Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
NG1920
Posty: 1092
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#61 Post autor: NG1920 » 15 sie 2022, o 22:25

piwiorz pisze:
15 sie 2022, o 21:48
Jak Jarek nie uważa Pląskowskiego w 100% za napastnika a młodemu adeptowi Barańskiemu nie daje szans,to wypadałoby ściągnąć jeszcze jednego napastnika i mój typ to Piech lub Sobiech.
Ja p*** znowu się zaczyna. Chłop 37 lat, nie przedłużył kontraktu ze słabą Odrą i od lipca bez klubu. My potrzebujemy kogoś młodego, żeby inwestycja w niego się opłaciła, a nie emeryta, który za rok skończy karierę. Fosa ma 36 i widać, że już nie daje rady na cały szpil, a wy chcecie brać jeszcze starszego na szpicę...

Mavo1920
Posty: 829
Rejestracja: 14 maja 2022, o 17:02
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#62 Post autor: Mavo1920 » 15 sie 2022, o 22:28

Który w zeszłym sezonie strzelił dwa gole i notorycznie łapie jakieś urazy...

Awatar użytkownika
west72
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1622
Rejestracja: 30 lip 2004, o 13:33
Lokalizacja: Świ/R\ony
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#63 Post autor: west72 » 15 sie 2022, o 22:55

Niebiescy sami napompowali balonik startem sezonu i niestety w ostatnich dwóch meczach sprowadzili nas na ziemię. Zarówno z Łeczną jak i Chojniczanką nie byliśmy w stanie zdominować rywala i zapłaciliśmy za to stratą 4 punktów. Jesteśmy beniaminkiem, tutaj nie ma wybacz.. Odpuścisz krycie to spotka cię kara. O ile w meczu że Skrą nie chciało wpaść , o tyle w obydwu ostatnich meczach zrobiliśmy zbyt mało w ofensywie, żeby wygrać. Prawda jest taka,że Kuba Bielecki trzymał nas przy życiu w obydwu meczach i powinniśmy mimo wszystko cieszyć się z tych punktów. Po 6 kolejkach jesteśmy niepokonani i to na pewno powód do zadowolenia. Niestety ale Cicha zamiast pomagać na razie jest dla nas ciężarem. Nie wiem czy drużyna jest przemotywowana i za bardzo chce? Na dziś wygląda to słabo jeśli chodzi o punkty zdobyte u siebie.
Naszym Honorem Jest Nasz Klub! RUCH Chorzów LEGENDA BEZ KOŃCA

GbatJ1920
Posty: 84
Rejestracja: 15 sie 2022, o 22:23
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#64 Post autor: GbatJ1920 » 15 sie 2022, o 22:59

Po 6 spotkaniach mamy 12 punktów. Z jednej strony jest to bardzo dobry wynik jak na beniaminka, z drugiej jednak zrobiliśmy je w większości z drużynami z dołu tabeli. Z teoretycznie słabszych przeciwników została jedynie Resovia. Tak naprawdę nadal nie do końca można powiedzieć o co będziemy grać w tym sezonie, kolejne parę kolejek powinno dać wgląd w to jak wyglądamy na tle mocniejszych kadrowo i bardziej ogranych na tym poziomie drużyn. Nie napawa optymizmem to, że od trzech spotkań gra lekko mówiąc się nie klei. Piłka wyprowadzana jest dosyć wolno, podania spóźnione o 1-2 sekundy, brak ruchu i wychodzenia na pozycję, mało dokłądności. Co prawda zdobywamy bramki, ale to przeciwnik w każdym z tych spotkań dominował do momentu strzelenia gola.

Co do Wójtowicza w dzisiejszym spotkaniu, moim zdaniem całkiem nieźle z tyłu, słabo z przodu, potrzeba mu więcej rywalizacji. Zdecydowanie brakuje jakościowego młodzieżowca który mógłby na już wskoczyć do składu. Patrząc po paru spotkaniach obecnie na wahadłach w najlepszej dyspozycji kolejno są: Moneta, Michalski, Wójtowicz. Żeby dwóch pierwszych grało do środa musi wejść Witek, który najsłabszy nie jest, ale jednak odstaje przy Swędrowskim, Piątku czy Sikorze. Po 6 kolejkach Wini nadal nie powąchał murawy, co nie najlepiej świadczy o jego formie. Zastanawiam się, czy nie był to błąd, żeby wypożyczyć go z Piasta.

Obrona jak na razie wygląda nie najgorzej, choć robi się wąsko, potrzebujemy grającego w formie Sadloka zamiast Nawrockiego i będzie super.

