PRZEDSIĘBIORCY!!!!

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
scaneRboy
Posty: 8166
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#31 Post autor: scaneRboy » 14 lis 2019, o 10:23

unikajmy polityki jak to tylko możliwe, bo to jest gorsze niż syfilis.

Mam tylko tą męczącą cechę, że łącze ze sobą informacje i fakty, które są oddalone w czasie. Czy to aby jeszcze nie Kopel lansował koncepcje, że Ruch będzie grał na Stadionie Śląskim, a na Cichej ma powstać: "Ośrodek szkoleniowy z prawdziwego zdarzenia"?

Coś mi się majaczy w pamięci jedno takie spotkanie z radnymi... 15lat temu albo lepiej...

Myślałem, że tamte pomysły już się bezpowrotnie skompromitowały.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
somebody_correct
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 449
Rejestracja: 25 cze 2007, o 13:13
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#32 Post autor: somebody_correct » 14 lis 2019, o 11:10

Nie nie lepiej. Potem bedzie ze cos dal w zamian.
Wszyscy - #wspieram WR - WIELKI RUCH
Kto nie daje ten z policji hej!

TheEnd2
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2019, o 19:25
Lokalizacja: SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
Kontakt:

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#33 Post autor: TheEnd2 » 14 lis 2019, o 11:11

@ScaneRboy polityki nie ma szans uniknąć !
szczególnie wśród działaczy Ruchu.
Michalik , Kopel, Kotala i reszta to zawodowcy polityczni, do tego radni i urzędnicy z nadania partyjnego, no i niestety przedsiębiorcy którzy mają swoje preferencje,
To abstrakcja ideał aby w dzisiejszych jakaś inicjatywa była apolityczna , a klub sportowy tym bardziej.
Przecież kibice to elektorat.....

My z naszym Ruchem nie mamy za bardzo wyjścia, musimy się do kogoś przytulić aby to jakoś przetrwało i wychodziło na prostą,
Niezależność nawet tę apolityczną zdobywa się wtedy jak się jest niezależnym finansowo.

Awatar użytkownika
somebody_correct
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 449
Rejestracja: 25 cze 2007, o 13:13
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#34 Post autor: somebody_correct » 14 lis 2019, o 14:07

Viro ujme to tak. Nie chce bys sobie pomyslal ze nie doceniam Twojej pracy na rzecz dobra w Ruchu. Kazdy z nas chce jak najlepiej i ile osob tyle zdan. Jednak jesli chodzi o to ze mowisz "Stadionu narazie tak czy siak nie bedzie to chyba warto skorzystac z unowoczesnienia infrastruktury?" z tym sie nie zgadzam bo jak wiesz to ostatnio w wywiadzie wyrzygal wszystko co miasto dalo na Ruch a juz pozyczka sie czkawka odbija.
Wszyscy - #wspieram WR - WIELKI RUCH
Kto nie daje ten z policji hej!

Awatar użytkownika
viRo_BJJ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 582
Rejestracja: 20 sie 2008, o 16:37
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#35 Post autor: viRo_BJJ » 14 lis 2019, o 14:31

Ja na to patrze zupełnie inaczej. Nie ma ''czegos'' co mogłoby zastąpić stadion, ale żle jest stać w miejscu jak świat wokół Ciebie się kręci.
Miasto tak czy siak wybuduję to boisko i budynek na kresach. W pełni się zgadzam z Tobą, że to temat zastępczy, nie damy stadionu, ale damy coś. To coś też nam jest potrzebne do rozwoju dzieci i młodzieży i jak wiemy, że ono powstanie to wolałbym, żeby powstało coś dobrego i mądrego pozwalające rozbudować się klubowi, a nie postawić na byle jakość. Nie widze sensu oporować, przed budową infrastruktury, ale widze sens podkreślania tego, że nie zastąpi to stadionu.
somebody_correct pisze:
14 lis 2019, o 14:07
Viro ujme to tak. Nie chce bys sobie pomyslal ze nie doceniam Twojej pracy na rzecz dobra w Ruchu. Kazdy z nas chce jak najlepiej i ile osob tyle zdan. Jednak jesli chodzi o to ze mowisz "Stadionu narazie tak czy siak nie bedzie to chyba warto skorzystac z unowoczesnienia infrastruktury?" z tym sie nie zgadzam bo jak wiesz to ostatnio w wywiadzie wyrzygal wszystko co miasto dalo na Ruch a juz pozyczka sie czkawka odbija.
JIU JITSU ZNACZY MIEKKA SZTUKA - JESTESMY MIECZAKAMI, KTORZY LEJA TWARDZIELI
RODOWICI KATOWICZANIE KS RUCH CHORZOW

