PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
grzej
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2623
Rejestracja: 21 lut 2004, o 23:36
Lokalizacja: Tam gdzie mnie nie ma
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#151 Post autor: grzej » 2 wrz 2022, o 12:05

Lothar Ślązok pisze:
2 wrz 2022, o 09:06
Czy WR albo UN nie mogą stanąć na końcu sektora 5 i zainterweniować w takich sytuacjach?
Mamy tam stanąć Zarządem czy komisją rewizyjną?

Po wczorajszym meczu czuję się tak, jakby ktoś w nagrodę za ostatnie lata pracy na mnie napluł. Jeśli ktoś nie rozumie czym dla kibiców są Wielkie Derby Śląska nie powinien być trenerem tej drużyny, wystawienie zawodników rezerwowych w meczu o takiej kategorii to brak szacunku dla kibiców i dla całego środowiska, które mozolnie stara się przywrócić klub na właściwe tory.

Nagrodę też odebrali Ci co walczyli z płotem i z krzesełkami. Debilizm i powrót do XX wieku. Odechciewa mi się robić cokolwiek, może przyszedł czas na jakąś zmianę...
historiaruchu.pl

scaneRboy
Posty: 8263
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#152 Post autor: scaneRboy » 2 wrz 2022, o 12:16

ludzie co z wami jest? To były lata '90!!! Dałem wam linka do filmu jak Węgrzyn i Mielcarski opowiadają jak pluli sobie w twarz!!! Gdzie tu rasizm??? Zwykłe stadionowe chamstwo! Nie rozróżniacie pojęć! Wadliwie interpretujecie rzeczywistość!


oczywiście z zastrzeżeniem, że nie sposób wypowiedzieć się za wszystkich.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Marcus
Posty: 487
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:27
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#153 Post autor: Marcus » 2 wrz 2022, o 12:25

scaneRboy pisze:
2 wrz 2022, o 11:50
silesianspartan pisze:
2 wrz 2022, o 10:32

Ale przestańmy udawać, że u nas nie jest to kwestia czystego rasizmu a nie dopierdolenia konkretnemu piłkarzowi. Za długo na Ruch chodzę żeby nie wiedzieć jakie tu klimaty w tej kwestii panują, to, że w naszej kadrze mógł zagrać maksymalnie mulat Lilo i przez lata blokowane były ewentualne transfery osób o czarnym kolorze skóry to nie jest fikcja, nie wiem czy jest takie drugi klub w Polsce na poziomie centralnym w którym nigdy nie zagrała osoba czarnoskóra bo kibice mogą być przeciwko.

Moim zdaniem bzdury*. Ja chodzę na Ruch dopiero 30lat i nie chodziło nigdy o to, żeby nie grali konkretnie kolorowi, tylko żeby grali chłopcy najlepiej z Chorzowa lub regionu, którzy będą się utożsamiali z klubem. Trudno czegoś takiego oczekiwać od chłopaka z Senegalu. Nasza szatnie jest specyficzna, nieraz w wywiadach kolejni trenerzy mówili, że szukają zawodników pasujących mentalnie do szatni. Robienie z nas na siłę systemowych rasistów to jest nadużycie.
Jak trenerem był Rocha mieliśmy bałkański zaciąg i co? Byli biali a totalnie tu nie pasowali.


* oczywiście nie sposób wypowiadać się za wszystkich, na pewno znalazł by się niejeden, który miałby problem z samego faktu kolor skóry. Ta kwestia zmienia się też w ciągu upływających lat, teraz więcej podróżujemy, jak to się mówi, świat zrobił się mniejszy.


ja nie mam klapek na oczach, ale też widzenie wszędzie "czystego rasizmu" - świetny zbitek słów- to jest jakaś współczesna obsesja.
Marcus pisze:
2 wrz 2022, o 11:23


