Radunia Stężyca - RUCH Chorzów, niedziela, 10.10.2021, 15:00

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10025
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Radunia Stężyca - RUCH Chorzów, niedziela, 10.10.2021, 15:00

#76 Post autor: jajo » 11 paź 2021, o 11:55

tez nie odczuwam jeszcze kryzysu, a on w koncu nadejdzie.
inaczej sie nastawia na beniaminka a inaczej wicelidera (niepokonana druzyne). latwiej sie gra w roli underdoga niz przeciwko 10 ludziom na wlasnej polowce.

tez troche tak panikujemy, ze Radunia nas docisla, a procz 2 klopsow Bieleckiego i jednego Mokrego to oni nic szczegolnego nie stowrzyli.

xG mamy lepsze praktycznie w kazdym meczu. Minimalnie gorsze na Wronkach i gorsze ze Stalą, ale tam nam sędzia nie zaliczył sytuacji bramkowej Szczepana.

przed sezonem dominowala mysl, ze powinnismy sie zakrecic w walce o awans, czy zajac te miejsce barazowe. teraz mamy 11 PUNKTÓW przewagi nad druzyna z 7 miejsca. Chyba juz wszyscy, tylko niektorzy ciszej mysla o bezposrednim awansie.

W odwodzie mamy powrot Kawuli, Sikory i Nowaka, a widzac rozwoj klubu spodziewam sie tez ciekawych transferow zima.
Oczywiscie predzej czy pozniej tez ktos od nas odejdzie. Rozsadnie budowany klub w Polsce musi byc oparty o sprzedaz.

Co do Idzika, to nie mam zadnego przekonania, ze on w tej chwili pomoglby druzynie. Jak dla mnie jest za malo mobilny. No i jak pisalem wyzej, transfery zimowe to juz raczej beda z mysla o 1 lidze, a na tym poziomie to nie mam tez przekonania, ze Mariusz sobie da rade. Dyrektorzy sportowi i trenerzy w tej lidze jak pokazalo lato, to tez mysla podobnie.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Radunia Stężyca - RUCH Chorzów, niedziela, 10.10.2021, 15:00

#77 Post autor: 1920tauzen » 11 paź 2021, o 12:38

karny nam mocno ten mecz uratował, bo wyglądało to trochę tak jakbyśmy czekali na egzekucję, Radunia wyglądała jak Barcelona za najlepszych lat, a my jak jakiś Eibar. No ale szczęście się do nas już któryś raz uśmiechnęło, bo to co zrobił obrońca Radunii w średnio groźnej dla nich sytuacji woła o pomstę do nieba. Ale to ich problem nie nasz. Druga połowa jedna z dziwniejszych niby mamy szybką bramkę na 2:0, potem patelnie na 3, ale czuć było strach przed drużyną Stężycy i każdy z nas zdawał sobie sprawę, że ten mecz nie jest jeszcze wygrany.

Reasumując wygląda na to, że wyciągamy obecnie maxa z mieszanki umiejętności i szczęścia, mam wrażenie, że nasza passa bez porażki się powoli kończy i skończy się na jakimś abstrakcyjnym rywalu typu Hutnik, bo zdecydowanie lepiej wyglądamy z drużynami, które są faworytem w starciu z nami (Stal, Motor, Chojniczanka).

Na ten moment mamy 28 punktów, plan minimum na tę rundę wykonany bo ta liczba nawet z pewnym zapasem daje nam grę w barażach, według tabeli z zeszłych lat, do końca sezonu musimy zdobyć 24 punkty i mamy to 6 miejsce na 100%.
Ale myślę, że w Chorzowie wszyscy już myślimy o pierwszej dwójce i to jest nasz cel.

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Radunia Stężyca - RUCH Chorzów, niedziela, 10.10.2021, 15:00

#78 Post autor: 1920tauzen » 11 paź 2021, o 17:09

14182888 pisze:
11 paź 2021, o 13:21
Najważniejsza jest zmiana wiatru w pzpnie, koniec ryżego i szczewa kozminskiego i od razu inaczej wygląda sędziowanie; może też to, że trochę zniklismy z radaru i nikomu nie wadzimy robi swoje. Przy normalnym obiektywnym sędziowaniu da się grać.
Przeginasz z tą rolą sędziow, w ostatnich latach nie pamiętam meczu żeby nas jakoś mocno przekręcili, za to nawet w tej rundzie kojarzę takie (Chojnice) gdzie to rywale mogli mieć pretensje po meczu do sędziów o nie podyktowanie karnego.

