Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
tynbydziedobry
Posty: 979
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 18:19
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#16 Post autor: tynbydziedobry » 29 lip 2022, o 10:13

Idźcie se kresy i popytejcie wiela dzieci wraz z rodzicami jest kibicami Górnika a mimo to grają w Ruchu/UKSie. Też ich tam pociście za to. Sam trenując tam lata temu miałem pełno w zespole takich i jakoś nikt nie marudzil. Robili co mieli robić.

Dżem
Posty: 1356
Rejestracja: 4 lip 2008, o 21:56
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#17 Post autor: Dżem » 29 lip 2022, o 11:32

Ale ja nic nie mam do piłkarzy kibicującym innym zespołom, po prostu uważam, że Koj tyle zawdzięcza Ruchowi, że w tamtej sytuacji mógł sobie darować takie gadki, i tyle. Też nie róbcie z niego jakiegoś Roy Keane, bo w podobnym stopniu się przyczynił do spadku jak inni w tamtym sezonie. Dziwnym trafem taki Grodzicki ma ciśnięte na forum, bo się śmiał upomnieć o swoje pieniądze u złodziejskiego zarządu, a Kojowi chcecie brawo bić.

Koniec tematu z mojej strony, skupmy się na dyskusji o meczu.

Elmer
Posty: 10377
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#18 Post autor: Elmer » 29 lip 2022, o 12:00

Koj powiedział kiedykolwiek coś złego o Ruchu? Nie pamiętam? A że "wreszcie wrócił do domu"? Skoro wrócił, to powiedział.

Tak jak wyżej, gorzej zachował się Abbott.

Chcąc czy nie, Koj to ostatni (na razie) zawodnik, który dla Ruchu zdobył gola w Ekstraklasie. Nogi czy głowy nigdy nie odstawiał i wydaje mi się, że u nas miał najlepszy czas w karierze.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

nrsl-halemba
Posty: 1515
Rejestracja: 28 lut 2008, o 18:21
Lokalizacja: nrsl 6 !
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#19 Post autor: nrsl-halemba » 29 lip 2022, o 14:10

Moze porozmawiamy o meczu?
Czeka nas spotkanie podobne do 1 kolejki. Licza na pobudka Szczepana.
Niebieska Dzielnica Halemba

NG1920
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#20 Post autor: NG1920 » 29 lip 2022, o 14:37

Nie wydaje mi się, żeby Puszcza się tak zamurowała. Mimo wszystko dwa zwycięstwa, więc mogą poczuć krew i spróbować podyktować swoje warunki. Ciekaw jestem składu. Czy ktoś kto pokazał się dobrze w PP wskoczy do 1 składu. Jestem ciekaw jak pokazałby się Swędrowski w wyjściowym składzie i nie na podmęczonego rywala.

Sezonowy
Posty: 107
Rejestracja: 30 maja 2022, o 13:09
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#21 Post autor: Sezonowy » 29 lip 2022, o 14:39

Koj u nas dobrze się spisywał i walczył i było wiadome od początku że to szczewo. Nie powinno się mieć do niego pretensji a nawet i mozna go przywitać z szacunkiem. Tak jak wyżej też, nigdy na Ruch złego słowa nie powiedział

eRnesto
Posty: 185
Rejestracja: 11 gru 2009, o 17:22
Lokalizacja: klimzowiec
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#22 Post autor: eRnesto » 29 lip 2022, o 15:45

NG1920 pisze:
29 lip 2022, o 14:37
Nie wydaje mi się, żeby Puszcza się tak zamurowała. Mimo wszystko dwa zwycięstwa, więc mogą poczuć krew i spróbować podyktować swoje warunki. Ciekaw jestem składu. Czy ktoś kto pokazał się dobrze w PP wskoczy do 1 składu. Jestem ciekaw jak pokazałby się Swędrowski w wyjściowym składzie i nie na podmęczonego rywala.
Oczywiście ,że się zamurują. Gra z kontry ,dopracowane stałe fragmenty ,bardzo groźne strzały z dystansu i szczelna obrona to ich znaki rozpoznawcze już któryś sezon z rzędu. Proponuję obejrzeć skróty ich poprzednich dwóch meczy ligowych ,a i sparing z nami grali podobnie. Będzie to coś podobnego jak ostatni mecz ze Zniczem w Pucharze ale przeciwnik lepszy jakościowo. Oby z takim samym wynikiem :hyhy: wg mnie Moneta wróci do pierwszego składu na wahadło

NG1920
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#23 Post autor: NG1920 » 29 lip 2022, o 16:38

Według systemu w sprzedaży zostało jakieś 1700 biletów. Wiem, że to pytanie już padało, ale na ile jest zgłaszana impreza masowa jak wyłączone są sektory 2-5? 8300? To by oznaczało, że 6600 biletów już poszło, a ponad 24h do szpilu. Znowu można się zbliżyć do 8K