Nikt nie mówi, że mają być pod specjalnym kloszem, ale po chu na nich wrzeszczeć "łysy ch**", według Ciebie brak chamskiego zachowania jest równoznaczny z uprzywilejowaniem danej grupy społecznej ? No błagam...To nie jest żadna wolność słowa tylko zwykły rasizm i nie pudrujmy tego typu zachowań pod przykrywką jakichś ideologicznych bzdur. Nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak, ale kur.. żyjemy w XXl wieku. Jak Ci ludzie funkcjonują w społeczeństwie, spotykają w Katowicach osoby kudłosceptyczne i na nich wrzeszczą ?
Chamstwo chamstwem, kibicowanie kibicowaniem, ale niektórzy są już tak świetnie wytresowani, że są o krok od nazwania sami siebie rasistami i nie są w stanie tego pojąć!
ale gdzie ja bronie osoby, które wyzywają innych od łysych ch, kudłatych, ryżych, brzydkich, krzywych etc. etc. ???? Chamstwo to chamstwo, r. Interpertujesz i nadinterperetujesz sobie nasze wypowiedzi jak chcesz, żeby pasowały do twojej tezy i wsadzasz mi w usta słowa których nie powiedziałem.

MeteoR1920
Posty: 190
Rejestracja: 19 mar 2010, o 18:02
Lokalizacja: NRŚL
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#154 Post autor: MeteoR1920 » 2 wrz 2022, o 12:26

silesianspartan pisze:
2 wrz 2022, o 11:22
NG1920 pisze:
2 wrz 2022, o 11:08
I jeszcze jedna kwestia. Już poza samą hają, próbą otwarcia bramek itp.
Osoby, które na dole sektora wdupiały się w płot, zasłaniając się BANEREM Z LEGENDAMI i dosłownie wycierając sobie naszym klubem mordy, nie powinny już nigdy więcej zawitać na Cichą. Zresztą sądząc po kolorach kominów znowu najwięcej 'zabawy' miały bezmózgi z Łodzi i Krakowa. U nich nowe stadiony i nic się nie da wykręcić to czemu nie odjebać czegoś w Chorzowie, tylko to potem ku*** my za to cierpimy.
To też jest rzecz, która mnie bardzo ciekawi i liczę, że Marcin Stokłosa nam ją tutaj wytłumaczy, skoro mecz miał być głównie dla zagorzałych kibiców Ruchu, zrobiono pierwszeństwa dla WR, karnetowiczów itp. jakim cudem na meczu pojawiła się tak duża delegacja klubów zaprzyjaźnionych? Bo były to dziesiątki jak nie setki osób. Czyżby byli równi i równiejsi i pod stołem przez FC szły bilety dla zgód kosztem naszych kibiców?
:ok:

Łaża na Cicho od 21 lot a mój łojciec od ponad 40 i cudym udało nom sie dostać bilety na ostatni moment. (z uprzedzeniem do komentarzy "trza było kupić karnet abo zapłacić składka itp." ;) ) Takich jak my było dziesiątki/setki. Kosztem takich kibiców włażą "najwierniejsi klubowi" debile w kominiarach Wisły i Widzewa + ok. 30 kumpli z Bratysławy - szacun, fajnie że byli ale niy tak to miało wyglądać.

Harpo
Posty: 3336
Rejestracja: 29 sty 2008, o 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#155 Post autor: Harpo » 2 wrz 2022, o 12:34

Pięknie...90% komentarzy w necie jest przeciwko nam. Przeciwko Ruchowi, przeciwko Ślązakom... Tego chcieliście kumaci pajace?!

Jeden z internetowych wpisów uderzył mnie bardzo:
" Kibice wraz zw stadionem zostali w latach 90-tych".

Do bólu prawdziwe 😔

PS. zaryzykuję banem, ale trudno:
"przyjaciele" z Ł. i KR - wyp...lać na swoje wypaśne stadiony i tam szpącić i robić zadymy! Ale nie, bo to wasze kochane kluby- lepiej napier...lać się w gościach, pra?!?!
Tyle w temacie.
Niebieskie serce od 1988 R.


"PRECZ z polityczną poprawnością!"

