KIBICE wsparciem dla klubu

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
blue1920
Posty: 86
Rejestracja: 22 sty 2009, o 22:03
Lokalizacja: Niebieskie Południe
Kontakt:

KIBICE wsparciem dla klubu

#1 Post autor: blue1920 » 7 cze 2017, o 09:22

Witajcie,

być może temat był już kiedyś poruszany ale chciałbym w tym trudnym dla naszego RUCH'u momencie zaproponować swoją pomoc klubowi. Moja propozycja dla Prezesa aby utworzyć specjalne konto dla kibiców i wszystkich którzy chcieliby dołączyć do tego projektu. Jestem skłonny przelewać każdego miesiąca kwotę powiedzmy 100-200 zł na to właśnie konto jako wsparcie mojego ukochanego klubu. Zupełnie dobrowolnie, po prostu od tak... bo chciałbym wesprzeć na tyle ile mogę odbudowę Ruchu. Myślę że znalazło by się więcej osób które dowolną przez siebie kwotą jak ja wsparły by klub. Pewnie padną zaraz głosy że co to da te 100zł miesięcznie, ale ja zaraz odpowiem że od czegoś trzeba zacząć, ile mogę tyle dam, wierzę że znajdą się i inne osoby które także coś przeleją i może uzbiera się nam jakaś kwota która pozwoli pokryć część kosztów (może opłacenie jakiegoś piłkarza) których jak wiemy jest wiele... Nie mam milionów jak Pan Janusz Paterman który wziął na swoje barki klub i chce go odbudować ale co miesiąc mógłbym coś od siebie dać bo chciałbym mieć w tym swój udział - udział w odbudowie mojego klubu. Od razu dopowiem że nie oczekuje nic w zamian żadnych gadżetów czy karnetu na rundę/sezon - to kupię swoją drogą bo każda wydana złotówka na klub poprawia jego sytuację finansową.
Obrazek

Darkaras
Posty: 1230
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:41

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#2 Post autor: Darkaras » 7 cze 2017, o 09:26

blue1920 pisze:Witajcie,

być może temat był już kiedyś poruszany ale chciałbym w tym trudnym dla naszego RUCH'u momencie zaproponować swoją pomoc klubowi. Moja propozycja dla Prezesa aby utworzyć specjalne konto dla kibiców i wszystkich którzy chcieliby dołączyć do tego projektu. Jestem skłonny przelewać każdego miesiąca kwotę powiedzmy 100-200 zł na to właśnie konto jako wsparcie mojego ukochanego klubu. Zupełnie dobrowolnie, po prostu od tak... bo chciałbym wesprzeć na tyle ile mogę odbudowę Ruchu. Myślę że znalazło by się więcej osób które dowolną przez siebie kwotą jak ja wsparły by klub. Pewnie padną zaraz głosy że co to da te 100zł miesięcznie, ale ja zaraz odpowiem że od czegoś trzeba zacząć, ile mogę tyle dam, wierzę że znajdą się i inne osoby które także coś przeleją i może uzbiera się nam jakaś kwota która pozwoli pokryć część kosztów (może opłacenie jakiegoś piłkarza) których jak wiemy jest wiele... Nie mam milionów jak Pan Janusz Paterman który wziął na swoje barki klub i chce go odbudować ale co miesiąc mógłbym coś od siebie dać bo chciałbym mieć w tym swój udział - udział w odbudowie mojego klubu. Od razu dopowiem że nie oczekuje nic w zamian żadnych gadżetów czy karnetu na rundę/sezon - to kupię swoją drogą bo każda wydana złotówka na klub poprawia jego sytuację finansową.
To jest ciekawy pomysł ale trzeba by go zrobić w formie takiej jak kibice Górnika zrobili Socios. Czyli mamy swoje konto jako kibice/stowarzyszenie a gdy klub jest w potrzebie po prostu dostarczamy środki na konkretny cel.

W innym wypadku dawanie pieniędzy po prostu klubowi mija się z celem. Pieniądze będzie od razu przejmował komornik.

