Sezon 2018/2019

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Zablokowany
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wojt
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1954
Rejestracja: 16 sie 2002, o 20:35
Lokalizacja: Piekary Śl.
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#91 Post autor: wojt » 7 lip 2018, o 10:46

Ty się nie martw o tych na tych na Górnej bo niektórzy nawet w ciężkich chwilach i mając latami na każdy mecz u siebie 100 km byli na tej trybunie i płacili na klub 2 albo 3 razy więcej od matołków skaczących po płotach, za których trza było płacić setki tysięcy kar, albo tych dla których mecz u siebie w ogóle nie był atrakcyjny i woleli w tym czasie malować przystanki albo siedzieć w Sayonarze. Część tych z Trybuny będzie, ale z racji tego że za mecz z Siarką i Radomiakiem mają zapłacić kilkadziesiąt% więcej niż za mecz z Legią czy Lechem przed dwoma laty, wzrostu wpływów bym się nie spodziewał. Jeśli ludzie Ci z Górnej co płacili w systemie lojalnościowym 300-400 zł za sezon teraz nie wykupią karnetu i będą chodzili co drugi mecz, albo kupią karnet za 150 zł (a będzie tak na pewno), to jaki to jest interes dla klubu? Chyba że chodzi rzeczywiście o to żeby "zarząd" mógł siedzieć odizolowany od tłumu i po kolejnych 0-6 mógł spokojnie z podniesionym czołem oklaskiwać super jedenastkę zbudowaną w ciągu dwóch tygodni na kolanie. Ile poszło karnetów w zeszłym roku i jaki wpływ z tego był do budżetu klubu w pierwszym miesiącu rozgrywek? Warto będzie za miesiąc porównać te kwoty i jeśli będzie inaczej niż myślę, jestem wstanie dokupić jakiemuś wielkiemu "wyjazdowiczowi" odpuszczającemu mecze na Cichej karnet na prostą.

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#92 Post autor: niebieski98 » 7 lip 2018, o 10:59

Ile jest karnetowiczów na TG? Co mecz ponad pół krytej jest dostępne w sprzedaży. Co daje po odjęciu miejsc dla ludzi z klubu, jakiś VIP może z 300 karnetów z TG w poprzednim sezonie. Klubowi bardziej będzie się opłacać stracić połowę karnetowiczów z TG na rzecz zwiększenia ceny karnetu dla ludzi z sektorów którzy zamiast zapłacić 80 zł dadzą 150, a jest ich trochę więcej niż tych z trybuny, w ostatnim sezonie 10 razy tyle. Finansowo gorzej raczej nie wyjdziemy niż z lojalnościówką.

Awatar użytkownika
rafraf32
Posty: 542
Rejestracja: 2 cze 2010, o 13:21
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#93 Post autor: rafraf32 » 7 lip 2018, o 11:12

dokładnie ... zgadzom się.
Powiem tak, łaża na Ruch od 88 roku, przez ostatnie 10-12 lot kupowoł żech karnet , od 7 lat na TG, co drugi rok treska meczowo, co kilka miesięcy inne gadżetu klubowe dla mnie i rodziny. I teroz kiedy nie godza sie na oszukiwanie mnie i nie chodzi mi tylko o cena karnetu, dowiedzioł żech się po 40 latach że jo to szczewo i mom tam wyperd....ć.
A potem jak Wojt napisoł mom zamknięty stadion bo kilkunastu ludków poli fany, race i skoko po płotach a i goni się po murawie...

na prosto nie pójda, łaził żech na trybuna z przyczyn zdrowotnych , teroz beda ino przed kompem i czytoł relacje ...





