Sezon 2022/2023

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Zablokowany
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#121 Post autor: niebieski98 » 14 cze 2022, o 09:09

Połączenie TG z TD mam nadzieję że ma jakiś konkretny powód o którym nie wiemy, w przeciwnym wypadku decyzja bardzo dziwna - na TD ogląda się mecze nie wiele lepiej jak na prostej.

Dobrze że ceny biletów poszły w górę, lepiej teraz przy przeskoku o 1 ligę wyżej, co się spokojnie obroni, aniżeli za rok kiedy miejmy nadzieję po utrzymaniu przyzwyczaimy się do 1 ligi. Ceny karnetów też dobrze że zostały podniesione, jeszcze w Ekstraklasie polityka biletowa wyglądała w ten sposób, że bez zniżek na karnecie wychodziło prawie o połowę taniej za mecz niż na pojedynczym bilecie, osoby które dorobiły się lojalki po kilku latach (a zniżki dochodziły do 30-40% ? nie pamiętam już dokładnie) to już w ogóle wchodziły za grosze. Teraz wydaje się że zostało to wyważone w odpowiedni sposób, jest zniżka dla zeszłorocznych karnetowiczów, ale w granicach rozsądku. I wydaje mi się że nie powinno się iść dalej i przyznawać wyższych zniżek za kolejne lata, Ci którzy kupują karnet co roku i tak go kupią, niezależnie od tego czy dostaną 10% czy 50% zniżki. Klub nie może sobie pozwolić na stratę pieniędzy poprzez zaniżone ceny karnetów, co moim zdaniem miało miejsce w Ekstraklasie. Fajnie że biliśmy rekordy i wyprzedawaliśmy pół stadionu przed startem sezonu, ograniczaliśmy za to znacznie wpływy z biletów i karnetów, chyba tylko dlatego żeby na już w lecie otrzymać spory zastrzyk gotówki nie martwiąc się tym że przez cały sezon z biletów nic konkretnego nie spływało. Dobrze że są też specjalne ceny na mecze top, prawie w całej Polsce kluby kategoryzują mecze i podwyższają ceny na te hitowe, myślę że na te 3 wskazane przez klub mecze komplet i tak będzie.


Wyjęcie meczu z Wisłą z cennika w chwili obecnej można wytłumaczyć chyba tylko próba organizacji meczu na SŚ. Termin wydaje się być świetny, chwilę po naszych urodzinach kiedy pogoda powinna dopisać. Nic na siłę, jeżeli województwo postawi znowu warunki zaporowe to nie ma się co pchać w nierentowną imprezę. Żal tylko że na lekkoatletykę i inne imprezy wpuszczają czasem ludzi za darmo, a na mecz piłki z której mimo wszystko zawsze słynął Śląski, patrzą w taki sposób...
To byłby pierwszy taki mecz od prawie 15 lat, przy bardzo dużej publice, pierwszy mecz od kilkudziesięciu lat na którym Ruch zagrałby domowy mecz na nowoczesnym obiekcie. Jeżeli mamy się wycofać tylko z obawy o naszą mobilizację i to że przyjdzie max 15 tys. ludzi to powiedzmy sobie wprost na Górnym Śląsku jesteśmy numerem 2 i nie mamy nawet prawa podejmować konkurencji czy porównywać się do górnika. Jeżeli boimy się własnego cienia i organizowania hitowych meczy na poziomie topowych klubów w kraju, to trzeba się pogodzić z rolą klubu drugorzędnego któremu bliżej do Piasta czy gieksy niż zabrzan. Lepszej okazji w następnych latach może nie być na zorganizowanie takiego meczu.

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7953
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Sezon 2022/2023

#122 Post autor: Scypion » 14 cze 2022, o 10:29

Niektorzy mogą zdziwić się meczem z Wisłą. Na szczewa to mogło się zmobilizować tłum ludzi, kilka tygodni poźniej na przyjacielski Widzew już szału nie było. A może zdziwię się ja?

