[5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
RNK95
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1343
Rejestracja: 5 lut 2017, o 22:42

[5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#1 Post autor: RNK95 » 19 sie 2017, o 19:56

' Uff .. ' bo tak chyba zrobił każdy kibic Ruchu po ostatnim wygranym meczu ze Stomilem. Wszyscy potrzebowaliśmy tego przełamania - zarówno drużyna, trener ale i my jako kibice, karmieni w ostatnich miesiącach jedynie negatywnymi informacjami, pechowymi porażkami, wcześniej musząc pogodzić się ze spadkiem z Ekstraklasy. Na szczęście jednak los się dla Nas odwrócił, a cytując trenera Warzyche z wypowiedzi pomeczowych można stwierdzić, że praca wreszcie przynosi efekt w postaci wyniku. Tego było trzeba tej drużynie.

Krótko na temat ostatniego meczu ( z niecierpliwością czekam na jakiś skrót by zobaczyć brameczki ) - dobre wejście do składu nowych ogniw, zwłaszcza bardzo efektywny jak na oficjalny debiut mecz Posinkovica. Kolejny mecz i kolejna bramka Miłosza Przybeckiego, tego chyba ten chłopak potrzebował po pechowej dla niego końcówce ubiegłego sezonu czyli osobistego, strzeleckiego przełamania i byle do przodu. Młodzi robią postępy, jeszcze pewnie trochę czasu potrzebują na złapanie większej pewności siebie i minimalizację błędów jednak bądźmy cierpliwi, zostali rzuceni na głęboką wodę, przeskakując o kilka klas rozgrywkowych wyżej. Druga połowa grana prawie w całości w 10-tkę kończy się bramką na 3:1 co pokazuje, że drużyna pomimo osłabienia gryzła trawę i dała z siebie wszystko, nie pozwalając sobie na utratę 3 punktów. Zaznaczyć trzeba, że jest to pierwszy wygrany ligowy mecz Ruchu od 18 marca, kiedy to po raz ostatni wygraliśmy z Zagłębiem Lubin ( 0:1 ). Blisko 5 miesięcy przyszło Nam wszystkim czekać na smak ligowej wygranej.

Kolejny mecz - po przełamaniu apetyt rośnie na coś więcej. Skład w ciągu najbliższych dni ulegnie kolejnym uzupełnieniom o zgłoszonych zawodników do rozgrywek, wnosząc zwiększenie możliwości złożenia optymalnej 11-tki na mecz z Podbeskidziem, podnosząc poziom rywalizacji w drużynie, a to wszystko działa tylko na plus :) Osobiście bardzo ciekaw jestem tego co pokaże na boisku Mello, bardzo dobrze prezentujący się w sparingach w okresie przygotowawczym.
Podbeskidzie notuje ostatnio zarówno słabe spotkania na boisku jak i problemy pozaboiskowe związane z obsadą ławki trenerskiej, prowadzeni w ostatnim meczu z Chojniczanką przez nowego trenera Adama Noconia ( były trener m.in. GKSu Tychy, Nadwiślana Góra czy Ruchu Zdzieszowice ). Zmiana trenera spowodowana problemami zdrowotnymi dobrze Nam znanego szkoleniowca Jana Kociana jak widać nie wpłynęła pozytywnie na drużynę Podbeskidzia, która prezentuje z meczu na mecz coraz słabsze spotkania, zaś w każdym z rozegranych w tym sezonie meczy ligowych straciła przynajmniej jedną bramkę. Ostatnie spotkanie wyjazdowe z drużyną z Chojnic można zaliczyć do tych z kategorii katastrofy. Szybka czerwona kartka dla obrońcy Podbeskidzia rozplątała worek z bramkami dla Chojniczanki i już po pierwszej połowie musieli schodzić do szatni z bagażem czterech bramek. Jako że wynik tego meczu został w dużym stopniu spowodowany szybką czerwoną kartką - należy wspomnieć o spotkaniu wcześniejszym, przegranym ze Stomilem, w tak samo słabym stylu 3:1. Biorąc pod uwagę te wyniki, grę zespołu z Bielska-Białej i duże problemy w grze obronnej apetyt na punkty rośnie jeszcze bardziej. Dlaczego ? Dlatego, że jak stwierdził po ostatnim meczu nasz fizjoterapeuta - masz frajera to go duś, dlatego musimy ' udusić ' we wtorkowym spotkaniu Podbeskidzie i rozpocząć punktowy marsz w górę tabeli, łapiąc tym samym wiatr w żagle i pewność w swojej grze.

