Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
niebieskifanatyk
Posty: 2692
Rejestracja: 20 maja 2006, o 16:55
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#61 Post autor: niebieskifanatyk » 26 lis 2021, o 23:25

Spójrzcie na naszą kadrę, to ile ugraliśmy punktów to i tak jest ponad stan tego jaki obecnie mamy potencjał. Niestety nasze miejsce obiektywnie to jest 5-6 w tej lidze. Dzisiaj nie można odmówić naszym zaangażowania bo ostatnie 10-15 minut to była obrona Częstochowy przez Motor, przynajmniej tak to było widać z prostej. Po prostu nie było umiejętności, żeby ktoś coś zrobił ekstra, gdy Motor bronił się w 10 przy własnym polu karnym. Strzały Kuleja 5 metrów ponad bramką były tego doskonałym przykładem. Mam jedynie trochę żal do trenera, że ciągle gramy to samo. Znowu ze stałych fragmentów nie ma kompletnie zagrożenia. Nie mam pretensji do tych chłopaków, bo widocznie ich na więcej nie stać.

19gorek20
Posty: 2325
Rejestracja: 16 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: ???
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#62 Post autor: 19gorek20 » 26 lis 2021, o 23:29

1920tauzen pisze:
26 lis 2021, o 23:08
19gorek20 pisze:
26 lis 2021, o 23:05
Napisales ze Motor do 80minuty blizej gola, powiedz mi kiedy i w ktorej sytuacji bo jedyna grozna sytuacja Motoru to sytuacja po dosrodkowaniu w rzutu roznego gdzie pilkarze Motoru i nasi mineli sie z pilka
Oprocz tego nie stworzyli zadnego zagrozenia wiec przestan pisac ze Motor blizej gola bo pozniej ktos nie oglada meczu przeczyta forum i bedzie powtarzal takie glupoty
bo Ruch nie zrobił totalnie nic w ofensywie od 20 min do 80 min, jak gra drużyna 10 na 11 i tworzy sytuacje, wchodzi w pole karne, to kto jest bliżej gola?
Wszyscy ci tu piszą, ze gra RUchu po czerwonej siadła ale ty wiesz oczywiście swoje.
To zrobmy tak, poczekamy na dane instatu i zobaczymy kto byl blizej gola
Jesli Ruch to wplacasz 100 na Niebieskiego mikolaja jesli Motor to leci przlew z mojej strony
Zgoda ?

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#63 Post autor: jajo » 26 lis 2021, o 23:32

19gorek20 pisze:
26 lis 2021, o 23:29
1920tauzen pisze:
26 lis 2021, o 23:08
19gorek20 pisze:
26 lis 2021, o 23:05
Napisales ze Motor do 80minuty blizej gola, powiedz mi kiedy i w ktorej sytuacji bo jedyna grozna sytuacja Motoru to sytuacja po dosrodkowaniu w rzutu roznego gdzie pilkarze Motoru i nasi mineli sie z pilka
Oprocz tego nie stworzyli zadnego zagrozenia wiec przestan pisac ze Motor blizej gola bo pozniej ktos nie oglada meczu przeczyta forum i bedzie powtarzal takie glupoty
bo Ruch nie zrobił totalnie nic w ofensywie od 20 min do 80 min, jak gra drużyna 10 na 11 i tworzy sytuacje, wchodzi w pole karne, to kto jest bliżej gola?
Wszyscy ci tu piszą, ze gra RUchu po czerwonej siadła ale ty wiesz oczywiście swoje.
To zrobmy tak, poczekamy na dane instatu i zobaczymy kto byl blizej gola
Jesli Ruch to wplacasz 100 na Niebieskiego mikolaja jesli Motor to leci przlew z mojej strony
Zgoda ?
napisze, ze to z dupy cyferki. on widział lepiej :)

teraz jeszcze widze na skrocie, ze sytuacja z boku pola karnego, o ktorej myslalem byla jak gralismy po 11.

Serio, nie rozumiem jak mozna w jednym zdaniu napisac, ze przed chwila ogladalo sie skroty (az go wlaczylem, juz watpiac czy wszystko widzialem) i ze Motor byl blizej gola.

pokaz te konkrety chlopie do 30 do 80 minuty. no wez mi to pokaz. jakby Ruch zagral takie 50 minut, to bys pisal, ze dramat bez zadnej sytuacji.
wez to pokaz na skrocie albo w transmisji meczu. wklej minuty i napisz, ze to jest konkret. bo mam wrazenie ze sobie z nas jaja robisz.

po Stezycy byla taka sama gadka.
- "Demolka"
- pokaz sytuacje Radunii, ktorej jej sami nie sprezentowalismy
- ...