Póki co ofensywni pomocnicy wyglądają póki co najgorzej. Ecikowi idzie całkiem nieźle, choć miał parę momentów w których oczekiwałbym od niego więcej dokładności. Dziwie się, że trener trzyma go całe 90 minut. Widać już, że w końcówce spotkań brakuje mu sił i motoryki. Moim zdaniem do grania na 65-70 minut. Fosa uważam, że daje całkiem niezłe zmiany, pierwszy skład to może być już dla niego zbyt dużo, być może na jedną połowę przy pełnych obrotach tak. Pląskowski póki co bez szału, często zdarzają mu się zagrania nie w tempo, nie widać chemii pomiędzy nim a Szczepkiem. Zdecydowanie potrzebujemy napastnika na zmiany. Przy graniu Szczepkiem + Pląskowskim, dużym tempie meczu i aktywności Szczepka, brakuje mu już sił na walkę w ostatnich minutach. Kwietniewski szczerze mnie nie przekonuje. Stylem podobny do Żagla, dużo szybkości, ale często zbyt długo holuje piłkę, zamiast nieco szybciej oddać komuś innemu. Na plus niezłe wrzuty w pole karne. Do zmian na podmęczonego przeciwnika jak najbardziej, do pierwszego składu niekoniecznie.

Mam nadzieję na poprawę gry w następnych spotkaniach. Terminarz jest dosyć ciężki, może się okazać, że po następnych 5 kolejkach będziemy mieć tylko oczko albo dwa więcej. Pomimo świetnego 2 miejsca, trzeba liczyć się, ze scenariuszem w którym za chwilę bardziej niż do góry będziemy patrzeć w dół tabeli, choć może się mylę i będziemy w stanie powalczyć o baraże.

Golyrubychop
Posty: 377
Rejestracja: 30 gru 2009, o 11:48
Lokalizacja: Piekary
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#65 Post autor: Golyrubychop » 15 sie 2022, o 23:12

Nawrocki i Michalski skokajom plecami do bala. To jak mogom widzieć tego co szczylo?

mrokol08
Posty: 1239
Rejestracja: 31 mar 2009, o 23:33
Lokalizacja: Batory - Osiedle nad Rawą
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#66 Post autor: mrokol08 » 15 sie 2022, o 23:57

Nie ma co płakać jak na Beniaminka i tak punktowo wygląda to cudownie. Na szczeblu centralnym zostały 4 niepokonane drużyny Ruch, Wisła Płock, Kotwica Kołobrzeg i KKS Kalisz. Szkoda że krótki odpoczynek i na ŁKS już trza jechać dopiero na Nieciecze będzie ponad tydzień przerwy.
Batory Fans

Elmer
Posty: 10287
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#67 Post autor: Elmer » 16 sie 2022, o 00:07

Piękno piłki. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Kiedyś się odwróci, ale szczerze to Chojnice za ostatnie pół godziny zasłużyły na punkt. Nie chcieliśmy ich piłkarsko dobić to oni trafili nas.

Jak Wójtowicz kiksował i był róg to czułem co z tego będzie. Takie rogi z d... są najgorsze.

I tylko przypomnę: my się w tej lidze mamy okopać, potem planować coś więcej. Oczywiście super jak się uda wcześniej, ale spokojnie. 2 lata temu o tej porze graliśmy z MKSem Kluczbork, a 3 lata temu prawie nas nie było i zamykaliśmy tabelę w III lidze, w której za kilka lat widzimy martwe wówczas rezerwy.

Na wszystko potrzeba czasu, rywale analizują naszą grę, zespół wciąż się zgrywa. Teraz widać gdzie są braki i oby udało się mądrze uzupełnić.

I tylko stadion stoi jak stał. A za full frekwencję szacun! Pamiętam mecze, jeszcze nie tak dawno temu, jak na tg można było leżeć na krzesłach, tyle miejsca. A teraz jak śledzie nabici. Może żaglowkowemu padlowi jakiś album z meczu wysłać, bo może nieświadomy?
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

scaneRboy
Posty: 8166
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#68 Post autor: scaneRboy » 16 sie 2022, o 07:20

Trudno o zachwyt, jak się traci zwycięstwo w końcówce, ale bym był daleki od mazgajenia się. To jest jednak liga i końcowy wynik zależy od całego sezonu. Spokojnie.

