Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
karol fryna
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 335
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:18
Lokalizacja: ruda slaska
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#46 Post autor: karol fryna » 12 mar 2022, o 23:12

jalboss pisze:
12 mar 2022, o 20:00
Scypion pisze:
12 mar 2022, o 19:43
Chyba faktycznie inny oglądałeś...
To napisz co widziałeś...
tradycyjnie ,ze nie bedzie stadionu.....

DuRczok
Posty: 203
Rejestracja: 17 lip 2021, o 11:32

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#47 Post autor: DuRczok » 12 mar 2022, o 23:20

jajo pisze:
12 mar 2022, o 21:08
to chyba inny typ niz klasyczna 9. raczej u nas pozycje Fosy, Ecika. rzeczywiscie jest ciekawy.


Trochę jak Szczepan u nas, Daniel jest nawet niższy od niego. Na papierze grają na 9, ale biegają w wielu sektorach.

arcio
Posty: 4790
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#48 Post autor: arcio » 12 mar 2022, o 23:37

jajo pisze:
12 mar 2022, o 20:45
Sikor niestety w duzej mierze zawalil tego gola lamiac linie spalonego. mozna powiedziec, ze ryzyko wklakulowane z przenisieniem srodkowego pomocnika do obrony. takich automatyzmow to on sie juz musi nauczcyc.
Bramka na konto kilku piłkarzy, bo najpierw Janoszka oddał piłkę przeciwnikowi na kontrę, potem nikt nie przerwał, Szywacz nie doskoczył a Malec krył wiatr a nie zawodnika gości. Nawet jakby Sikora wyszedł dwa kroki do przodu to i tak z prawej został jeszcze chyba Żuk. Zdarza się, piłka wpadła trudno. Sikora musi się jeszcze przestawić ale dla mnie to dobry ruch żeby tam grał.
nigdy nie jest za późno

Awatar użytkownika
Radvan138
Posty: 2535
Rejestracja: 19 lip 2011, o 15:56
Lokalizacja: iRys
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#49 Post autor: Radvan138 » 13 mar 2022, o 00:30

1 polowa do zapomnienia. To byla tragedia, nawet niechce sie pisac na ten temat. 2 polowa to obrot o 180st. Cieszy wynik i grs w drugiej polowie. Szczepan dzis mi zaimponowal, widac ze bal go szuka, a skutecznosc tez coraz lepsza. Szkoda nie wykorzystanych szans bo moglo byc znacznie wyzej.
Fosmanczyk chyba powinien se dychnac bo dzis wg mnie najslabszy na boisku, zreszta od poczatku roku wypada slabo

niebieskifanatyk
Posty: 2692
Rejestracja: 20 maja 2006, o 16:55
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#50 Post autor: niebieskifanatyk » 13 mar 2022, o 00:36

maro1920 pisze:
12 mar 2022, o 17:51
JESTEŚMY FRAJERAMI i piszę to specjalnie przed końcem meczu, niezależnie od wyniku! Nie piłkarze, nie trenerzy, nie działacze tylko my kibice. Siedzę tu trochę na forum, byłem wyzywany, od Rurków i innych debili ale pamiętam dokładnie rozmowę na koniec zeszłego roku. Fakty byłī takie, że ch*** gramy, po szczęśliwym początku zaczęliśmy grać na poziomie drużyn walczących o utrzymanie mimo tego większość tego forum, ktorych dziś nie boję nazwać się frajerami twierdziła, "że mieliśmy pecha", "że graliśmy pressingiem", "że xG było po naszej stronie" "że to nie Grzybek przygotował nas do sezonu, bo liczy się obóz zimowy". Mimo tego, że jako kibice Ruchu od 3 dekad jesteśmy je***i w dupę przez każdych kolejnych włodarzy od Rogali przez Klimka, Smagora, Patermana to poraz kolejny nie mówimy sprawdzam i kolejnej ekipie wierzymy bezgranicznie.

A fakty są takie:

Ruch odejmując 11 pierwszych kolejek gdzie mieliśmy farta w kolejnych jest jedną z najgorzej punktujących drużyn w lidze na równi z zdegradowanym Bełchatowem czy Sokołem Ostróda.
Za politykę transferową odpowiada typ, który pare sezonów kopał w UKSie,jest gdzie jest bo jest kibicem Ruchu, ale fakty są takie, że w tym sezonie sprowadził do klubu kilkunastu gości i większość z nich siedzi na ławce, a Ci co nie siedzą w większości ch*** grają.
Trenerem od przygotowania motorycznego jest facet, ktory ma ZERO doświadczenia i wykształcenia w tym kierunku, ale jest historią tego klubu więc kibicom się spodoba.


W tym sezonie jeszcze jakoś to się skończy, przy odrobinie szczęścia utrzymamy się grupie barażowej, gdzie z kretesem przepierdolimy. W przyszłym czeka nas po odejściu kluczowych piłkarzy paniczna walka o utrzymanie.


To tyle, teraz możecie mnie banować i wyzywać.
pi***olnij się w łeb. Bez tych ludzi już by nie było tego klubu. Za takie słowa to żeś powinien wyłapać bana z miejsca.