Awatar użytkownika
blue1920
Posty: 86
Rejestracja: 22 sty 2009, o 22:03
Lokalizacja: Niebieskie Południe
Kontakt:

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#3 Post autor: blue1920 » 7 cze 2017, o 09:32

Darkaras pisze:
To jest ciekawy pomysł ale trzeba by go zrobić w formie takiej jak kibice Górnika zrobili Socios. Czyli mamy swoje konto jako kibice/stowarzyszenie a gdy klub jest w potrzebie po prostu dostarczamy środki na konkretny cel.

W innym wypadku dawanie pieniędzy po prostu klubowi mija się z celem. Pieniądze będzie od razu przejmował komornik.
Nie wiem w jakiej formie, to wszystko jest do dogrania, puściłem temat - teraz liczę na dyskusje, wasze propozycje i uwagi. W każdym bądź razie ja jestem gotowy wesprzeć klub od zaraz tak jak powiedziałem na tyle ile mogę
Obrazek

Darkaras
Posty: 1230
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:41

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#4 Post autor: Darkaras » 7 cze 2017, o 09:51

Pomysł z Socios ma wiele zalet. Zastanawiam się jaki jest nasz potencjał, ile osób jest faktycznie zaangażowanych w Ruch a nie jest to tylko moda. Stawiam, że jest to liczba w okolic naszych liczb wyjazdowych czyli 800-1000 osób. Każda z osób wpłacająca miesięcznie składkę w wysokości 80 zł i rocznie mamy 700-800 000 zł.

Jeśli spadniemy do 4 ligi, sami utworzymy klub i go podniesiemy każdy kto będzie płacił składkę będzie jego współwłaścicielem i będzie miał prawo głosu.

Jeśli zostaniemy w 1 lidze to pieniądze posłużą jako tlen gdy kolejny trup wypadnie z szafy. Brak wypłat dla piłkarzy? To dokapitalizowanie spółki przez Socios w zamian za akcje w klubie. W taki sposób czym więcej pomożemy tym bardziej klub będzie nasz.

Awatar użytkownika
monisia2812
Posty: 730
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 07:30
Lokalizacja: B-e
Kontakt:

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#5 Post autor: monisia2812 » 7 cze 2017, o 10:01

Ja moglabym 200 wpłacać co miesiąc.
Pewnie wiele osób się takich znajdzie. Pomysł bardzo dobry

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]
Każdy to powie Czternastokrotni Mistrzowie! CDN...

TomSky
Posty: 2651
Rejestracja: 28 sie 2003, o 23:48
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#6 Post autor: TomSky » 7 cze 2017, o 10:02

o tym samym wczoraj myslałem, pomysł ma sens przy zaangażowaniu min 1000 osób, czyli w naszym przypadku nierealne, u nas zawsze wszystko jest za drogie.... po drugie już słysze te głosy "nie byda dowac na tych ci..li" a potem tylko płacz i narzekanie
Niedzielnym kierowcom stanowcze NIE

Darkaras
Posty: 1230
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:41

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#7 Post autor: Darkaras » 7 cze 2017, o 10:08

TomSky pisze:o tym samym wczoraj myslałem, pomysł ma sens przy zaangażowaniu min 1000 osób, czyli w naszym przypadku nierealne, u nas zawsze wszystko jest za drogie.... po drugie już słysze te głosy "nie byda dowac na tych ci..li" a potem tylko płacz i narzekanie
W Barcelonie jest bardzo popularne do Socios zapisywanie swoich dzieci, więc ten co go nie stać będzie płacił 70 a ten co go stać zrobi socios z siebie i swoich 2 synów i da 210. Myślę, że jak suma roczna zbierana przez takie stowarzyszenie będzie w okolicach 300-400 000 (500-600 osób) to jest to już odczuwalna kwota. Dla porównania miesięczny koszt pensji piłkarzy w 1 lidze będzie w granicach 200 000 więc w razie jakiegoś wypadku z bomby jesteśmy w stanie pokryć 2 wypłaty.

moRi95
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1087
Rejestracja: 12 lis 2010, o 23:03
Lokalizacja: TaRnowskie GóRy
Kontakt:

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#8 Post autor: moRi95 » 7 cze 2017, o 10:13

Ale rozumia że to sie wiąże z jakimiś przywilejami. Mam na myśli choćby możliwość patrzenia na ręce rządzącym, na co te pieniądze potem konkretnie idą.

