Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
tynbydziedobry
Posty: 979
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 18:19
Kontakt:

Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#1 Post autor: tynbydziedobry » 20 wrz 2021, o 17:22

w 10 kolejce czeka nas jeden z najdalszych wyjazdów. Sokół w poprzednim sezonie 2 ligi zajął 11 miejsce. Obecnie są na szarym końcu bez ani jednego punktu i bramkami 2:22. Obydwie zdobyli w ostatnim przegranym meczu ze Zniczem 2:3. Przypuszczam, że Sokół od początku postawi autobus i będziemy się ciągle od niego odbijać, ale priorytet to 3 punkty i szykujemy się na Stal.

Na razie nie wiadomo co z Ecikiem, nie licząc niewykorzystanych sytuacji Żagiela to dał dobrą zmianę w ostatnim meczu, więc mógłby wystąpić od początku. No i zobaczymy kogo tym razem wystawi na szpicy trener. W 20 minut Kowalczyk pokazał, że jest podobny do Szczepana, jednak mniej zwinny. Może dwójką napastników tym razem?

Awatar użytkownika
jalboss
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1247
Rejestracja: 12 sie 2002, o 07:50
Lokalizacja: gdzieniegdzie!
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#2 Post autor: jalboss » 21 wrz 2021, o 17:56

Strzały z dystansu to będą kluczyki do autobusu w polu karnym Sokoła.
Tak więc na to bym postawił w tym tygodniu na treningach.
NIEBIESCY KIBICE MÓWIĄ...

Kuchtizo
Posty: 384
Rejestracja: 20 sty 2012, o 14:55
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#3 Post autor: Kuchtizo » 22 wrz 2021, o 08:45

Będzie możliwość kupienia biletu pod stadionem? Nie mo mnie kto zapisać ze znajomych, bo nie jadą a sam mom 300 km do strefy kibica.

scaneRboy
Posty: 8309
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#4 Post autor: scaneRboy » 22 wrz 2021, o 10:31

pełna koncentracja, na takich przeciwnikach łatwo się potknąć!
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
_BiADACZ_
Posty: 4468
Rejestracja: 7 mar 2006, o 17:10
Lokalizacja: wh
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#5 Post autor: _BiADACZ_ » 22 wrz 2021, o 16:31

Kuchtizo pisze:
22 wrz 2021, o 08:45
Będzie możliwość kupienia biletu pod stadionem? Nie mo mnie kto zapisać ze znajomych, bo nie jadą a sam mom 300 km do strefy kibica.
dzwoń do klubu, a jak nie to jedź normalnie pod sektor gości.
"Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Ruch Chorzów gra..."

domin11hks
Posty: 907
Rejestracja: 31 mar 2005, o 13:12
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#6 Post autor: domin11hks » 22 wrz 2021, o 16:47

Myślę że koncentracja odegra tu kluczową rolę.
Oglądałem skróty 4 ostatnich spotkań w każdym z nich sokół miał wiele 100 % okazji,
których nie wykorzystywał i spotkania się kończyły ich porażką.
W ostatnim meczu ze Zniczem prawie wyciągnęli na remis mimo że przegrywali 3:0

Kuchtizo
Posty: 384
Rejestracja: 20 sty 2012, o 14:55
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#7 Post autor: Kuchtizo » 22 wrz 2021, o 17:37

_BiADACZ_ pisze:
22 wrz 2021, o 16:31
Kuchtizo pisze:
22 wrz 2021, o 08:45
Będzie możliwość kupienia biletu pod stadionem? Nie mo mnie kto zapisać ze znajomych, bo nie jadą a sam mom 300 km do strefy kibica.
dzwoń do klubu, a jak nie to jedź normalnie pod sektor gości.
Pochytane. Dzięki.

niebieskifanatyk
Posty: 2692
Rejestracja: 20 maja 2006, o 16:55
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#8 Post autor: niebieskifanatyk » 23 wrz 2021, o 14:23

Mokrzycki i Neugebauer będą mieli szansę się wykazać a że umieją uderzać z dystansu to wszyscy wiemy :)

eRnesto
Posty: 185
Rejestracja: 11 gru 2009, o 17:22
Lokalizacja: klimzowiec
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#9 Post autor: eRnesto » 23 wrz 2021, o 14:46

Mokrzycki to chyba powinien na kartki uważać ,tak coś mi się przypomina... A co do meczu to jak wszyscy nie wyobrażam sobie innego scenariusza jak nasza wygrana. Nie mówię ,że będzie łatwo tym bardziej ,że Sokół poczuł ostatnio krew.. ale miło by było żeby tym razem dla odmiany tak trochę spokojniej wygrać. Te nerwowe ,stresujące końcówki już mi się przejadły... :hyhy: Czekam na ten mecz ale myślami to ja już jestem przy Stali. Obejrzałem ich wczorajszy mecz w pucharze z Rakowem. I jeśli ktoś myślał na podstawie ostatnich trzech kolejek ligowych ,że mają jakiś dołek/spadek formy to nie.. nie mają.