DuRczok
Posty: 203
Rejestracja: 17 lip 2021, o 11:32

Re: Radunia Stężyca - RUCH Chorzów, niedziela, 10.10.2021, 15:00

#79 Post autor: DuRczok » 11 paź 2021, o 18:07

Co niektórzy tu przesadzają, że Radunia nas jakoś mocno zdominowała. Trener Jarek Skrobacz elegancko odrobił pracę domową, daliśmy się wyszumieć Radunii na początku, poszli mocnym pressingiem który z czasem osłabł, i potem zaczęło się robić luźniej pomiędzy strefami. Trochę ten mecz przypominał mi poprzedni sezon, przyjeżdża Ruch, jest wielka spina i gryzienie trawy, a z czasem pojawia się zadyszka, dychanie rękawami i przejmowaliśmy kontrolę nad meczem. Radunia oprócz błędów Kuby Bieleckiego i strzałów z dystansu nie zaproponowała niczego ciekawego, parę razy może zaśmierdziało po rożnym i tyle. Pomimo braku trzech zawodników z podstawowego składu (licząc Kawula), wyglądało to całkiem nieźle.


Biskup tym meczem sobie nie pomógł, coraz bliżej do pożegnania go zimą tak mi się wydaje.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10025
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Radunia Stężyca - RUCH Chorzów, niedziela, 10.10.2021, 15:00

#80 Post autor: jajo » 11 paź 2021, o 18:58

pamietam niewydrukowana tabele weszlo, o ktorym ciezko w tamtych czasach bylo mowic jako o kims nam przychylnym, gdzie w realu bylismy ciut nad strefa spadkowa, a tej niewydrukowanej prawie na podium.

z Chojnicami mielismy tez dostac karnego.

w 3 lidze sadze, ze mielismy czesto przychylne gwizdki, ale bralo sie to tez z tego mysle, ze ci sedziowie nie sa przyzwyczajeni do zawodow przy kilku tysiecach ludzi. Presja robila swoje. to tez jeden z argumentow czemu Legia ma czesto tak dobre gwizdki dla siebie.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Radunia Stężyca - RUCH Chorzów, niedziela, 10.10.2021, 15:00

#81 Post autor: 1920tauzen » 11 paź 2021, o 21:36

jajo pisze:
11 paź 2021, o 18:58
pamietam niewydrukowana tabele weszlo, o ktorym ciezko w tamtych czasach bylo mowic jako o kims nam przychylnym, gdzie w realu bylismy ciut nad strefa spadkowa, a tej niewydrukowanej prawie na podium.

z Chojnicami mielismy tez dostac karnego.

w 3 lidze sadze, ze mielismy czesto przychylne gwizdki, ale bralo sie to tez z tego mysle, ze ci sedziowie nie sa przyzwyczajeni do zawodow przy kilku tysiecach ludzi. Presja robila swoje. to tez jeden z argumentow czemu Legia ma czesto tak dobre gwizdki dla siebie.
niewydrukowana tabela to była fajna zabawa ale nie przewidywała jednego tzw. efektu motyla czyli tego, że jedno zdarzenie boiskowe zmienia całość i to, że np. dostaliśmy karnego w 20 minucie nie musiało z automatu oznaczać, że mamy 3 pkt a tak tam to przedstawiano.

Po za akcją z ręką Siemaszki nie wydaje mi się, że byliśmy jakoś bardziej krzywdzeni przez sędziów niż inne drużyny, a już na pewno nie doszukiwałbym się w tym celowości jak kolega powyżej sugeruje, że Boniek miał jakąś prywatną vendettę. Naszym pechem było to, że nie udało się nam grać w erze VARu, który na pewno wiele kwestii uprościł.

Co do meczu z Chojnicami to nie wiem co ty chłopie gadasz, bo Chojniczanka w tym meczu została ostro przekręcona, a karny dla nas to sobie chyba z dupy wziąłeś bo byłem na tym meczu i nie przypominam sobie takiego momentu, nawet specjalnie odpaliłem relację tekstową z NIebiescy.pl czy o czymś zapomniałem i tam o jakimś niby karnym dla Ruchu też nic nie wspomniano, a o sytuacji Chojniczanki i owszem.

Awatar użytkownika
_BiADACZ_
Posty: 4461
Rejestracja: 7 mar 2006, o 17:10
Lokalizacja: wh
Kontakt:

Re: Radunia Stężyca - RUCH Chorzów, niedziela, 10.10.2021, 15:00

#82 Post autor: _BiADACZ_ » 11 paź 2021, o 21:46

Łokieć w polu karnym Legii i ojla Mazka to się pewnie same zrobiły.
"Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Ruch Chorzów gra..."