Sezonowy
Posty: 107
Rejestracja: 30 maja 2022, o 13:09
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#156 Post autor: Sezonowy » 2 wrz 2022, o 12:52

Nie, nie. Po prostu nikt nad tym nie zapanował, goście od zawsze na zawsze są mile widziani szczególnie z Łodzi. Widzą przyzwolenie naszych to i robią co im się żywnie podoba. Mam nadzieję i nie tylko że to był ostatni raz a jak nie, to niech te chachary co tak wielce potrafią rozdupic stadion, odbudowują Ruch. Bo naprawdę az się nie chce wpłacać złamanego grosza, na UN to już na 100% nic nie wpłacę, bo takie oprawy bijące w nie wiem w co ? W ogóle nie są fajne. Takie oprawy to na wyjazd sobie można robić ale u siebie ma być święto nasze barwy a nie czarne ciulstwo

Dżem
Posty: 1355
Rejestracja: 4 lip 2008, o 21:56
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#157 Post autor: Dżem » 2 wrz 2022, o 12:54

Ja mam pytanie do ultrasów, która Polska ekipa odjebała przez ostatnie lata taką oprawę jak ta nasza druga? Tak prymitywną i z wielkim tekstem "ku*** zdechniecie"? Jakoś inne ekipy potrafią zrobić oprawy uderzające w inne ekipy lub kogoś ale zrobić to z większym polotem tak jak np. krzyżówka z hasłem legia to stara ku***.

Awatar użytkownika
ZYGa91
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 839
Rejestracja: 29 lip 2004, o 21:56
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#158 Post autor: ZYGa91 » 2 wrz 2022, o 12:56

Jo ponowia ino, że słyszołch "Ruch, Ruch, Ruch". Jak ftoś chce samobiczować się abo inne takie to idźcie się pogodać o niewolnictwie do "A po meczu". :D
Ino Ruch. Reszta to szczegóły.
Trocha ponad 20 lot kochom Ruch. Jedyne co mie dziwi, że jeszcze umicie się dziwić. Fajne to jest czasem, ale czasem trzeba myśleć o Ruchu, jak było za bajtla, co piszemy.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2022, o 13:09 przez ZYGa91, łącznie zmieniany 3 razy.
jestem faszystą każdy to wie
przecież wyborcza wciąż tak pisze
mam swe poglądy, więc jestem cham
w tym widzą problem, że myślę sam

scaneRboy
Posty: 8263
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#159 Post autor: scaneRboy » 2 wrz 2022, o 12:57

grzej pisze:
2 wrz 2022, o 12:05

Po wczorajszym meczu czuję się tak, jakby ktoś w nagrodę za ostatnie lata pracy na mnie napluł. Jeśli ktoś nie rozumie czym dla kibiców są Wielkie Derby Śląska nie powinien być trenerem tej drużyny, wystawienie zawodników rezerwowych w meczu o takiej kategorii to brak szacunku dla kibiców i dla całego środowiska, które mozolnie stara się przywrócić klub na właściwe tory.

Nagrodę też odebrali Ci co walczyli z płotem i z krzesełkami. Debilizm i powrót do XX wieku. Odechciewa mi się robić cokolwiek, może przyszedł czas na jakąś zmianę...
w pierwszej części się z Tobą nie zgadzam. Wczorajszy mecz wydarzył się przez przypadek i był zdarzeniem jednorazowym. Wywracanie długofalowej strategii, budowanej i pomyślanej na wiele miesięcy byłoby właśnie sprzeniewierzeniem dużej części wykonanej już pracy.

Co do drugiej części, trzeba niestety twardo wyegzekwować zwrot poniesionych kosztów od konkretnych osób. Trzeba postawić sprawę jasno, ponieważ problem będzie narastał. Mecze (daj Boże) będą coraz cięższe gatunkowo i nie można dać się rozpanoszyć typom, które sukces klubu mają za nic.

