Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
19gorek20
Posty: 2325
Rejestracja: 16 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: ???
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#91 Post autor: 19gorek20 » 14 lis 2021, o 15:59

Runda super w naszym wykonaniu. Ja liczylem na baraze a tu 2 miejsce z 5pktowa przewaga nad 3cia druzyna i 9 pkt przewaga nad 7 druzyna. No ale trzeba ocenic ostatni mecz i jest dramat. Niby do straty bramki fajnie i mielismy swoje dwie sytuacje ale wpada babol na 0-1 i po meczu. Walimy glowa w sciane i sciagamy Szczepana ktory jedyny wygra pojedynek z przodu.
Wielkie brawa dla calego sztabu za wynik ale jest kilka wielkich minusow
- Martwi mnie postawa skrzydlowych ( bo Janoszka przy ustawieniu w 4 obroncow i tak czlapie w srodku ) uwaga Kowalski i Wojtowicz zagrali razem lekko ponad 1900 minut i zdobyli 0 asyst 0 bramek i tylko 1 wywalczony rzut karny na Radunii. Na lawce trzymamy Szkatule 3 bramki i 4 asysty w 811 minut, Siwka 1 bramka 1 asysta w 191 minut czy Zagla 1 bramka w 170 minut
- Od meczu z Pulawami ja widze braki w srodku pola, i moim zdaniem jest to spowodowane calkowitym odpuszczaniem przez Janoszke i Foszmanczyka. Przy stracie czy ataku przeciwnika zostaje u nas 3 zawodnikow niezainteresowanych gra w obronie ( zdecydowanie za duzo ) Chcialbym przynajmniej raz zobaczyc srodek pola Mokrzycki-Neugebaurer-Nowak lub Wyroba
- Medycy stwierdzili ze uraz Kasolika wyklucza go na dwa tygodnie dzisiaj mija 6 tydzien i zawodnik dalej nie trenuje z pierwszym zespolem

Utrzymac 5 punktow przewagi do zimy pozniej pozbyc sie Dyra,Kwasniewskiego,Biskupa,Kowalskiego za nich sprowadzic 2-3 wzmocnienia i czekamy na awans

Awatar użytkownika
blue
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 182
Rejestracja: 26 maja 2008, o 15:42
Lokalizacja: Orzesze-Zawisc
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#92 Post autor: blue » 14 lis 2021, o 16:03

czemu Biskup nie dostaje zadnej szansy? Czemu nie gra Szkatuła?

Harpo
Posty: 3360
Rejestracja: 29 sty 2008, o 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#93 Post autor: Harpo » 14 lis 2021, o 16:21

Ups... mamy zadyszkę, niewątpliwie coś jest na rzeczy- czyżby zmęczenie sezonem?
Ale z Hutnikiem wtopa, no ludzie! :mur: :dobani:
Niebieskie serce od 1988 R.


"PRECZ z polityczną poprawnością!"

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10150
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#94 Post autor: jajo » 14 lis 2021, o 16:29

Biskup koncertowo marnowal wszystkie szanse, ktore dostal. z reszta juz slabo wygladal w drugiej czesci rundy wiosennej w 3 lidze.

Kowal to jednak boczny obronca, takze porownywanie go liczbami z reszta jest nie na miejscu, choc zgodze sie, ze dzis przy przegrywaniu prosilo sie, zeby na ten bok obrony wszedl ktos z lepiej ulozona, czyli wlasnie Szkatula. Ciagle mam jednak ten dystans, ze my myslimy o Szkatule jako tym zawodniku sprzed 3 miesiecy, a trener go widzi codziennie. tak by sobie gral przeciwko sobie? a ze nie ma jakis uprzedzen pokazuje, ze Kwasniewski zaczal dostawac szansy. Dzis ja zmarnowal.

west - mam na mysli ogolnie zespol rezerw Slaska. wiem, ze oni ogolnie graja juniorami. taki jest przeciez koncept klubowych rezerw. on tez determinuje styl gry druzyny. nie graja po to, zeby ciulac punkty itd. to jest rzecza wtorna. przede wszystkim liczy sie rozwoj pilkarski. stad staraja sie grac pilka, do przodu itd.
czasem tak jak w Chorzowie, zamiast odwaznie wychodzi wrecz nonszalancko. z takimi druzynami sie nam gra zdecydowanie latwiej, bo jest duzo wiecej miejsca przy rozegraniu pilki. taki to jest troche paradoks, ze z lepsza pilkarsko druzyna mozna miec latwiejszy mecz.
choc pislaem po tym meczu, ze wtedy nam wpadlo wszystko, takze wynik zaklamywal rzeczywistosc.

btw w tym meczu strzelilismy 2 gole po SFG, a "pol-napastnik" mial gola, 2 asysty i asyste drugiego stopnia, bo widze ze znow sie potwierdza powiedzienie, ze kibic nie ma dluzszej pamieci niz tydzien.

co do ocen indywidualnych to jak druzyna ogolnie gra piach, to trzeba miec przeumiejetnosci indywidualne, zeby sie wyroznic. ew byc bramkarzem jak dzis Bielecki.

