Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wilus
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 600
Rejestracja: 11 sie 2002, o 22:07
Lokalizacja: kiedys Batory, K-ce Podlesie/ Ruda Śl
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#196 Post autor: Wilus » 22 lip 2018, o 13:19

Zaprzepascili my szansa na dobry start i postraszenie rywali.

Przypomino mi sie pierwszy spadek i pierwsze mecze w 2 lidze. Na początek Chrobry i Chemik Police i odpowiednio 5:0 i 6:0. Potem następne ekipy na Cichej wyłaziłły z klockiem w batkach bo wiedziały, że bedzie rzeźnia i że Ruch jenców nie bierze :) Tak sie powinno zaczynać

aRt1987
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:24
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#197 Post autor: aRt1987 » 22 lip 2018, o 13:19

Fornalak bier Lecha ze soba i wypierd..aj!!!

Awatar użytkownika
Marc_MC
Posty: 459
Rejestracja: 22 sie 2002, o 01:50
Lokalizacja: Düsseldorf - Świętochłowice
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#198 Post autor: Marc_MC » 22 lip 2018, o 13:20

bytkowblu10 pisze:
21 lip 2018, o 22:59
wela idzie robic zmian.siarka zrobiola 4-walkower
Regulamin stanowi, iż drużyny „uprawnione są do wymiany czterech zawodników przez cały okres trwania gry, przy czym czwarta w kolejności zmiana dopuszcza wyłącznie wymianę zawodnika na zawodnika młodzieżowego. Każda wymiana zawodnika może nastąpić tylko jeden raz w ciągu meczu”.
Ruch Chorzów - Oberschlesische Legende ohne Ende.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Pjyrszo zajta Ruchu 1998-2004:
http://www.Ruch-Chorzow.soccer.com.pl, http://www.Ruch-Chorzow.de

Pjyrszy roz na Ruchu: 09.03.1978 (Ruch - ŁKS 2:2)

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#199 Post autor: niebieski98 » 22 lip 2018, o 13:22

Zgodzę się co do tego, że największym wzmocnieniem w chwili obecnej byłby trener z prawdziwego zdarzenia. Co do transferów, z pewnością zatrudnienie Lecha zawdzięczamy tylko znajomościom, ale pozostałe transfery prawie w całości można ocenić pozytywnie. Ściągnęliśmy napastnika który rok temu ligę wyżej strzelił 10 bramek, Podgórskiego, którego co prawda trzeba przywrócić do formy po kontuzji, ale który powinien wnieść do drużyny sporo jakości. Jest Obst, stoper z niemałym doświadczeniem w Ekstraklasie, ciągle stosunkowo młody, z którym wreszcie podpisano rozsądnie kontrakt 2+1. No i oczywiście w kwestii transferów pozbyto się całej bandy olewatorów którzy zarabiali ogromne pieniądze, a tylko demotywowali resztę składu. Na awans raczej za mało biorąc pod uwagę fakt że zespół ten skompletowano z tydzień temu, na utrzymanie powinno spokojnie wystarczyć. Może odpali to poważnie po przerwie zimowej, gdy wszystko zgra się do kupy, ale na dziś trudno wierzyć w awans. Tym bardziej że awansują tylko 3 drużyny, nie ma baraży dla 4, a o 1 lige przyjdzie nam się bić choćby z Widzewem, który przerasta tę ligę już na starcie, czy Radomiakiem.

Rafal1920
Posty: 2492
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 21:03
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#200 Post autor: Rafal1920 » 22 lip 2018, o 13:52

Po przerwie zimowy to bydzie zapóźno żeby cokolwiek odpoliło. Czym Widzew niby przerasto ta liga na starcie??? Chyba frekwencjom i stadionem. Ludzie to jest trzecio liga. Niejedyn grajek być może zapierdalo fizycznie, a popoledniu trenuje żeby w sobota mogl grac w lidze. I robi to z pełnym zaangazowaniem, a niy tak jak te nasze dupne pseudozawodowcy. 20 minut i wyjebani. Jo by z osiedla wziął chopców i na ty Siarce wczoraj by my niy przegrali.