Jak Radunia nass demolowala po prostu dluzej przebywajac na naszej polowce i fragmentami zamykajac nas w polu karnym, to nie wiem jak nazwac dzisiejsza druga polowe.

tak, tego Instatu co widzial w przeciwienstwie do Ciebie, ze z Slaskiem nam wpadlo wszystko co mielismy.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2021, o 23:36 przez jajo, łącznie zmieniany 3 razy.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#64 Post autor: 1920tauzen » 26 lis 2021, o 23:33

niebieskifanatyk pisze:
26 lis 2021, o 23:25
Spójrzcie na naszą kadrę, to ile ugraliśmy punktów to i tak jest ponad stan tego jaki obecnie mamy potencjał. Niestety nasze miejsce obiektywnie to jest 5-6 w tej lidze. Dzisiaj nie można odmówić naszym zaangażowania bo ostatnie 10-15 minut to była obrona Częstochowy przez Motor, przynajmniej tak to było widać z prostej. Po prostu nie było umiejętności, żeby ktoś coś zrobił ekstra, gdy Motor bronił się w 10 przy własnym polu karnym. Strzały Kuleja 5 metrów ponad bramką były tego doskonałym przykładem. Mam jedynie trochę żal do trenera, że ciągle gramy to samo. Znowu ze stałych fragmentów nie ma kompletnie zagrożenia. Nie mam pretensji do tych chłopaków, bo widocznie ich na więcej nie stać.
No patrzę na naszą kadrę i mówię sprawdzam
- w każdej jedenastce musi być dwóch juniorów. Kto ma lepszych w drugiej lidze? Neugebauer to nawet zachacza o kadrę u20, Wójtowicz też jeden z zdolniejszych małolatów, dodaj Mokrzyckiego, ktorego by chciało 90% drużyn 2 ligowych, podobnie Bieleckiego, dochodzą seniorzy Janoszka i Fosa którzy piłkarsko przerastają tą ligę i mogliby grać w 1 lidze. WIęc pytam na jakiej podstawie uważacie, że mamy słaba kadrę? Bo ni ch*** to nie prawda, nasza kadra poza Stalą jest jedną z najmocniejszych w lidze.
To zrobmy tak, poczekamy na dane instatu i zobaczymy kto byl blizej gola
Jesli Ruch to wplacasz 100 na Niebieskiego mikolaja jesli Motor to leci przlew z mojej strony
Zgoda ?
z tego samego instatu, ktory po wygranej Ruchu 5:2 ze Śląskiem stwierdził, że najbliższym wynikiem był remis?


Edit: tak jajo od początku sezonu toczę z Tobą woje o to xG bo to ch** a nie wykładnia i niejednokrotnie Ci to udowadniałem.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#65 Post autor: jajo » 26 lis 2021, o 23:37

tak udowadniałes jak pokazywales te sytuacje ze Stezycy. tak samo jak teraz nie pokazesz tych sytuacji, w ktorych Motor byl blisko gola oprocz tego co sami tutaj napisalismy.

ps. Mokrego by chcialo 90% 1 ligowych a moze i 100%.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#66 Post autor: 1920tauzen » 26 lis 2021, o 23:42

W przypadku Motora różnica jest taka, ze nigdzie nie powiedziałem, że Motor powinien ten mecz wygrać, tylko, że między 30 a 80 min miał mecz pod kontrolą i potrafił skutecznie kontrować mimo czerwonej kartki.
Co do Stężycy dalej uważam, że Ruch miał w ch** fart w tym meczu.
Szkoda, że nie odnosisz się do meczu ze Śląskiem gdzie było 5:2 a xG praktycznie pokazywało wyrównany mecz ;)
i tyle na temat instat.