Chojnice i Wigry tez na Suchych Stawach przegraly. ta liga jest rowniejsza niz sie wydaje. odstaje Stal Rzeszów z jednej i drugiej strony Sokół Ostroda.
Hutnik czy Bełchatow po slabym starcie zdaja sie doszusowywac do peletonu.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1414
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#95 Post autor: kroy » 14 lis 2021, o 16:47

Z perspektywy trybun bardzo słabo to wyglądało. Bicie głowa w mur. Hutnik bardzo dobrze zorganizowany i wypunktował nas jak bokser. Na szczęście porażka bez większych konsekwencji. Miejmy nadzieje na minimum 6pkt do końca sezonu co pozwoli nam na spokojne święta, myślenie o wzmocnieniach i dobra pozycje startowa do awansu
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

Harpo
Posty: 3360
Rejestracja: 29 sty 2008, o 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#96 Post autor: Harpo » 14 lis 2021, o 16:48

disorder pisze:
14 lis 2021, o 15:08
A dlaczego mielibyśmy nie myśleć o kolejnych 3pkt skoro gramy z zespołem, który ma 9 pkt? Ale nie o punkty chodzi a o zaangażowanie. Każdy z nas przed meczem myślał tylko o zwycięstwie tymczasem my mieliśmy jeden strzał, który mógł dać gola. Jak inaczej na to spojrzeć? Żenada.
Dokładnie tak jest! Tabela- właśnie, spójrzcie na punkty, Hutnik miał ich RAPTEM 9! Powinniśmy ich pyknąć 3:0. Nonszalancja? Zbytnia pewność siebie?
Cóż, kubeł lodowatej wody, szkoda że po raz kolejny w ostatnich tygodniach...
Niebieskie serce od 1988 R.


"PRECZ z polityczną poprawnością!"

Awatar użytkownika
west72
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1637
Rejestracja: 30 lip 2004, o 13:33
Lokalizacja: Świ/R\ony
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#97 Post autor: west72 » 14 lis 2021, o 16:50

Jajo mi chodziło przede wszystkim o jakość piłkarską zawodników Śląska i Hutnika. tu na pewno bliżej było Śląskowi do nas.
Dziś Ruch wyglądał dramatycznie słabo we wszystkich aspektach ,przeszliśmy obok meczu i to jest niepokojące.
Gdyby nie Kuba mogliśmy dostać prawdziwy łomot od outsidera bo 2-0 to najniższy wymiar kary.
Naszym Honorem Jest Nasz Klub! RUCH Chorzów LEGENDA BEZ KOŃCA

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10150
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#98 Post autor: jajo » 14 lis 2021, o 17:01

west72 pisze:
14 lis 2021, o 16:50
Jajo mi chodziło przede wszystkim o jakość piłkarską zawodników Śląska i Hutnika. tu na pewno bliżej było Śląskowi do nas.
Dziś Ruch wyglądał dramatycznie słabo we wszystkich aspektach ,przeszliśmy obok meczu i to jest niepokojące.
Gdyby nie Kuba mogliśmy dostać prawdziwy łomot od outsidera bo 2-0 to najniższy wymiar kary.
ja sie z tym zgadzam, przeciez to nie jest tak ze junior jest zawsze slabszy od 30 latka ;)
Slask II to na pewno pilkarsko lepszy zespol niz Hutnik. To jest wlasnie ten paradoks, ze czasem latwiej sie gra przeciwko lepszym. i mentalnie, ale przede wszystkim ze wzgledow taktycznych.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#99 Post autor: 1920tauzen » 14 lis 2021, o 17:07

Przychylam się do zdania tych, którzy nie zakłamują rzeczywistości, że my przed tym sezonem to myśleliśmy, że będziemy się bronili przed spadkiem. Fakty są takie, że kadrowo byliśmy i jesteśmy Top 6 tej ligi, spójrzcie na kadrę takiego KKS, Puław czy Elbląga to grają tam piłkarze, którzy u nas nie mieściliby się na ławie, Fosa, Bielecki czy Ecik to ligę przerastają piłkarsko o juniorach nie wspominając bo ci są czołowymi w swoich rocznikach w całej Polsce. Obawa wynikała głównie z tego czy poradzimy sobie organizacyjnie i przez to nie spadną morale sportowe.
Rozumiem, że klub przyjął taktykę małych kroczków i pokory ale nasz udział w play off to obowiązek, a nie żaden wynik ponad stan.

