Ruch Chorzów Chrobry Głogów

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MLeko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 695
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 20:38
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#151 Post autor: MLeko » 5 sie 2017, o 15:54

Może Gucio też czuje presję. A może drużynę buduje się od tyłu. Gdyby był w sporcie przepis na sukces, wszyscy by go stosowali ;)

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#152 Post autor: disorder » 5 sie 2017, o 21:46

19gorek20 pisze:
Darkaras pisze:GKS Tychy. Kadrowo bardzo mocni.
Sklad na 1szy mecz
Rafal Dobroliński ( ostatni mecz ligowy 5 czerwiec 2016 ) Co o nim powiesz Darkaras ?
Maciej Mańka ( Wypluty przez ekstraklase )
Daniel Tanżyna ( Ktos powie cos o nim ? )
Lukasz Boguslawski ( nie lapal sie do obrony Gornika Leczna to chyba wystarczy )
Dawid Abramowicz ( 1szy dobry zawodnik w ich skladzie )
Dawid Błanik ( gdyby nie forumowicz to nikt by nie wiedzial ze gra w 1 lidze )
Adrian Luszkiewicz ( wypluty przez Miedz swietnego trenera Tarasiewicza )
Lukasz Matusiak ( drugi dobry zawodnik )
Pepe ( wiadomo bedzie gwiazda 1 ligi )
Radzewicz ( szkoda slow )
Fidzukiewicz ( niezly napastnik )

Gdzie tu widzisz bardzo silna kadre ?
Do tej pory graliśmy jak wszystko na to wskazuje z słabymi zespołami
o Stali

Kod: Zaznacz cały

O wysokie miejsce powalczy także Stal Mielec trenera Smółki, która już wiosną zbierała sporo pochwał.

Kod: Zaznacz cały

dużo lepiej spisze się Stal Mielec. Co prawda wiosnę mieli już dobrą, ale jesień była słabsza, dlatego nie powalczyli o awans. Zaobserwowałem tam ciekawe ruchy transferowe i myślę, że to zaowocuje od początku rozgrywek.
http://weszlo.com/2017/07/29/stal-miele ... owce-ligi/

Stal w 2017 jest 4 druzyna 1 ligi i wedlug wielu grala super pilke w 2017
Chrobry w 2017 5 druzyna 1 ligi. Prawdopodobnie najlepsza baza w 1 lidze i czolowka w ekstraklasie. Trener poszedl do Jagielloni

2 kolejki to gralismy z mocnymi druzynami i faworytami do czolowki ligi.

i ja się muszę zgodzić z tymi słowami.

Szczerze?!
myślałem, że grając młodzieżą (czyli czytaj: szrotem, który spadał z IV ligi) nie będzie żadnego pomysłu na grę. Pomimo porażek jestem zbudowanym tym co widzę. Oni POTRAFIĄ zagrać klepką w taki sposób by z obrony przejść do ataku. Mamy "syndrom Przybeckiego" i pomimo stwarzania sytuacji zawsze zawodzi:
A. Ostatnie podanie
lub
B. Wykończenie.

Nie wiem jaki mecz oglądali ci, którzy widzieli dominację Chrobrego. Jaką k.... dominację??!! Mecz prowadzili nasi juniorzy, którzy zostali na prędce skleceni w zespół pierwszoligowy (pomimo, że dotychczas ich najwyższym poziomem była IV liga).
Czego więc spodziewaliście się po tym jak nasz ekstraklasowy szrot rozpadł się bez nadziei na transfery "do klubu"?

Pomimo dwóch porażek - jestem pełen podziwu dla tych chłopaków.

marek79
Posty: 7723
Rejestracja: 12 sty 2008, o 23:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#153 Post autor: marek79 » 5 sie 2017, o 21:56

Chrobry dominowol i chooj.
Muszymy sie z tym zgodzic przeca niy byle kto to godol.

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

Awatar użytkownika
CHS
Posty: 777
Rejestracja: 8 kwie 2017, o 11:33

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#154 Post autor: CHS » 5 sie 2017, o 21:56

Mnie pozytywnie zaskoczyła obrona, nie robią niewymuszonych błędów, fizycznie nie najgorzej. Szkoda że jak już jest błąd to kończy się to niespodziewanym golem.

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]
Złoty klub, KS Ruch!

Harpo
Posty: 3328
Rejestracja: 29 sty 2008, o 10:18
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#155 Post autor: Harpo » 6 sie 2017, o 10:03

Darkaras pisze:(...) W obu meczach byliśmy słabsi i to rywal nas dominował.
:zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:
Niebieskie serce od 1988 R.


