Puchar Polski 2020/21

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
RNK95
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1343
Rejestracja: 5 lut 2017, o 22:42

Re: Puchar Polski 2020/21

#196 Post autor: RNK95 » 14 maja 2021, o 13:02

DamianEiRe pisze:
14 maja 2021, o 10:07
Mecz sie skonczyl dwa dni temu a wy nadal tu wypociny wylewacie. Trener taki sklad wystawil i chwala mu za to ze daje mlodym zdobyc doswiadczenie w meczach o stawke! Spora wiekszosc chyba juz zapomniala w jakim miejscu jestesmy, nie mamy dwoch skladow (budzet na to nie pozwala!) ktorymi moznaby rotowac grajac po dwa mecze na tydzien. Po sparnigu z rozwojem byl lament ze po co takie mecze grac, tylko kontuzje... idzcie wszyscy kibicowac pniowkowi i nie wracajcie.
Można mecz przegrać, ale nie można przejść obok meczu. Rozumiem, że Bereta sobie zweryfikował zaplecze kadry, zobaczył kto się nadaje na 2 ligę, kto nie, gdzie trzeba wzmocnień, może to był odpowiedni na to czas, na tle solidnego rywala, na kilka spotkań przed awansem, ale największy żal mam do tych zmienników. Ja wiem, że oni takim składem nie grali i więcej nie zagrają, ale oni chcą być zawodowcami, trafić do dobrego klubu, zarabiać duże pieniądze, Guzdek idzie do Widzewa, Grzywaczewski przyszedł z Cracovii, młodzi chcą się rozwijać i iść pewnie śladem Winciersza, pozostali aspirują do wyjściowego składu Ruchu. Nie robią nic innego tylko trenują w tygodniu i grają mecz w weekend. Nie idą do roboty na kopalnie, do fabryki czy innego zakładu. Klub daje im warunki jak na ten poziom bardzo dobre, a tu nie ma walki, tego kibic nie wybaczy i nie może wybaczyć, ani machnąć ręką. Można przegrać, można nie być wybitnym piłkarzem, ale biegasz, pressujesz, lecisz na du*** od linii do linii. Jak my tego nie będziemy od nich wymagać to wiecznie ta piłka będzie w tym kraju tak wyglądać. 21-22 lata i mówi się o utalentowanym młodzieżowcu, perspektywicznym, gdzie w poważnych ligach tacy już grają po 20-25 spotkań w sezonie, w kadrze seniorskiej. U nas się cały czas szuka usprawiedliwień, a bo to, a bo szkolenie, a bo infrastruktura, a bo nie płacą, a bo za mało płacą, a bo za dużo płacą, a bo stadion, a bo niedziela 17 i pogoda, a bo pandemia. Tak to potem wygląda, że na mecze Ekstraklasy nie da się patrzeć, poziom sędziowania leci na łeb, w sierpniu w europejskich pucharach polskie drużyny odpadają z tuzami z Islandii, Wysp Owczych czy innych Mołdawii, ale no super jest, fajnie, znowu szukamy usprawiedliwień, a doznajemy podniecenia jak ktoś 3 razy prosto kopnie i 2 bramki strzeli z karnego, gwiazda ligi, łeb dołoży z 3 metrów i wrzuci z rożnego. To mnie wkurw*a, brak zaangażowania, czyli to czym wygrywamy mecze w tym sezonie i prawdopodobnie dzięki czemu awansujemy. Przykładowo, wracając do meczu z PB, Biskup dostaje czerwoną i gdybyśmy ten mecz hipotetycznie przegrali 2:3, grając w ten sam sposób, to ja bym nie miał pretensji, bo widziałem, że każdy tam zapierd*lał jak mógł, jeździł na du***, a i z kontrą się udało czasem wyjść. Więc jeśli Ci młodzi chcą coś osiągnąć i sami od siebie nie wymagają to kto od nich ma wymagać?