Z mojego punktu widzenia na chwile obecną nie gramy specjalnie dynamicznie, widać po chłopakach, że są mocni fizycznie, ale gdzieś póki co ulotniła się lekkość gry. Ostatnie mecze poprzedniego sezonu były dużo szybsze po prostu. Niemniej wydaje mi się, że drużyna dojrzała taktycznie, nie wypruwając sobie żył potrafmy dochodzić do sytuacji i rzeczywiście tracimy kontrolę nad meczem tylko przy stałych fragmentach.

Wydaje mi się też, że popracować należy nad współpracą Szczepana i Pląsowskiego via druga linia. Potencjalnie może to być bardzo ciekawy duet, chłopaki o różnych - uzupełniających się cechach. Obaj powinni robić więcej, aby zdezorganizować obronę przeciwnika, robić zamieszanie, zmieniać pozycje, wymuszać na obrońcach bieganinę. Gdy jeden robi robotę, drugi nie może po prostu stać lub truchtać. Będą mieli łatwiej.

ps. ogólnie Chojniczanka nikogo nie obchodzi, mecz się odbył, straciliśmy dwa punkty, najciekawsze przed nami.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

JEDI_V
Posty: 642
Rejestracja: 27 wrz 2005, o 19:47
Lokalizacja: TATOOINE
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#69 Post autor: JEDI_V » 16 sie 2022, o 08:12

Liczyłem na komplet punktów w 2 ostatnich meczach u siebie, bo gdzie jak nie na Cichej je zdobywać, a tu taki frajerski zonk.
OFICJALNY KLUB ŚLONZOKÓW/R\, NIY GOROLI, NIY LWOWIOKÓW

Dżem
Posty: 1350
Rejestracja: 4 lip 2008, o 21:56
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#70 Post autor: Dżem » 16 sie 2022, o 10:08

Z nerwów do drugiej w nocy nie spałem, teraz mogę na spokojnie parę słów napisać.

Po pierwsze Piątek i Swędrowski powinni dostać zjebę za te wybijanie piłek od 70 minuty na oślep. Mokrzycki w takich sytuacjach potrafił pociągnąć kilkanaście metrów do przodu z przeciwnikiem na plecach, albo na spokojnie obrócić się i utrzymać piłkę.
Po drugie Wójtowicz za bardzo nie potrafi wrzucić piłki swoją lepszą prawą nogą, więc stawianie go na lewym wahadle to jest praktycznie wyłączenie tej pozycji.
Z tria Kasolik, Nawrocki i Szywacz to jedynie ten pierwszy prezentuje poziom, który pozwala nam myśleć o grze o górną połową tabeli.


I teraz dwa spostrzeżenia z 10:
Sytuacja w której Michalski odpuścił walkę o piłkę która wychodziła na aut będąc dwa metry od niej, po czym Szczepan będący trzy razy dalej podbiega na pełnej i próbuje ją wyłuskać. Mam nadzieję, że to jednorazowe zaćmienie, bo niedociągnięcia techniczne można wybaczyć, ale braku walki nie.

Druga sytuacja, nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na rozgrzewkę piłkarzy w drugiej połowie. Ogólnie mam wielki szacunek dla Fosy za to co zrobił dla naszego klubu w ciężkim momencie, ale on jako lider tego zespołu powinien być przykładem dla reszty, szczególnie dla młodych. No a jego podejście do rozgrzewki i wykonywanie ćwiczeń wyglądało jakby to robił na 10% niestety.

NG1920
Posty: 1092
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#71 Post autor: NG1920 » 16 sie 2022, o 10:28