Krótko na temat statystyk - z Podbeskidziem w meczach ligowych mierzyliśmy się 19 razy, przy tym 6 razy wygrywając, 8 razy remisując i 5 razy musząc uznać wyższość ekipy z Bielska-Białej. Poniżej załączam historię ligowych spotkań obu ekip:
Obrazek
Obecnie w Podbeskidziu gra paru naszych byłych zawodników - Łukasz Hanzel, Tomasz Podgórski i ostatni najnowszy transfer czyli Paweł Oleksy.

Warto przypomnieć, iż mecz z Podbeskidziem w porównaniu do ostatniego meczu ze Stomilem odbędzie się przy wsparciu kibiców Ruchu, którzy mimo zakazu wyjazdowego organizują wejściówki i wstęp na mecz by wspierać naszych piłkarzy gorącym dopingiem. Bilety zgodnie z informacją na stronie niebiescy.pl można uzyskać w pubie ' Dziesiona '. Wobec tego, jeżeli są dostępne bilety, a ktoś się jeszcze waha - wynik ostatniego meczu chyba rozwiewa te wątpliwości gdzie udać się w najbliższy wtorek :)

TYLKO ZWYCIĘSTWO i wychodzimy z ' minusa ' :!:

Awatar użytkownika
MLeko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 695
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 20:38
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#2 Post autor: MLeko » 19 sie 2017, o 21:09

W TSP problemów jest więcej, wymieniłeś te które są bardziej skutkami niż przyczynami. Nie wypada mi tego wątku rozwijać. Mam nadzieję na 3 punkty, ale spodziewam się wyrównanego meczu. Niech to będzie dobre spotkanie, złapiemy więcej pewności siebie, może będzie się więcej mówiło o stronie sportowej a mniej o sytuacji wewnatrz klubu. Okoliczności wydają się optymalne na taki scenariusz. Piłkarze grają też o całkiem sporo karnetów dla Niebieskich Bajtli ;)

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

Awatar użytkownika
MLeko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 695
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 20:38
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#3 Post autor: MLeko » 19 sie 2017, o 21:19

Kuchtizo pisze:Czyli jak do września nie wyjdemy na 0 to Darskaras kupuje 10 karnetów do bajtli?
Darkaras pisze:Dokładnie. Potwierdzenie wkleje tutaj. Zaznaczam jednak, że od 20 sierpnia do 2 września jestem na wakacjach. Więc zakup odbędzie się po meczu z Tychami.
:)

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

adamo_R
Posty: 10866
Rejestracja: 9 lis 2005, o 11:03

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#4 Post autor: adamo_R » 19 sie 2017, o 21:41

MLeko, zostaw wielonickowca. Niech synek nie wychodzi z doma abo, niech zmieni szynk szmaciorz.

A Propos kajś Ty boł, kej Absolwent pisoł na Sporcie Ślaskim.
Ruhr-Ge-Beat - Mein Schalke
https://www.youtube.com/watch?v=MuJV1wEiP4w&list=RDMuJV1wEiP4w&start_radio=1
ladi ladi ladi oh bvb hurensöhne !!!

Dominik1920
Posty: 100
Rejestracja: 16 lis 2013, o 23:22
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#5 Post autor: Dominik1920 » 19 sie 2017, o 21:44

Potrzebny plac na mecz, ściepa na tank oczywiście! pilne bo mało czasu :niepewny:

Awatar użytkownika
MLeko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 695
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 20:38
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#6 Post autor: MLeko » 19 sie 2017, o 22:06

adamo_R pisze:MLeko, zostaw wielonickowca. Niech synek nie wychodzi z doma abo, niech zmieni szynk szmaciorz.

A Propos kajś Ty boł, kej Absolwent pisoł na Sporcie Ślaskim.
Pisałem już, że bylem na tamtym forum. Do "nicku" podobnie jak do Klubu przywiozuję się na dłużej ;)
Nie jestem pewien, czy zrozumiałem pytanie.

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

Awatar użytkownika
MLeko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 695
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 20:38
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#7 Post autor: MLeko » 19 sie 2017, o 22:08

A szczytny cel zakładu uważam za wart realizacji. Tak jak pisałem, prawda się obroni.