To jeśli już mamy tą kwestię wyjaśnioną to pora zastanowić się jaką drużyną my dzisiaj jesteśmy, ktoś wyżej pyta, czy gdybyśmy przegrali z Motorem i Stalą a wygrali ze słabeuszami bylibyśmy spokojniejsi? No ja bym był bo oznaczałoby to, że wiemy w jakim punkcie jesteśmy do kogo nam brakuje itp. Tymczasem obecnie nie wiem nic.
Bo o ile na początku rundy widać było, że ta drużyna to grający ideał, tak od 10 kolejki coś się popsuło i tak naprawdę wychodząc na rywala nie mam zielonego pojęcia jaki Ruch będzie dzisiaj grał, dokładnie podobnie było z Miedzią Skrobacza rok temu, które potrafiła zagrać świetny mecz z Niecieczą a tydzień później dostać baty od katastrofalnego Sosnowca.
Czy to czas by zwalniać trenera? Oczywiście, że nie.
ALe to czas żeby zacząć patrzeć na jego pracę uważniej, zauważać czy drużyna robi postęp, sprawdzać jak reaguje na kryzys i przede wszystkim jak sobie kompletuje drużynę, bo tutaj mały kamyczek do ogródka Marcina Stokłosy, który w jednym z wywiadów chwalił się solidną polityką transferową klubu i że był jednym z jej autorów. No to fakty są takie, że oprócz Nawrockiego i Szczepana większość letnich narybków grzeje ławę ale tak to jest jak się ściąga piłkarzy, a nie ma trenera.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10150
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#100 Post autor: jajo » 14 lis 2021, o 17:14

mowienie o grze o utrzymanie to rzeczywiscie zaklamywanie rzeczywistosci, ale bukmacherzy przed sezonie ustawiali nas na miejscach 8-9 jak dobrze pamietam.
czyli ten przedsezonowy cel, o ktorym sie mowilo, czyli baraze, a wiec top6 byl sensownie ustawiony. troche wyzej niz obiektywnie oceniony potencjal.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

niebieskifanatyk
Posty: 2692
Rejestracja: 20 maja 2006, o 16:55
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#101 Post autor: niebieskifanatyk » 14 lis 2021, o 17:21

jajo pisze:
14 lis 2021, o 16:29
Biskup koncertowo marnowal wszystkie szanse, ktore dostal. z reszta juz slabo wygladal w drugiej czesci rundy wiosennej w 3 lidze.

Kowal to jednak boczny obronca, takze porownywanie go liczbami z reszta jest nie na miejscu, choc zgodze sie, ze dzis przy przegrywaniu prosilo sie, zeby na ten bok obrony wszedl ktos z lepiej ulozona, czyli wlasnie Szkatula. Ciagle mam jednak ten dystans, ze my myslimy o Szkatule jako tym zawodniku sprzed 3 miesiecy, a trener go widzi codziennie. tak by sobie gral przeciwko sobie? a ze nie ma jakis uprzedzen pokazuje, ze Kwasniewski zaczal dostawac szansy. Dzis ja zmarnowal.

west - mam na mysli ogolnie zespol rezerw Slaska. wiem, ze oni ogolnie graja juniorami. taki jest przeciez koncept klubowych rezerw. on tez determinuje styl gry druzyny. nie graja po to, zeby ciulac punkty itd. to jest rzecza wtorna. przede wszystkim liczy sie rozwoj pilkarski. stad staraja sie grac pilka, do przodu itd.
czasem tak jak w Chorzowie, zamiast odwaznie wychodzi wrecz nonszalancko. z takimi druzynami sie nam gra zdecydowanie latwiej, bo jest duzo wiecej miejsca przy rozegraniu pilki. taki to jest troche paradoks, ze z lepsza pilkarsko druzyna mozna miec latwiejszy mecz.
choc pislaem po tym meczu, ze wtedy nam wpadlo wszystko, takze wynik zaklamywal rzeczywistosc.

btw w tym meczu strzelilismy 2 gole po SFG, a "pol-napastnik" mial gola, 2 asysty i asyste drugiego stopnia, bo widze ze znow sie potwierdza powiedzienie, ze kibic nie ma dluzszej pamieci niz tydzien.

co do ocen indywidualnych to jak druzyna ogolnie gra piach, to trzeba miec przeumiejetnosci indywidualne, zeby sie wyroznic. ew byc bramkarzem jak dzis Bielecki.