Awatar użytkownika
somebody_correct
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 449
Rejestracja: 25 cze 2007, o 13:13
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#36 Post autor: somebody_correct » 14 lis 2019, o 14:58

No i mniej wiecej doszlismy do wspolnego mianownika. Szczegolnie w ostatnim zdaniu.
Wszyscy - #wspieram WR - WIELKI RUCH
Kto nie daje ten z policji hej!

scaneRboy
Posty: 8166
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#37 Post autor: scaneRboy » 15 lis 2019, o 07:27

TheEnd2 pisze:
14 lis 2019, o 11:11
@ScaneRboy polityki nie ma szans uniknąć !
szczególnie wśród działaczy Ruchu.
Michalik , Kopel, Kotala i reszta to zawodowcy polityczni, do tego radni i urzędnicy z nadania partyjnego, no i niestety przedsiębiorcy którzy mają swoje preferencje,
To abstrakcja ideał aby w dzisiejszych jakaś inicjatywa była apolityczna , a klub sportowy tym bardziej.
Przecież kibice to elektorat.....

My z naszym Ruchem nie mamy za bardzo wyjścia, musimy się do kogoś przytulić aby to jakoś przetrwało i wychodziło na prostą,
Niezależność nawet tę apolityczną zdobywa się wtedy jak się jest niezależnym finansowo.

no wiem, niestety! Było jest i będzie wielu takich, co na Ruchu się lansują, ale...
Mi osobiście nie chce się obalać Kotali czy innego cwaniaka, ba... nawet dotykać polityki gumowymi rękawicami, dwumetrowym kijem, ale nie może być tak że ktoś robi taki numer i ma spokój jakby się nic nie stało. Nie znam osobiście wszystkich kibiców Ruchu oraz osób, które się do kibiców podłączają. Być może są tacy, którzy marzą o łatwych pieniądzach z kieszeni mieszkańca. Na temat tych inwestorów już mi się nie chce dyskutować, ale co do dwóch rzeczy Wela ma racje: gdyby nie pierdolnięcie pięścią w stół Ruchu prawdopodobnie już dzisiaj by nie było. Degradacja sportowa, zniknięcie z liczących się mediów i cicha śmierć w zapomnieniu, tak by się stało, gdyby nie manifestacja! Wkurwieni kibice zaczęli wyciągać Kotali dużo syfiastych tematów, które obserwują w swoim otoczeniu, a przecież tak samo wśród nas są urzędnicy, budowlańcy, drogowcy czy po prostu mieszkańcy i podziałało. Są jednak działania doraźne, a fundamentem jest Stadion.

Polityki nie unikniemy, masz rację, ale naszym zadaniem o czym pisze tu od lat jest postawienie sprawy tak, żeby to politycy zabiegali o nasze poparcie, a nie odwrotnie. Mi jest na prawdę obojętne, czy będzie w Chorzowie rządził Kotala, czy osobiście Jarosław Kaczyński, kim by nie był do obowiązków należy dbanie o Ruch, bo to jest główny zasób miasta. Zadaniem kibiców jest egzekwowanie tego obowiązku. Prezydent Miasta Chorzowa to jest bardzo dobrze wynagradzane stanowisko chyba można czegoś oczekiwać od człowieka, który je aktualnie zajmuje? Wcale nie mam na myśli bezrefleksyjne wyrzucanie pieniędzy z kasy miasta.