wojt pisze:
7 lip 2018, o 10:46
Ty się nie martw o tych na tych na Górnej bo niektórzy nawet w ciężkich chwilach i mając latami na każdy mecz u siebie 100 km byli na tej trybunie i płacili na klub 2 albo 3 razy więcej od matołków skaczących po płotach, za których trza było płacić setki tysięcy kar, albo tych dla których mecz u siebie w ogóle nie był atrakcyjny i woleli w tym czasie malować przystanki albo siedzieć w Sayonarze. Część tych z Trybuny będzie, ale z racji tego że za mecz z Siarką i Radomiakiem mają zapłacić kilkadziesiąt% więcej niż za mecz z Legią czy Lechem przed dwoma laty, wzrostu wpływów bym się nie spodziewał. Jeśli ludzie Ci z Górnej co płacili w systemie lojalnościowym 300-400 zł za sezon teraz nie wykupią karnetu i będą chodzili co drugi mecz, albo kupią karnet za 150 zł (a będzie tak na pewno), to jaki to jest interes dla klubu? Chyba że chodzi rzeczywiście o to żeby "zarząd" mógł siedzieć odizolowany od tłumu i po kolejnych 0-6 mógł spokojnie z podniesionym czołem oklaskiwać super jedenastkę zbudowaną w ciągu dwóch tygodni na kolanie. Ile poszło karnetów w zeszłym roku i jaki wpływ z tego był do budżetu klubu w pierwszym miesiącu rozgrywek? Warto będzie za miesiąc porównać te kwoty i jeśli będzie inaczej niż myślę, jestem wstanie dokupić jakiemuś wielkiemu "wyjazdowiczowi" odpuszczającemu mecze na Cichej karnet na prostą.
"W życiu piękne są tylko szpile ! "

kolegamiszcza
Posty: 4
Rejestracja: 7 lip 2018, o 02:10
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#94 Post autor: kolegamiszcza » 7 lip 2018, o 12:34

Nie znam wszystkich niuansów związanych z Ruchem - ale po nastrojach panującym na forum widzę, że idyllą nie śmierdzi.
Jak to wyglądało u nas jeszcze przed upadkiem zebrali się kibice by finansowo wesprzeć klub - powstała Wielka Widzewska Orkiestra Pomocy (moim zdaniem niezbyt trafna nazwa) i udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy. Widzew niestety upadł ale kasa przydała się na początek w 4 lidze a początek to była amatorka brak piłek brak boiska do trenowania (pierwsze treningi w parku).
Pojawiło się kilku kibiców Widzewa związanych z small biznesem żadne wielkie tuzy z kasą -architekt dyrektor szpitala ludzie mający jakąś wiedzę o zarządzaniu i przede wszystkim oddaniu Widzewowi.

A co jest dziś - kibice pamiętając jak było biednie nadal wspierają klub Widzewska Orkiestra pomocy nadal działa około 1000 osób co miesiąc wpłaca jakąś sumę na rzecz "stowarzyszenia" i "Orkiestry" - oczywiście wielu kibiców wpłaca nieregularnie ponadto mamy mnóstwo aukcji - a to kalendarz a to okazjonalny proporczyk kubek szal - Wszystko jest bardzo transparentne stowarzyszenie kibiców zostało sponsorem klubu ale pieniądze nie są przejadane na rachunki - Całość zebranych pieniędzy przekazywana jest na akademię Widzewa a suma jaką do tej pory przekazało stowarzyszenie kibiców do klubu to ponad 570 tyś zł. Czemu o tym pisze zastanówcie się ilu z was co miesiąc może zrezygnować z dwóch piw na mieście, jednej paczki papierosów i wpłacać na rzecz klubu 10 zł ustawiając sobie stałe zlecenie przelewu może kogoś stać na 19,20 zł miesięcznie może kogoś na więcej ...

Co my jeszcze mamy 16500 to średnia na meczach z całej rundy mimo, że gramy z takim tuzami jak Huragan Morąg, Gks Wiekielec itp.
Mamy za mały stadion i już myślimy o jego rozbudowie okazało się, że jest nas wielu - jak pisałem wcześniej policzyliśmy się w pierwszej połowie roku na meczach ligowych zameldowało się "51 tyś rożnych numerów pesel"
Chyba jako jedyni w Polsce mamy możliwość zwalniania miejsc (mogę się mylić) a klub zarabia podwójnie - nie każdy kto kupi karnet da radę być na każdym meczu - średnio jest to około 800 miejsc.
Mamy kilku mniejszych partnerów i sponsorów i 2 poważnych nie mam co mówić o sumach ale jeżeli klub na 3 poziomie rozgrywkowym w kraju jest w stanie zakontraktować reprezentanta Litwy - to chyba nie ma tragedii.