Co do Mokrzyckiego się zgadzam.

piwiorz
Posty: 130
Rejestracja: 25 paź 2019, o 23:52

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#67 Post autor: piwiorz » 26 lis 2021, o 23:53

Bardzo dobra frekwencja (według 90minut 7 tysięcy z groszami,w tym około 350-400 kibiców Motoru,aż dziwne że nie wspierali ich ci*** z Wrocławia) jak na piątek i warunki atmosferyczne,warto wspomnieć ze za miedzą było tysiąc osób z groszami,w tym około 200-250 gości,oprawy na najwyższym poziomie. Piłkarsko też to nie wyglądało źle,nie oczekujcie cudów,nawet największe europejskie potęgi mają kryzys,jestem bardzo zadowolony z tej rundy,przed nami jeszcze dwa mecze i nawet jeśli będą 2 punkty to przyjmę je z pokorą !

ps. zobaczymy co się będzie w zimę działo,czy znowu nie będzie obostrzeń i nie pozamykają na wiosnę stadionów,ale do tego jeszcze daleka droga,bardziej się boję że możemy stracić z 2-3 zawodników bo kluby z wyższych lig pewnie obserwują naszych graczy...

19gorek20
Posty: 2325
Rejestracja: 16 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: ???
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#68 Post autor: 19gorek20 » 27 lis 2021, o 00:13

XG ch** nie wykladnia a Radunai nas zgniotla w pierwszej polowie
1,95 xG (gole oczekiwane) 3,00 wynik meczu 1-2. Z meczu z Radunia

Smiejcie sie dalej z statystyk czy nowoczesnosci i sluchajcie starych dziadow jak Tomaszewski a w tym kraju dalej nic sie nie zmieni. Idealny przyklad to reprezentacja gdzie przychodzi przecietny europejski szkoleniowiec a z miejsca mowi o rzeczach o ktorych kibice reprezentacji nigdy nie slyszeli i prezentuje taki poziom ze zaden Michniewicz czy Nawalka nie jest w stanie sie nawet zblizyc
Bierzmy przyklad z najlepszych i uczmy sie nowoczesnosci na tyle ile nas stac. Psychologowie w juniorach, unikanie gry glowa w akademiach pilkarskich trener stalych fragmentow gry w sztabie szkoleniowym to podstawa na zachodzie a w tym kraju ciagla gadka o jezdzie na du***. Transfer room to tez fajny pomysl na inwestycje w naszym klubie zamaist kontraktu dla niepotrzebnego Biskupa ( luzny przyklad niepotrzebnego pilkarza )
Bedziesz mial chwile to podsylam kilka fajnych artykulow do poczytania
https://weszlo.com/2019/08/19/chcialem- ... moneyball/
https://weszlo.com/2016/02/06/jestes-ta ... na-u-bram/
https://newonce.sport/artykul/jak-opta- ... der-wywiad
https://newonce.sport/artykul/z-noga-w- ... ilkarskich
https://newonce.sport/artykul/musimy-po ... juz-nie-ma
https://weszlo.com/2017/04/24/packing-c ... atystykom/
https://newonce.sport/artykul/miliard-w ... nie-patrzy
https://weszlo.com/2020/11/05/czy-polsk ... atematyce/
https://weszlo.com/2020/06/09/transferr ... ilkarskich

Zaklad przyjety czy odpuszczasz ?

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#69 Post autor: jajo » 27 lis 2021, o 00:23

odnioslem sie do Slaska. napisalem, ze wpadlo nam wszystko (procz jednej akcji Szczepka) co mielismy, stad tak wcale to nie byl mecz na pogrom.

napisales, ze Motor byl blizej gola.
na co pytam ponownie: w ktorej sytuacji byli blisko gola?
ja jestem z tych obgryzajacych paznokcie, a Motor od tej czerwonej to mi nawet tetna nie podniosl.

mielismy farta, ze Stezyca nie wykorzystala naszej nonszalancji, ale wciaz nie bedziesz mi w stanie pokazac tych sytuacji, ktore by swiadczyly o demolowaniu. klepanie w poprzek na polowce przeciwnika to nie jest demolowanie. dziwne, ze widzisz to tylko jak Ruch tak klepie, a przy przeciwniku nie.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#70 Post autor: 1920tauzen » 27 lis 2021, o 00:28

In stat to ani nie nowoczesność ani nie nowa technologia, to technika, która może pomóc pod warunkiem , że bierzesz ją z marginesem błędu.