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

TomSky
Posty: 2651
Rejestracja: 28 sie 2003, o 23:48
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#9 Post autor: TomSky » 7 cze 2017, o 10:14

nie zrozum mnie źle, ja będę w pierwszej setce tych którzy w to wejdą, bo nie napisze że pierwszy ale.. .. dobrze wiesz jak wygląda to u nas ... pomysłem byłoby wciągnięcie to znanych osób które kibicują naszemu klubowi oraz byłych piłkarzy, to byłby tez taki test z niebieskości krwi o której wszyscy mówią...
Niedzielnym kierowcom stanowcze NIE

miechowiner13
Posty: 1358
Rejestracja: 14 lis 2013, o 09:37
Kontakt:

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#10 Post autor: miechowiner13 » 7 cze 2017, o 10:15

Niestety, ale u nas główny problem jest jeszcze innej natury, zaufania co z tą kasą się będzie działo, a mamy przykłady, że różnie z tym bywało i nagle się okazywało, że są ważniejsze cele na przeznaczenie kasy niż pomoc klubowi.

Bez zaufania do "rządzących", "decyzyjnych" czy jak zwał tak zwał taka akcja się nie ma prawa udać. A jak nie jedne zdarzenie pokazuje im na takim zaufaniu nie zależy.

Dlatego z tego punktu widzenia dużo lepszym jest zbiórka kasy na konkretny cel niż stałych wpłat.

Darkaras
Posty: 1230
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:41

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#11 Post autor: Darkaras » 7 cze 2017, o 10:16

miechowiner13 pisze:Niestety, ale u nas główny problem jest jeszcze innej natury, zaufania co z tą kasą się będzie działo, a mamy przykłady, że różnie z tym bywało i nagle się okazywało, że są ważniejsze cele na przeznaczenie kasy niż pomoc klubowi.

Bez zaufania do "rządzących", "decyzyjnych" czy jak zwał tak zwał taka akcja się nie ma prawa udać. A jak nie jedne zdarzenie pokazuje im na takim zaufaniu nie zależy.

Dlatego z tego punktu widzenia dużo lepszym jest zbiórka kasy na konkretny cel niż stałych wpłat.
No ale w przypadku Socios to działa na zasadzie wyborów, każdy kto płaci składkę ma głos, na takich zasadach wybiera się choćby prezydentów Barcelony czy Realu. Po za tym nie wyobrażam sobie żeby pieczę nad tym sprawowała PF czy UN to muszą być ludzie z wiedzą ekonomiczną a nie kibicowską.

moRi95 pisze:Ale rozumia że to sie wiąże z jakimiś przywilejami. Mam na myśli choćby możliwość patrzenia na ręce rządzącym, na co te pieniądze potem konkretnie idą.

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

no działa to tak, że jak dajemy pieniądze na jakiś cel to nie za darmo czy w formie dotacji a jako dokapitalizowanie spółki, czyli emisja nowych akcji których socios stają się właścicielami, po pewnym czasie i uzbieraniu odpowiedniego % mamy swojego człowieka w radzie nadzorczej czy nawet w zarządzie.

miechowiner13
Posty: 1358
Rejestracja: 14 lis 2013, o 09:37
Kontakt:

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#12 Post autor: miechowiner13 » 7 cze 2017, o 10:20

Darkaras pisze:
miechowiner13 pisze:Niestety, ale u nas główny problem jest jeszcze innej natury, zaufania co z tą kasą się będzie działo, a mamy przykłady, że różnie z tym bywało i nagle się okazywało, że są ważniejsze cele na przeznaczenie kasy niż pomoc klubowi.

Bez zaufania do "rządzących", "decyzyjnych" czy jak zwał tak zwał taka akcja się nie ma prawa udać. A jak nie jedne zdarzenie pokazuje im na takim zaufaniu nie zależy.

