Zagłębie II Lubin vs Ruch Chorzów, sobota 17.04, godz. 15:00

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Ostapowicz
Posty: 216
Rejestracja: 31 sie 2020, o 22:17

Re: Zagłębie II Lubin vs Ruch Chorzów, sobota 17.04, godz. 15:00

#31 Post autor: Ostapowicz » 17 kwie 2021, o 18:37

S_Klimzowiec pisze:
17 kwie 2021, o 16:58
wyniki bronią trenera! nie ważny styl, ta liga to typowy angielski futbol podwórkowy

młodzież Lubina nie bała się indywidualnych akcji, dużo dryblingu na skrzydłach, każdy z nich walczy o angaż do ekstraklasy, nikt nie myśli o godnym zakończeniu kariery

u nas, każdy patrzał by spokojnie przejść przez mecz i dla większości z tych piłkarzy kariera w ekstraklasie jest dla nich nierealna, dla nich liczy sie dobry wynik i awans o szczebel wyżej.

Nie zgodzę się, to prędzej u nas tacy jak Neugebauer, Bielecki czy Sikora (dziś akurat nie grał) są bliżej poziomu ekstraklasy, dziś w Lubinie nie widziałem jakiegoś mocniej wyróżniającego się piłkarza który mógłby grać w pierwszej drużynie. Był Zynek, to od razu go sprzedali, Białek też szybko poszedł, ale dziś ci ich napastnik to przerżnął chyba wszystkie pojedynki z naszymi środkowymi obrońcami.


Cufalu było sporo, pomógł bardzo pewny Kuba Bielecki i juniorskie błędy rywali. Niemniej, te końcowe parę minut to był dramat, jakby naszym odcięło prąd.

marek79
Posty: 7723
Rejestracja: 12 sty 2008, o 23:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: Zagłębie II Lubin vs Ruch Chorzów, sobota 17.04, godz. 15:00

#32 Post autor: marek79 » 17 kwie 2021, o 21:11

Za tydzień szpil dwóch drużyn co mają kupa szczyńscio w meczach.

Polonia wygrywała za Świdnicą 4:0 i mało co niy sfaliła.

grzechub
Posty: 1808
Rejestracja: 5 sty 2009, o 21:21
Lokalizacja: Chełm Śląski
Kontakt:

Re: Zagłębie II Lubin vs Ruch Chorzów, sobota 17.04, godz. 15:00

#33 Post autor: grzechub » 18 kwie 2021, o 10:10

Mnie osobiście bardzo cieszy postawa Jakuba Bieleckiego. Wybronił nam drugi mecz z rzędu, daje duży spokój z tyłu. Dostał szansę i ją wykorzystuje, dodatkowo chłopak widać ma poukładane w głowie i chce się rozwijać, poprawił grę nogami. Dobrze, że przed tymi dwoma ostatnimi meczami przedłużyliśmy z nim kontrakt, bo już zaczęłaby się ustawiać kolejka po chłopaka.

nrsl-halemba
Posty: 1514
Rejestracja: 28 lut 2008, o 18:21
Lokalizacja: nrsl 6 !
Kontakt:

Re: Zagłębie II Lubin vs Ruch Chorzów, sobota 17.04, godz. 15:00

#34 Post autor: nrsl-halemba » 18 kwie 2021, o 11:52

Najważniejsze 3 pkt o styl to się można pruć w ekstraklasie, a nie na poziomie okręgowym.
Niebieska Dzielnica Halemba

Awatar użytkownika
west72
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1631
Rejestracja: 30 lip 2004, o 13:33
Lokalizacja: Świ/R\ony
Kontakt:

Re: Zagłębie II Lubin vs Ruch Chorzów, sobota 17.04, godz. 15:00

#35 Post autor: west72 » 18 kwie 2021, o 12:48

Weryfikacja trwa,
Jak słucham Bereta po tych meczach ,to zastanawiam się ,czy on bardziej nie odlatuje z powodu tej serii niż zawodnicy. Mecz owszem stał na dobrym poziomie jak na tą ligę ale dzięki młodzieży Lubina a nie NIEBIESKIM. Nie czepiam się trenera ale od kilku meczy wyglądamy trochę jak by awans był już nasz i nie trzeba się zbytnio wysilać. Na razie dopisuje nam szczęście, i Kuba Bielecki trzyma nas w tej zwycięskiej serii ale chyba najwyższy czas ,żeby pokazać ,że nie pasujemy do tej ligi. Mam nadzieję ,że wszystko co najlepsze trzymamy na derby za tydzień i wybijemy Polonii z głowy pomysł na awans w tym sezonie. Oczywiście w kilku meczach mieliśmy zabójcze końcówki ale mam wrażenie ,że w tej rundzie nie deklasujemy przeciwników naszym przygotowaniem fizycznym i nie widziałem w tej rundzie ,może poza Ślęzą drużyny której zawodników w meczu z nami łapały skurcze. Cytując klasyka.... "" lepiej mądrze stać niż głupio biegać"" jakoś nie mogę tego powiązać obecną drużyną RUCHU a mamy wszystkie powody ,żeby tak myśleć i tak to wyglądało w wielu meczach w niedokończonym zeszłym sezonie. Dopóki jednak będziemy wygrywać nie mam podstaw ,aby krytykować
któregokolwiek piłkarza lub trenera........Naszym celem jest awans i jeśli będzie zrealizowany to sam będę nosić ich na rękach ;)
Naszym Honorem Jest Nasz Klub! RUCH Chorzów LEGENDA BEZ KOŃCA

Elmer
Posty: 10352
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Zagłębie II Lubin vs Ruch Chorzów, sobota 17.04, godz. 15:00