Używajcie ludzie pamięci - tą komedię już grali! Były spotkania z radnymi, nawet z Buzkiem, Smagor jeździł na posiedzenia sejmiku i NIGDY podkreślam NIGDY nie wynikło z tego nic poza szumem i mało znaczącymi gestami.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10219
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#38 Post autor: gerhat » 15 lis 2019, o 08:10

Bardzo dobrze to ująłeś 👍

Awatar użytkownika
viRo_BJJ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 582
Rejestracja: 20 sie 2008, o 16:37
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#39 Post autor: viRo_BJJ » 15 lis 2019, o 08:42

Ja zawsze byłem daleki od mieszania polityki i sportu, ale Ruch to najbardziej polityczny klub jaki znam, patrząc na to z boku.
Większość sponsorów było z nadania politycznego, wcześniej PAni Blida, później PAn Buzek, Tauron i Weglokoks, obecnie mamy przyklejoną łatkę klubu PO. Dla mnie patrząc tylko na Ruch nie ma znaczenia kto i jak pomoże temu klubowi, czy jest z PiSu czy z PO czy jeszcze innej partii, ale bez odpowiedniego nastawienia w UM do Ruchu jako klubu, do szkolenia, patrząc szeroko i ogólnie do sportu w mieście, na długo pozostaniemy na peryferiach futbolu i nie tylko. Ościenne miasta wyprzedziły nas we wszystkim, infrastruktura, szkolenie, pomysł na sport, pieniądze na sport. Angażuję się mocno w prace z dziećmi i powiem Wam, że odnosząc się do sportu dziecięcego czy młodzieżowego, jak teraz się nie obudzimy to za chwilę nie będzie co zbierać. Odniosę się jeszcze do tego co mówi Wela. Uderzenie ręką w stół zaczęło się na długo przed tym, aniżeli MArcin został Prezesem, a nawet był brany pod uwagę. Rozmowy z akcjonariuszami trwały praktycznie od połowy roku 2018, bez zbędnego nagłaśniania sprawy. Bojkot, postulaty, walka, rozmowy, manifestacje , częściowe porozumienie. Teraz po sezonie tak naprawdę zacznie się bardzo ciężka praca o wyjście na prostą, o poukładnie organizacyjne klubu nie tylko na poziomie 1 drużyny, ale też musi to iść w dół czyli od najmłodszej grupy w Akademi Piłkarskiej.

scaneRboy pisze:
15 lis 2019, o 07:27
TheEnd2 pisze:
14 lis 2019, o 11:11
@ScaneRboy polityki nie ma szans uniknąć !
szczególnie wśród działaczy Ruchu.
Michalik , Kopel, Kotala i reszta to zawodowcy polityczni, do tego radni i urzędnicy z nadania partyjnego, no i niestety przedsiębiorcy którzy mają swoje preferencje,
To abstrakcja ideał aby w dzisiejszych jakaś inicjatywa była apolityczna , a klub sportowy tym bardziej.
Przecież kibice to elektorat.....

My z naszym Ruchem nie mamy za bardzo wyjścia, musimy się do kogoś przytulić aby to jakoś przetrwało i wychodziło na prostą,
Niezależność nawet tę apolityczną zdobywa się wtedy jak się jest niezależnym finansowo.

no wiem, niestety! Było jest i będzie wielu takich, co na Ruchu się lansują, ale...
Mi osobiście nie chce się obalać Kotali czy innego cwaniaka, ba... nawet dotykać polityki gumowymi rękawicami, dwumetrowym kijem, ale nie może być tak że ktoś robi taki numer i ma spokój jakby się nic nie stało. Nie znam osobiście wszystkich kibiców Ruchu oraz osób, które się do kibiców podłączają. Być może są tacy, którzy marzą o łatwych pieniądzach z kieszeni mieszkańca. Na temat tych inwestorów już mi się nie chce dyskutować, ale co do dwóch rzeczy Wela ma racje: gdyby nie pierdolnięcie pięścią w stół Ruchu prawdopodobnie już dzisiaj by nie było. Degradacja sportowa, zniknięcie z liczących się mediów i cicha śmierć w zapomnieniu, tak by się stało, gdyby nie manifestacja! Wkurwieni kibice zaczęli wyciągać Kotali dużo syfiastych tematów, które obserwują w swoim otoczeniu, a przecież tak samo wśród nas są urzędnicy, budowlańcy, drogowcy czy po prostu mieszkańcy i podziałało. Są jednak działania doraźne, a fundamentem jest Stadion.

