nazwa rzecz swieta

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10219
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#31 Post autor: gerhat » 9 paź 2002, o 09:09

ord i nadal jezdzisz na Naprzod czyli niczego to nie zmienia

ord

#32 Post autor: ord » 9 paź 2002, o 09:21

tak tylko czuje ze bedzie tak ze pan P. narobi wokol siebie szumu i zniknie a z nim Naprzod ( oby do tego nie doszlo ) czulbym sie lepiej gdyby przyszla firma X o powaznej renomie i wlepila swoje logo na koszulki wylozyla troche kasy i to by jej wystarczalo i dlatego nie jestem zwolennikiem wlepiania nazwy sponsora a co dopiero zmiany nazwy

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10219
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#33 Post autor: gerhat » 9 paź 2002, o 09:59

Rozmawiałem wczoraj z zawodnikiem Naprzodu, ida na awans.
Nie wiem co to za sponsor, ale hokej jest teraz jedną z tańszych dyscyplin.


a propos nazw klubów, często jako przyklad podaje się na tych stronach kluby niemieckie, zgoda nazwy sie nie zmieniaja ale herby klubów bardzo często (FCK, obydwa Bayery, zresztą tego jednego juz nawet nie ma jest KFC i wiele innych). Ponadto nazwy typu Werder, HSV, Bayer, FCK, Hansa coraz częściej są tylko na papierze, w mowie używa się nazw Bremen, Hamburg, Leverkusen, Lautern czy Rostock.
Tylko w miastach gdzie są dwa silne kluby posługuje się częściej pierwszymi nazwami.

W Gieksie sztucznie wywołuje sie aferę, nowa nazwa bedzie się pojawiała najczęściej tylko w ligowej tabeli. Wszyscy będą chodzić na gieksę i kibicować gieksie. A argument, że jak ktoś z zagranicy kto grał parę lat temu w pucharach spojrzy na tabelę i nie zobaczy gieksy jest dla mnie śmieszny, bo w Portugalii czy Hiszpanii większośc ludzi nie wie gdzie leży Polska, a Ci co grali osiem lat temu z gieksą nie pamiętają już wogóle że takie zdarzenie miało miejsce. Interesuja się tym tak naprawde statystycy, a Ci zawsze sobie poradzą.

TomasH P.

#34 Post autor: TomasH P. » 9 paź 2002, o 14:51

Jestem przeciwko, jak by to wyglądało?:
Ruch Nike Chorzów, Telekomunikacja Polska Ruch Chorzów,
Idea Ruch Chorzów, Ruch Plus Chorzów (Ruch+Chorzów hehehe).
A wsród kibiców takie teksty: jutro gramy na Pepsi, ostatnio dostaliśmy wpierd...od Alway'sów, Atlas-Plus 2:0, stołeczna Coca-Cola podejmowała chorzowskiego RedBull'a itd itd (może zrobimy konkurs haha).

No, ale gdyby znalazła się firma "Niebiescy" wyglądało by to ciekawie...
RUCH Niebiescy Chorzów :wink:
Ostatnio pytaliście się kto jest najbardziej "niebieski" w Ruchu - Prezes !!! (pokażcie mi drugiego, który by za 5 mln na to nie poszedł??).
Co do gieksy.....szkoda mi Was, jak teraz będziecie śpiewać- Dooospel, kochany klubie naaaasz........Ale mam dla Was hasło:
O Dospelu, Dospelu, Dospelu - ty najlepszych Prezesów w Polsce masz!
O Dospelu, Dospelu, Dospelu- sypniesz kasą i będziesz ty nasz !!!

Żenujące.

Darek

#35 Post autor: Darek » 9 paź 2002, o 21:05

I BRAWO PREZESIE ZA TAKA OPINIE. WOLAŁBYM 5 LIGE NIZ LIGE MISTRZÓW Z DOSPEL MIEJSKI CHORZOW CZY CZYMS TAKIM

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10219
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#36 Post autor: gerhat » 10 paź 2002, o 08:48

TomasHP, nie rozumiem albo jestes za albo przeciw.

A pozostałym ktorzy patrzą tak konserwatywnie na te sprawy i twierdza że nazwą się nie handluje chciałbym przypomnieć, że Ruch miał już sponsora w nazwie i nikt wówczas nie protestował.
Co prawda w pisowni nic się nie zmieniło ale z marketingowego punktu widzenia nazwę przehandlowaliśmy.