Nie zawsze jest niedziela, ale głowy powinniśmy trzymać wysoko.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Sezonowy
Posty: 107
Rejestracja: 30 maja 2022, o 13:09
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#160 Post autor: Sezonowy » 2 wrz 2022, o 13:01

Nadrobimy meczem z Wisłą mam nadzieję że to będzie prawdziwe piłkarskie święto i ultrasi jak i "kumaci" w końcu się pokaza z super strony. Ten mecz do zapomnienia

NG1920
Posty: 1150
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#161 Post autor: NG1920 » 2 wrz 2022, o 13:04

Dżem pisze:
2 wrz 2022, o 12:54
Ja mam pytanie do ultrasów, która Polska ekipa odjebała przez ostatnie lata taką oprawę jak ta nasza druga? Tak prymitywną i z wielkim tekstem "ku*** zdechniecie"? Jakoś inne ekipy potrafią zrobić oprawy uderzające w inne ekipy lub kogoś ale zrobić to z większym polotem tak jak np. krzyżówka z hasłem legia to stara ku***.
Jedno trzeba zwrócić, że wykonanie na wysokim poziomie i pomysł z foliami z nadrukiem na wypełnienie trybun również efektowny.
Teraz wyobraźcie sobie jakby to było kozackie, gdyby na transparentach był fragment naszego hymnu, na foliach herby lub puchary, a na lewej sektorówce herb GŚ i do tego kilka niebieskich dymnych (nigdy nie zrozumiem czarnych dymów lub petard). To byłaby jedna z najlepszych opraw na C6.

ruch.wielkie.hajduki
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:11
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#162 Post autor: ruch.wielkie.hajduki » 2 wrz 2022, o 13:11

scaneRboy pisze:
2 wrz 2022, o 11:50
Moim zdaniem bzdury*. Ja chodzę na Ruch dopiero 30lat i nie chodziło nigdy o to, żeby nie grali konkretnie kolorowi, tylko żeby grali chłopcy najlepiej z Chorzowa lub regionu, którzy będą się utożsamiali z klubem. Trudno czegoś takiego oczekiwać od chłopaka z Senegalu.
A od poltonia z Mazowsza abo inkszyj Małopolski to już ja? Dej pokoj... Warcij takiygo Senegalczyka utozsamisz z klubem i G.Ś. jak bydzie widziol otwartosc, goscinnosc i tyn szczegolny etos, kery bezmaś momy (?), jak Poloka - przedstawiciela narodu-suwerena tego panstwa, kere nom odmawia naszych podstawowych praw myńszościowych, tako je prowda, yno trza sciepac te klapki z oczu, kere nom dowo Warszawa, bo jij wygodnie, jak somy yno tymi sorońskimi gupielokami z myntalnosciom z polowy lońskiygo storocza.
Rudi Michel, Stadion Schalke 04, 2006 r.: "Jeżeli nie widziałeś Wilimowskiego w akcji, to nie masz pojęcia o piłce nożnej."

Awatar użytkownika
ZYGa91
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 839
Rejestracja: 29 lip 2004, o 21:56
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#163 Post autor: ZYGa91 » 2 wrz 2022, o 13:16

ruch.wielkie.hajduki pisze:
2 wrz 2022, o 13:11
scaneRboy pisze:
2 wrz 2022, o 11:50
Moim zdaniem bzdury*. Ja chodzę na Ruch dopiero 30lat i nie chodziło nigdy o to, żeby nie grali konkretnie kolorowi, tylko żeby grali chłopcy najlepiej z Chorzowa lub regionu, którzy będą się utożsamiali z klubem. Trudno czegoś takiego oczekiwać od chłopaka z Senegalu.
A od poltonia z Mazowsza abo inkszyj Małopolski to już ja? Dej pokoj... Warcij takiygo Senegalczyka utozsamisz z klubem i G.Ś. jak bydzie widziol otwartosc, goscinnosc i tyn szczegolny etos, kery bezmaś momy (?), jak Poloka - przedstawiciela narodu-suwerena tego panstwa, kere nom odmawia naszych podstawowych praw myńszościowych, tako je prowda, yno trza sciepac te klapki z oczu, kere nom dowo Warszawa, bo jij wygodnie, jak somy yno tymi sorońskimi gupielokami z myntalnosciom z polowy lońskiygo storocza.
Czymu momy mieć zakazane być dumnym, że grają do nos chopcy stąd? Jo jest za tym, żeby gorole byli badani bardziej od chopców stąd. Czy pasują charakterologicznie. Na trybunach tyż :rotfl:
My som RUCH. ;)
Na ch** nam udział w handlu ludźmi z czornego lądu. ;)
PS. jo jest som ślązakiem w pierwszym pokoleniu. ;)
jestem faszystą każdy to wie
przecież wyborcza wciąż tak pisze
mam swe poglądy, więc jestem cham
w tym widzą problem, że myślę sam