niebieski73
Posty: 491
Rejestracja: 21 lis 2009, o 19:34
Lokalizacja: FCI
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#201 Post autor: niebieski73 » 22 lip 2018, o 14:21

Brakuje nom z 5-6 takich Kowalskich, nawet jak czasami brakuje umiejętności to synek zapierdzielo za dwóch. Niestety tego samego nie idzie powiedzieć o Urbańczyku. Stopniowo chop staczo się piłkarsko i mom wrażenie, że mu się zbytnio nie chce i już ino myśli jak sie wyrwać z Ruchu.

Elmer
Posty: 10287
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#202 Post autor: Elmer » 22 lip 2018, o 14:48

niebieski98 pisze:
22 lip 2018, o 13:22
o 1 lige przyjdzie nam się bić choćby z Widzewem, który przerasta tę ligę już na starcie, czy Radomiakiem.
Widzew na pewno nie przerasta nas kadrowo. Wg bukó Rych jest głównym kandydatem do awansu
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#203 Post autor: niebieski98 » 22 lip 2018, o 14:58

To że po zimie będzie za późno to wiem, jednak trudno sobie wyobrazić żeby zespół zgrał się po dwóch tygodniach. Realnie próbuje ocenić sytuację sportową w jakiej się znajdujemy i myśle że trudno będzie przynajmniej w następnych kolejkach wykorzystać w pełni potencjał tej drużyny, która trenuje razem dopiero kilkanaście dni. Potrzebna była rewolucja kadrowa, wszyscy widzieliśmy jaki wpływ na morale miała bałkańska ekipa, czy jaką postawę prezentowali na boisku Trojak, Kowalczyk i pozostali. W dodatku obciążali znacznie budżet nie dając nic w zamian. Sami tego oczekiwaliśmy, więc nie miejmy pretensji o to do zarządu. Po poprzednim sezonie wszystkim pozorantom powiedzieliśmy WON! i dziś już ich w kadrze nie ma. To okienko letnie w porównaniu do poprzedniego wygląda o wiele lepiej w wykonaniu naszego zarządu. Nie ściągnięto (poza jednym wyjątkiem w bramce) nikogo, kto by nie dawał więcej niż jego poprzednik, brak totalnych anonimów pokroju Posinkovicia po których nie wiadomo czego się spodziewać. Miejmy nadzieję dojdzie jeszcze kilku graczy nadających się do gry.

Za tą frekwencją i stadionem na Widzewie idzie gruba kasa i renoma, za którą Widzew jest w stanie ściągnąć choćby Demjana czy zatrudnić Mroczkowskiego, trenera o którym możemy pomarzyć nie tylko z przyczyn finansowych ale również ze względu na naszą wątpliwą reputację. Dodatkowo są drużyną zgraną tak jak pozostałe ekipy z 2 ligi, czego nie można powiedzieć o nas. Miejmy nadzieję, że za 4 lata będzie nam dane przeżywać karnetowe szaleństwo i komplety co mecz na nowym stadionie, bez względu na poziom rozgrywkowy. Narazie jesteśmy chwilę po skompletowaniu składu, z ratą układu do spłacenia, w fazie stawiania tego klubu na nogi przez Bika po szalonych rządach Patermana. Miejmy nadzieję, że za sprawą tego pierwszego będzie nam dane wrócić, może nie od razu, ale w przeciągu paru lat na właściwe nam miejsce.
Następne kilka kolejek powie nam więcej w jakim kierunku zmierza nasza gra. Czy w tym z pierwszego kwadransu w którym potrafiliśmy zdominować rywala, czy w tym z drugiej połowy, kiedy nie wyróżnialiśmy się na jego tle. Jeżeli udałoby się w następnych 5 meczach zdobyć z 13 pkt, uznamy pierwszy mecz za pechowy wypadek przy pracy. Za tydzień cięższa weryfikacja z Radomiakiem, która pokaże, czy drużyny z drugiej ligi też będą przyjeżdżać na Cichą bez strachu jak po swoje. Oby się okazało, że chociaż w drugiej lidze będzie nam dane stworzyć przy Cichej twierdze.

disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#204 Post autor: disorder » 22 lip 2018, o 16:59

ja pier....
jakie zgranie? jakich anonimów? przecież każdy z tych piłkarzy, którzy przyszli albo jest anonimem albo emerytem, którego nikt inny nie chciał.

