BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
viRo_BJJ
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 582
Rejestracja: 20 sie 2008, o 16:37
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#1 Post autor: viRo_BJJ » 16 wrz 2019, o 13:45

Panowie i Panie - zgłosiliśmy do budżetu obywatelskiego 2 projekty, GLOSOWANIE ZAJMIE WAM MAX 1 MIN!!!

DUZY SPOLECZNY NR 12 - LEGENDA BEZ KOŃCA - OBCHODY 100 LECIA KS RUCH Chorzów
MALY SPOLECZNY NR 12 - SPRAWNY BAJTEL ZAWODY DLA DZIECI

Każdy mieszkaniec Chorzowa może oddać głos, czyli dzieci , rodzice, dziadkowie i babcie. Na każdym telefonie można oddać 3 głosy np. w przypadku małych dzieci . Bez marudzenia, że Ruchu może nie być czy smutne święto. Na 100 lat składa się wiele sukcesów i oby to była odskocznia do kolejnych 100 lat sukcesów. Czasami trzeba sięgnąć dna, żeby się odbić!!!

NA każdy projekt dajemy 5 pkt. DO boju!!!!

LINK DO GŁOSOWANIA: https://bo.chorzow.eu/
JIU JITSU ZNACZY MIEKKA SZTUKA - JESTESMY MIECZAKAMI, KTORZY LEJA TWARDZIELI
RODOWICI KATOWICZANIE KS RUCH CHORZOW

arsik
Posty: 6
Rejestracja: 8 paź 2016, o 19:47
Kontakt:

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#2 Post autor: arsik » 17 wrz 2019, o 09:23

Witajcie
Popieram, głosuję i będę rozpowszechniał, by inni głosowali.

Proszę głosujcie również na ZADANIE INWESTYCYJNE:
45 - RODZINNY PLAC ZABAW Z SIŁOWNIĄ PLENEROWĄ U ZBIEGU ULICY 11 LISTOPADA I NIEDURNEGO

chcemy dokończyć rozbudowę placu zabaw na Chorzowskiej Cwajce.

Można, a nawet trzeba głosować na każdy z projektów:
DUŻY SPOŁECZNY NR 12 - LEGENDA BEZ KOŃCA - OBCHODY 100 LECIA KS RUCH Chorzów
MAŁY SPOŁECZNY NR 12 - SPRAWNY BAJTEL ZAWODY DLA DZIECI
ZADANIA INWESTYCYJNE: 45 - RODZINNY PLAC ZABAW Z SIŁOWNIĄ PLENEROWĄ U ZBIEGU ULICY 11 LISTOPADA I NIEDURNEGO

Dajcie każdemu projektowi po 5 punktów.

LINK DO GŁOSOWANIA: https://bo.chorzow.eu/

LEMON-CHORZOW
Posty: 1098
Rejestracja: 24 gru 2009, o 14:40
Lokalizacja: CHORZOW
Kontakt:

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#3 Post autor: LEMON-CHORZOW » 17 wrz 2019, o 20:16

2 lata temu my tyz glosowali na jakiegos goscia co w miejscach historycznych dla klubu miol niby montowac jakies tabliczki z opisem co tutej bylo ,,, 2 lata minely gosc wygrol a do ty pory h-u-j-a zobil , a mialy byc tabliczki gdzie mieszkali wybitni pilkrze itd itp ,,,,chyba sie nie myla

Awatar użytkownika
_BiADACZ_
Posty: 4463
Rejestracja: 7 mar 2006, o 17:10
Lokalizacja: wh
Kontakt:

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#4 Post autor: _BiADACZ_ » 17 wrz 2019, o 21:02

miasto ch*** zrobiło, a nie "gość".
"Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Ruch Chorzów gra..."

scaneRboy
Posty: 8247
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#5 Post autor: scaneRboy » 18 wrz 2019, o 06:37

nie wiem jak jest w innych dzielnicach, ale w mojej nie ma ani tablic, ani żadnego innego śladu po tzw budżecie obywatelskim - mi przynajmniej nic na ten temat nie wiadomo. Odbywały się jakieś festyny, ale nie bardzo kojarzę z jakiej okazji.

tutaj jest link do strony, każdy może sobie porównać
https://bo.chorzow.eu/edycje.html
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7922
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#6 Post autor: Scypion » 18 wrz 2019, o 17:47

LEMON-CHORZOW pisze:
17 wrz 2019, o 20:16
2 lata temu my tyz glosowali na jakiegos goscia co w miejscach historycznych dla klubu miol niby montowac jakies tabliczki z opisem co tutej bylo ,,, 2 lata minely gosc wygrol a do ty pory h-u-j-a zobil , a mialy byc tabliczki gdzie mieszkali wybitni pilkrze itd itp ,,,,chyba sie nie myla
Gość swoje zrobił. Cały materiał został przesłany do UM. Od tego czasu miastu wali w kulki.