Co do meczu to jak każdy widział pierwsza połowa zagrana na stojąco, na szczęście w szatni musiało paść dużo ostrych słów i w drugiej już totalna dominacja. Mogło się skończyć 6,7 a może i nawet 8-1. Tylu sytuacji de facto zmarnowanych już dawno nie oglądałem, bramka jak zaczarowana, ale na szczęście później już zaczęło wpadać. Na plus Szywacz, Mokry, Wójtowicz po wejściu i Szczepan. Przepraszam Daniela, że na niego narzekałem po rundzie jesiennej. Oby tak dalej i więcej szczęścia, żeby było. I plusik też dla Żuka, nie wiem jak wam, ale podoba mi się ten zawodnik.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#51 Post autor: jajo » 13 mar 2022, o 01:00

DuRczok pisze:
12 mar 2022, o 23:20
jajo pisze:
12 mar 2022, o 21:08
to chyba inny typ niz klasyczna 9. raczej u nas pozycje Fosy, Ecika. rzeczywiscie jest ciekawy.


Trochę jak Szczepan u nas, Daniel jest nawet niższy od niego. Na papierze grają na 9, ale biegają w wielu sektorach.
az sprawdzilem z niedowierzania ;) rzeczywiscie. no, ale mimo to bedzie duzo slabszy fizycznie. mysle, ze Daniel ucieka z pola karnego wg zalozen taktycznych, ale tez sie w nim dobrze czuje. Sarmiento naturalnie schodzi do boku. No i podstawowa roznica, to Daniel umie zgrac pilke glowa, wziac obronce na plecy itd. Sarmiento to jednak bardziej drybler, ma inklinacje do gry ofensywnej. dyszka, skrzydlowy, podwieszony napastnik, ale nie 9. no chyba, ze tylko w meczach z nami tak wyglada :)

arcio pisze:
12 mar 2022, o 23:37
jajo pisze:
12 mar 2022, o 20:45
Sikor niestety w duzej mierze zawalil tego gola lamiac linie spalonego. mozna powiedziec, ze ryzyko wklakulowane z przenisieniem srodkowego pomocnika do obrony. takich automatyzmow to on sie juz musi nauczcyc.
Bramka na konto kilku piłkarzy, bo najpierw Janoszka oddał piłkę przeciwnikowi na kontrę, potem nikt nie przerwał, Szywacz nie doskoczył a Malec krył wiatr a nie zawodnika gości. Nawet jakby Sikora wyszedł dwa kroki do przodu to i tak z prawej został jeszcze chyba Żuk. Zdarza się, piłka wpadła trudno. Sikora musi się jeszcze przestawić ale dla mnie to dobry ruch żeby tam grał.
rzeczywiscie Zuk tam chyba tez zostal. nie bylo moja rola czepianie sie Sikory. raczej odpowiedz na to, ze ktos napisal ze w 1 polowie tylko on i ktos tam jeszcze bez bledow.
dla mnie tez jest odkryciem na tym ŚO. jak w srodku pomocy to wg mnie gracz max 1 ligowy, to tutaj widac potencjal na powazniejsze granie. no i chyba to mniej kontuzjogenna pozycja, a jak wiadomo juz mial 2 czy 3 bardzo powazne kontuzje.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6208
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#52 Post autor: heli » 13 mar 2022, o 03:01

nie pisałem, że bez błędów więc prosze nie przekręcać moich słów tylko, że po za Szczepanem, Sikorą i raczej Bieleckim wszyscy w pierwszej połowie beznadziejni, a kilku do zmiany w 30 minucie, a to trochę różnica. Sikora jako jedyny z obrońców w pierwszej połowie nie miał wykładek wprost do przeciwnika przy wyprowadzaniu, a co ciekawe tak tu chwalonemu Szywaczowi zdarzało się regularnie.
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

tynbydziedobry
Posty: 979
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 18:19
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#53 Post autor: tynbydziedobry » 13 mar 2022, o 10:25

Może nagle w ciągu jednego meczu okaże się, że nie mam racji, ale na obecną chwile Markovic powinien być jak najszybciej odpalony.. zero argumentów oprócz trochę bałkańskich klimatów przy Cichej

19gorek20
Posty: 2325
Rejestracja: 16 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: ???
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#54 Post autor: 19gorek20 » 13 mar 2022, o 11:13

Niestety ale ja zdania nie zmienie pomimo super drugiej polowy. Mozecie mnie wyzywac ale dalej uwazam ze najwiekszym problemem jest niesamowita dziura w srodku pola ktora wynika z odpuszczania zadan defensywnych przez Janoszke i Foszmanczyka. Moze jestem uczulony ale nie da sie patrzec na
- Dreptanie w srodku pola po stracie pilki lub ataku przeciwnika ( idealny przyklad to Iwanski z Legii )
- Przekladanie wszystko na lewa noge Janoszki ( to jest tak czytelne ze dzieci z rodzinnego wiedza jak sie ustawic )

Mozecie mnie wyzywac ale jak zagramy tak jak wczoraj to do przerwy za tydzien bedzie 0-2 i rywal odda nam pilke

arcio
Posty: 4790
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#55 Post autor: arcio » 13 mar 2022, o 11:28

