Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#46 Post autor: disorder » 21 mar 2022, o 21:09

A ja odmiennie od reszty: bardzo dobrze taktycznie rozegrany mecz. Zawsze zaczyna się od 0:0 i to drużyna, której bardziej zależy na zwycięstwie musi szukać rozwiązania na przełamanie przeciwnika. I dzisiaj trzeba jasno powiedzieć, że Chojnice nie grały a broniły się. Kilka akcji, w których mogli zaskoczyć nas szybkością kończyli cofając grę do tyłu mając w głowie, że lepiej by tutaj było 0:0. A my? Nie graliśmy jak w poprzednich spotkaniach klepiąc dwójkowo by jak najszybciej przejść do ataku tylko mając w głowie pomysł na grę Chojnic chcieliśmy zminimalizować ryzyko kontry nastawiając się na atak pozycyjny. I ten atak pozycyjny był całkiem solidny jak na dzisiejsze realia. Zabrakło mi jedynie pomysłu na szukanie drugiej żółtej (Czajkowski?) do czego Łukasz byłby idealnym aktorem. Bramka stracona dość frajersko. Na plus na pewno wejście Żagla (+ bardzo porządne wrzuty Szkatuły). Jedziemy dalej. Takie zaangażowanie chcę oglądać.

BoRo
Posty: 378
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:45
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#47 Post autor: BoRo » 21 mar 2022, o 23:27

Ecik/Fosa jeden z nich na lawie powinien zaczynac… wiym ze bydzie to ciynzko przetrawic no ale przeca Ecik te jedno tykniyncie tyj bali moze zrobic w 30min jak wlyzie z lawki. Dejmy grac Zaglowi ! Ciekawe czy Skrobacz do szansa innym z Kaliszem bo zas jes to samo co w tamtyj rundzie…
Serducho dzisiej zostawili

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10148
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#48 Post autor: jajo » 22 mar 2022, o 00:27

No niestety Stępień tą sytuacją wystawił sobie fatalna cenzurkę. I nie chodzi nawet o to, że po prostu tego nie strzelił. Całym ciałem ustawiony tak, ze poakzuje bramkarzowi gdzie strzeli, nawet nie podniosl wzroku na bramkarza. I brak chłodnej głowy i umiejetnosci czysto pilkarskich. nie chcialbym go tu skreslac, ale jakos nie widze w nim potencjalnego wzmocnienia, zwlaszcza w kontekscie 1 ligi. jeszcze pewnie dostanie troche szans, zebysmy te zdanie o nim zmienili.

nie podobalo mi sie i wydaje mi, ze nie wyszlo zrezygnowanie z Malca na rzecz Wojtowicza. Mozna sie bylo spodziewac, ze pierwsza polowa to raczej bedzie zaciete granie, z mala iloscia miejsca na boisku. Tomek nie mial w niej okazji pokazac swoich atutow. Za to było pare SFG, w ktorym mocne zagranie Malca mogloby wygladac lepiej niz wrzutki Ecika i Zuka.

natomiast co do reszty, wg mnie sztab jest moze oprocz Zagla najwiekszym wygranym tego meczu. Zdominowalismy taktycznie rywala. Zbieralismy masowo drugie pilki, to my umielismy cos kreowac po ataku pozycyjnym. Moze nie jakies wyborne sytuacje, ale jakies zagrozenie. Chojniczanka to oprocz gola, gdzie zchowalismy sie fatalnie w sposob indywidualny, a nie zespolowy, miala tylko SFG i kontry jak przegrywalismy.
fizycznie, co tu czesto jest podnoszone na forum tez wygladamy na lepiej przygotowanych. chyba kazdy mial wrazenie, ze gdyby ten mecz potrwal jeszce 5-10-15 minut, to ten zwycieski gol by wpadl.
zmiany tez robily roznice. dobry Szkatuła, wyborny Żagiel.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
Wilus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 600
Rejestracja: 11 sie 2002, o 22:07
Lokalizacja: kiedys Batory, K-ce Podlesie/ Ruda Śl
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#49 Post autor: Wilus » 22 mar 2022, o 08:34

Panowie wszyscy się cieszą, że zgraliśmy dobry mecz, super taktycznie natomiast dla mnie ten mecz to porażka. Mecz, który należało wygrać my gramy 1 napastnikiem. Co z tego, że było dużo odbiorów, przechwytów piłki jak nie było widać chęci zagarnięcia pełnej puli 3 pkt. Dopiero strata bramki spowodowała zmiany, gdzie coś się zaczęło dziać w ofensywie. I tutaj mam kolejne pytanie dlaczego taki chłop jak Żagiel czy Szkatuła siedzą na ławie, a gra Ecik, który jest wyraźnie bez szybkości i formy.
Szkoda bo ostatnie 10 min pokazało, że piłkarsko byliśmy dużo lepsi i ten mecz był do wygrania. A tak to trzeba się szykować na baraże.