BoRo
Posty: 378
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:45
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#24 Post autor: BoRo » 29 lip 2022, o 16:55

NG1920 pisze:
29 lip 2022, o 14:37
Nie wydaje mi się, żeby Puszcza się tak zamurowała. Mimo wszystko dwa zwycięstwa, więc mogą poczuć krew i spróbować podyktować swoje warunki. Ciekaw jestem składu. Czy ktoś kto pokazał się dobrze w PP wskoczy do 1 składu. Jestem ciekaw jak pokazałby się Swędrowski w wyjściowym składzie i nie na podmęczonego rywala.
Fosa udowodnil ze tak latwo platzu niy odpusci. Jo mom szpass ze jes tako rywalizacjo 👌

tynbydziedobry
Posty: 979
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 18:19
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#25 Post autor: tynbydziedobry » 29 lip 2022, o 17:48

NG1920 pisze:
29 lip 2022, o 16:38
Według systemu w sprzedaży zostało jakieś 1700 biletów. Wiem, że to pytanie już padało, ale na ile jest zgłaszana impreza masowa jak wyłączone są sektory 2-5? 8300? To by oznaczało, że 6600 biletów już poszło, a ponad 24h do szpilu. Znowu można się zbliżyć do 8K
Przed pierwszym szpilem też były wyłączone ze sprzedaży. dopiero jak się zwiększyło zainteresowanie pod koniec to otwarli resztę sektorów.

tynbydziedobry
Posty: 979
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 18:19
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#26 Post autor: tynbydziedobry » 30 lip 2022, o 14:05

Dzień szpilu, szkoda że pogoda się musiała zdupcyć i do meczu raczej nic się nie zmieni. Tak to byśmy mogli się zbliżyć do frekwencji ze Skrą a pewnie pełno ludzi zrezygnuje.

moRi95
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1094
Rejestracja: 12 lis 2010, o 23:03
Lokalizacja: TaRnowskie GóRy
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#27 Post autor: moRi95 » 30 lip 2022, o 16:12

Ruch Chorzów po powrocie na zaplecze PKO Ekstraklasy na starcie prezentuje się bardzo dobrze. W ligowych zmaganiach Niebiescy zanotowali jak na razie remis i zwycięstwo, a do sobotniej potyczki z Puszczą Niepołomice podopieczni Jarosława Skrobacza podejdą po wygranym boju w Fortuna Pucharze Polski. Ekipa Tomasza Tułacza może jednak zawiesić wysoko poprzeczkę 14-krotnych mistrzom Polski, będąc po dwóch ligowych bojach liderem rozgrywek. Na pewno jest to mecz, który cieszyć się będzie sporym zainteresowaniem ze strony kibiców – nie mamy co do tego nawet najmniejszych wątpliwości.

Obrazek

Ruch Chorzów w ostatnim czasie rozpieszcza swoich kibiców. Niebiescy w starciu ze Skrą Częstochowa co prawda bezbramkowo zremisowali, ale wypracowali sobie grubo ponad 20 sytuacji strzeleckich. Do dzisiaj nie wiadomo jakim cudem drużyna Jakuba Dziółki nie schodziła z placu gry na tarczy. Pierwsze ligowe zwycięstwo w Fortuna 1 Lidze po awansie ekipa z Chorzowa zanotowała natomiast w Głogowie, pokonując chrobrego. Tymczasem kilkadziesiąt godzin później Niebiescy w takim samym stosunku goli pokonali Znicz Pruszków w Fortuna pucharze Polski.

Czego możemy się spodziewać po drużynie Ruchu? Na pewno ofensywnego stylu, który będą próbowali narzucić Puszczy. To co charakterystyczne w grze chorzowskiej ekipy to spokój i konsekwencja. W Chorzowie zbudowano ciekawy zespół, w którym młodość łączy się z doświadczeniem piłkarzy znających już pierwszoligowe realia. Walka o miejsce w składzie jest zacięta, a trener ma komfort w doborze wyjściowej jedenastki. W obu poprzednich meczach Ruchu niezwykle istotne dla ich przebiegu były wejścia zmienników. Wpływały one korzystnie na dynamikę gry, a w meczu z Chrobrym przyczyniły się do zdobycia upragnionych 3 oczek. Ławka jest mocną stroną Niebieskich, a napastnik Pląskowski każdym swoim wejściem potwierdza swoje umiejętności. Coraz mocniej puka do drzwi wyjściowego składu, a ostatnia bramka przybliża go do tego celu. Póki co Szczepan ma na swoim koncie tylko asystę. Obecność na ławce rezerwowych w Głogowie podziałała mobilizująco na Foszmańczyka, który po wejściu na boisko popisał się asystą, a w środowym spotkaniu Pucharu Polski przeciwko Zniczowi zdobył bramkę. Ruch to zespół który zachował w pierwszych dwóch kolejkach czyste konto. Jeszcze ciekawsza okazuje się statystyka, gdy spojrzymy na cały 2022 rok. Ruch w tym czasie rozegrał 19 spotkań, a stracił tylko 7 bramek. Duża w tym zasługa bramkarza Bieleckiego, a także dobrej postawie defensora Kasolika.