Awatar użytkownika
Lightman
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 563
Rejestracja: 26 lis 2014, o 11:35
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#7 Post autor: Lightman » 19 wrz 2019, o 15:39

Scypion pisze:
18 wrz 2019, o 17:47
LEMON-CHORZOW pisze:
17 wrz 2019, o 20:16
2 lata temu my tyz glosowali na jakiegos goscia co w miejscach historycznych dla klubu miol niby montowac jakies tabliczki z opisem co tutej bylo ,,, 2 lata minely gosc wygrol a do ty pory h-u-j-a zobil , a mialy byc tabliczki gdzie mieszkali wybitni pilkrze itd itp ,,,,chyba sie nie myla
Gość swoje zrobił. Cały materiał został przesłany do UM. Od tego czasu miastu wali w kulki.
Konkretnie był to @grzej i zrobił wszystko co do niego należało. Projekt utknął w UM

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7922
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#8 Post autor: Scypion » 19 wrz 2019, o 19:12

Konkretnie to byl to Grzej i Scypion

grzej
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2623
Rejestracja: 21 lut 2004, o 23:36
Lokalizacja: Tam gdzie mnie nie ma
Kontakt:

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#9 Post autor: grzej » 19 wrz 2019, o 21:30

Wówczas sytuacja wyglądała tak. Byłem wnioskodawcą, który po wygraniu nie ma prawa wykonać projektu. Przygotowałem wytyczne, wzór tablic i rozmieszczenie miejsc. A także specyfikację elektroniczną na stronę www oraz specyfikację do wyboru wykonawcy fizycznej tablicy. Za free. Wszystko to zostało przekazane do UM w czerwcu zeszłego roku, który jest odpowiedzialny za nadzór nad tym. UM zlecił wykonania opisów Scypionowi, który do końca zeszłego roku zadanie swe wykonał (dostałem opisu do wglądu). Projekt utknął w UM. Nie zlecili ani strony www ani tablic. Gdybym robił to sam i miałbym do dyspozycji środki, które z budżetu były - tablice już dawno byłyby gotowe. Także niech nikt nie sądzi, że przytuliłem kasę, a tablic jak nie ma, tak nie ma.

Obecna edycja (nie czytałem) ale dostałem informacje, że środki są rozliczone z wnioskodawcą, więc zupełnie inaczej niż wtedy.
historiaruchu.pl

scouser
Posty: 1965
Rejestracja: 31 sty 2007, o 13:02
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#10 Post autor: scouser » 19 wrz 2019, o 21:39

grzej, nie było z waszej strony pytań o zwłokę? oni mają jakiś termin na wywiązanie się ze swojej roli? krew mnie zalewa jak się człowiek dowiaduje o tych naszych urzędnikach

grzej
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2623
Rejestracja: 21 lut 2004, o 23:36
Lokalizacja: Tam gdzie mnie nie ma
Kontakt:

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#11 Post autor: grzej » 20 wrz 2019, o 17:55

Były pytania i były odpowiedzi. Dostałem informację, że jest kłopot z jednym wybranem miejscem i proszą o zamianę. Poprosiłem o przesłanie mailem tego miejsca. To było przed wakacjami..
Także jest to monitorowane, może nie tak często jak powinno z mojej strony, ale też inicjatywa powinna być po drugiej stronie..
historiaruchu.pl

Awatar użytkownika
czoRny
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 3671
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 23:30
Lokalizacja: Glezgoł
Kontakt:

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#12 Post autor: czoRny » 20 wrz 2019, o 19:50

Tam jeszcze jakos inkszo inicjatywa byla tyz.Niy wiycie czy zostala wykonano?
19.11.1947-24.10.2012 R.I.P
http://www.youtube.com/watch?v=DHz_RYOoWo4

scouser
Posty: 1965
Rejestracja: 31 sty 2007, o 13:02
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#13 Post autor: scouser » 20 wrz 2019, o 20:50

grzej pisze:
20 wrz 2019, o 17:55
Były pytania i były odpowiedzi. Dostałem informację, że jest kłopot z jednym wybranem miejscem i proszą o zamianę. Poprosiłem o przesłanie mailem tego miejsca. To było przed wakacjami..
Także jest to monitorowane, może nie tak często jak powinno z mojej strony, ale też inicjatywa powinna być po drugiej stronie..
jasne, dziekuję za odpowiedź.

myslę że powinniśmy jako kibice może nawet poprzez stowarzyszenie przygotować pakiet pytań do miasta o wszelkie sprawy związane z Ruchem oraz działalnością i finansami miasta. mamy wkoncu takie prawo. ja sam mam zamiar zapytać o możliwośc skorzystania z naszego jachtu ;)

Awatar użytkownika
J_Klimzowiec
Posty: 216
Rejestracja: 22 cze 2008, o 18:00
Lokalizacja: Tylko RUCH-Klimzowiec
Kontakt:

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#14 Post autor: J_Klimzowiec » 2 paź 2019, o 08:25

Panowie sprawą wygląda następująco. Miasto w głosowaniu na budżet obywatelski lobbuje za e_bookami żeby pokazać że Ruch nie znaczy tyle w Chorzowie co każdy myśli. Namawiać wszystkich do głosowania nie tylko z Chorzowa bo przy oddawaniu głosu system nie sprawdza danych meldunku tylko zaznaczysz że jesteś mieszkańca Chorzowa. Nie ma jak tego zweryfikować. Do tej pory głos oddało ok 700 osób... został niecały tydzień. Jak My tego nie ogarniemy to na 100 urodziny będziemy je świętować każdy z osobna bo ani Klub ani Miasto nic w Tym temacie nie zrobi
All Cops Are Bastards

blummeRo
Posty: 18
Rejestracja: 19 mar 2010, o 12:58
Lokalizacja: Oberschlesien
Kontakt:

Re: BUDŻET OBYWATELSKI!!!!

#15 Post autor: blummeRo » 4 paź 2019, o 01:48

czemu na niebieskich.pl jest zły adres na banerze z końcówką .pl a nie .eu - to może kogoś zmylić

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: damank, Google [Bot] i 77 gości