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

adamo_R
Posty: 10866
Rejestracja: 9 lis 2005, o 11:03

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#8 Post autor: adamo_R » 19 sie 2017, o 22:17

MLeko pisze: Nie jestem pewien, czy zrozumiałem pytanie.

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]
Tego żech niy jes pewien.Tyla czasu minyło. Yno ty widza bardzo aktywny :D
Ruhr-Ge-Beat - Mein Schalke
https://www.youtube.com/watch?v=MuJV1wEiP4w&list=RDMuJV1wEiP4w&start_radio=1
ladi ladi ladi oh bvb hurensöhne !!!

Awatar użytkownika
MLeko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 695
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 20:38
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#9 Post autor: MLeko » 19 sie 2017, o 22:20

Nieregularnie. Za to nie mam konta na fejsie :)

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

marek79
Posty: 7728
Rejestracja: 12 sty 2008, o 23:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#10 Post autor: marek79 » 19 sie 2017, o 22:41

Wielonickowiec sie na TT udzielo teraz :) ;)

Co do szpilu to cza podtrzymac passa :) ;)

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

adamo_R
Posty: 10866
Rejestracja: 9 lis 2005, o 11:03

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#11 Post autor: adamo_R » 19 sie 2017, o 22:59

MLeko pisze:Nieregularnie. Za to nie mam konta na fejsie :)

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]
Nieregularnie? Było gdzie piać. Szkoda że do nikogo ;)
marek79 pisze:Wielonickowiec sie na TT udzielo teraz :) ;)

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]
Głupek, niech sie udziela, byle nie na forum
Ruhr-Ge-Beat - Mein Schalke
https://www.youtube.com/watch?v=MuJV1wEiP4w&list=RDMuJV1wEiP4w&start_radio=1
ladi ladi ladi oh bvb hurensöhne !!!

Awatar użytkownika
MLeko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 695
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 20:38
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#12 Post autor: MLeko » 20 sie 2017, o 00:00

Może już tego nie kontroluję. Wydawało mi się, że robię przerwy ;)
pyRsk

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

Elmer
Posty: 10359
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#13 Post autor: Elmer » 20 sie 2017, o 00:14

Niech idzie precz! I to jak najdalej! Znając życie pisze tutaj pod innym nickiem. Za obrażanie klubu, kibiców powinien mieć bana na ip

Co do meczu to myślę, że jakaś zmiana w obronie będzie. Stawiam, że skład taki jak ze Stomilem i za Komarnickiego wskakuje Villafane. A w trakcie meczu za Nowaka Melo wejdzie i już zostanie w składzie, bo poprowadzi nas do wygranej
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
_BiADACZ_
Posty: 4465
Rejestracja: 7 mar 2006, o 17:10
Lokalizacja: wh
Kontakt:

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#14 Post autor: _BiADACZ_ » 20 sie 2017, o 04:58

adamo_R pisze:MLeko, zostaw wielonickowca. Niech synek nie wychodzi z doma abo, niech zmieni szynk szmaciorz.

A Propos kajś Ty boł, kej Absolwent pisoł na Sporcie Ślaskim.
niech se funduje na GieKSach, Legiach, Górnikach itd.
"Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Ruch Chorzów gra..."

Awatar użytkownika
CHS
Posty: 777
Rejestracja: 8 kwie 2017, o 11:33

Re: [5 kolejka] Podbeskidzie - Ruch Chorzów 22.08.2017 20:45

#15 Post autor: CHS » 20 sie 2017, o 07:45

Ciekawi mnie czy Zawal wróci na nominalną pozycję środka obrony, wówczas obok Urbańczyka mógłby zagrać Mello, albo Mello za słabego ostatnio Nowaka i Walski jako defensywny pomocnik. Możliwości jest sporo.



No i czy Rutkowski zajmie miejsce kogoś ze środka obrony, ostatnio chyba nie był zgłoszony.

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]
Złoty klub, KS Ruch!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19aRtuR20, 19Wariat20, Adam1983, Bamboleo1, Darth Kabut, Dzyn_R, GbatJ1920, Google [Bot], Google Adsense [Bot], KamilPøl, Majestic-12 [Bot], marek79, niebieski98, OLSZA, OSH, Pulocini, staRvin, StaryKrzyżak, Stasiu19R20, threeco i 124 gości