#36 Post autor: Elmer » 18 kwie 2021, o 17:42

Pamiętacie sezon 2011/2012. Ja pamiętam te wpisy tutaj. Prawie zdobyliśmy mistrza. Jasne, Legia wiele zrobiła, aby go nie zdobyć, ale liczy się cały sezon, a nie walory artystyczne. Jeśli zespół teraz ma kryzys i wygrywa to dobrze. Co będzie jak forma wzrośnie. Nie można cały sezon mieć wysokiej formy

Rywale zawsze w tej lidze się na nas spinają. I tak będzie szczególnie na wyjazdach, gdzie mamy Stal Brzeg (u nas ledwo 3:2), Lechię Zielona Góra (nieobliczalni), Gwarek Tarnowskie Góry (pamiętamy tamten sezon, na 200% się zepną) i Pniówek Pawłowice (tam to będzie jazda na sporo kartek, oby awans był już wtedy zapewniony) i Zabrze II (być może z kibicami). Jeśli ktoś przy takim terminarzu myśli, że awans mamy w kieszeni to byłby szaleńcem.

Pamiętam sezon 95/96, gdzie po super jesieni wiosną miał być spacerek, a stresu trochę było (porażka na Szombierkach, u siebie z Zawiszą).

Gdyby mi ktoś w lutym pokazał taką tabelę na połowę kwietnia to bym brał bez wahania. A z ocenami poczekajmy do końca sezonu. Wszyscy ciągną wózek w tą samą stronę, to pewne.

PS. W drodze do Esy (wierzę, że tam w końcu wrócimy) najtrudniej wyjść jest właśnie z III lub IV ligi. Jakby się teraz nie udało to za rok będzie jeszcze trudniej.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

marek79
Posty: 7723
Rejestracja: 12 sty 2008, o 23:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: Zagłębie II Lubin vs Ruch Chorzów, sobota 17.04, godz. 15:00

#37 Post autor: marek79 » 18 kwie 2021, o 18:16

O to właśnie chodzi. Najtrudniej wyjść z 3 ligi. Wychodzi jedna drużyna. Jedna. Ta co zdobędzie NAJWIĘCEJ punktów a nie najładniej grająca. W 2 i 1 lidze jest już łatwiej bo awansują 2 a 4 następne grają w barażach.
W takiej 3 lidze jak nasza przy tak punktujaącej Polonii i Ślęzie trzeba te mecze wygrywać brzydko. Tu nie ma miejsca na piękną grę.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10126
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zagłębie II Lubin vs Ruch Chorzów, sobota 17.04, godz. 15:00

#38 Post autor: jajo » 18 kwie 2021, o 18:50

ale tu nie chodzi o brzydka gre, tylko kupe farta.
brzydka gra to jest taka ze prowadzisz 1-0, nie kreujesz dalej sytuacji, ale przeciwnik nie ma podejscia i nie tworzy zagrozenia. i to mozna nazwac zaplanowana taktyka nastawiona na zdobywanie punktow za wszelka cene.

za to jak przeciwnik pudluje niepilnowany z 5 metra, a ty w koncowce wybijasz na pale to nie jest to zadna taktyka tylko kupa farta.

oczywiscie awans jest najwazniejszy, ale nawet w 2 lidze juz nas beda za to karcic.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
Goscioo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1301
Rejestracja: 16 lis 2003, o 08:51
Lokalizacja: Piekary Śl. / Kępno
Kontakt:

Re: Zagłębie II Lubin vs Ruch Chorzów, sobota 17.04, godz. 15:00

#39 Post autor: Goscioo » 18 kwie 2021, o 19:01

jajo pisze:
18 kwie 2021, o 18:50
ale tu nie chodzi o brzydka gre, tylko kupe farta.
brzydka gra to jest taka ze prowadzisz 1-0, nie kreujesz dalej sytuacji, ale przeciwnik nie ma podejscia i nie tworzy zagrozenia. i to mozna nazwac zaplanowana taktyka nastawiona na zdobywanie punktow za wszelka cene.

za to jak przeciwnik pudluje niepilnowany z 5 metra, a ty w koncowce wybijasz na pale to nie jest to zadna taktyka tylko kupa farta.

oczywiscie awans jest najwazniejszy, ale nawet w 2 lidze juz nas beda za to karcic.
popieram, ja już typował 1:1 z Zagłebiem i gdyby nie właśnie mega fart to byśmy tego szpilu nie wygrali. I nie pomogłoby teraz nic (granie do końca, 95 minuta, sędzia). Ale popieram też to że dopóki wygrywają nawet na farcie nie mamy prawa za mocno marudzić, Takimi fartami i takimi wynikami sie robi awans. Teraz trzeba zrobić kolejny krok i nie przegrać z Polonią a awans będzie coraz bliższy. Idealny scenariusz to wygrana i niech do końca inni się martwią jak nas dogonić. Biskup przy Idziku zgasł. Robi swoje tyłem do bramki ale brakuje jeszcze takiego instynktu typowego snajpera.

Elmer
Posty: 10352
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Zagłębie II Lubin vs Ruch Chorzów, sobota 17.04, godz. 15:00

#40 Post autor: Elmer » 18 kwie 2021, o 19:29

Nie oczekujmy od Kuleja spokoju. Przecież on cały czas wygląda jakby był na minie. Nie takie zespoły w nerwowych końcówkach traciły głowę.

Ze Ślęzą pięknie nam wyszło, teraz rzeczywiście zabrakło chłodnej głowy. To jest do wytrenowania. Schemat w sumie prostszy niż SFG.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot], NG1920, nołnejm, OSH, ROHAN2 i 63 gości