Awatar użytkownika
HullCityFC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2936
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 20:40
Lokalizacja: England
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#10 Post autor: HullCityFC » 24 wrz 2021, o 10:46

Moje domowe derby. Zone mam.z Ostrody ;-)

chropaczow
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 859
Rejestracja: 1 sie 2018, o 18:27
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#11 Post autor: chropaczow » 25 wrz 2021, o 09:08

Transmisja tylko na sprtize.pl ?

moRi95
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1094
Rejestracja: 12 lis 2010, o 23:03
Lokalizacja: TaRnowskie GóRy
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#12 Post autor: moRi95 » 25 wrz 2021, o 09:49

Obrazek

Gdy drużyna, która nie zdobyła punktu mierzy się z rywalem, który nie przegrał jeszcze meczu, trudno się silić na jakiekolwiek oryginalne przedmeczowe zapowiedzi. Strata jakiegokolwiek punktu przez Ruch w Ostródzie będzie największą sensacją w drugoligowym sezonie. Do będącej wciąż bez ani jednego punktu "czerwonej latarni" eWinner II ligi przyjedzie wicelider, który jako jedyny jeszcze nie doznał porażki. Spotkanie, które mentalnie może być jednym z większych wyzwań dla Niebieskich, rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:00.

Ten mecz z pewnością można określić mianem „pułapki”. Dla młodych graczy Sokoła Ostróda pojedynek z wiceliderem drugiej ligi to doskonała okazja do promocji. Nikt w obozie gospodarzy od wchodzących dopiero w wiek seniora piłkarzy nie będzie wymagał wygranej, to Ruch musi odnieść zwycięstwo.
Traktujemy ten pojedynek, jak każdy inny ligowy mecz. Nasze nastawienie jest podobne i jedziemy do Ostródy walczyć o trzy punkty. Myślimy o tym starciu w zasadzie od momentu zakończenia spotkania z Wigrami. Codziennie się nim zajmujemy. Chcemy, by zespół miał świadomość, że nikt nie da nam niczego za darmo. Nawet, jeżeli będziemy mierzyć się z ostatnią drużyną w tabeli, bez żadnej zdobyczy punktowej. Wiele będzie zależało od naszego podejścia, jeśli zagramy dobre spotkanie, to możemy je wygrać
~ mówi trener Ruchu, Jarosław Skrobacz.

Chorzowianie w trzech ostatnich meczach zdobyli komplet punktów, wygrywając z drużynami, które w tym sezonie chcą znaleźć się w najlepszej szóstce: Chojniczanką, KKS Kalisz i Wigrami Suwałki. Ruch jest najlepszą drużyną w tym sezonie jeżeli chodzi o mecze wyjazdowe. Na cztery takie rozegrane spotkania wygrał trzy, a jeden zremisował. Mimo to wszyscy przy Cichej nieustannie starają się studzić nastroje.
Cieszy mnie nasza postawa na boisku, zawodnicy w coraz większym stopniu realizują zadania, co jest jeszcze poparte zaangażowaniem i wybieganiem. Przynosi to dobre efekty, ale zdaję sobie sprawę, że przyjdą trudniejsze momenty. Obyśmy wtedy także potrafili punktować. Na mówienie dzisiaj o awansie jest jeszcze za wcześnie
~ kontynuuje Skrobacz.

Niebiescy do sobotniego meczu mogą przystąpić w nieco odmienionym składzie. I nie chodzi tu tylko o Łukasza Janoszkę, który w spotkaniu z Wigrami Suwałki opuścił boisko już przed przerwą.
Łukasz Janoszka wrócił w czwartek do treningu, uczestniczył w nim w pełnym stopniu. "Ecik" jest po konsultacjach medycznych, które potwierdziły, że nic złego się nie dzieje i będzie do dyspozycji na sobotę. (...) Nie mamy pełnego komfortu, coś zdrowotnie się zadziało w tygodniu i ktoś może nie pojechać do Ostródy
~ mówi tajemniczo szkoleniowiec Ruchu.

