Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10154
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#16 Post autor: jajo » 21 cze 2019, o 17:48

Amica to byl dosc ordynarny szwindel. Bo obecny Lech gra na licencji Amici.
W naszym przypadku, jak i wiekszosci klubow (Gieksa, Sosnowiec, Pogon, Widzew) nie mozna o tym mowic.
choc wersja taka jak jest teraz jest bardzo romantyczna. tylko czy nas na nia stac.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
robbo2k
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1088
Rejestracja: 21 cze 2010, o 09:52
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#17 Post autor: robbo2k » 21 cze 2019, o 18:21

Widzew , Lechia, Zawisza czy Polonia to kluby powstałe od zera albo po przekształceniu że stowarzyszeń i nie mające nic wspólnego z historią. Lechia Gdańsk jest takim przykładem klubu od zera od B klasy
Akcjonariusz Ruch Chorzów S.A
Współwłaściciel FC United of Manchester

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10154
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#18 Post autor: jajo » 21 cze 2019, o 18:24

jednak czyms innym jest dla mnie, gdy powstaje calkowicie nowy twor prawny. on rzeczywiscie moze byc spadkobierca tradycji i byc traktowany jako prawdziwy Zawisza czy Polonia.
a co innego jak w Wielkopolsce sobie stwierdzono, ze od teraz Amica Wronki zmieni nazwe na Lecha Poznan, bo oni graja na ich licencji w lidze. Nawet w pucharach za ich wynik wystapili.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

january-blefuje
Posty: 103
Rejestracja: 7 kwie 2010, o 20:34
Lokalizacja: niebieskie piekaRy
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#19 Post autor: january-blefuje » 21 cze 2019, o 20:14

Panowie, a kto się identyfikuje z istniejącym klubem mam na myśli osoby zarządzające nim.
Pamiętajcie, że piłka nożna to kibice i jeśli 9ni powiedzą że nowy Ruch jest kontynuatorem tradycji to tak będzie!
Nie mamy nic wspólnego ze szwindlami i wprowadzeniem kasy z istniejącego podmiotu.
Tu trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć za czym stoimy i kogo wspieramy.
Może jakaś ankieta na niebiescy.pl?

Rafał19R20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1559
Rejestracja: 28 lut 2007, o 20:03
Lokalizacja: BYKOWINA
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#20 Post autor: Rafał19R20 » 21 cze 2019, o 21:18

Jakos nie widze tego by identyfikowac sie z nowym tworem...
Widze raczej same minusy...
- brak tozsamosci
- podzial kibicow( przy isteniejacym prawowitym Ruchu nie interesowal by mnie eksperymentalny twor)
- brak struktur, jakies strategii...
- baaardzo dlugo czas powrotu do normalnych lig.
Chyba nie myslicie ze za darmo beda Nam awanse dawac...
Pamietajcie tez o tych co im nie wyszlo np. Zaglebie Sosnowiec tam kibice tez stworzyli twor i bodajze po sezonie wycofali...
Poki co proponuje zaufac WR i UN i isc jedna sciezka a nie robic pokazowki....
SeRce w Bieli kRew w Błękicie KS RUCH Chorzów to moje życie

Awatar użytkownika
robbo2k
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1088
Rejestracja: 21 cze 2010, o 09:52
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#21 Post autor: robbo2k » 21 cze 2019, o 21:20

Nowy twór to sezon 2020/21 więc spokojnie. Oczywistym jest iż najpierw bojkot potem tworzenie.
Akcjonariusz Ruch Chorzów S.A
Współwłaściciel FC United of Manchester

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11974
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#22 Post autor: Ozor » 21 cze 2019, o 21:26

Widze raczej same minusy...
- brak tozsamosci
- podzial kibicow( przy isteniejacym prawowitym Ruchu nie interesowal by mnie eksperymentalny twor)
- brak struktur, jakies strategii...
- baaardzo dlugo czas powrotu do normalnych lig.
1 ?
2 już jest, jedni chcą od nowa drudzy liczą na cudowne ozdrowienie
3 a dziś struktury są zgniłe strategia przez te struktury zastosowana sprowadziła nas na 4 poziom rozgrywkowy, 90 parę lat to się nie udało nikomu a tu proszę cyk i jest.
4 a możesz mi określić obecnie czas powrotu do Ex? że niby z tym bagażem długu będzie szybciej?

scaneRboy
Posty: 8317
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#23 Post autor: scaneRboy » 22 cze 2019, o 23:53

Powrót do ex? Całe miasto nie jest tyle warte, żeby wystarczyło hajsu.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11974
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#24 Post autor: Ozor » 23 cze 2019, o 08:58

przecież to klub regionu :P

NiebieskiSLU
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2017, o 22:43
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#25 Post autor: NiebieskiSLU » 23 cze 2019, o 11:51