Awatar użytkownika
west72
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1635
Rejestracja: 30 lip 2004, o 13:33
Lokalizacja: Świ/R\ony
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#50 Post autor: west72 » 22 mar 2022, o 09:07

Dla nas limit straty punktów się wyczerpał. Chojniczanka jeszcze punkty potrąci, My już nie bardzo możemy. Terminarz trudny ale do zrobienia. Dobre zmiany Żagla i Wyroby. Stępień jak nie będzie dostawał minut to nic z tego nie będzie. FOSA i Ecik nie dają czegoś ekstra a to robiło różnicę w poprzedniej rundzie
Naszym Honorem Jest Nasz Klub! RUCH Chorzów LEGENDA BEZ KOŃCA

Awatar użytkownika
Wilus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 600
Rejestracja: 11 sie 2002, o 22:07
Lokalizacja: kiedys Batory, K-ce Podlesie/ Ruda Śl
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#51 Post autor: Wilus » 22 mar 2022, o 09:30

west72 pisze:
22 mar 2022, o 09:07
Dla nas limit straty punktów się wyczerpał. Chojniczanka jeszcze punkty potrąci, My już nie bardzo możemy. Terminarz trudny ale do zrobienia.
West72 optymista z Ciebie. Mamy piekielnie trudne wyjazdy. Rzeszów, Wigry, Pulawy, Elbląg. W tych meczach stracimy przynajmniej 6 punktów. Do tego dochodzi jeszcze Motor, którego niektórzy skreślili na początku rundy a który gra dość regularnie i powoli odrabia straty. 2 pkt to 1 kolejka..
Zobaczymy pożyjemy :)

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10148
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#52 Post autor: jajo » 22 mar 2022, o 10:03

Wilus pisze:
22 mar 2022, o 08:34
Panowie wszyscy się cieszą, że zgraliśmy dobry mecz, super taktycznie natomiast dla mnie ten mecz to porażka. Mecz, który należało wygrać my gramy 1 napastnikiem. Co z tego, że było dużo odbiorów, przechwytów piłki jak nie było widać chęci zagarnięcia pełnej puli 3 pkt. Dopiero strata bramki spowodowała zmiany, gdzie coś się zaczęło dziać w ofensywie. I tutaj mam kolejne pytanie dlaczego taki chłop jak Żagiel czy Szkatuła siedzą na ławie, a gra Ecik, który jest wyraźnie bez szybkości i formy.
Szkoda bo ostatnie 10 min pokazało, że piłkarsko byliśmy dużo lepsi i ten mecz był do wygrania. A tak to trzeba się szykować na baraże.
strata punktow zawiedzeni sa raczej wszyscy. po prostu doceniamy to, ze wygladamy znow lepiej niz czolowka tej ligi.
LFC, City, czy Bayern a mozna by jeszcze dlugo wymieniac. czy te kluby graja defensywna pilke? bo wszystkie graja na 1 napastnika (czasem nawet bez). to tylko cyferki, z reszta nasze ustawienie polega na tym, ze w fazie ataku odpowiada za to nawet 6-7 zawodnikow.
latwo mi sobie wyobrazic, ze wychodzimy na tych mitycznych dwoch napastnikow i nie wychodzimy z polowki. zeby dodac tam druga osobe do przodu, to skads trzeba oddac. wychodzi, ze jednego defensywnego pomocnika. wtedy latwo przegrac ten srodek pola i nic tych 2 ludzi z przodu nie da, bo nawet nie dostana pilki. daleko nie trzeba szukac. Chojnice zamiast jednego z defensywnych postawila na 3 ofensywnych pomocnikow. gdzie oni byli? ktos ich widzial? jak nie masz pilki przy nodze to Ci 5 napastnikow nie pomoze.

na koniec sie otwarlo i tu ciekawe, bo hipotez moze byc kilka, moga nawet wspolistniec.
- od poczatku planowalismy zaryzykowac w koncowce, gdyby nie byl prowadzenia
- ozywily nas zmiany
- Chojnice spuchly
- mecz sie otwarl po 1 golu

nie robilbym, ale z tego zarzutu. to jednak nie byl ostatni mecz w sezonie, zeby sie rzucic na "hurrraaaaa". z reszta to my mielismy mozna powiedziec 2 meczowki.
1) jak Ecik nie dogral w tej sytuacji 3-2 po pressingu.
2) jak Ecik wystawil patelnie Stepniowi.

to tez znamienne. co dobrze i co zle to Ecik.

co do punktowania Chojnic, to pod koniec wrzesnia nasi rywale tez nie przypuszczali, ze zaliczymy taka serie bez zwyciestwa. po tym co pokazala Chojniczanka to nie wyglada na zadna maszyne, ktora by miala punktowac bez przerwy do konca.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Morris
Posty: 280
Rejestracja: 10 sie 2002, o 16:36
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#53 Post autor: Morris » 22 mar 2022, o 10:16

Żagiel po wejściu bawił się na tym boisku. Fakt, że wszedł na podmęczonego przeciwnika tym niemniej szkoda, że tak mało szans dostaje, bo ewidentnie widać że "ma to coś".