Awatar użytkownika
HullCityFC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2936
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 20:40
Lokalizacja: England
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#123 Post autor: HullCityFC » 14 cze 2022, o 10:51

Pewnie sie nie zdziwisz, ale jesli na najciekawszy mecz od 6 lat przy duzej mobilizacji z zaprzyjaznionym rywalem boimy sie o frekwencje rzedu 30 tysiecy (gdzie samych kudzi z Krakowa moze byc okolo 10k) to zle to swiadczy o nas

Awatar użytkownika
jakimamnick?
Posty: 1871
Rejestracja: 21 mar 2009, o 12:42
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#124 Post autor: jakimamnick? » 14 cze 2022, o 11:13

grzechub pisze:
14 cze 2022, o 00:02
Pomysł z ratami, o ile możliwy, bardzo dobry i mógłby pomóc wielu osobom w podjęciu decyzji o zakupie karnetu.
Połączenie TG i TD, totalny bezsens, jak dla mnie niczym nie uzasadniony (jeśli się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu).
Plus za wprowadzenie programu lojalnościowego.
Połączenie TG i TD wynika pewnie z tego, że WIELE (!!!) osób które zasiadało na TD kupując pojedyncze bilety na dany mecz próbowało (często z pozytywnym skutkiem) wejść na TG i stamtąd oglądać mecz. Karnetowicze z Trybuny Dolnej są najbardziej pokrzywdzeni w obecnej sytuacji, ale przynajmniej klub zapewnił im możliwość spokojnego zakupu karnetu na trybuny przed startem otwartej rezerwacji
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#125 Post autor: niebieski98 » 14 cze 2022, o 12:14

Scypion pisze:
14 cze 2022, o 10:29
Niektorzy mogą zdziwić się meczem z Wisłą. Na szczewa to mogło się zmobilizować tłum ludzi, kilka tygodni poźniej na przyjacielski Widzew już szału nie było. A może zdziwię się ja?
Masz rację, tylko to raczej nie jest sytuacja 1:1. Cała mobilizacja była na derby, wszyscy przygotowywali się na ten jeden mecz. Nie ma się co dziwić że parę tygodni później nie było już takiego cisnienia, pikniki przyszły na ten jeden, najbardziej atrakcyjny mecz w sezonie i tyle. Teraz tym jedynym meczem byłby mecz z Wisłą, więc podejście byłoby zupełnie inne. Zmienił się też sam Stadion Śląski od tego czasu na który łatwiej przyciągnąć ludzi. To co może być podobne do WDŚ08 i 09 to spora grupa kibiców gości która przyjedzie na to spotkanie. Widzew w ponad 3k w 2 lidze przyjechał na Cichą, Wisła dostałaby właściwie nielimitowaną pulę biletów, na najlepszy wyjazd w sezonie, jeden z lepszych od lat, blisko Krakowa. Jako jedyni dostaliby możliwość przyjazdu na Stadion Śląski i pobicia wszelkich rekordów wyjazdowych. Więc frekwencje podkręcili by całkiem całkiem. Trudno mi sobie wyobrazić żeby na mecz z Wisłą było mniejsze parcie niż na baraż z Motorem na który chętnych można liczyć w kilkunastu, jeżeli nie ponad 20 tysiącach ludzi sądząc po tym jak szybko zniknęły bilety.

Narazie to i tak luźne gadanie, nie wiem czy można liczyć na jakąkolwiek zmianę w podejściu województwa do organizacji meczów ligowych na SŚ, miejmy nadzieję że tak. Im chyba powinno zależeć na tym żeby na stadionie działy się poważne imprezy regularnie a nie tylko kilka meczy repry i koncertów na których jest jakaś wieksza publika.

Awatar użytkownika
Harry1990
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1239
Rejestracja: 28 gru 2011, o 18:12
Lokalizacja: Chorzów-Cwajka/Tychy
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#126 Post autor: Harry1990 » 14 cze 2022, o 13:55

Może dlatego że żeby przejść na Trybunę Dolną C lub D, i tak trzeba było przejść przez Trybunę Górną, widziałem że nie było nikogo z ochrony przy furtce, i takie osoby zasiadały na Trybunie Dolnej A i B

Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka

Blue are the words I say and what I think.
Blue are the Feelings that live inside me.

scaneRboy
Posty: 8309
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#127 Post autor: scaneRboy » 14 cze 2022, o 15:43

Jeśli Ruch i Wisła będą prezentowały przyzwoity poziom sportowy, a sam mecz będzie miał stawkę sportową to o frekwencję jestem spokojny. TAKIEGO MECZU NIE BYŁO OD LAT!