Ja nie jestem członkiem WR i wypowiadam się w imieniu niebieskiego Ślązaka na emigracji, który pochodzi z miasta zdominowanego przez kibiców Górnika. Już teraz jak wracam do dom to znajomi żabole się śmieją co z tym Ruchem, a co dopiero będzie jak stworzymy nowy klub, który może i dla nas będzie kontynuatorem tradycji, 14-krotnym majstrem, ale dla całej Polski będzie zupełnie nowym tworem, który dodatkowo nie musi się odrodzić jak Lechia, od zera do Ekstraklasy. I z taką sytuacją będzie się musiało mierzyć wielu kibiców Ruchu w razie pójścia "drogą zero". Przykład Lecha-Amiki, Groclinu-Polonii jest tutaj zupełnie nietrafiony, bo jakość marki (ówcześnie) jest nieporównywalna, tutaj mamy 14-krotnego Mistrza Polski, tam kluby z nieporównywalnie mniejszymi osiągnięciami.
Ja, podobnie jak ktoś wcześniej, widzę raczej same minusy opcji zero, z największym jakim byłby podział kibiców. I tak w obecnej sytuacji już tracimy liczby na przyszłość jeżeli chodzi o podział kibicowski na Śląsku na korzyść Górnika, a jeśli Piast nadal będzie się rozwijał jak się rozwija to i na korzyść Piasta. Ile było klubów w historii, które niegdyś kibicowsko rządziły w danym regionie, a po upadku zostały z garstką kibiców?

Po spadku z Ekstraklasy byłem przeciwnikiem opcji zero, teraz niestety uważam, że należało to zrobić wtedy i zacząć z czystym kontem, teraz jest już grubo za późno. Ja zostanę zapewne przy "starym" Ruchu, ale zawsze mi się marzyło, przy ewentualnej zmianie nazwy klubu, aby było to HKS Ruch Chorzów i w telewizji widzieć ten skrót HKS - KSG czy HKS - LEG... No, teraz to już wszystko jedno bo długo do TV nie zawitamy z meczami.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11974
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#26 Post autor: Ozor » 23 cze 2019, o 12:04

Jakie to kluby rządziły kibicowsko? Teraz z późno na co? chyba aby ratować to co zostało z Ruch SA

Awatar użytkownika
Siwy82
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 288
Rejestracja: 1 kwie 2005, o 15:26
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#27 Post autor: Siwy82 » 23 cze 2019, o 12:55

Niebieski z Lublińca ogarnij sie bo piszesz jakies banialuki. Nigdy nie jest za pozno aby zaczac od nowa i podobnie jak Ozor chcialbym poznać te kluby.
"Bronić Śląskiej ziemi gotów każdy z nas"
[img]http://www.xif.pl/podpis/podpisy/grzyb.jpg[/img]

Skowyt
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2019, o 12:54
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#28 Post autor: Skowyt » 23 cze 2019, o 12:59

Witom wos chopy!

Wydaje mi sie, ze najlepszym rozwiazaniem na ten moment byloby rozwiazanie wzorowane na B-klasowym klubie Wiara Lecha Poznan - klub do piknikowego kopania w pilke przez ludzi utozsamiajacych sie z Lechem przy ciaglej aktywnosci kibicowskiej na Lechu.

U nas mialoby to sens, bo jezeli dopuscimy do rozlamu potencjalu kibicowskiego pomiedzy dwoma podmiotami to bedzie to wiekszy dramat niz aktualna sytuacja. Mielibysmy juz wtedy solidne podstawy w przypadku buby SA.

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11974
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#29 Post autor: Ozor » 23 cze 2019, o 13:29

Chodzi o to że podmiot na B klasę już jest więc nie ma potrzeby go powoływać.

Awatar użytkownika
robbo2k
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1088
Rejestracja: 21 cze 2010, o 09:52
Kontakt:

Re: Nowy Klub - Ruch 2020 Chorzów - dyskusja, założenia

#30 Post autor: robbo2k » 23 cze 2019, o 13:30

Niezależnie od SA powinniśmy zbudować alternatywę w okręgówce czy IV lidze. W zasadzie to niezależnie od przyszłości SA. Czy to będzie UKS czy Niebiescy Chorzów. Potrzebujemy wentyla bezpieczeństwa na wypadek kiedy to SA nie będzie Nam po drodze. Wspomniana Polonia Warszawa zbudowała się właśnie na takim UKSie czyli MKS Polonia i nie miała powodów iść od B klasy. Dlatego np wsparcie UKSowej drużyny do IVligi jest sytuacja win-win. Jak się sypnie SA będzie można budować na bazie IVligowej drużyny. Jak SA będzie żyć to dzieciaki po skończeniu juniorów będą mogły ogrywać się w IVlidze a najlepsi wejdą do I drużyny Ruchu. Ruch nie ma obecnie drugiej drużyny kuźni do wykuwania diamentów. Można taką kuźnię zrobić i na to kibiców stac. Dlatego trzeba wesprzeć UKS w awansie do A klasy niezależnie od przyszłości Ruchu.

Ponieważ Ruch nie ma drugiej drużyny trzeba wyrośniętych juniorow z AP zaciągać do seniorów UKSu ale do tego potrzeba by tą drużyna grała w okręgówce/IV lidze. Chyba że Beret poprzez te łapankę casting stworzy druga drużynę w Ruchu bo cała konkurencja to ma. Bo klub z sensem musi mieć 50 osobowa kadrę. A tak zmarnujemy chłopaków z czołówki CLJ
Akcjonariusz Ruch Chorzów S.A
Współwłaściciel FC United of Manchester

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bamboleo1, Bing [Bot], Google [Bot], JEDI_V, julko20, kibol-siem-ce, Majestic-12 [Bot], MakeRson, Mavo1920, OSH, rocky_4, ryszardczaban, tedeus63, tynbydziedobry i 326 gości