"PRECZ z polityczną poprawnością!"

viperR
Posty: 3769
Rejestracja: 14 maja 2010, o 07:46
Lokalizacja: krk
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#156 Post autor: viperR » 6 sie 2017, o 10:07

jak w sierpniu nie wyjdziemy na + to będzie kiepsko.

Darkaras
Posty: 1230
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:41

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#157 Post autor: Darkaras » 6 sie 2017, o 11:13

Harpo pisze:
Darkaras pisze:(...) W obu meczach byliśmy słabsi i to rywal nas dominował.
:zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:
http://www.flashscore.pl/mecz/bZjGALe0/ ... ki-meczu;0


Polecam statystykę posiadania piłki to może wytłumaczy kto prowadził grę a kto grał z kontry.

Elmer
Posty: 10352
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#158 Post autor: Elmer » 6 sie 2017, o 11:30

Mecz typowo na remis, niestety mamy młodych, płacimy frycowe. Starsi, bardziej doświadczeni nie dają drużynie tyle ile powinni.

Nie ma co się przegadywać. To są tylko cyferki. Powtórzę po raz kolejny. Poczekajmy jak do składu wejdą nowi. Sparing to coś innego niż mecz o stawkę. Ja tam zalążek czegoś widzę, ale czy coś się wykluje to nie wiem
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
CHS
Posty: 777
Rejestracja: 8 kwie 2017, o 11:33

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#159 Post autor: CHS » 6 sie 2017, o 12:00

O dziwo im słabiej grał przeciwnik tym więcej okazji stwarzali. W pierwszej połowie nie stworzyli praktycznie nic a mieli przewagę optyczną, w drugiej odwrotnie...

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]
Złoty klub, KS Ruch!

disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#160 Post autor: disorder » 6 sie 2017, o 12:16

Darkaras pisze:
Harpo pisze:
Darkaras pisze:(...) W obu meczach byliśmy słabsi i to rywal nas dominował.
:zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:
http://www.flashscore.pl/mecz/bZjGALe0/ ... ki-meczu;0


Polecam statystykę posiadania piłki to może wytłumaczy kto prowadził grę a kto grał z kontry.
Mam wrażenie, że na siłę szukasz takich danych, które potwierdzą Twoją teorię.
Gdybym nie widział meczu mógłbym uwierzyć po Twoich opiniach, że rzeczywiście tak było. Tyle tylko, że opieranie tezy na podstawie jednej danej statystycznej (posiadanie piłki) nie jest żadnym argumentem potwierdzającym Twoje teorie.

Poziom Chrobrego (abstrahując od poziomu Ruchu) nie pozwalał im na to by szybko przejść z obrony do ataku (no chyba, że mówimy o taktyce "bij a leć", którą często stosowali, a która kończyła się stratą piłki) stąd ciągnięcie piłki w obronie (od obrońcy do obrońcy) wydłuża czas posiadania piłki.
Skoro oddali mniej strzałów na bramkę niż my to gdzie się to ich prowadzenie gry kończyło?? na linii środkowej.

Specjalnie pomijam jakość w naszym zespole bo nie jest to petarda, ale pisanie o tym, że byli wyraźnie słabsi to bzdury.

Darkaras
Posty: 1230
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:41

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#161 Post autor: Darkaras » 6 sie 2017, o 12:33

Nie napisałem wyraźnie słabsi a po prostu słabsi. Zgodzę się z tym, że posiadanie piłki nie może być jedynym wyznacznikiem ale jakimś jest. Zazwyczaj jest tak i u nas też tak było zawsze, że jak grasz u siebie z drużyną w swoim zasięgu to prowadzisz grę, rywal gra z kontry a potem ewentualnie wynik determinuje kolejne działania. My przez 70 minut przy wyniku 0;0 oddaliśmy inicjatywę rywalowi.
Co do oddania większej ilości strzałów to tym również nie ma się co kierować. Niecelnym strzałem może być rzut wolny Chrobrego w poprzeczkę albo strzał rozpaczy z 30 metrów 8 metrów obok bramki. Jeśli już chcemy szukać wyznaczników to są nimi strzały celne i tu był remis. Tylko właśnie zwróćcie uwagę, my zagrożenia nie stwarzaliśmy po akcjach a indywidualnych decyzjach, strzał z daleka czy szalona akcja z minięciem 2 rywali, która pewnie na 10 prób 9 razy skończyłaby się fiaskiem. Brak w tym wszystkim jakości i pomysłu. Chrobry był bardziej poukładany miał większą kulturę gry i dlatego wygrał.