W kontekście SŚ, to oczywiście wymagałoby to wysiłku.

ps. tak nie całkiem na serio, to przypominam, że na WDŚ wystąpiła Doda, więc porównując WDŚ do meczu z Widzewem, to można powiedzieć, że na meczu z Widzewem zabrakło wielbicieli talentu Dody.
Jak każdy wie: pożar minus zapałki równa się dziecko.

Także ten-tego... nie stosowałbym prostych teorii...
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Mirek
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 12443
Rejestracja: 23 lis 2003, o 12:59
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#128 Post autor: Mirek » 14 cze 2022, o 16:21

To jak z Wisłą to Wawele by mogli wystąpić. :rotfl: :rotfl:

Rafal1920
Posty: 2502
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 21:03
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#129 Post autor: Rafal1920 » 17 cze 2022, o 22:01

Nowe koszulki meczowe bardzo fajne👍

COBRA
Posty: 4400
Rejestracja: 12 sty 2004, o 14:18
Lokalizacja: Bytom,Tarn-Góry
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#130 Post autor: COBRA » 18 cze 2022, o 07:52

Wręcz przeciwnie wyglądają jak zwykły t-shirt z logiem Nike stać nas na lepszy wzor!

chropaczow
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 859
Rejestracja: 1 sie 2018, o 18:27
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#131 Post autor: chropaczow » 18 cze 2022, o 08:45

COBRA pisze:
18 cze 2022, o 07:52
Wręcz przeciwnie wyglądają jak zwykły t-shirt z logiem Nike stać nas na lepszy wzor!
Do tego tendencja modowa jest taka, że koszulki są opięte i trzeba mieć kaloryfer, żeby to ubrać i nie wyglądać komicznie.

19Ruch20R
Posty: 395
Rejestracja: 2 sty 2010, o 12:27
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#132 Post autor: 19Ruch20R » 18 cze 2022, o 09:16

COBRA pisze:
18 cze 2022, o 07:52
Wręcz przeciwnie wyglądają jak zwykły t-shirt z logiem Nike stać nas na lepszy wzor!
Mam takie samo zdanie na temat nowych koszulek dodatkowo jest to chyba podstawowy wzór z katalogu Nike. Uważam że w klubie powinni pomyśleć w swoim czasie nad koszulkami dedykowanymi i nie mówię tu koniecznie o firmach typu adidas lub nike.

BoRo
Posty: 378
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:45
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#133 Post autor: BoRo » 18 cze 2022, o 09:53

19Ruch20R pisze:
18 cze 2022, o 09:16
COBRA pisze:
18 cze 2022, o 07:52
Wręcz przeciwnie wyglądają jak zwykły t-shirt z logiem Nike stać nas na lepszy wzor!
Mam takie samo zdanie na temat nowych koszulek dodatkowo jest to chyba podstawowy wzór z katalogu Nike. Uważam że w klubie powinni pomyśleć w swoim czasie nad koszulkami dedykowanymi i nie mówię tu koniecznie o firmach typu adidas lub nike.
Jesli to boła nojlepszo oferta finansowo to niy ma sie co tukej rozwodzic, wsziscy po karnety i treski !

NG1920
Posty: 1161
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#134 Post autor: NG1920 » 18 cze 2022, o 11:52

Na fajerwerki na koszulkach przyjdzie czas jak spłacimy większość zadłużenia, a stała średnia frekwencja to będzie 7K. Jak ktoś na fb pisał- mogą grać i w żonobijkach, byle lali po 5:0 ;)

Dams0n
Posty: 723
Rejestracja: 5 gru 2017, o 16:50
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Sezon 2022/2023

#135 Post autor: Dams0n » 18 cze 2022, o 13:17

W mojej opinii słaby mecz Winiego. Wiadomo, ze po amatorskim rywalu ciezko cokolwiek powiedziec ale napewno podobała mi sie komunikacja Szura, cała 1 polowe sterował defensywą i fajnie sie zgrywał z Kasolem. A tak ogólnie reszta nowych twarzy to jeszcze widać ze niezbyt zgrana, brakowało automatyzmów.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Byzy, Google [Bot], Google Adsense [Bot], KikoMaćki, krzysiek..., moRi95, Rickenn10, tynbydziedobry i 129 gości