Polityki nie unikniemy, masz rację, ale naszym zadaniem o czym pisze tu od lat jest postawienie sprawy tak, żeby to politycy zabiegali o nasze poparcie, a nie odwrotnie. Mi jest na prawdę obojętne, czy będzie w Chorzowie rządził Kotala, czy osobiście Jarosław Kaczyński, kim by nie był do obowiązków należy dbanie o Ruch, bo to jest główny zasób miasta. Zadaniem kibiców jest egzekwowanie tego obowiązku. Prezydent Miasta Chorzowa to jest bardzo dobrze wynagradzane stanowisko chyba można czegoś oczekiwać od człowieka, który je aktualnie zajmuje? Wcale nie mam na myśli bezrefleksyjne wyrzucanie pieniędzy z kasy miasta.

Używajcie ludzie pamięci - tą komedię już grali! Były spotkania z radnymi, nawet z Buzkiem, Smagor jeździł na posiedzenia sejmiku i NIGDY podkreślam NIGDY nie wynikło z tego nic poza szumem i mało znaczącymi gestami.
JIU JITSU ZNACZY MIEKKA SZTUKA - JESTESMY MIECZAKAMI, KTORZY LEJA TWARDZIELI
RODOWICI KATOWICZANIE KS RUCH CHORZOW

scaneRboy
Posty: 8166
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#40 Post autor: scaneRboy » 15 lis 2019, o 09:17

Przecież Wela zabrał głos na koniec manifestacji niejako jako gość kibiców, nie chodzi przecież o robienie z niego ojca kibicowskiego buntu. Zdaje sobie sprawę, że temat nie jest łatwy, ale zadam Ci pytanie takie, skoro negocjacje z akcjonariuszami toczyły się od połowy 2018, manifestacja odbyła się we wrześniu 2019, odwołanie Weli, potem wybory, potem konferencja prasowa i środkowy palec to czy cały ten cyrk był na stole tych negocjacji? Z boku wygląda to zupełnie przeciwnie, całkowite fiasko jakichkolwiek rozmów zakończone demonstracją, teraz realizowana jest taktyka rozbrojenia jedności kibiców jak to politycy potrafią najlepiej: trochę obietnic, trochę ochłapów, trochę oskarżeń, trochę kłamstw wspartych przez uległych (z niejasnych powodów) dziennikarzy + czynnik czasu.


ps. powiem tak, żeby tego nie ciągnąć. Przed nami ostatni mecz i długa przerwa zimowa. Trzeba jakoś przekazać kibicom na ostatnim meczu, żeby byli czujni. Z jednej strony cicha praca w gabinetach, na spotkaniach, na negocjacjach, ale z drugiej zalecam DALEKO IDĄCĄ CZUJNOŚĆ, pilne śledzenie spraw i gotowość do pełnej mobilizacji.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
Konrad
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 867
Rejestracja: 4 gru 2002, o 14:43
Lokalizacja: ZAMOŚĆ
Kontakt:

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#41 Post autor: Konrad » 15 lis 2019, o 09:32

Odnośnie polityki i naszego Klubu...
ViRo ma rację -Ruch był zawsze klubem politycznym (choćby sama geneza powstania miała inklinacje na wskroś polityczne).
Pamiętam jak ktoś w 1989 roku przysłał mi ulotkę ze zdjęciem, rozdawaną na stadionie Ruchu przed wyborami parlamentarnymi : "Kibicujesz Ruchowi? - oddaj głos Manfredowi - naszemu prezesowi". [Manfred Gorywoda] A tak na marginesie - czy posiada ktoś wiedzę, czy istnieje jakiś wykaz honorowych prezesów Ruchu?
ZAMOŚĆ ZAWSZE Z RUCHEM!

scaneRboy
Posty: 8166
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#42 Post autor: scaneRboy » 15 lis 2019, o 09:50

Ruch był i jest klubem bardzo popularnym. To jest normalne, że w tej popularności chcą się pokazać osoby szukające społecznego poparcia. Nikt się na to nie obraża. To MY MUSIMY WRESZCIE zacząć to wykorzystywać. Jak Buzek załatwiał nam Taurona, PGNiG czy Węglokoks ja nie miałem problemu z tym, że siedział w loży. Widziałem też Ruch ocierający się o piętnasty tytuł, widziałem wygłupiającą się maskotkę Tauronu, uśmiechniętych kibiców drących się z całych sił. Tak było przed wojną, tak było za komuny i tak jest teraz. Dziś Buzek jest emerytem, ale porównajcie sobie jego popularność w szczytowym momencie kariery, z tym co mamy do czynienia tutaj.