To, że umiejętności ten zespół posiada to jedno, ale w II lidze (trzeci szczebel!) nie umiejętności odgrywają rolę a motywacja/waleczność/nieustępliwość/gryzienie trawy.
Siarka jest zgrana? przecież tam takie same anonimy przychodziły i 4 z nich zagrało w pierwszym składzie. Niewiele mniejsza więc u nich była rewolucja niż u nas.

Albo nasi nie zostali dobrze przygotowani (fizycznie wyglądało to kiepsko) i wtedy na pierona ustawiamy 4 chłopów przy obrońcach przeciwnika gdy ten wybija piłkę z piony (przygotowanie i taktyka to zadanie trenera) mając świadomość, że zaraz bydemy dychać rękawami; albo motywacji w nich nie ma żadnej (i tu kłania się po raz kolejny trener). Powtórzę się, ale ten zespół (biorąc pod uwagę grę wczoraj) powinien ten mecz wygrać z ręcznikiem w bramce. A że tego nie zrobił to nie jest przypadek tylko wynik taktyki/przygotwoania fizycznego/braku myślenia Fornalaka (co ten Kędziora robił tam sam i w ogóle co on tam robił? To nawet Majewski, który reprezentował przyzwoity poziom I ligowy przegrywa rywalizację z emerytem, który najlepiej prezentowałby się stojąc przez 90 minut w okolicach "jedenastki"?).

Kwintesencją naszej gry była 46minuta, kiedy to mieliśmy bale przy polu karnym Siarki, każdy zdrowo-rozsądkowo myślący wiedziałby, że albo idziemy do przodu w pole karne, próbujemy oddać strzał, zrobić jakieś zamieszanie albo sędzia zakończy pierwszą część tego żenującego spektaklu. Mamy także pewność, że nic nam nie grozi, bo ewentualna strata piłki w tej fazie także skończy się gwizdkiem i odesłaniem na przerwę. I co robimy? No jak co? Wycofujemy piłkę by podać ją do tyłu. No kur.... Debil! (nie jestem pewien, który to był więc nie będę sugerował żadnego nazwiska) . Idioci tam grają, idiota trenuje. Z tego nie może wyjść nic dobrego.

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#205 Post autor: niebieski98 » 22 lip 2018, o 17:02

Kędziora, Podgórski i Obst to anonimy? Możesz podać mi przykład piłkarza o którego według Ciebie mógłby się klub pokusić, a który byłby wart więcej niż ci wyżej wymienieni?
Co do trenera podzielam Twoje zdanie.

Awatar użytkownika
Fairlight
Posty: 195
Rejestracja: 22 sie 2014, o 13:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#206 Post autor: Fairlight » 22 lip 2018, o 17:49

disorder pisze:
22 lip 2018, o 16:59
Kwintesencją naszej gry była 46minuta, kiedy to mieliśmy bale przy polu karnym Siarki, każdy zdrowo-rozsądkowo myślący wiedziałby, że albo idziemy do przodu w pole karne, próbujemy oddać strzał, zrobić jakieś zamieszanie albo sędzia zakończy pierwszą część tego żenującego spektaklu. Mamy także pewność, że nic nam nie grozi, bo ewentualna strata piłki w tej fazie także skończy się gwizdkiem i odesłaniem na przerwę. I co robimy? No jak co? Wycofujemy piłkę by podać ją do tyłu. No kur.... Debil! (nie jestem pewien, który to był więc nie będę sugerował żadnego nazwiska).
Pamiętam ten moment, też mnie to wkurzyło. Sprawdziłem w nagraniu z meczu--do tyłu zagrywał Podgórski.

disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#207 Post autor: disorder » 22 lip 2018, o 18:41

niebieski98 pisze:
22 lip 2018, o 17:02
Kędziora, Podgórski i Obst to anonimy? Możesz podać mi przykład piłkarza o którego według Ciebie mógłby się klub pokusić, a który byłby wart więcej niż ci wyżej wymienieni?
Co do trenera podzielam Twoje zdanie.
przecież tu nie chodzi o to kto przyjdzie i jakie ma nazwisko. W tej lidze nie ma żadnych nazwisk. To w ogóle ligą trudno nazwać. To jest III poziom rozgrywkowy, chyba tylko z przyzwoitości nazwany "centralnym". W tej lidze nie chodzi o nazwiska tylko o mentalność.

Kędziora i Podgórski to emeryci (taka grupę też wymieniłem). Ok - dobrze, bo musimy mieć doświadczonych graczy. Ale jednocześnie równie anonimowy Kowalski pokazał co znaczy gryź murawę i ciągnąć zespół do przodu (nie tylko w sensie długości boiska; przede wszystkim w sensie przekazu mentalności). Nie tego spodziewałem się po tych "nazwiskach", bo gdyby ta dwójka dostosowała się do mentalności Kuby to przy mentalności Bogusza (na plus) mogliby zniwelować padlinę Urbańczyka i Walskiego (swoją drogą Walski to nawet jak na trybunę juniorów przychodził oglądać to wyglądał jakby wstał z łóżka i jego najważniejszym celem był powrót do spania. Mając 20kilka lat można mieć charyzmę żółwia i jeszcze uchodzić za talent. Masakra).

A Obst? nie znam gościa. Wrzucam hasło w 90 minut i znajduję:

"Szkoda mi go,jego ojciec to ikona trenerska ale niestety za slaby jest na ekstraklase !!!!! On nie ma stylu na gre w ekstraklsie i 1 lidze ,zapowiadal sie ze to talent !!!"
"Nie dziwię się, że Pogoń nie przedłużyła z nim kontraktu. To dobry gracz, ale brakuje mu szybkości. Jego zwrotność jest na poziomie żółwia. Ale jakieś tam umiejętności ma, może Wigry go z powrotem wezmą..."

No i jak go "nawet" Wigry nie wzięły to chyba o czymś świadczy?
Może generalizuję, ale mam wrażenie, że chcemy na siłę zrobić konkurencję chorzowskiemu ZOO.

kto ma ciągnąc ten wózek? Kowalski i Bogusz? Pozostali wymienieni to najchętniej wygraliby na stojąco. Nie wiem czy w którejkolwiek lidze takie coś przejdzie. Nie mamy charyzmy. A trener... przemilczmy. Zagraliśmy tak jak wygląda charyzma naszych piłkarzy. Lech, Urbańczyk, Walski, Podgórski, Kędziora.

HSMTO
Posty: 29
Rejestracja: 12 maja 2012, o 23:32
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#208 Post autor: HSMTO » 22 lip 2018, o 18:56

disorder pisze:
22 lip 2018, o 18:41
niebieski98 pisze:
22 lip 2018, o 17:02
Kędziora, Podgórski i Obst to anonimy? Możesz podać mi przykład piłkarza o którego według Ciebie mógłby się klub pokusić, a który byłby wart więcej niż ci wyżej wymienieni?
Co do trenera podzielam Twoje zdanie.
przecież tu nie chodzi o to kto przyjdzie i jakie ma nazwisko. W tej lidze nie ma żadnych nazwisk. To w ogóle ligą trudno nazwać. To jest III poziom rozgrywkowy, chyba tylko z przyzwoitości nazwany "centralnym". W tej lidze nie chodzi o nazwiska tylko o mentalność.