Dlatego z tego punktu widzenia dużo lepszym jest zbiórka kasy na konkretny cel niż stałych wpłat.
No ale w przypadku Socios to działa na zasadzie wyborów, każdy kto płaci składkę ma głos, na takich zasadach wybiera się choćby prezydentów Barcelony czy Realu. Po za tym nie wyobrażam sobie żeby pieczę nad tym sprawowała PF czy UN to muszą być ludzie z wiedzą ekonomiczną a nie kibicowską.
Ja jo wiem to samo było gadane jak powstawało pierwsze stowarzyszenie, nie wiem czy pamiętosz.

Darkaras
Posty: 1230
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:41

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#13 Post autor: Darkaras » 7 cze 2017, o 10:24

No dobrze tylko stowarzyszenie samo w sobie miało trochę inny cel. Tutaj cel jest jasny 100% kwoty idzie na wydatki związane z Ruchem, żadne akcje kibicowskie.
Można przecież napisać nawet tak statut, że każdy wydatek musi być poparty większością głosów socios przy odpowiednim kworum i wtedy o defraudacji mowy być nie może.

Awatar użytkownika
blue1920
Posty: 86
Rejestracja: 22 sty 2009, o 22:03
Lokalizacja: Niebieskie Południe
Kontakt:

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#14 Post autor: blue1920 » 7 cze 2017, o 10:41

TomSky pisze:o tym samym wczoraj myslałem, pomysł ma sens przy zaangażowaniu min 1000 osób...
Więc bierzmy się do roboty i zacznijmy zbierać chętnych, zobaczymy ilu nas będzie...
TomSky pisze:...u nas zawsze wszystko jest za drogie....
za drogie? niech przeleją choćby 10zł czy 5zł jak ich nie stać, każdy zainteresowany pomocą da tyle ile może tu nie ma przymusu że musi być tyle i tyle, ja dam 100 czy 200, ktoś da 500 jak go stać a ktoś da 5zł jak nie ma ale zawsze to wsparcie które przy konkretnej ilości daje pożądany efekt, uważam że każda złotówka jest lepsza od samego gadania...
TomSky pisze:...pomysł ma sens przy zaangażowaniu min 1000 osób, czyli w naszym przypadku nierealne... po drugie już słysze te głosy "nie byda dowac na tych ci..li" a potem tylko płacz i narzekanie
mówisz nierealne, ja mam wielu znajomych którzy chętnie by się dołączyli do takiej akcji, osobiście uważam że taki projekt wiele osób poprze a tych co nie chcą to nie zmuszam niech dalej narzekają i płaczą przed monitorami widocznie tylko na to ich stać, ja nie zamierzam być taki i chcę wspierać klub bo samym gadaniem to nikt nic nigdy nie osiągnie...
Obrazek

Gabla
Posty: 272
Rejestracja: 4 kwie 2008, o 19:37
Lokalizacja: N.Chechło
Kontakt:

Re: KIBICE wsparciem dla klubu

#15 Post autor: Gabla » 7 cze 2017, o 10:44

Wystarczy tylko i aż transparentność, czyli:
- co miesiąc raporty stanu konta/wyciągi czy coś takiego,
- wszyscy wpłacający muszą RAZEM ustalić na co takie pieniążki mogą być pożytkowane,
- przedstawianie wszelkich rachunków/faktur/dowodów na co dana kwota poleciała,
- takie konto ABSOLUTNIE NIE MOŻE wypłacać komukolwiek, jakichkolwiek pieniążków/wynagrodzenia za organizację i obsługę tego przedsięwzięcia, oczywiście same koszta operacyjne ponoszone w banku za utrzymanie takiego konta jak najbardziej, ale również na to co miesiąc rachunek, dowód potrącenia kosztów przez bank/operatora tego konta,

Najważniejsze (BEZ ALUZJI!!!). Nikt z grona UN, PF itd. nie może zarządzać organizacją takiego konta - nie atakując nikogo, ale wówczas społeczne zaufanie dla takiego pomysłu bardzo szybko mogłoby mocno spaść.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], marek79, rafek77, Ridej1920, tynbydziedobry i 89 gości