Kiedy instant jest pomocne? W bliskich meczach, grze mecz jest bliski remisowi pokazuje, że faktycznie gdyby zagrać skuteczniej można byłoby losy jego odwrócić.
Kiedy instant kłamie? W meczach jednostronnych. Podałem dawno jako przykład mecz z Wisłą Puławy, Wisła w 20 min ładuje nam 2 bramki i co ma się dziać? Scenariusz jest jeden Ruch musi zacząć atakować przez kolejne 70 min, niezależnie czy będzie to robił skutecznie czy nie xG będzie albo po jego stronie albo bliskie remisu, stan meczu faktyczny jest taki, że Puławy w 20 min zamknęły mecz i się cofnęły.
Dopóki to tyczyło meczów gdzie Ruch przegrywa każdy mnie jechał, ale nagle pojawił się mecz ze Śląskiem 2 Wrocław, gdzie każdy prawie się spuszczał, że ten mecz zagraliśmy świetnie ( i sumie się nawet zgadzam) i nagle wskakuje xG które pokazuje, że mecz był za***iście wyrównany. Choć kompletnie nie był.
Od tego czasu się śmieję z każdego barana który uważa xG jako wyrocznię to nie jest żaden wyznacznik bycia lepszym w meczu. To z góry utarty schemat, ktory tak samo traktuje 2 ligowego Mokrzyckiego i Modrica z Ła ligi, i każdy z nich oddając strzał z 25 metra ma potejcalnie taki sam % szans zdobycia bramki więc takie samo xG. Jak to wygląda w praktyce nie muszę tłumaczyć.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2021, o 00:35 przez 1920tauzen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#71 Post autor: jajo » 27 lis 2021, o 00:34

baranka to se wiesz co zrob, Najman Ci podpowie, bo widze ze bez obrazania to nie umiesz dyskutowac juz nie po raz pierwszy.

bzdura z tym bronieniem. chyba ci sie z posiadnaiem pilki pomylilo. czesto latwiej jest wykreowac sytuacje, czyli wysokie xG jak sie gra z kontry, a przeciwnik zostawia wiele miejsca.

bo kibic ma prawo sie spuszczac. z reszta nie porownuj meczu, w ktorym jest 3:0 i nawet mozesz byc slabszy (miec gorsze xG) nastepne minuty, bo juz ten mecz zamknales, do meczow w ktorych pilka jest ciagle w grze.

Modric strzela lepszemu bramkarzowi i ma swiadomosc ze obronca bedzie szybicej przy nim, ale to nawet nie jest istotne. Nikt nie porownuje xG Ruchu do xG Realu i nie wyciaga z tego wnioskow. Porowonujemy dwie druzyny z tego samego poziomu rozgrywkowego, wiec nawet jak uwazasz ze te xG w 2 lidze sa zawyzone, bo pilkarze sa slabi, to zawyzone sa one w sposob proporcjonalny! Takze jesli juz chcesz snuc takie teorie to mozesz powiedziec, ze wcale nie jestesmy np tak nieskuteczny majac 1 gol przy xG 1,5 bo parametry sa sztucznie zawyzone. Natomiast stosunek xG do xG przeciwnika juz zawyzony nie bedzie, takze o tym kto w meczu przewazal, byl blizej zwyciestwa dalej pokazuje lepiej niz wrazenie kibica.

a sytuacji jak nie ma tak nie ma :)
Ostatnio zmieniony 27 lis 2021, o 00:39 przez jajo, łącznie zmieniany 1 raz.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

NG1920
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#72 Post autor: NG1920 » 27 lis 2021, o 00:36

Z perspektywy prostej ciężko dużo powiedzieć o samym meczu, bo niewiele było widać ;)
Biorąc pod uwagę pierwszy kwadrans i fakt, że Motor stracił zawodnika to można było spodziewać się więcej, bo remis to jednak jest porażka drużyny grającej w komplecie. Zamurowany Motor nie chciał popełnić błędu, a my nie mieliśmy pomysłu na to jak się przebić do bramki. Szybkie kontry Lublinian były niepokojące, ale nie można powiedzieć, że byli blisko zdobycia bramki. Gdybym miał wybrać drużynę, która miałaby to 1:0 przepchnąć to jest to Ruch.