Dżem pisze:
16 sie 2022, o 10:08
Po pierwsze Piątek i Swędrowski powinni dostać zjebę za te wybijanie piłek od 70 minuty na oślep.
Niestety połowa z tych groźnych sytuacji Chojnic pod koniec wzięła się właśnie z tego bezmyślnego tracenia piłki, brakowało po prostu jaj, żeby się z nią zabrać, albo spróbować jeszcze raz rozegrać i poszukać luk w szykach rywala.
Dżem pisze:
16 sie 2022, o 10:08
Z tria Kasolik, Nawrocki i Szywacz to jedynie ten pierwszy prezentuje poziom, który pozwala nam myśleć o grze o górną połową tabeli.
Potencjalnie najmocniejszy skład obrony to Kasolik, Szur i Sadlok, z czego dwóch ostatnich jest nie w pełni sił. Niestety ich kontuzje pokryły się z najbardziej obłożonym meczami fragmentem sezonu. Za miesiąc jeśli nie wpadnie jakiś PP to będą mecze co tydzień...
Dżem pisze:
16 sie 2022, o 10:08
niedociągnięcia techniczne można wybaczyć, ale braku walki nie.
Tutaj chciałbym dodać jeszcze sytuację, gdy w pierwszej połowie Wójtowicz dostał piłkę i była opcja chyba na kontrę 2 na 2 przy odrobinie fantazji, po czym zamiast lecieć do przodu (a przecież potrafi się zabrać z piłką i w tym samym meczu to ze dwa razy udowodnił) to zatrzymał całkowicie akcję. Znowu brakuje decyzji i trochę odwagi drużynie.
Dżem pisze:
16 sie 2022, o 10:08
Druga sytuacja, nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na rozgrzewkę piłkarzy w drugiej połowie. Ogólnie mam wielki szacunek dla Fosy za to co zrobił dla naszego klubu w ciężkim momencie, ale on jako lider tego zespołu powinien być przykładem dla reszty, szczególnie dla młodych. No a jego podejście do rozgrzewki i wykonywanie ćwiczeń wyglądało jakby to robił na 10% niestety.
Ten sezon musi wyłonić nowych liderów drużyny, bo niestety, ale powoli czas naszych obecnych dobiega końca. Czy tego chcemy czy nie, będą grać już co raz słabiej i co raz częściej będą siedzieć na ławie, a niedługo już będą zasiadać ale na Trybunie Głównej i trzeba się z tym pogodzić.
Szkoda, że Mokry, wyrastający na takiego piłkarza z niebieskim serduchem- odszedł.

grzej
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2623
Rejestracja: 21 lut 2004, o 23:36
Lokalizacja: Tam gdzie mnie nie ma
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#72 Post autor: grzej » 16 sie 2022, o 11:01

Dżem pisze:
16 sie 2022, o 10:08
Sytuacja w której Michalski odpuścił walkę o piłkę która wychodziła na aut będąc dwa metry od niej, po czym Szczepan będący trzy razy dalej podbiega na pełnej i próbuje ją wyłuskać. Mam nadzieję, że to jednorazowe zaćmienie, bo niedociągnięcia techniczne można wybaczyć, ale braku walki nie.
Jakby Michalski doszedł do piłki to byłby spalony, stąd taka jego decyzja.

Zastanawiające jak ta sama drużyna potrafi zmienić swoje oblicze w tempie gry z meczu na mecz. No nic, odkujemy się w następnych spotkaniach.
historiaruchu.pl

grzechub
Posty: 1806
Rejestracja: 5 sty 2009, o 21:21
Lokalizacja: Chełm Śląski
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#73 Post autor: grzechub » 16 sie 2022, o 14:49

Z sytuacją Michalskiego było jak pisze Grzej. Jeśli już trzeba się do niego przyczepić, to przy kryciu gdzie straciliśmy gola, zgubił chłopa i nie zdążył go wyblokować.
Środek jak dla mnie zagrał bardzo dobrze do tej 70-75 minuty właśnie. Potem Swędrowskiemu i Piątkowi zabrakło sił i zrobiły się luki. Znowu brakło jednego piłkarza do zmiany (Sikory), który by wprowadził spokój w środku.
Szkoda, że przy wejściu na boisko Witka nie pojawił się Winciersz za Wójtowicza, bo Tomek też już oddychał rękawami i myślę stąd ten błąd w samej końcówce, gdzie Chojnice grały róg i straciliśmy gola. Generalnie trzeba było wykorzystać te dwie zmiany, a nie czekać nie wiadomo na co.
No nic, walczymy dalej.

Dżem
Posty: 1350
Rejestracja: 4 lip 2008, o 21:56
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#74 Post autor: Dżem » 16 sie 2022, o 15:12

Dobra to zwracam honor Michalskiemu, właśnie wydawało mi się dziwne jego zachowanie.

robotrix
Posty: 1142
Rejestracja: 21 maja 2011, o 22:50
Lokalizacja: Mikołów\ Katowice
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice, poniedziałek, 15.08.22, 18:00

#75 Post autor: robotrix » 16 sie 2022, o 21:59

Dżem pisze:
16 sie 2022, o 10:08
Druga sytuacja, nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na rozgrzewkę piłkarzy w drugiej połowie. Ogólnie mam wielki szacunek dla Fosy za to co zrobił dla naszego klubu w ciężkim momencie, ale on jako lider tego zespołu powinien być przykładem dla reszty, szczególnie dla młodych. No a jego podejście do rozgrzewki i wykonywanie ćwiczeń wyglądało jakby to robił na 10% niestety.
Nie wiem jak sie szykowol do wejscia alle w przerwie zamiast kopania bali chyba bite 15 minut sie rozgrzewol, rozciagol itd

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 58 gości