Zresztą eksperci z zakładów bukmacherskich, którzy co jak co na piłce się znają dawali kurs na naszą wygraną w okolicy 3. Kurs 3.00 przy meczu u siebie z przeciętnym Chrobrym najlepiej pokazuje poziom naszej drużyny.

Awatar użytkownika
CHS
Posty: 777
Rejestracja: 8 kwie 2017, o 11:33

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#162 Post autor: CHS » 6 sie 2017, o 12:44

disorder pisze:
Darkaras pisze:
Harpo pisze:
Darkaras pisze:(...) W obu meczach byliśmy słabsi i to rywal nas dominował.
:zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:
http://www.flashscore.pl/mecz/bZjGALe0/ ... ki-meczu;0


Polecam statystykę posiadania piłki to może wytłumaczy kto prowadził grę a kto grał z kontry.
Mam wrażenie, że na siłę szukasz takich danych, które potwierdzą Twoją teorię.
Gdybym nie widział meczu mógłbym uwierzyć po Twoich opiniach, że rzeczywiście tak było. Tyle tylko, że opieranie tezy na podstawie jednej danej statystycznej (posiadanie piłki) nie jest żadnym argumentem potwierdzającym Twoje teorie.

Poziom Chrobrego (abstrahując od poziomu Ruchu) nie pozwalał im na to by szybko przejść z obrony do ataku (no chyba, że mówimy o taktyce "bij a leć", którą często stosowali, a która kończyła się stratą piłki) stąd ciągnięcie piłki w obronie (od obrońcy do obrońcy) wydłuża czas posiadania piłki.
Skoro oddali mniej strzałów na bramkę niż my to gdzie się to ich prowadzenie gry kończyło?? na linii środkowej.

Specjalnie pomijam jakość w naszym zespole bo nie jest to petarda, ale pisanie o tym, że byli wyraźnie słabsi to bzdury.


Chrobry przede wszystkim w pierwszej połowie zagrał bardzo agresywnie pressingiem. Nawet środkowi obrońcy nie mieli swobody rozgrywania, to spowodowało że rzucialiśmy daliekie piłki albo traciliśmy piłkę po niedokładnych podaniach. W drugiej już nie nadążali, a my tego nie wykorzystaliśmy, o co głównie można mieć pretensje do Nowaka i Przybeckiego. Miłosz koniecznie musi we wtorek wylądować na ławie.
Złoty klub, KS Ruch!

Awatar użytkownika
MLeko
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 695
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 20:38
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#163 Post autor: MLeko » 6 sie 2017, o 12:52

@Darkaras
Napisałeś, że rywal dominował w obu meczach, jest zacytowane powyżej, więc nie słabsi a wyraźnie słabsi, chyba, że masz inną piłkarską definicję dominacji. Przytoczone statystyki też raczej potwierdzają, że mecz był wyrównany.
Zgadzam sie z interpretacją kolegi @disorder, że trochę naciągasz fakty pod teorię.
To ma być ta forma presji na Pata, o której pisałeś, że kolejne transfery są niezbędne?
A może masz już jakiś zawodników na oku?

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

Darkaras
Posty: 1230
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:41

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#164 Post autor: Darkaras » 6 sie 2017, o 13:36

MLeko pisze:@Darkaras
Napisałeś, że rywal dominował w obu meczach, jest zacytowane powyżej, więc nie słabsi a wyraźnie słabsi, chyba, że masz inną piłkarską definicję dominacji. Przytoczone statystyki też raczej potwierdzają, że mecz był wyrównany.
Zgadzam sie z interpretacją kolegi @disorder, że trochę naciągasz fakty pod teorię.
To ma być ta forma presji na Pata, o której pisałeś, że kolejne transfery są niezbędne?
A może masz już jakiś zawodników na oku?

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]
To już jest Twoja nadinterpretacja. Rywal dominował czyli prowadził grę a my ograniczyliśmy się do kontr czasem groźniejszych czasem mniej. To, że ktoś dominuje niekoniecznie oznacza,że ktoś jest wyraźnie lepszy ba można dominować i przegrać mecz.Bardzo często to wynik determinuje grę, my przez 80 minut mieliśmy bezbramkowy remis a to Chrobry wyglądał na drużynę,która bardziej liczy na zwycięstwo tyle.My szukamy tutaj pozytywów a prawda jest taka, że zostały 32 kolejki a dalej mamy 8 punktów straty do bezpiecznego miejsca.Można ironizować i robić sobie podśmiechujki ze mnie, że "to ta moja presja" "że ciekawe czy sam mam jakiś zawodników na oku".Można wierzyć, że piłkarze, którzy dostają baty od Śląska Świętochłowice, Odry, ROWu Rybnik wejdą do 1 ligi i zrobią różnice tak, że będziemy regularnie punktować. Ale zastanawia mnie co stanie się jak ludzie od "jest dobrze" okaże się, że się pomylą, okienko zamkną a my zostaniemy do stycznia do 18 kolejki z ekipą, która nie radzi sobie.

