nie spodziewałem się, że Zagłębie narzuci takie tempo i będzie naciskać praktycznie cały czas. Druga połowa w naszym wykonaniu bardzo słaba, gol na 1:1 jakby wisiał w powietrzu. Szacunek jednak za to, że chłopcy wytrzymali napór i podwyższyli wynik. Znowu niepotrzebne głupie straty przy wyprowadzaniu piłki. Bielecki - bardzo dobry mecz, obawiam się, że to może być jego ostatnia runda w Chorzowie. Dziwi zjazd formy Fosy, Monety i Pląskowskiego, ten ostatni w pierwszych 2-3 meczach prezentował się nieźle. Wg mnie sytuacja z karnym to jakiś żart, ale sprawiedliwości stało się zadość. Jesteśmy lideRem, mamy 21 pkt po 10 meczach - podejrzewam, że będziemy zamieszani w awans. Przydałoby się sprowadzić zimą kolejnych graczy, którzy dadzą jakość - żeby nie było zaskoczenia jak faktycznie będziemy za rok rywalizować jako ekstraklasowicz. Są mankamenty, ale gramy swoje, punktujemy i lideRujemy - oby tak dalej. Dumny jestem z tej naszej odbudowy. Fajny doping i rewelacyjna oprawa podczas hymnu na początku meczu, no i komplet na trybunach.

mody Ruch
Posty: 156
Rejestracja: 2 sie 2013, o 23:52
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#63 Post autor: mody Ruch » 10 wrz 2022, o 01:09

Kibice dzis klasa...ale gra hmmm ta liga serio taka slaba?szczerze mysmy sie bronili,wybijali na oslep...Plaskowski ten co strzelil brama i Fosa wlazi by uspokoic gre a podaje na 1:1 panie Foszmanczyk trenuj bajtli Plaskowski idz do gwarka tarnowskie gory tam se badz gwiazda... Slabo to wyglada bo chu....ja gromy tako prawda...Wojtowicz dzis na plus

mody Ruch
Posty: 156
Rejestracja: 2 sie 2013, o 23:52
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#64 Post autor: mody Ruch » 10 wrz 2022, o 01:28

Jeszcze dodom. Monet znow slabo jak dla mnie ofensywa Ruchu slaba ... Szur Swedrowski Piatek Sadlok transfery na plus reszta slabo albo bardzo slabo...wazne ze wjada jutro do M1 w czeladzi po buty i powiem klekac gorole na kolana rabat 14% ...ciesza sie gorole wyjasnieni...yno Ruch

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10030
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#65 Post autor: jajo » 10 wrz 2022, o 03:07

co do karnego... to cale lata mnie wkurwialo podejscie, ze...:
jak sie spoznisz i przeciwnik kopnie pilke, a ty kopniesz przeciwnika to jest faul..
ale jak se spoznisz i przeciwnik zagra pilke glowa, a ty uderzysz glowa przeciwnika to gramy dalej...
przeciez to absurd. i tu i tu sie spozniles, a zderzeenie glowami jest grozniejsze.

jakby nie var i wyslanie goscia do szpitala, polacczone ze strata przytomnosci, to karnego by pewnie nie bylo...
ale dla mnie to oczywwisty karny.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

scaneRboy
Posty: 8166
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#66 Post autor: scaneRboy » 10 wrz 2022, o 06:39

Mecz był umiarkowanie, ale raczej trudny do sędziowania. Zagłębie gralo bardzo ambitnie/walecznie.

To nie jest tak, że myśmy grali jakoś źle. Mieliśmy okresy całkowitej kontroli na meczem, wymiany dużej ilości podań, zmuszaliśmy ich do biegania za nami. Chodzi o drugi i trzeci kwadrans pierwszej połowy. Należało strzelić w tym okresie druga bramkę i byłby spokój.

Tymczasem nam zaczęło ubywać sił, a oni na początku drugiej połowy zrobili zmiany i zdominowali środek boiska. Plaskowski został całkowicie odcięty od gry.

Na szczęście trafiliśmy drugi raz i pozamiatane.