albo pewnego Dawida ze Świętochłowic, co se zrobił zdjęcie na Cichej ale tak po cichutku, w czasie gdy na stadionie nikogo nie było. To z resztą jakaś świętochłowicka przypadłość jest chyba

Zrozummy wreszcie nasz biznes. Zanim kogoś pogłaszczemy po głowie MUSI dla nas coś zrobić!
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Wela
Posty: 345
Rejestracja: 14 lip 2019, o 13:31

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#43 Post autor: Wela » 15 lis 2019, o 09:54

ScaneRboy, trafiłeś w punkt! W pełni zgadzam się z Tobą! Jeśli nie będzie dalszych działań, to łysy wyjdzie z tego obronną ręką!

On teraz się boi, wręcz trzęsie się ze strachu o stołek, bo inaczej olałby temat i nie tworzył tych pozorowanych działań!

CO DALEJ NIEBIESCY?
TRZEBA IŚĆ ZA CIOSEM!

Jeśli zaczyna się WALKĘ z takimi partyjnymi cwaniakami, to trzeba ją doprowadzić do końca, jeśli chcemy mieć zakładane efekty - stadion i wsparcie dla Klubu!

Kotala podobno złożył doniesienie do prokuratury na manifestację, za rzekome zakłócanie domowego miru.

Powiem to brutalnie, albo doprowadzimy to do końca i wygramy z tym oszustem, albo to się rozejdzie po kościach i będzie kolejna cegiełka w historii dymania Klubu przez partyjniaków!

CZAS NA DZIAŁANIA!!!

pyRsk!

TheEnd2
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2019, o 19:25
Lokalizacja: SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
Kontakt:

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#44 Post autor: TheEnd2 » 15 lis 2019, o 09:58

Co do używania pamięci to się z tobą zgadzam!
bo w wątku "co z tym ruchem" i w innych tematach są wpisy , wypisz wymaluj tak jak teraz tylko że pochodzą sprzed 10 do 12 lat.
Dużo pisania mało roboty, takie wołanie przez okno na Wolce albo na Irysie.
Gdzie są kibice z tamtych lat, wydorośleli? zmienili barwy? albo mają to w nosie?
Jednostki przetrwały i bardzo dobrze.
No i są tacy którzy wracają aby zwiększyć potencjał i siłę...
Teraz jest ten czas! czas na nas!
Nic bez nas to będzie w Ruchu i musimy to wykorzystać.
Mamy bardzo wiele narzędzi i organizacji w celu zjednoczenia kibiców, a także wyzwania którym musimy sprostać.
@skaneRboy czujność to podstawa ! no i wszyscy do apteki po leki na pamięć🤔

Wela
Posty: 345
Rejestracja: 14 lip 2019, o 13:31

Re: PRZEDSIĘBIORCY!!!!

#45 Post autor: Wela » 15 lis 2019, o 10:02

TheEnd2 pisze:
15 lis 2019, o 09:58
Co do używania pamięci to się z tobą zgadzam!
bo w wątku "co z tym ruchem" i w innych tematach są wpisy , wypisz wymaluj tak jak teraz tylko że pochodzą sprzed 10 do 12 lat.
Dużo pisania mało roboty, takie wołanie przez okno na Wolce albo na Irysie.
Gdzie są kibice z tamtych lat, wydorośleli? zmienili barwy? albo mają to w nosie?
Jednostki przetrwały i bardzo dobrze.
No i są tacy którzy wracają aby zwiększyć potencjał i siłę...
Teraz jest ten czas! czas na nas!
Nic bez nas to będzie w Ruchu i musimy to wykorzystać.
Mamy bardzo wiele narzędzi i organizacji w celu zjednoczenia kibiców, a także wyzwania którym musimy sprostać.
@skaneRboy czujność to podstawa ! no i wszyscy do apteki po leki na pamięć🤔
TheEnd2 - w samo sedno!!! 👏👏👏

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19Ruch20R, Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 92 gości