marek79
Posty: 7732
Rejestracja: 12 sty 2008, o 23:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#54 Post autor: marek79 » 22 mar 2022, o 10:59

Chojniczanka z taką grą jak wczoraj i tydzień temu nie wygra w najbliższych 3-4 kolejkach.

arcio
Posty: 4790
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#55 Post autor: arcio » 22 mar 2022, o 13:57

jajo pisze:
22 mar 2022, o 00:27
No niestety Stępień tą sytuacją wystawił sobie fatalna cenzurkę. I nie chodzi nawet o to, że po prostu tego nie strzelił. Całym ciałem ustawiony tak, ze poakzuje bramkarzowi gdzie strzeli, nawet nie podniosl wzroku na bramkarza. I brak chłodnej głowy i umiejetnosci czysto pilkarskich. nie chcialbym go tu skreslac, ale jakos nie widze w nim potencjalnego wzmocnienia, zwlaszcza w kontekscie 1 ligi. jeszcze pewnie dostanie troche szans, zebysmy te zdanie o nim zmienili.
Ja nie widzę w nim potencjału na II ligę a co dopiero na I, ale obym się mylił. A co do sytuacji to z tego co widziałem bramkarz miał tu duży fart bo piłka chyba odbiła mu się od uda. Nie zmienia to faktu, że lepszy napastnik powinien to trafić
jajo pisze:
22 mar 2022, o 00:27
nie podobalo mi sie i wydaje mi, ze nie wyszlo zrezygnowanie z Malca na rzecz Wojtowicza.
Pisałem wcześniej, Malca szkoda marnować a wg mnie idealnie może pasować na lewe skrzydło czy tam w naszym systemie lewą 10kę
jajo pisze:
22 mar 2022, o 00:27
zmiany tez robily roznice. dobry Szkatuła, wyborny Żagiel.
To pokazuje, że rotacje powinny być większe bo bez grania nie ma formy, a po drugie takie zmiany składu też mieszają szyki wrogowi ;)
nigdy nie jest za późno

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10148
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#56 Post autor: jajo » 22 mar 2022, o 17:26

bardziej mi szkoda, ze Wojtowicz nie wniosl tego co mogl :) jak mial sily, to jeszcze mecz byl mocno zamkniety. a jak sie otworzyly przestrzenie, to Tomek juz byl zmeczony.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
KOSTA
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1728
Rejestracja: 8 maja 2003, o 12:32
Lokalizacja: aus Boerschachte
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#57 Post autor: KOSTA » 22 mar 2022, o 18:29

Ino łoni majom gratisowe punkty za Gks Beł. :(
od bajtla po grob zawsze KS RUCH
Kattowitz Boerschachte

Dorcia
Posty: 1158
Rejestracja: 23 sie 2002, o 13:25
Lokalizacja: Dziesiona
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#58 Post autor: Dorcia » 22 mar 2022, o 21:04

Wg mnie akurat Ecik był jednym z lepszych na boisku. Nie starczyło mu sił w końcówce bo cały mecz był pod grą. Uczestniczył w większości rozegrań piłki na połowie rywala.
Żuk poprawnie w defensywie ale w grze do przodu brakowało jakości. Markovic przeszedł obok meczu, bezproduktywny, kilka razy miał kontakt z piłką i tak jak w oczach trenera też u mnie był pierwszy do zmiany.
Dużo tu osób pisało, że okienko transferowe na duży plus. Ja do tego podchodze na zasadzie gdzie nasz nowy piłkarz grał w ostatniej rundzie. I tak: Markovic w lidze Indonezji, Żuk nigdzie, Szywacz w 4 lidze, Stępień w 3 lidze, Malec w 2 lidze albo w juniorach, Chiliński w 4 lidze albo w juniorach itd.
Jeżeli mimo tego uda się awansować to dla mnie będzie to niespodzianka pokazująca słabość tej ligi.

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7943
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#59 Post autor: Scypion » 23 mar 2022, o 08:11

Tja. Spalcie go na stosie...

Rafał19R20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1559
Rejestracja: 28 lut 2007, o 20:03
Lokalizacja: BYKOWINA
Kontakt:

Re: Chojnicznka Chojnice- Ruch Chorzów, poniedziałek 21.03.2022 godz. 18:15

#60 Post autor: Rafał19R20 » 23 mar 2022, o 15:59

14182888 pisze:
23 mar 2022, o 01:55
Stępień miał na nodze, być może, pierwszą ligę. Trzeba krytykować, bo to już drugi raz. Napastnik jest od tego, żeby strzelać, zwłaszcza 100%. Nie wiem, jak to wyglądało w tv, z perspektywy sektora, średni mecz w wykonaniu naszych. Vanja słabiutko, Żagiel powinien zagrać od 1 minuty w niedzielę.
Spokojnie...Szczepan też pudłował na jesień i w końcu odpalił, ja bym nie skreślał chłopaka tym bardziej że pokazał że strzelać potrafi
SeRce w Bieli kRew w Błękicie KS RUCH Chorzów to moje życie

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 129 gości