Brawo drużyna, brawo Ruch!
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
JoKeRoNŁ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 364
Rejestracja: 5 mar 2010, o 21:18
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#67 Post autor: JoKeRoNŁ » 10 wrz 2022, o 06:45

Wczorajszy wieczór prima sort. Jedyne co bym dodał to głośnego „Nowy stadion dla Chorzowa” zaraz po podaniu przez spikera informacji o komplecie publiczności. 😁

Głośny doping mecz wygrany to dziś dla nas liczy się!
Against modern football !!

adikf1920
Posty: 11
Rejestracja: 21 lis 2009, o 14:34
Lokalizacja: kRaków/Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#68 Post autor: adikf1920 » 10 wrz 2022, o 08:40

Karny to jakieś nie porozumienie w Anglii gościa by pozbierali i grali dalej. Świetna obrona Bielu Swedrowski. Dobrze wahadła plus Kwietniewski. Reszta słabo. Piątek to taka bomba tu dobre zagranie a za chwilę strata piłki na bramkę dla przeciwnika. Myślę że po tych 10 kolejkach 27 pkt należało nam się jak psu buda. Jedynie przegrana z łks byla ewidentna ale nie ma co narzekac☺ lidera mamy 👌

tynbydziedobry
Posty: 935
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 18:19
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#69 Post autor: tynbydziedobry » 10 wrz 2022, o 09:05

Mamy naprawdę solidne tyły. Szur to jeden z lepszych transferów ostatnimi czasy, Sadlok to jest doświadczenie i niesamowity spokój, Kasol przeszedł z nami drogę od 3 ligi, Bielu jak co mecz klasa. Ale jak wszyscy zauważyli im dalej w przód tym gorzej. O ile na począku ligi mogliśmy uznać za atut szeroką ławkę tak teraz zmiennicy kompletnie nic nie wnoszą. Fosa niestety zbiera minuty chyba tylko dlatego żeby mu mięśnie nie zastygły na stare lata. Moneta zjazd totalny, nie wiem czy w ostatnich kulisach jego tekst, że był na dywaniku był na serio, ale chłop musiałby wylądować tam jeszcze raz. Pląskowski musi grać ze Szczepanem, tylko wtedy jakiś pożytek z niego jest. Wczoraj tyle ile piłek olał to Daniel by z pianą w ustach za nimi leciał. Miał wczoraj co prawda asystę, ale słaby mecz w jego wykonaniu.

Ile ludzi tyle opinii o karnym. Kwestia ani nie sekundy gdy gość trafił w piłkę i momentalnie Maciek wpieprzył się w jego głowę. Na moje niefortunna walka w powietrzu, ale jestem w stanie zrozumieć sędziego. Koniec końców dobrze, że przestrzelony na sam koniec 1 połowy bo z początkiem drugiej Zagłębie ruszyło i równie dobrze mogło być 1:2.

Teraz kierunek Kraków, nie mam żadnych obaw abyśmy nie mogli ugrać tam 3 punktów.

Awatar użytkownika
HullCityFC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2766
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 20:40
Lokalizacja: England
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#70 Post autor: HullCityFC » 10 wrz 2022, o 09:06

Nie no 27 pkt to bylaby przesada. Miglismy ugrac wiecej ze Skra i Chojniczanka ale z Rzeszowem czy wczoraj moglo byc znacznie gorzej.

Te 21 pkt to akurat moim zdaniem.

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6163
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#71 Post autor: heli » 10 wrz 2022, o 09:40

No z tą ławką to prawda, tak jak w początkowych meczach wydawało się, że to nasza siła bo mieliśmy paru mocnych zmienników tak teraz okazało się, że jest może paru mocnych, ale ilościowo bardzo krótka ta ławka.
Wystarczyła jedna pauza za kartki (Szczepan), jeden czy dwa urazy (Sikora, Nawrocki (?)) i wczoraj nasza ławka to praktycznie jedyny obyty Szywacz, w słabszej formie Moneta, bez formy Fosa, młodzieżowcy Franke, Barański, Roguła z jedynym jako takim ogranym Witkiem i gracze do których chyba trener nie jest do końca przekonany lub jest przekonany, że nawet w takiej formie Fosy jest on od nich lepszy, bo skoro nawet wczoraj Winciersz nie zalicza nawet kilku minut to chyba ciężko mu będzie grać.
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

Awatar użytkownika
HullCityFC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2766
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 20:40
Lokalizacja: England
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#72 Post autor: HullCityFC » 10 wrz 2022, o 09:49

Zapombialem ze Winciersza mamy w kadrze.