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10030
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2020/21

#197 Post autor: jajo » 14 maja 2021, o 14:22

a ja mam pretensje do trenera.
wiem, ze nie mamy 2 skladow. drugi mogl zagrac z Rowem albo szlo je pomiksowac. w koncu to zawodowcy i moga raz na jakis czas zagrac co 3 dni. rozumiem, jakby np 35 letni Fosa dostal wolne czy ktos z urazem.
ale trener sie bal, ze jak mecz z ROWem nie wyjdzie, to zostanie mu tylko 8 pkt przewagi na 6 kolejek (jak PB wygra zalegly mecz jeszcze) do konca w oberlidze. i o to mam pretensje.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Dorcia
Posty: 1155
Rejestracja: 23 sie 2002, o 13:25
Lokalizacja: Dziesiona
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2020/21

#198 Post autor: Dorcia » 14 maja 2021, o 14:26

DamianEiRe pisze:
14 maja 2021, o 10:07
Mecz sie skonczyl dwa dni temu a wy nadal tu wypociny wylewacie. Trener taki sklad wystawil i chwala mu za to ze daje mlodym zdobyc doswiadczenie w meczach o stawke! Spora wiekszosc chyba juz zapomniala w jakim miejscu jestesmy, nie mamy dwoch skladow (budzet na to nie pozwala!) ktorymi moznaby rotowac grajac po dwa mecze na tydzien. Po sparnigu z rozwojem byl lament ze po co takie mecze grac, tylko kontuzje... idzcie wszyscy kibicowac pniowkowi i nie wracajcie.
A jak by taki skład wystawił w sobotę z ROWem i przegrali byśmy to też byś pisał chwała trenerowi?

Awatar użytkownika
Goscioo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1300
Rejestracja: 16 lis 2003, o 08:51
Lokalizacja: Piekary Śl. / Kępno
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2020/21

#199 Post autor: Goscioo » 14 maja 2021, o 14:41

Sie stworzyły obozy i ostra dyskusja po przegranej, ja popierom te stanowisko że my są Ruch i nie przystoi odpuszczać żadnego szpilu ale też trzeba mieć to na uwadze że duża osób z tych zawodników nie miała nawet szansy w ogole się pokazać w tym sezonie. Dobrze że trener chciał ich sprawdzić. Zal do trenera to myslę że też nie na miejscu, bo on za tych chłopaków co mają po 20 kilka lat nie wybiega na boisku. Można było myśleć że z część z nich się podwójnie zmobilizuje, że mają szansę w końcu zagrać nie o pietruszkę a o coś. To właście Ci zmiennicy w takim szpilu powinni szarpać trawę od linii do linii. Jak widać za wysokie progi nawet dla nich ta 3 liga i trzeba pomyslec o realnych wzmocnieniach i zmiennikach na poziomie. Przynajmniej widać kogo odpalić

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10030
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2020/21

#200 Post autor: jajo » 14 maja 2021, o 16:48

jak dla mnie to ten mecz nic nie powiedział.
wiedzielismy, ze nie mamy na lawce Messiego, ktory sam pociagnie mecz. sensowna weryfikacja dla tych chlopakow jest sprawdzic jak wygladaja w otoczeniu normalnego skladu.
ten trener ma tych 20 latkow juz prawie dwa lata pod soba, wiec to ze maja lub nie sile wybiegac mecz, to tez jego wina lub zasluga. oczywiscie trzeba tez brac pod uwage, na jakim materiale pracuje. najzdolniejsi w tych rocznikach (Bogusz, Lipp, Winciersz, Starzyński, Wach, Klisiewicz) już mu zostali wyjeci, a Nowak z Sikorą maja kontuzje.
meczu chyba nie bylo u buka, ale tak jak pisal Elmer, widzac te sklady to Pniowek byl zdecydowanym faworytem.
Dorcia pisze:
14 maja 2021, o 14:26
DamianEiRe pisze:
14 maja 2021, o 10:07
Mecz sie skonczyl dwa dni temu a wy nadal tu wypociny wylewacie. Trener taki sklad wystawil i chwala mu za to ze daje mlodym zdobyc doswiadczenie w meczach o stawke! Spora wiekszosc chyba juz zapomniala w jakim miejscu jestesmy, nie mamy dwoch skladow (budzet na to nie pozwala!) ktorymi moznaby rotowac grajac po dwa mecze na tydzien. Po sparnigu z rozwojem byl lament ze po co takie mecze grac, tylko kontuzje... idzcie wszyscy kibicowac pniowkowi i nie wracajcie.
A jak by taki skład wystawił w sobotę z ROWem i przegrali byśmy to też byś pisał chwała trenerowi?
ja bym tak napisal :P jakby to byl kosz wystawienia 1 skladu w Pawłowicach. Pogratulowałbym odwagi gry na dwoch frontach, a nie asekuranckim wypelnianiem planu minimum.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

sławcio
Posty: 559
Rejestracja: 21 lis 2009, o 16:52
Lokalizacja: Glywice(Gleiwitz)
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2020/21