Dla zapominalskich -naszym sponsorem był wtedy Ruch S.A.
:shock:

fuhr
Posty: 1169
Rejestracja: 10 sie 2002, o 15:52
Lokalizacja: Derry/Dublin/Chorzow
Kontakt:

#37 Post autor: fuhr » 10 paź 2002, o 11:23

gerhat pisze: Dla zapominalskich -naszym sponsorem był wtedy Ruch S.A.
:shock:
a nazywalismy sie wtedy Ruch SA Chorzow czy Ruch Ruch SA Chorzow :roll:

NIE - wiec o czym gadka....
Oni byli naszym normalnym sponsorem!
born and bred Blue!

KS RUCH CHORZOW

Górny Śląsk

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10219
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#38 Post autor: gerhat » 11 paź 2002, o 09:39

fuhr napisalem przeciez ze niezmienilismy nazwy, ale nia zahandlowalsmy.
Napisalem to bo wielu podaje jako argument to ze nazwa to świetość, ktorą sie nie handluje.

Wyobraz sobie sytuacje, gdyby Real Madryt mial na koszulkach logo supermarketu Real. Pół Europy by stwierdziło, że klub rozmienia swą sławę na drobne i się sprzedał.
Nie mam nic do przeciwników zmian nazwy, każdy ma swoje przekonania ale niektóre ich argumenty są nieaktualne ponieważ już raz się sprzedalismy.
Szanuję ich zdanie ale niech nie piszą (łaczenie z Panem Prezesem): my nigdy, za mojej kadencji nigdy, nie dopuscimy, nigdy jej nie rozmienilismy na drobne itp itd.

fuhr
Posty: 1169
Rejestracja: 10 sie 2002, o 15:52
Lokalizacja: Derry/Dublin/Chorzow
Kontakt:

#39 Post autor: fuhr » 11 paź 2002, o 11:29

calkowicie sie z toba nie zgadzam w tym jak ty patrzysz na naszego ex sponsora Gerhat, dal pieniadze to dostal miejsce na swoja reklame na koszulkach

tak jak ty na to patrzysz to wg. mnie Real Madryt moglby sie domagac od marketow Real kasy za ta sama nazwe, wkoncu to markety Real sa mniej znane w Europie niz klub Real


pozdro
born and bred Blue!

KS RUCH CHORZOW

Górny Śląsk

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10219
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#40 Post autor: gerhat » 11 paź 2002, o 13:51

fuhr chyba się nie rozumiemy
Real Madryt nigdy w życiu nie umieściłby loga tego supermarketu na swoich koszulkach ponieważ ma tyle dumy aby nie kupczyć swoja nazwą, tak jak Barcelona nie umieściłaby reklamy Restauracji Barcelona.
Jeżeli jesteś dumny z nazwy swego klubu to nie powinieneś akceptować również sytuacji że jakiś podmiot za kasę podszywa się pod jego nazwę.

fuhr
Posty: 1169
Rejestracja: 10 sie 2002, o 15:52
Lokalizacja: Derry/Dublin/Chorzow
Kontakt:

#41 Post autor: fuhr » 11 paź 2002, o 14:08

troche racji masz, ale myslisz ze kolporter prasy jakim byl/jest(?) Ruch mial jakis wiekszy zysk ze sponsorowania kogogolwiek w tym takze nasz Ruch
born and bred Blue!

KS RUCH CHORZOW

Górny Śląsk

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10219
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#42 Post autor: gerhat » 11 paź 2002, o 14:20

nie chodzi mi o ich zyski ale o kupczenie nazwą, wszyscy wytykaja Dziurowicza, że u nas to byłoby niemożliwe, ale nikt nie pamieta ze mysmy tez nasza kiedys przehandlowalismy.
Nie wspominam juz czasow jak Ruch to był Unia, bo wiadomo ze byla to decyzja polityczna gdyż nie znam na tyle historii czy wowczas np. prezes oponowal przed zmianą nazwy, czy zaplacil to stanowiskiem, wiadomo ze wowczas niewiele by wskóral u wladz ale byc moze sie starał.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DaReQ93, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Krzymp, moRi95 i 89 gości