Nie ulega oczywiście wątpliwości, że chorzowianie, bez względu na to w jakim składzie, jadą do Ostródy po trzy punkty. Sokół w ubiegłym sezonie w pewnym momencie miał nadzieje na grę w barażach o awans do I ligi, ale wiosną w Ostródzie doszło do załamania. Klub nie może już liczyć na tak mocne wsparcie sponsorów, którzy mocno odczuli efekt pandemii. Gmina również nie poczuwa się do odpowiedzialności za drugoligową drużynę, w której dzisiaj prym wiodą młodzi zawodnicy. Najbardziej rozpoznawalna jest osoba samego trenera. Kotas to bardzo barwna postać, nieprzebierająca w słowach w swoich wypowiedziach na temat futbolu.
Widać było, że w pierwszych meczach mieli sporo problemów, było dużo nerwowości. Wynikało to z faktu, że kadrze jest wielu piłkarzy, dla których to pierwsze występy na tym szczeblu rozgrywkowym. Oni potrzebują czasu, każdy mecz działa na ich korzyść. W ostatnim meczu dwie bramki strzelił Skórecki, którego dobrze pamiętam, bo sprowadzaliśmy go do Jastrzębia z Błękitnych Stargard
~ mówi trener Skrobacz.

Na Mazury wybrali się też kibice Ruchu. Pierwotnie mieli dostać 50 biletów, ale z inicjatywy działaczy Sokoła przyznano im 450 wejściówek. Stało się to możliwe, dzięki fanom Niebieskich, którzy dołożą się do organizacji meczu, czyli do zwiększonej liczby ochrony. Kibice jadący na mecz w cenie biletu, ewentualnie przejazdu autokarem, mieli też opłatę na współfinansowanie organizacji spotkania.
Kibice na wyjazdach są dla nas bardzo dużym wsparciem. Na ostatnim meczu wyjazdowym w Kaliszu, gdzie wybrała się bardzo duża grupa naszych kibiców, nasi fani stłumili miejscowych. Czuliśmy się jak u siebie. Gra się dużo lepiej i łatwiej w obecności kibiców, to dodaje skrzydeł. (...) Moja sytuacja fizyczna jest dobra. Z każdym meczem zmęczenie będzie narastać, ale póki co, dzięki opiece naszych fizjoterapeutów i dobrej odnowie biologicznej, nie jest ono na tyle duże, by odczuwać jakieś poważniejsze efekty. To, że gram regularnie, zwiększa moją pewność siebie. Dzięki temu czuję się na boisku o wiele lepiej
~ mówi Tomasz Wójtowicz, który od meczu drugiej kolejki wskoczył do wyjściowego składu Ruchu.

Jeżeli Ruch zachowa koncentrację i nie dopuści do siebie myśli o łatwych trzech punktach, powinien w każdym elemencie dominować nad rywalem. Posiada dużą przewagę w jakości piłkarskiej i pod względem doświadczenia. Stawką jest po raz pierwszy w sezonie awans na pozycję lidera. Byłaby to spora wartość dodana przed pojedynkiem ze Stalą.

Obrazek

Sobotni mecz Sokół - Ruch sędziować będzie Filip Kaliszewski (Gdańsk). Chorzowski klub przeprowadzi transmisję radiową. Transmisja wideo meczu będzie dostępna w aplikacji mobilnej sponsora rozgrywek firmy eWinner oraz na platformie sportize.pl.

Piłkarze Niebieskich zagrają z czarnymi opaskami ze względu na śmieć legendy Ruchu Eugeniusza Fabera.


Źrodła: dziennikzachodni.pl, sportslaski.pl, ruchchorzow.com.pl, sokolostroda.com, flashscore.com

domin11hks
Posty: 907
Rejestracja: 31 mar 2005, o 13:12
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#13 Post autor: domin11hks » 25 wrz 2021, o 11:19

moRi95 super zapowiedź :ok:
Fajnie się to czytało :piwo:

domin11hks
Posty: 907
Rejestracja: 31 mar 2005, o 13:12
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#14 Post autor: domin11hks » 25 wrz 2021, o 11:19

moRi95 super zapowiedź :ok:
Fajnie się to czytało :piwo:

19JeRRy20
Posty: 816
Rejestracja: 16 paź 2009, o 17:11
Lokalizacja: Ruda Slaska
Kontakt:

Re: Sokół Ostróda - RUCH Chorzów, sobota, 25.09.2021, 16:00

#15 Post autor: 19JeRRy20 » 25 wrz 2021, o 13:28

Przeczuwam dziś 4-0 dla nas :hyhy:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], Harpo, jajo, Majestic-12 [Bot], moRi95, tynbydziedobry i 191 gości