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10025
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Radunia Stężyca - RUCH Chorzów, niedziela, 10.10.2021, 15:00

#83 Post autor: jajo » 11 paź 2021, o 21:56

to sobie odpal retransmisje na tvp sport.
wrzutka bodajze Ecika w pierwszej polowie, z lewej strony. obronca rekami jak wiatrak blokuje dosrodkowanie. sedzia daje tylko rog.
karny do Chojnic za reke Wojtowicza tez powinien byc, choc kazda koleejna powtorka rodzi watpliwosci czy jednak nie bark.

akurat reka Siemaszki to i tak byl prawie spadek pewny. odlozyloby to egzekucje.
w tym sezonie ale np 1 mecz w strefie spadkowej jak Stefanski tylko sobie ze znanych powodow nie wyrzuca z boiska Tosika za druga zolta.

z perspektywy lat to najbardiej pamietam brak czerwonej kartki we Wroclawiu jak Jankes wychodzil sam na sam, a potem do Slaska przegralismy Mistrza o punkt czy dwa.

zabawa, ale cos tam jednak mowiaca. zwlaszcza na przestrzeni kilku sezonow, a chyba nigdy bylismy w niej na plusie. ciezko wprowadzic jakas inna metodologie.

jak juz tu tez napisano, fauli w srodku pola, kartek ustawiajacych mecz ona nie uwzgledniala. druga sprawa ze za Waldka to my rzadko oddawlaismy prowadzenie.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

scaneRboy
Posty: 8165
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Radunia Stężyca - RUCH Chorzów, niedziela, 10.10.2021, 15:00

#84 Post autor: scaneRboy » 12 paź 2021, o 07:02

nasz upadek był powodowany względami sportowymi, ale równie bardzo pozasportowymi. Nie mając wielkiej wiedzy na ten temat wystarczyło obserwować co się działo wokół klubu.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

1920tauzen
Posty: 173
Rejestracja: 11 wrz 2021, o 22:18

Re: Radunia Stężyca - RUCH Chorzów, niedziela, 10.10.2021, 15:00

#85 Post autor: 1920tauzen » 12 paź 2021, o 09:50

jajo pisze:
11 paź 2021, o 21:56
to sobie odpal retransmisje na tvp sport.
wrzutka bodajze Ecika w pierwszej polowie, z lewej strony. obronca rekami jak wiatrak blokuje dosrodkowanie. sedzia daje tylko rog.
karny do Chojnic za reke Wojtowicza tez powinien byc, choc kazda koleejna powtorka rodzi watpliwosci czy jednak nie bark.

akurat reka Siemaszki to i tak byl prawie spadek pewny. odlozyloby to egzekucje.
w tym sezonie ale np 1 mecz w strefie spadkowej jak Stefanski tylko sobie ze znanych powodow nie wyrzuca z boiska Tosika za druga zolta.

z perspektywy lat to najbardiej pamietam brak czerwonej kartki we Wroclawiu jak Jankes wychodzil sam na sam, a potem do Slaska przegralismy Mistrza o punkt czy dwa.

zabawa, ale cos tam jednak mowiaca. zwlaszcza na przestrzeni kilku sezonow, a chyba nigdy bylismy w niej na plusie. ciezko wprowadzic jakas inna metodologie.

jak juz tu tez napisano, fauli w srodku pola, kartek ustawiajacych mecz ona nie uwzgledniala. druga sprawa ze za Waldka to my rzadko oddawlaismy prowadzenie.
No wskaż mi tą sytuację na skrócie.
https://sport.tvp.pl/55682212/2-liga-ru ... ie-miejsce
Bo póki co ja nie wiem o jakiej sytuacji mówisz, relacja klubowa i kibicowska nie wie, na skrócie też jej nie pokazali, trenerzy i piłkarze Ruchu też o niej nie wspomnieli, więc może po prostu ją źle zinterpretowałeś albo słabo widziałeś?

Co do akcji na Śląsku, to po pierwsze nie przez nią przegraliśmy mistrzostwo, bo mecz ze Śląskiem był na początku rundy wiosennej i po raz kolejny nawet jeśli 3 punkty tam byłyby zdobyte nie ma pewności, że kolejne mecze złożyłyby się tak, a nie inaczej. Mistrzostwo przegrali nam kibice na derbach i piłkarze z ŁKSem.