Nie piszę tego wszystkiego by się chełpić ale zastanówcie się czy was na to nie stać ?

marek79
Posty: 7725
Rejestracja: 12 sty 2008, o 23:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#95 Post autor: marek79 » 7 lip 2018, o 12:49

Ok. Spoko. Tylko u nas zaufanie do tych co wydają pamiątki i ogarniają zbiórki spadło do zera.

kolegamiszcza
Posty: 4
Rejestracja: 7 lip 2018, o 02:10
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#96 Post autor: kolegamiszcza » 7 lip 2018, o 12:58

Ja nie jestem u was na miejscu ale ty (marek79) napisałeś 6,5 k postów samo to sprawia, że Ruch jest dla Ciebie ważny nie możecie założyć jakiegoś stowarzyszenia gdzie nie będą decyzyjni Ultrasi i H.
A ci goście z tv Niebiescy nie są wiarygodni? - Ten gość co organizuje doping dla najmłodszych?

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11961
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#97 Post autor: Ozor » 7 lip 2018, o 13:23

piszesz o starcie od zera i takie sytuacje są możliwe gdy coś niewydolnego bez szans na wyjście z długów startuje ale tu jest zabawa w kotka i myszkę ciągłe nadzieje i lęk przed 4 ligą etc, przed protestem aby nie zaszkodzić temu trupowi.Zaraz ci tu napisze stado zwolenników układu że oczywiście wszystko spłacimy jeszcze po drodze zrobimy awanse i będzie cacy.Nic to że co sezon lecimy i tak o klasę rozgrywkową niżej , nic że nie ma kim grac bo kasy brakuje na wszystko bo przecież będzie cacy choć podstaw ku takiemu myśleniu brak.
Szkoda gadki.

Awatar użytkownika
rafraf32
Posty: 542
Rejestracja: 2 cze 2010, o 13:21
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#98 Post autor: rafraf32 » 7 lip 2018, o 13:27

Ozor pisze:
7 lip 2018, o 13:23
piszesz o starcie od zera i takie sytuacje są możliwe gdy coś niewydolnego bez szans na wyjście z długów startuje ale tu jest zabawa w kotka i myszkę ciągłe nadzieje i lęk przed 4 ligą etc, przed protestem aby nie zaszkodzić temu trupowi.Zaraz ci tu napisze stado zwolenników układu że oczywiście wszystko spłacimy jeszcze po drodze zrobimy awanse i będzie cacy.Nic to że co sezon lecimy i tak o klasę rozgrywkową niżej , nic że nie ma kim grac bo kasy brakuje na wszystko bo przecież będzie cacy choć podstaw ku takiemu myśleniu brak.
Szkoda gadki.
100% racji , nie chca nawet o tym myśleć , ale jak żech godoł w robocie z kibicami Legii (ja mom takich kolegów) i jak żech im opowiedzioł co sie u nos dzieje, to za łby sie łapali... powiedzieli, że bydymy przez 10 lot spłacać długi i pałętać się po 2-3 ligach... A łoni na nos czekajom bardziyj niż na szczewa czy gejownia ... Po kolejorzu My som do nich nojlepszom ekipom ...
"W życiu piękne są tylko szpile ! "