Jeśli pomyśleć, że przewaliliśmy z drużyną zagrożoną spadkiem to remis z Motorem, który chyba jeszcze ambicje ma na awans to jest to jednak dobry wynik. Może wprowadzi trochę spokoju do szatni, ale też nie był to wynik wystarczający i pobudzi sportową złość. Tylko ta złość musi się odbyć chyba ze strony taktycznej. Co prawda z zamurowanymi (jak pod koniec) nie potrafimy grać i robi się to ciężko, ale przecież kiedyś trzeba znaleźć sposób. Strzały z dystansu w pierwszej połowie chociaż były w światło bramki, potem gorzej. Ogromnie szkoda sytuacji z 90 minuty i strzału Fosy, bo to mogło być to czego brakowało.

Cieszy poszerzenie składu o Sikorę, ale na chwilę obecną nie jest to wzmocnienie. Potrzeba okresu przygotowawczego i ogrania.

Co do meczu na trybunach- motyw malowania oprawy "live" chyba się jeszcze w PL nie pojawił? Ogólnie brawa za na prawdę za***iście wykonany i czytelny transparent- chyba jeden z lepszych jakie gościły w oprawach na C6. Gdyby tylko udało się nachylić trybuny na czas oprawy, żeby i sektorówki były dobrze widoczne ;) Szkoda, że wszystkich wyrzutni nie udąło się odpalić jednocześnie na całej prostej, ale ogólnie ilość (i czas) piro stawia Ruch na TOP1 na posiedzeniu PZPN ;) No i oczywiście "akcja na plus", na którą szkoda strzępić ryja. Oby media nie podchwyciły zbytnio tematu, a Kotala nie próbował tego wykorzystać w obniżeniu wsparcia dla Ruchu.

Szacunek dla wszystkich którzy wytrwali na trybunach w tych cudownych warunkach na tym cudownym obiekcie. Andrzej...

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#73 Post autor: 1920tauzen » 27 lis 2021, o 00:42

Już to raz tłumaczyłem i wytłumaczę tobie ponownie dla takiego xG uderzenie z 25 metrów jest uznawane jako 0,25 czyli 1/4 szans na bramkę, tylko zupełnie inaczej jest gdy w Ruchu z 25 metrów uderza Mokrzycki a inaczej gdy np. Kulejewski a w xG znaczy to zupełnie to samo. Gdyby wziąć chłopaka z ekstraklasy czy z ligi mistrzów to różnice są jeszcze większe i dokładnie tak z dupy działa XG.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10153
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#74 Post autor: jajo » 27 lis 2021, o 00:48

Juz CI na to odpowiedzialem wyzej. To, ze nie doczytujesz tego, zeby pokazac sytuacje, ktore sobie wyimaginowales, to rozumiem, ale czemu innych odpowiedzi, to juz nie wiem:
no i Mokrzycki w tej sytuacji nie rywalizuje z Modricem z Realu tylko Ceglarzem z Motoru. Wiec jesli zakladasz ze sa one zawyzone, to proporcjonalnie dla obu stron.

aha, jeszcze mi pokaz jakies info, ze strzał z 25m to 0,25xG. to tylko pokazuje, ze chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz.
dzisiaj nie bylo zadnej sytuacji co mialaby takie xG a strzalow z tej odleglosci bylo kilka.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
Goscioo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1301
Rejestracja: 16 lis 2003, o 08:51
Lokalizacja: Piekary Śl. / Kępno
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów - Motor Lublin, piątek, 26.11.2021, 18:05

#75 Post autor: Goscioo » 27 lis 2021, o 06:39

1920tauzen pisze:
27 lis 2021, o 00:42
Już to raz tłumaczyłem i wytłumaczę tobie ponownie dla takiego xG uderzenie z 25 metrów jest uznawane jako 0,25 czyli 1/4 szans na bramkę, tylko zupełnie inaczej jest gdy w Ruchu z 25 metrów uderza Mokrzycki a inaczej gdy np. Kulejewski a w xG znaczy to zupełnie to samo. Gdyby wziąć chłopaka z ekstraklasy czy z ligi mistrzów to różnice są jeszcze większe i dokładnie tak z dupy działa XG.
dobrze chlopie że nie analizujesz jeszcze czy strzelał lewą nogą czy prawą, czy wewnetrznym podbiciem czy z kapy. Już chlopie nic nikomu nie tlumacz bo rozwalasz każdy temat wywodami i udowadnianiem każdemu dookola swoich racji. Se załuż gazetke z felietonami i tam rób swoje analizy a od forum se trocha dychnij

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: BandzioR, DaReQ93, Google [Bot], Google Adsense [Bot], JEDI_V, Konrad, Krzymp, thefirm i 181 gości