Do konca 8 kolejek. Bez meczy w srodku tygodnia. Powinno wystarczyc do konca rundy.

Mavo1920
Posty: 829
Rejestracja: 14 maja 2022, o 17:02
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#73 Post autor: Mavo1920 » 10 wrz 2022, o 10:00

HullCityFC pisze:
10 wrz 2022, o 09:06
Nie no 27 pkt to bylaby przesada. Miglismy ugrac wiecej ze Skra i Chojniczanka ale z Rzeszowem czy wczoraj moglo byc znacznie gorzej.

Te 21 pkt to akurat moim zdaniem.

Dokładnie. 2 razy stracone punkty u siebie na własne życzenie, ale w dwóch mieliśmy szczęście wygrywając.


Pląskowski nie poradził sobie z rolą dziewiątki, ale trzeba przyznać że był też osamotniony z przodu. Mało ruchliwości z naszej strony, fizycznie Sosnowiec był o jakieś 2 klasy wyżej, a przecież na regenerację po Bielsku czas był. Wczoraj miałem wrażenie że Sosnowiec był dużo groźniejszy niż Brukbet który miał być pewniakiem do awansu, sądząc po tabeli, zagrali dużo lepiej niż można było się spodziewać. Dziwna jest ta liga :)


Widać jak bardzo ważny jest Szczepan dla nas... martwi forma Fosy, wchodzi świeży z ławki i na dzień dobry podaje przeciwnikowi rozpoczynając mega groźną kontrę. Liczę na rozsądne wzmocnienia zimą, jak utrzymamy trafność naszych transferów to myślę że bez problemu utrzymamy się w TOP 6.

piechol
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 242
Rejestracja: 22 wrz 2002, o 11:18
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#74 Post autor: piechol » 10 wrz 2022, o 10:51

Wynik cieszy, choć absolutnie nie oddawał tego, co działo się na boisku. To, że Zagłębie nie wykorzystało prezentów, jakie im dawaliśmy nie najlepiej o nich świadczy. Z drugiej strony, lepsza taka nerwówka do końca i wynik 2:0 niż teoretyczny spokój, mecz pod kontrolą i głupio stracone nudle, jak z Łęczną czy Chojniczanką.

Niestety, to, co wydawało się naszą siłą i miało dać nam spokój, czyli szeroka ławka i pewni zmiennicy, nie do końca okazało się takie, jakim miało być. Moneta - jeździec bez głowy. Fosa też ewidentnie obniżył loty. Pląskowski - to jakiś żart. Ok, zaliczył asystę, ale... Facet rusza się jak wóz z węglem, gdyby jeszcze wykorzystywał to przepychając przeciwników. Dziwnie się ustawiał, zamiast wychodzić do przodu, na pozycję, zostawał w drugiej linii. Wszystkie kontry, z jakimi mogliśmy wyjść były tym spowolniane, że wszyscy szli w linii i nie było do kogo dograć.

No i te wybicia. Było chyba z 4 czy 5 takich prób pod rząd, gdy miało iść długie podanie od obrońców, a piłka trafiała pod nogi Zagłębia.

Jest trochę do poprawy.

Na koniec, brawa dla młyna i nas, kibiców. Po niesmaku, jaki był po Górniku, teraz doping świetny, z kulturą. Oby tak dalej! Z Bogiem po zwycięstwo! Ino Ruch!
od małego NIEBIESKI

Elmer
Posty: 10287
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec, piątek, 09.09.22, 20:30

#75 Post autor: Elmer » 10 wrz 2022, o 10:53

Ktoś wcześniej pisał, że mecz zweryfikuje Pląskowskiego. Zweryfikował. Nie dziwi mnie, że tak często kluby zmieniał.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], JoKeRoNŁ, Majestic-12 [Bot], NG1920 i 42 gości