Awatar użytkownika
Stasiu19R20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 906
Rejestracja: 14 lis 2009, o 09:33
Lokalizacja: Siemianowice-Bytków
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#99 Post autor: Stasiu19R20 » 7 lip 2018, o 14:01

rafraf32 pisze:
7 lip 2018, o 13:27
Ozor pisze:
7 lip 2018, o 13:23
piszesz o starcie od zera i takie sytuacje są możliwe gdy coś niewydolnego bez szans na wyjście z długów startuje ale tu jest zabawa w kotka i myszkę ciągłe nadzieje i lęk przed 4 ligą etc, przed protestem aby nie zaszkodzić temu trupowi.Zaraz ci tu napisze stado zwolenników układu że oczywiście wszystko spłacimy jeszcze po drodze zrobimy awanse i będzie cacy.Nic to że co sezon lecimy i tak o klasę rozgrywkową niżej , nic że nie ma kim grac bo kasy brakuje na wszystko bo przecież będzie cacy choć podstaw ku takiemu myśleniu brak.
Szkoda gadki.
100% racji , nie chca nawet o tym myśleć , ale jak żech godoł w robocie z kibicami Legii (ja mom takich kolegów) i jak żech im opowiedzioł co sie u nos dzieje, to za łby sie łapali... powiedzieli, że bydymy przez 10 lot spłacać długi i pałętać się po 2-3 ligach... A łoni na nos czekajom bardziyj niż na szczewa czy gejownia ... Po kolejorzu My som do nich nojlepszom ekipom ...
Bylimy
Obrazek
Tradycja nie zginie, chwała nie przeminie, Ruch Chorzów jeszcze wróci na należne mu miejsce!!!

kolegamiszcza
Posty: 4
Rejestracja: 7 lip 2018, o 02:10
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#100 Post autor: kolegamiszcza » 7 lip 2018, o 16:40

Cóż mogę powiedzieć my z Cackiem szarpaliśmy się kilka lat za długo i do końca miał on swoich obrońców, a robił wszystko by klub upadł sprzedał tych co mógł na nich zarobić i uciekł - Czy Paterman i inni właścicieli chcą doba waszego klubu, czy tylko chcą jeszcze coś zarobić?
Jeżeli musicie spłać na bieżąco długi to w jaki sposób - Jeżeli nie mieliście sponsora na koszulkach w 1 lidze, to nagle pojawi się ktoś w dużo mniej medialnej lidze 2?
Przykład jak wielu z was cieszy z podpisania umowy z Pepsi a to zapewne zwykła umowa techniczna lub barter - takich umów klub powinien mieć 20 - 30.
Żaden normalny biznes nie będzie do was się garnął - nie dla tego, że Ruchowi brak potencjału marketingowego, po prostu nikt nie chce być kojarzony z niejasną sytuacją - niejasnym układem właścicielskim.
Dokąd był u nas Cacek, dotąd nikt nie garnął się do klubu.

Golyrubychop
Posty: 377
Rejestracja: 30 gru 2009, o 11:48
Lokalizacja: Piekary
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#101 Post autor: Golyrubychop » 9 lip 2018, o 08:50

Czy zawsze będzie tak, że większość drużyn ma podany terminarz a o dacie i godzinie rozpoczęcia domowego spotkania Ruchu dowiemy się w czwartek; na dwa dni przed meczem?

marek79
Posty: 7725
Rejestracja: 12 sty 2008, o 23:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#102 Post autor: marek79 » 9 lip 2018, o 09:31

W Ekstraklasie i 1 lidze to nie Ruch ustalał godziny datę meczów.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10128
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#103 Post autor: jajo » 9 lip 2018, o 11:09

wartoby w tym sezonie, jak nie ma telewizji, ustalic jeden sztywny termin, zeby ludzie mogli z wyprzedzaniem zaplnaowac sobie czas wolny czy zmiany w robocie. Np. w weekendy gramy zawsze w sobote o 18.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Mirek
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 12412
Rejestracja: 23 lis 2003, o 12:59
Kontakt:

Re: Sezon 2018/2019

#104 Post autor: Mirek » 9 lip 2018, o 11:15

Nie wiem czy policja się nie będzie czepiać, bo najpierw ustalą Ex, potem I ligę potem powiedzą,że w tym a tym czasie nie możecie grać, bo inni już grają.

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7932
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: Sezon 2018/2019

#105 Post autor: Scypion » 9 lip 2018, o 12:00

wiec ustalmy to juz teraz a potem niech sie inni martwią :)

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości