Sezon 2017/2018

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
scaneRboy
Kontakt:

Re: Sezon 2017/2018

#3031 Post autor: scaneRboy » 30 maja 2018, o 12:38

na razie jest mundial i wybory samorządowe. Coś mi się zdaje, że kadencja ońka zakończy się spektakularnym skandalem. Prywatne firmy hurtowo się ulatniają, a szabrowanie samorządów idzie szerokim strumieniem.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

StCH

#3032 Post autor: StCH » 30 maja 2018, o 12:43

TomSky pisze:
GOŚĆ MORS pisze:
moRi95 pisze:Chodzą ploty że Murapol wycofuje się z Widzewa...
http://www.2x45.info/aktualnosci/54976/ ... -z-klubem/
pisałem jak wchodzili do Widzewa że to bardzo śliska firma, tam nie ma sentymentów i skrupułów, doją wszystko i wszystkich i patrzą tylko na siebie

W końcu to deweloper. Bez wsparcia tej firmy i tak powinni jakoś dalej działać.

Awatar użytkownika
ryszardczaban
Kontakt:

#3033 Post autor: ryszardczaban » 30 maja 2018, o 12:44

wiesiek1 pisze:Tam i tak koniec końców to dupnie. Pisalem wiele razy, ze rollowanie dlugu nie ma sensu i zawsze nadejdzie kres takiej dzialalnosci. U nich klub dziala jak Ruch za Smagora tylko, ze pozyczki, przerzucanie zadluzenia co tworzy fikcje licencyjna odbywa sie na publicznych pieniadzach. Bardziej interesuje mnie co u nas. Mamy podpisany bardzo sensowny dokument oddluzajacy ten klub zupelnie w dosc krotkim czasie pod dwoma warunkami :
a) splata ukladu wedle harmonogramu
b) nie generowanie nowego zadluzenia
I na tych dwóch elementach trzeba sie skupic. Tez jako kibice zeby tego pilnowac.
Tak zgadzam się z tym, bo nie respektowanie przez Ruch tych dwóch punktów,będzie ciągnęło klub w dół.
Tylko pytanie skąd pieniądze brać na to?
Teraz będzie okres dla Ruchu bez gry,bez meczów mistrzowskich,a klub zoobowiązania musi spłacać niezależnie od tego czy sezon w pełni czy jest przerwa między rozgrywkami.
Sama sprzedaż biletów,karnetów i gadżetów klubowych to mały % wpływów dla klubu.
Rodzi się więc pytanie skąd brać pieniądze w sytuacji,kiedy wiemy,że:
a)miasto Chorzów nie da już złotówki na klub
b)urwie się kasa za transmisje telewizyjne z Polsat Sport
c)utrzymanie zespołu na poziomie 2 ligi to te same koszta co w 1 lidze.
Co do wsparcia miasta dla klubu mam swe zdanie,choć w pewnym sensie rozumiem też prezydenta Chorzowa i radnych niechętnie wspierających Ruch.
W mym przekonaniu taki klub jak Ruch z etykietą 14-krotnego mistrza Polski winien być ikoną,wizytówką miasta i oczkiem w głowie miejskich rajców.
Niestety wiedząc o tym,że miasta otrzymują notorycznie zbyt mało pieniędzy z Warszawy to trzeba nam pogodzić się z tym,że miasto nie jest skore do pomocy,ale i tutaj widziałbym pewne rozwiązanie.
W samym Chorzowie jest mnóstwo firm,podmiotów gospodarczych,które mogłyby przekazywać % na Ruch.
Byłoby to na zasadzie jak to kiedyś w zakładach pracy potrącano ludziom składki na sport przy wypłatach.
W tym przypadku to miasto mogłoby być pomocne Ruchowi pod tym względem,że opodatkowałoby lokalny biznes % na Ruch.
Czyli i Biedronki,Auchany,Kauflandy,Carefury,Castoramy znajdujące się terytorialnie w granicach Chorzowa,a i banki,których jest nie mało w Chorzowie plus rzecz jasna ten mniejszy biznes.
Pytanie tylko czy miasto może tak zrobić podejmując taką uchwałę?
A tak na mój gust to miasto ze swej strony w pewien sposób byłoby odciążone od wydatków.
Mój pierwszy mecz Ruchu 25 września 1977 roku Ruch Chorzów-Górnik Zabrze 1-1 (0-1) na Stadionie Śląskim.
Mój pierwszy mecz na Cichej 6 2 września 1979 roku Ruch Chorzów-Legia Warszawa 3-2(0-1)
I jak tu nie kochać takiej drużyny,która po 50 minutach przegrywa 0-2,a wygrywa mecz 3-2
Wygrywanie wpisane jest w DNA Ruchu Chorzów i moje.
Pierwszy wyjazd 3 maja 1980 Górnik Zabrze-Ruch Chorzów 1-1 (1-0).
Pierwszy mecz europejskich pucharów oglądany na Cichej 6 1 października 1979 roku Ruch Chorzów-BFC Dynamo Berlin 0-0 I runda Pucharu Europy Mistrzów Krajowych edycji 1979/80.