Chojnice i Wigry tez na Suchych Stawach przegraly. ta liga jest rowniejsza niz sie wydaje. odstaje Stal Rzeszów z jednej i drugiej strony Sokół Ostroda.
Hutnik czy Bełchatow po slabym starcie zdaja sie doszusowywac do peletonu.
Szczepan 17 meczów 1256 minut 3 bramki
Kowalczyk 8 meczów 283 minuty 1 bramka
Biskup 7 meczów 146 minut 0 bramek

O to mi chodzi, nie obrażam Szczepana, że jest pół napastnikiem tylko chodzi mi o całość 3 napastników a tak naprawdę to pół. Szczepan i tak z tej trójki daje najwięcej bo przynajmniej zasuwa ( pomijając dziś bo zagrał słabo ), ale ktoś musi strzelać bramki.
Nikt mi nie powie ze grając tak jak wcześniej 3-4-3 środkowy napastnik jest tylko od walki a gole mają strzelać 2x śpo. Jeśli chodzi o SFG to jedna jaskółka wiosny nie czyni, pomijając 2 gole ze Śląskiem, gdzie jeszcze stałe fragmenty dały nam bramki? może był jeszcze wcześniej jakiś jeden . Już parę kolejek temu rzuciło mi się to w oczy, że te nasze SFG kompletnie nic nie dają.

Awatar użytkownika
Slawko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1732
Rejestracja: 15 lis 2003, o 11:59
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#102 Post autor: Slawko » 14 lis 2021, o 17:24

Chyba, że tak powiem, dyskusja zeszła na dziwne tory..
Tu nie chodzi o to że pozycja w tabeli jest ponad stan czy nie.
Druzyna pojechała do Krakowa, ściągnęła gacie i dała się wyj... drugiej najgorszej druzynie ligi.
Nie było ambicji, zaangażowania, walki.Niczego.

To czy oni mają takie czy inne umiejętności na tle innych to jedno. Ale ja oczekuje ze będą zapierd.. na tym boisku i wstawiać głowę tam gdzie kto inny boi się wstawić nogę.
"Popularność Ruchu na Śląsku nie zna granic" - Przegląd Sportowy, 1934r.

19gorek20
Posty: 2325
Rejestracja: 16 cze 2009, o 19:30
Lokalizacja: ???
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#103 Post autor: 19gorek20 » 14 lis 2021, o 17:38

Jeszcze jedna rzecz, przestancie pisac o tym jak grala Miedz za Skrobacza. Z reka na sercu ile widzieliscie meczow Miedzi zeby moc cos powiedziec o tym jaki to trener byl ?

Awatar użytkownika
pepson19R20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 128
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#104 Post autor: pepson19R20 » 14 lis 2021, o 17:39

Slawko pisze:
14 lis 2021, o 17:24
Chyba, że tak powiem, dyskusja zeszła na dziwne tory..
Tu nie chodzi o to że pozycja w tabeli jest ponad stan czy nie.
Druzyna pojechała do Krakowa, ściągnęła gacie i dała się wyj... drugiej najgorszej druzynie ligi.
Nie było ambicji, zaangażowania, walki.Niczego.

To czy oni mają takie czy inne umiejętności na tle innych to jedno. Ale ja oczekuje ze będą zapierd.. na tym boisku i wstawiać głowę tam gdzie kto inny boi się wstawić nogę.
Krótko i na temat,im szybciej zapomnimy o tej porażce tym lepiej za tydzień 3 punkty do zrobienia!

Awatar użytkownika
HullCityFC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2931
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 20:40
Lokalizacja: England
Kontakt:

Re: Hutnik Kraków - Ruch Chorzów, niedziela, 14.11.2021, 13:00

#105 Post autor: HullCityFC » 14 lis 2021, o 17:48

Juz nie przesadzajcie w wiekszosci ze namy wynik ponad stan bo to bzdura. Kadrowo jestesmy w tym miejscu w tabeli na jaki wskazuje nasz potencjal

Gadanie ze kadrowo jestesmy 7-10 to zaklamywanie rzeczywistosci i bzdura.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: BandzioR, Bing [Bot], DaReQ93, Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot], Radvan138 i 192 gości