#201 Post autor: sławcio » 19 maja 2021, o 20:37

Tak jakby się jeszcze ktos interesowoł to Pniówek właśnie przeszoł dalij .
ROW 1964 Rybnik 1-1 Pniówek Pawłowice 19 maja, 18:00
k. 3-5
Jan Janik 90 (k) - Dawid Hanzel 20
sławcio

TomSky
Posty: 2651
Rejestracja: 28 sie 2003, o 23:48
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2020/21

#202 Post autor: TomSky » 16 cze 2021, o 19:09

jeśli to kogoś interesuje to Pniówek w finale szmary 2-5 z Rekordem
Niedzielnym kierowcom stanowcze NIE

sławcio
Posty: 559
Rejestracja: 21 lis 2009, o 16:52
Lokalizacja: Glywice(Gleiwitz)
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2020/21

#203 Post autor: sławcio » 25 maja 2022, o 16:14

W rundzie wstępnej pucharu Polski podejmujemy u siebie Znicz Pruszków . Mecz 27 lipca .
http://www.90minut.pl/news/319/news3197 ... olski.html
sławcio

sławcio
Posty: 559
Rejestracja: 21 lis 2009, o 16:52
Lokalizacja: Glywice(Gleiwitz)
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2020/21

#204 Post autor: sławcio » 16 lip 2022, o 19:41

Nasz najbliższy rywal w pucharze Polski za dobrze to drugiej ligi nie zaczął .
4:0 z beniaminkiem z Tarnobrzega chluby nie przynosi .
http://www.90minut.pl/news/320/news3206 ... Znicz.html
sławcio

BoRo
Posty: 378
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:45
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2020/21

#205 Post autor: BoRo » 24 lip 2022, o 14:45

Ciekawe fto wylezie w piyrszym na Znicz. Jo stawiom tak
Osobinski - Kasolik Nawrocki Szur - Michalski Witek Sikora Winciersz - Foszmanczyk Kwietniewski - Plaskowski

heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6163
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2020/21

#206 Post autor: heli » 24 lip 2022, o 15:28

Wydaje się, że na pewno zagrają zmiennicy, pytanie jak głęboko po nich sięgniemy,
ci co są blisko składu, a póki co aż tylu minut nie grali to wydaje się, że na pewno zagrają.
W obronie nie mamy wielkiego pola manewru, chyba, że Michalski zagra w defensywie, a w pomocy Winciersz i Moneta, albo dostanie szanse Franke.
Z tego co piszesz myślę, że Sikora nie zagra od początku, bo póki co zagrał dwa pełne mecze, a na pewno można tam śmiało wstawić kogoś innego.
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

BoRo
Posty: 378
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:45
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2020/21

#207 Post autor: BoRo » 24 lip 2022, o 15:49

heli pisze:
24 lip 2022, o 15:28
Wydaje się, że na pewno zagrają zmiennicy, pytanie jak głęboko po nich sięgniemy,
ci co są blisko składu, a póki co aż tylu minut nie grali to wydaje się, że na pewno zagrają.
W obronie nie mamy wielkiego pola manewru, chyba, że Michalski zagra w defensywie, a w pomocy Winciersz i Moneta, albo dostanie szanse Franke.
Z tego co piszesz myślę, że Sikora nie zagra od początku, bo póki co zagrał dwa pełne mecze, a na pewno można tam śmiało wstawić kogoś innego.
Tak jak godosz z Sikorom tyz miolch malo zagwozdka wlasnie, ale moze byc tyz tak ze Sikora na piyrszo halba a Piatek na drugo. Dobrze by bylo tyz przi korzistnym wyniku zoboczyc Baranskiygo Franke i Roguly.
PyRsk

sławcio
Posty: 559
Rejestracja: 21 lis 2009, o 16:52
Lokalizacja: Glywice(Gleiwitz)
Kontakt:

Re: Puchar Polski 2020/21

#208 Post autor: sławcio » 24 lip 2022, o 20:49

W drugiej kolejce drugiej ligi Znicz u siebie wygrał z Radunią Stężyca 3:1 .
Ogólnie mają trzy punkty . Pierwszy przegrali sromotnie 4:0 a drugi wygrali .
sławcio

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: BandzioR, Bing [Bot] i 99 gości