ruch.wielkie.hajduki
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:11
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#164 Post autor: ruch.wielkie.hajduki » 2 wrz 2022, o 13:37

ZYGa91 pisze:
2 wrz 2022, o 13:16
ruch.wielkie.hajduki pisze:
2 wrz 2022, o 13:11
scaneRboy pisze:
2 wrz 2022, o 11:50
Moim zdaniem bzdury*. Ja chodzę na Ruch dopiero 30lat i nie chodziło nigdy o to, żeby nie grali konkretnie kolorowi, tylko żeby grali chłopcy najlepiej z Chorzowa lub regionu, którzy będą się utożsamiali z klubem. Trudno czegoś takiego oczekiwać od chłopaka z Senegalu.
A od poltonia z Mazowsza abo inkszyj Małopolski to już ja? Dej pokoj... Warcij takiygo Senegalczyka utozsamisz z klubem i G.Ś. jak bydzie widziol otwartosc, goscinnosc i tyn szczegolny etos, kery bezmaś momy (?), jak Poloka - przedstawiciela narodu-suwerena tego panstwa, kere nom odmawia naszych podstawowych praw myńszościowych, tako je prowda, yno trza sciepac te klapki z oczu, kere nom dowo Warszawa, bo jij wygodnie, jak somy yno tymi sorońskimi gupielokami z myntalnosciom z polowy lońskiygo storocza.
Czymu momy mieć zakazane być dumnym, że grają do nos chopcy stąd? Jo jest za tym, żeby gorole byli badani bardziej od chopców stąd. Czy pasują charakterologicznie. Na trybunach tyż :rotfl:
My som RUCH. ;)
Na ch** nam udział w handlu ludźmi z czornego lądu. ;)
PS. jo jest som ślązakiem w pierwszym pokoleniu. ;)
Niy pisołech o gornoslonskich karlusach, yno o Polokach. Do mie to je jedno eli to bydzie Senegalczyk eli Polok - jak bydzie pasowol do manszaftu, to ok. Do poniykerych ale to nojwazniyjsze je yno, czy niy ma za fest czorny...
Rudi Michel, Stadion Schalke 04, 2006 r.: "Jeżeli nie widziałeś Wilimowskiego w akcji, to nie masz pojęcia o piłce nożnej."

Awatar użytkownika
Slawko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1732
Rejestracja: 15 lis 2003, o 11:59
Kontakt:

Re: PP: WDŚ Ruch Chorzów - Górnik Zabrze [czwartek, 01.09.2022, 20:30]

#165 Post autor: Slawko » 2 wrz 2022, o 14:22

2 lata odbudowy i przeje.baliscie "ultrasi" cały pozytywny wizerunek klubu jednym debilnym transparentem i wyrywaniem własnych krzesełek.
Odnośnie stadionu potraficie wywiesić raz na pół roku prześcieradło z napisem, a w szpilu, który ogląda cała Polska najważniejsi są koledzy zza krat i jakieś patologiczne hasła.
To niech oni wom robia przelewy na oprawy bo ode mnie, i myślę od wielu, już ch.. dostaniecie do tej puszki.
"Popularność Ruchu na Śląsku nie zna granic" - Przegląd Sportowy, 1934r.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: andrzejn64, BandzioR, Google [Bot], Google Adsense [Bot], grhoak, moRi95, Rickenn10, tynbydziedobry i 71 gości