StCH

#3034 Post autor: StCH » 30 maja 2018, o 12:46

Jakie te same koszta, przecież my głównie zostaniemy z juniorami na niskich kontraktach.

Awatar użytkownika
ryszardczaban
Kontakt:

#3035 Post autor: ryszardczaban » 30 maja 2018, o 13:00

StCH pisze:Jakie te same koszta, przecież my głównie zostaniemy z juniorami na niskich kontraktach.
Tak jeśli bierzesz pod uwagę li tylko płace dla piłkarzy,ale chyba nie myślisz,że samą młodzieżą Ruch jest zdolny wrócić w jeden sezon do 1 ligi,więc trzeba wzmocnień i to takich co podniosą jakość gry,co oczywiste pomoże Ruchowi awansować wciągu dwóch lat do ekstraklasy.
Natomiast chyba nie bierzesz pod uwagę faktu,że 2 liga to też wyjazdy do Wejherowa,Elbląga i to też generuje koszty utrzymania klubu porównywalne z kosztami utrzymania zespołu pierwszoligowego.
Mój pierwszy mecz Ruchu 25 września 1977 roku Ruch Chorzów-Górnik Zabrze 1-1 (0-1) na Stadionie Śląskim.
Mój pierwszy mecz na Cichej 6 2 września 1979 roku Ruch Chorzów-Legia Warszawa 3-2(0-1)
I jak tu nie kochać takiej drużyny,która po 50 minutach przegrywa 0-2,a wygrywa mecz 3-2
Pierwszy mecz europejskich pucharów oglądany na Cichej 6 1 października 1979 roku Ruch Chorzów-BFC Dynamo Berlin 0-0 I runda Pucharu Europy Mistrzów Krajowych edycji 1979/80.

StCH

#3036 Post autor: StCH » 30 maja 2018, o 13:09

Ale jak zostaną ci bardziej doświadczeni, - Urbańczyk, Kowalski, Mello, Majewski, Liberacki, Kotus i Wojciechowski to nie trzeba będzie ściągać tabuny zawodników. Trzeba się przede wszystkim pozbyć pozorantów na wysokich kontraktach jak Trojak.

LEMON-CHORZOW
Kontakt:

#3037 Post autor: LEMON-CHORZOW » 30 maja 2018, o 13:14

StCH pisze:Ale jak zostaną ci bardziej doświadczeni, - Urbańczyk, Kowalski, Mello, Majewski, Liberacki, Kotus i Wojciechowski to nie trzeba będzie ściągać tabuny zawodników. Trzeba się przede wszystkim pozbyć pozorantów na wysokich kontraktach jak Trojak.
hopie ino nie urbanczyk ,,miol swoj czas i h,u,j,a pokozol ,,za co mu klaskac ze nie pitnal po spadku z extraklasy ,,z jego motoryka i umiejetnosciami ciezko mu bedzie znajsc robota chyba ze jakis prezes lyknie nazwisko

Awatar użytkownika
pedro-sbl
Kontakt:

#3038 Post autor: pedro-sbl » 31 maja 2018, o 14:51

Ciykawo stata z podsumowania sezonu ekstrkalasy.
Spadly dwa manszafty kiere mialy nojnizszy udzial mlodziezowcow w skladzie.
Obrazek

Narodzie Górnośląski! Chcesz Twoje doczesne i wieczne życie na kilka setek lat w tak nieszczęśliwe ręce oddać? Nigdy – przenigdy! Obudź się Górnoślązaku i okaż przed całym światem, że potrafisz gospodarzyć i sam się rządzić. Dlatego też stwórz sobie samoistne wolne państwo – Republikę Górnośląską. Górnoślązacy! Wiem, że tak sobie życzycie. Jeżeli Szwajcaria potrafi się sama rządzić, dlaczego nie nasz bogaty kraj, który ma warunki ku temu.

http://forum.niebiescy.pl/viewtopic.php?f=22&t=23280

adamo_R

#3039 Post autor: adamo_R » 31 maja 2018, o 22:29

Petrochemia zakontraktowała Carlitosa. Taki klubik. ku*** wszyscy majom piniondze oprócz nos :/

Awatar użytkownika
Elmer
Kontakt:

#3040 Post autor: Elmer » 31 maja 2018, o 22:31

adamo_R pisze:Petrochemia zakontraktowała Carlitosa. Taki klubik. ku*** wszyscy majom piniondze oprócz nos :/
To nie ten Carlitos. ;)
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

adamo_R

#3041 Post autor: adamo_R » 31 maja 2018, o 22:34

Recht. Zmyłka. Carlitos to ksywa tego murzyna. Dobra cofom to ;) ;)

Awatar użytkownika
pedro-sbl
Kontakt:

#3042 Post autor: pedro-sbl » 31 maja 2018, o 23:12

adamo_R pisze:Recht. Zmyłka. Carlitos to ksywa tego murzyna. Dobra cofom to ;) ;)
Co niy zmiynio faktu, ze ciynzko znojsc obecnie kluby co som w gorszyj sytuacji niz my.
Obrazek

Narodzie Górnośląski! Chcesz Twoje doczesne i wieczne życie na kilka setek lat w tak nieszczęśliwe ręce oddać? Nigdy – przenigdy! Obudź się Górnoślązaku i okaż przed całym światem, że potrafisz gospodarzyć i sam się rządzić. Dlatego też stwórz sobie samoistne wolne państwo – Republikę Górnośląską. Górnoślązacy! Wiem, że tak sobie życzycie. Jeżeli Szwajcaria potrafi się sama rządzić, dlaczego nie nasz bogaty kraj, który ma warunki ku temu.

http://forum.niebiescy.pl/viewtopic.php?f=22&t=23280

MaRko22
Kontakt:

#3043 Post autor: MaRko22 » 1 cze 2018, o 12:59

Panie Ryszardzie... Pan żyje w moim odczuciu w zupełnie odmiennym, utopijnym świecie... Jak można napisać ABY MIASTO opodatkowało LOKALNE firmy na rzecz utrzymania Ruchu Chorzów S.A w restrukturyzacji!!! Rozumiem sentymenty, chęć wspierania swojego ukochanego klubu, ale Ruch to spółka prywatna! Wg. prawa jest podmiotem jak każdy inny przedsiębiorca w Polsce. Ludzie! Chcecie odbudować klub a BUJACIE W OBŁOKACH! Ktoś kto czeka na bogatego szejka jest ślepcem (lub jego adres IP loguje się z miejscowości Toszek). Wspierajcie klub lokalnie w kilku krokach :

1) Będąc na meczu, napijcie się piwa i kupcie wuszta
2) Na mecz zabierajcie swoje pociechy, znajomych, twórzcie atmosferę i modę na Ruch bez względu na ligę
3) Nie masz za dużo pieniędzy? Odezwijcie się do Simona - kupcie lub przekażcie pieniążki na soki, atrakcje dla dzieci
4) Macie chociaż minimalny budżet by odciążyć Ruch? Zapiszcie się do "Wielki Ruch"
5) Macie przedsiębiorstwa lub jesteście częścią lokalnego biznesu? Zapiszcie się do klubu partnerskiego.

I racjonalnie, nie ma jednego co wpompuje w Ruch miliony, ale są tysiące, które drobnym kosztem mogą zbudować WIĘŹ i siłę klubu. Uwierzcie, że sukces zbudowany wspólnie mocno buduje przywiązanie i nowe pokolenia. Sukces "kupiony" smakuje jak zwykły jabol. Peace, AVE!
Obrazek

Awatar użytkownika
ryszardczaban
Kontakt:

#3044 Post autor: ryszardczaban » 1 cze 2018, o 15:28

MaRko22 pisze:Panie Ryszardzie... Pan żyje w moim odczuciu w zupełnie odmiennym, utopijnym świecie... Jak można napisać ABY MIASTO opodatkowało LOKALNE firmy na rzecz utrzymania Ruchu Chorzów S.A w restrukturyzacji!!! Rozumiem sentymenty, chęć wspierania swojego ukochanego klubu, ale Ruch to spółka prywatna! Wg. prawa jest podmiotem jak każdy inny przedsiębiorca w Polsce. Ludzie! Chcecie odbudować klub a BUJACIE W OBŁOKACH! Ktoś kto czeka na bogatego szejka jest ślepcem (lub jego adres IP loguje się z miejscowości Toszek). Wspierajcie klub lokalnie w kilku krokach :

1) Będąc na meczu, napijcie się piwa i kupcie wuszta
2) Na mecz zabierajcie swoje pociechy, znajomych, twórzcie atmosferę i modę na Ruch bez względu na ligę
3) Nie masz za dużo pieniędzy? Odezwijcie się do Simona - kupcie lub przekażcie pieniążki na soki, atrakcje dla dzieci
4) Macie chociaż minimalny budżet by odciążyć Ruch? Zapiszcie się do "Wielki Ruch"
5) Macie przedsiębiorstwa lub jesteście częścią lokalnego biznesu? Zapiszcie się do klubu partnerskiego.

I racjonalnie, nie ma jednego co wpompuje w Ruch miliony, ale są tysiące, które drobnym kosztem mogą zbudować WIĘŹ i siłę klubu. Uwierzcie, że sukces zbudowany wspólnie mocno buduje przywiązanie i nowe pokolenia. Sukces "kupiony" smakuje jak zwykły jabol. Peace, AVE!
Tak zgadzam sie,tylko jest jedno ale.
To,by kibice chodzili np.w liczbie tych 50000 na mecz czy to ROW Rybnik czy z Gryfem Wejherowo to pracuje sie latami,a nie w jeden sezon to jest praca wielo,wielopokoleniowa,
A ja proponuje rozwiazanie na teraz

viperR
Kontakt:

#3045 Post autor: viperR » 1 cze 2018, o 18:32

momentami zaczynam mysleć że Ryszard to Janusz :)
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź, gdzie śmieją się śmiechy w ciemności
I gdzie Ruch Chorzów gra, Ruch Chorzów gra..

Zablokowany