Trener Ruchu Chorzów - Jarosław Skrobacz zapowiada, że jego zawodników czeka ciężki i momentami bardzo wymagający fizycznie mecz. Z drugiej strony Skrobacz podkreślił, że jego zespół chce posiadać piłkę.
Nasza drużyna, jak dotąd dobrze radzi sobie nawet przy posiadaniu 30% piłki. Miejmy więc nadzieję, że i tym razem będzie podobnie.
~ Jarosław Skrobacz
Na pewno spędzimy dużo czasu w ataku pozycyjnym, jesteśmy rozpędzeni po dwóch poprzednich spotkaniach
~ Jakub Piątek, pomocnik Ruchu.

Puszcza Niepołomice to natomiast ekipa, która w inauguracyjnej kolejce na zapleczu PKO Ekstraklasy pokonała Górnik Łęczna. Z kolei w drugiej serii gier team Tomasza Tułacza okazał się lepszy od Stali Rzeszów. W związku z tym w sobotni wieczór dojdzie do potyczki lidera rozgrywek z trzecią drużyną w tabeli. Biorąc pod uwagę to, jak chorzowianie prezentują się w ostatnim czasie, spodziewamy się wiktorii gospodarzy.

Puszcza jest zasłużonym liderem Fortuna 1 Ligi. Gra bardzo konsekwentnie taktycznie, dobrze weszła w sezon i nie ogranicza swojej gry tylko do rozbijania ataków rywali, ale stara się także pokazać swoje atuty w ofensywie. Należy tutaj docenić pracę trenera Tułacza. Potrafi on doskonale ustawić swój zespół pod rywala, a także wyciągnąć wszystko co najlepsze ze swoich podopiecznych. Puszcza jest przykładem klubu, który umiejętnie ściąga zawodników z niższych lig oraz dobrze z nimi pracuje. To zasługa zarówno działaczy, jak i sztabu trenerskiego. Równocześnie są oni świadomi swoich możliwości. Bardzo dobrze rundę jesienną rozpoczął Tomalski. Po trochę słabszej rundzie wiosennej prezentuje zwyżkującą dyspozycję. Potwierdza to także statystykami strzałów oraz zdobytą bramką i asystą. W ofensywie wspomaga go sprowadzony Siemaszko, a w defensywę dobrze wkomponował się inny nabytek, Koj. To piłkarze doskonale znający pierwszoligowe boiska, a praca z trenerem Tułaczem pozwoli im się odbudować.

Gospodarze przystąpią do potyczki bez dwóch zawodników. Ruch będzie musiał radzić sobie bez Macieja Sadloka i Remigiusza Szywacza. Puszcza przystąpi do potyczki z Niebieskimi bez osłabień.

Po raz ostatni obie ekipy zagrały ze sobą tydzień przed startem sezonu w sparingu. Wówczas górą byli piłkarze Ruchu, wygrywając 1:0. Ogólnie w czterech ostatnich potyczkach między obiema ekipami dwa razy górą byli Niebiescy i tyle samo zwycięstw zaliczyła Puszcza. Ostatni mecz w Chorzowie Puszcza rozegrała w 2018 roku i zwyciężyła w nim 2:0. Obie bramki zdobył wówczas Michał Czarny.

Obrazek

Oczywiście jak zawsze zwracamy uwagę na obsadę sędziowską dzisiejszych zawodów. Głównym arbitrem spotkania będzie Pan Łukasz Kuźma z Białegostoku. Pomagać mu będą na linii: Piotr Podbielski i Łukasz Sikora. Sędzią technicznym będzie Marcin Bielawski a na VARze zasiądą Tomasz Marciniak i Dawid Golis.


źródła: goal.pl, puszcza-niepolomice.pl, fantasy.1liga.org, 90minut.pl, youtube.com

19JeRRy20
Posty: 816
Rejestracja: 16 paź 2009, o 17:11
Lokalizacja: Ruda Slaska
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#28 Post autor: 19JeRRy20 » 30 lip 2022, o 17:02

Kupując bilety przez internet trzeba pokazywać dokument dozsamosci przy bramce żeby wejść na stadion?


hkshannover1920
Posty: 257
Rejestracja: 22 lis 2009, o 14:53
Lokalizacja: Hannover / Schlesiengrube
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice, sobota, 30.07.2022, 20:00

#30 Post autor: hkshannover1920 » 30 lip 2022, o 19:46

Będzie transmisja ?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], DaReQ93, Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot], Stasiu19R20 i 183 gości