Kędziora i Podgórski to emeryci (taka grupę też wymieniłem). Ok - dobrze, bo musimy mieć doświadczonych graczy. Ale jednocześnie równie anonimowy Kowalski pokazał co znaczy gryź murawę i ciągnąć zespół do przodu (nie tylko w sensie długości boiska; przede wszystkim w sensie przekazu mentalności). Nie tego spodziewałem się po tych "nazwiskach", bo gdyby ta dwójka dostosowała się do mentalności Kuby to przy mentalności Bogusza (na plus) mogliby zniwelować padlinę Urbańczyka i Walskiego (swoją drogą Walski to nawet jak na trybunę juniorów przychodził oglądać to wyglądał jakby wstał z łóżka i jego najważniejszym celem był powrót do spania. Mając 20kilka lat można mieć charyzmę żółwia i jeszcze uchodzić za talent. Masakra).

A Obst? nie znam gościa. Wrzucam hasło w 90 minut i znajduję:

"Szkoda mi go,jego ojciec to ikona trenerska ale niestety za slaby jest na ekstraklase !!!!! On nie ma stylu na gre w ekstraklsie i 1 lidze ,zapowiadal sie ze to talent !!!"
"Nie dziwię się, że Pogoń nie przedłużyła z nim kontraktu. To dobry gracz, ale brakuje mu szybkości. Jego zwrotność jest na poziomie żółwia. Ale jakieś tam umiejętności ma, może Wigry go z powrotem wezmą..."

No i jak go "nawet" Wigry nie wzięły to chyba o czymś świadczy?
Może generalizuję, ale mam wrażenie, że chcemy na siłę zrobić konkurencję chorzowskiemu ZOO.

kto ma ciągnąc ten wózek? Kowalski i Bogusz? Pozostali wymienieni to najchętniej wygraliby na stojąco. Nie wiem czy w którejkolwiek lidze takie coś przejdzie. Nie mamy charyzmy. A trener... przemilczmy. Zagraliśmy tak jak wygląda charyzma naszych piłkarzy. Lech, Urbańczyk, Walski, Podgórski, Kędziora.
Mądrego to aż miło posłuchać.

MNCH
Posty: 1674
Rejestracja: 30 mar 2008, o 16:31
Lokalizacja: Wielkie Hajduki/Nowe Chechło
Kontakt:

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#209 Post autor: MNCH » 22 lip 2018, o 19:47

fajnie się to czyto !dabre wpisy w ch-te impomerablia (rzaeczy mało ważane i nieuchwytne )fasynunijące nowe spojrzenie.
Kiedys to piesci decydowaly kto jest najlepszy a nie kto ulozy lepiej karteczki albo pojedzie w wiekszej liczbie na wyjazd

WTH
Posty: 299
Rejestracja: 4 cze 2018, o 09:18

Re: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów 21 lipca, 17:00

#210 Post autor: WTH » 22 lip 2018, o 20:14

Opinie o Obście może i prawdziwe, ale nie wyglądał na tle trzecioligowca na powolnego. Kilka razy fajnie zagrał na wyprzedzenie piłkarza będącego tyłem do bramki i raz długo podprowadził piłkę na połowę rywala, minął jednego, zrobił przewagę. Tyle że z tej akcji jak zwykle nic nie wyszło, bo Kędziora nie wychodził na pozycję, Podgórski był schowany a defensywni pomocnicy w ogóle byli w tyle.



A propos defensywnych pomocników... Mam wrażenie że Walski z Urbańczykiem z każdym spadkiem grają coraz gorzej i dostosowują się do poziomu ligi. Jeszcze niedawno Urbańczyk wyróżniał się w ekstraklasie, rozgrywał, dużo biegał, potrafił od czasu do czasu uderzyć z dystansu. Z tego zawodnika jest coraz mniej pożytku. Walski też pod koniec naszego ekstraklasowego grania pokazywał, że potrafi zagrać prostopadłe piłki między strefy a wczoraj miał ze 3, 4 podania gdzie zagrał 10 metrów od kolegi z zespołu i to na dodatek były podania do najbliższego. Para defensywnych pomocników po prostu się opierdalała i rozgrywała na poziomie orlika. Sporo roboty także w defensywie musiał odwalać za nich 16 letni Bogusz... Myślę że Fornalak miał właśnie na myśli tę dwójkę mówiąc o braku pełnego zaangażowania.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], Mavo1920, NG1920, sivy35, thefirm i 73 gości