Ciężko jest oceniać decyzje trenerów z perspektywy meczu skoro oni mają piłkarzy na codzień. Przesunięcie Sikory na ŚO wg mnie wypaliło i oby chłopak się tam rozwijał bo ma zadatki na dobrego, nowoczesnego stopera, ale to była decyzja wymuszona brakami kadrowymi na tej pozycji. Czy teraz trener zaryzykuje i będzie szukał alternatywy dla naszych weteranów? Może trener to czyta, może nie, może ktoś mu podpowie, albo sam na to wpadnie, ale ja bym sprawdził w gierkach ustawienie z Malcem na lewym skrzydle. Skoro Wójtowicz może zagrać na lewym wahadle to Malca bym przesunął wyżej. Trochę już przeżyłem na tym świecie i trochę się naoglądałem i ten chłopak ma to coś. Oczywiście nie zawsze mu wszystko wychodzi ale jednak ja widzę w nim potencjał. Trenerze - niech się Pan nie boi zaryzykować ;)
nigdy nie jest za późno

Rafał19R20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1559
Rejestracja: 28 lut 2007, o 20:03
Lokalizacja: BYKOWINA
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#56 Post autor: Rafał19R20 » 13 mar 2022, o 11:57

Co do Janoszki się zgodzę, więcej pożytku by dawał wchodząc na zmianę 20,30 min.. ale nie wiem czemu większość z Was negatywnie ocenia Foszmańczyka, bo akurat biegania nie można mu zarzucić, wychodzi bardzo wysoko, jest ruchliwy i nie stoi w miejscu. Moim zdaniem daje dużo spokoju w grze , przegląd pola,dobre decyzje z prostopadłymi podaniami , nie mówiąc już o takich niuansach jak podpowiedzi młodszym graczom itd.. Zobaczcie co się stało jak zszedł w meczu z Lechem II..
Jeśli chodzi o Markovica , trzeba dać mu czas , nie wydaje póki co opinii , z drugiej strony nie powinien wychodzić w 1 składzie to racja.
SeRce w Bieli kRew w Błękicie KS RUCH Chorzów to moje życie

lyjna
Posty: 20
Rejestracja: 5 mar 2022, o 10:30
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#57 Post autor: lyjna » 13 mar 2022, o 12:28

Gdy się gra pitu, pitu i do tyłu gra wygląda tragicznie i nie da się tego oglądać - 1 połowa
Gdy się gra do przodu bez spowalniania akcji obraz gry i efekty są zupełnie inne -2 połowa.

NG1920
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#58 Post autor: NG1920 » 13 mar 2022, o 13:02

Gra się też jak przeciwnik pozwala i nie zawsze da się grać do przodu.
Jeśli piłkarze grają tylko na szerokość i wycofują to jest to próba wyciągnięcia piłkarzy przeciwnika na swoją połowę, bo zwyczajnie nie ma miejsca na szybkie rozgrywanie piłki i zagrywanie jej między zawodników przeciwnika. Jak już uda się ukłuć i coś trafić i wda się nerwówka w szeregach drugiej drużyny to wtedy też zdarzają się błędy, problemy z trzymaniem formacji itp. Wtedy można grać fantazyjną piłkę. Pamiętajcie przy takich osądach, że na boisku nie jest tylko jedna drużyna i nie tylko od nas zależy jak wygląda gra.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#59 Post autor: jajo » 13 mar 2022, o 13:48

heli - moze zle Cie odczytalem.
arcio - Malec juz jest w sumie przesuniety do gory, bo chyba we Wronkach gral jako lewy obronca. to bardziej Wojtowicz pasuje, zeby gral jako jedna z tych dwoch dziesiatek, zwlaszcza ze jest obunozny.
Rafał - tu w ogole jest taki trend, jakby Ecik mial Fose w dowodze i odwrotnie :)

nie wiem czy to slabosc Grodziska, ale w koncu robilismy duze zagrozenie po stalych fragmentach.

Markovic powiedzial ostatnio w jakims wywiadzie, ze w pelni przygotowany bedzie za miesiac. na razie rzeczywiscie wyglada slabo.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

arcio
Posty: 4790
Rejestracja: 10 sie 2002, o 20:14
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, sobota, 12.03.2022, 17:00

#60 Post autor: arcio » 13 mar 2022, o 14:13

Jeżeli trenerzy wierzą w Markovica to on musi grać a wtedy forma wróci. Siedząc na ławce do formy nie wrócisz.
jajo, czy Wójtowicz czy Malec to ja bym sprawdził takie rozwiązanie. Mnie po prostu Malec bardziej pasuje na półskrzydło bo ma wg mnie więcej jakości technicznej, kiwka, taka bezczelność itd. Najważniejsze żeby szukać najlepszych rozwiązań bo to prowadzi do zwycięstw.
nigdy nie jest za późno

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adam12, Bing [Bot], Google Adsense [Bot], hebel, heli, Majestic-12 [Bot], MakeRson, Rickenn10, scaneRboy i 204 gości