Sam fakt, że jako przykład tego jak PZPN nam szkodził musicie przypominać mecze sprzed 9 i 5 lat pokazuje, że nie byliśmy w żaden sposób traktowani gorzej od innych, każdy klub z Legią włącznie może wyciągnąć kilka takich kwiatków ze swoich spotkań i podnosić tezy jak to PZPN się na nich uwziął, a to jest totalnie bez sensu bo każdy kto chodzi na Ruch i ma trochę obiektywizmu w sobie pamięta zarówno te mecze jak sędziowie nas krzywdzili jak i te gdzie sędzia nie gwizdał ewidentnych karnych dla rywali lub nam karne z kapelusza.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10025
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Radunia Stężyca - RUCH Chorzów, niedziela, 10.10.2021, 15:00

#86 Post autor: jajo » 12 paź 2021, o 12:00

ale napisałem znajdz w retransmisji, a nie na skrocie. zamiast haselek ze "sobie cos z dupy wyciagasz" bylo to przejrzec.

zrobilem to za Ciebie.
https://gyazo.com/0aa21a823ad935df6a6b4d0317542f94
https://gyazo.com/f74effba6efa93d5ae58865dce8e397b
https://sport.tvp.pl/55682212/2-liga-ru ... ie-miejsce
8:52.
Wrzucał jednak Szkatuła. Zapamietałem Ecika, bo to on doskoczył do sedziego z krzykiem "reka reka" i kilkanascie sekund domagał sie karnego. trybuny wtedy skandowaly "sedzia ch**". No, ale skoro Ty byles na meczu i nie zapamietales tej sytuacji, to ona nie mogla miec miejsca, a ja "wyjalem ja sobie z dupy".
takze nieodgwizdane karne w meczu, ktorym twierdzisz ze strasznie przekrecili Chojniczanke 1-1.


trudno, zebysmy przywolywali blizsze sytuacje, skoro juz nie gramy w tej lidze 4 lata...
pamietam np. ze poczatek sezonu zawalili nam bramkarze Skaba/Lech, ale juz konkretnych goli nie pamietam. Tak dziala ludzka pamiec. Cos tam zachowuje, ogolny scenariusz, ale nie szczegoly po 5 latach.

jestem jednym z ostatnich, ktorzy wiecznie wyzywaja sedziego, rozumiem ze mozna sie pomylic, np jak przy spalonym w Rzeszowie. Ba, nawet reke Siemaszki rozumiem, ze mozna bylo nie zauwazyc, ktos zaslonil itd.
Ale pare sytuacji mi utknelo w pamieci, bo przy nich sie nie dalo pomylic.
Jak Biadacz napisal, Mazek majacy po 5 sekundach limo jakby z ringu wyszedl. Nawet jak nie mieli pewnosci, to juz powinni jej nabrac.
Spalony w Białymstoku przy podaniu do tyłu!!!
Brak drugiej zoltej dla Tosika, gdzie sytuacje byly ewidentne. Nie dal mu, bo nie!
Tak samo jak ta czerwona kartka na Jankesie we Wrocławiu. Szedl sam na sam, faul widzieli, a dal sobie zolta, bo tak!

pamietam tez sytuacje w druga strone. dziwny mecz barazowy w Rzeszowie, czy ost mecz fazy zasadniczej z Amica na C6. Tak, sadze ze raczej one nie byly czyste. ale jak sie przejrzy te cale lata 90-05 powiedzmy, to jednak Ruch prawie ciagle wystepuje tam w roli poszkodowanych. Srutwa zaplacil tysiace zlotych kar za nazywanie zlodziejami tych sedziow, ktorzy potem mieli jednoliterowe nazwisko. a spiskowe teorie o spoldzielniach znajdowaly odzwierciedlenie w rzeczywistosci w kolejnych aresztowaniach.

jak juz pisalem ta niewydrukowana tabela nie brala sie z niczego. i nie mowie nawet, ze to wszystko bylo ordynarne drukowanie. po prostu uwazam, ze jak sedzia nie mial pewnosci przy podjeciu decyzji, to czesto wolal gwizdnac przeciwko nam niz za nami. jesli teraz wymagasz, zebym np po 4-7 latach wspominal, ze w 11 kolejce na wyjezdzie w Kielcach w 30 minucie ich lewy obornca powinien dostac czerwona kartke, no to jednak takiej pamieci nie ma nikt. oczywiscie szloby teraz przeszukiwac te artykuly z weszlo, szukac gdzies skrotow, ale styknie, ze przegladalem retranmisje z Chojnicami, zeby odnalezc "nieistniejace".
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], kibol-siem-ce i 84 gości