Powiem wam co będzie. Będziecie pierwsi wieszać psy na Patermanie, Guciu.Tą bandę paralityków będziecie nazywali wkładami do koszulek choć można było zareagować.

disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Ruch Chorzów Chrobry Głogów

#165 Post autor: disorder » 6 sie 2017, o 13:57

Darkaras pisze:
MLeko pisze:@Darkaras
Napisałeś, że rywal dominował w obu meczach, jest zacytowane powyżej, więc nie słabsi a wyraźnie słabsi, chyba, że masz inną piłkarską definicję dominacji. Przytoczone statystyki też raczej potwierdzają, że mecz był wyrównany.
Zgadzam sie z interpretacją kolegi @disorder, że trochę naciągasz fakty pod teorię.
To ma być ta forma presji na Pata, o której pisałeś, że kolejne transfery są niezbędne?
A może masz już jakiś zawodników na oku?

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]
To już jest Twoja nadinterpretacja. Rywal dominował czyli prowadził grę a my ograniczyliśmy się do kontr czasem groźniejszych czasem mniej. To, że ktoś dominuje niekoniecznie oznacza,że ktoś jest wyraźnie lepszy ba można dominować i przegrać mecz.Bardzo często to wynik determinuje grę, my przez 80 minut mieliśmy bezbramkowy remis a to Chrobry wyglądał na drużynę,która bardziej liczy na zwycięstwo tyle.My szukamy tutaj pozytywów a prawda jest taka, że zostały 32 kolejki a dalej mamy 8 punktów straty do bezpiecznego miejsca.Można ironizować i robić sobie podśmiechujki ze mnie, że "to ta moja presja" "że ciekawe czy sam mam jakiś zawodników na oku".Można wierzyć, że piłkarze, którzy dostają baty od Śląska Świętochłowice, Odry, ROWu Rybnik wejdą do 1 ligi i zrobią różnice tak, że będziemy regularnie punktować. Ale zastanawia mnie co stanie się jak ludzie od "jest dobrze" okaże się, że się pomylą, okienko zamkną a my zostaniemy do stycznia do 18 kolejki z ekipą, która nie radzi sobie.

Powiem wam co będzie. Będziecie pierwsi wieszać psy na Patermanie, Guciu.Tą bandę paralityków będziecie nazywali wkładami do koszulek choć można było zareagować.
wyluzuj, bo od samego pisania nigdy lepiej nie będzie

I nikt nie twierdzi, że jest dobrze (wręcz przeciwnie). Ja Twierdzę (za nikogo wypowiadać się nie będę), że w obu meczach oglądałem lepsza piłkę aniżeli się tego spodziewałem.
Spodziewałem - słowo klucz. Bo czego mogłem się spodziewać po zespole, który NIE MÓGŁ być wzmocniony (zakaz)? Po zespole, który składał się w większości z graczy bez doświadczenia ligowego, którzy niedawno w IV lidze nie mieli co szukać.

Co więcej - zespół ten w obu meczach grał lepszą piłkę niż w EX w ostatnich 7 spotkaniach. I żeby była jasność. Sam chciałbym byśmy stale wygrywali, ale po tym co działo się w poprzednim sezonie (i sportowo i organizacyjnie) ciesze się, że gramy w I lidze (a nie w IV).

Nie rozumiem też jak w obecnej sytuacji można myśleć o naciskaniu Patermana o transfery. Nie mamy kasy. Mało kto chce tu grać. Potrzeba czasu (nie tylko czasu) by wrócić do normalności. Dajmy szansę zespołowi zagrać kilka meczy w najmocniejszym składzie bo na razie takiego meczu nie zagrali w ogóle.

PS
miały być dwa wpier.dole z rzędu a tu okazuje się, że w obu meczach mogliśmy (a nawet powinniśmy mieć punkty). Jak dla mnie - to nie miejsce i czas by linczować kogokolwiek z tej drużyny.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot], opa, scaneRboy i 92 gości