[11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18.00

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10219
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#196 Post autor: gerhat » 4 paź 2016, o 06:11

WF to bardzo dobry trener niestety trener czysto piłkarski a nie mentalny co zresztą sam podkreśla w wywiadach że piłkarze to profesjonaliści i nie trzeba ich mobilizować. Do tego dochodzi słabe pod tym względem zaplecze łącznie z kierownikiem technicznym, który znów zapomniał poinformować Grodzickiego przed meczem w Gdańsku że jest zagrożony kartkami i El Capitano dowiaduje sie po
meczu od reporterki C+ że wisi za kartki po głupim i nie wymuszonym faulu - to śmiech mnie bierze jak widzę ten profesjonalizm, albo przestraszonego bramkarza któremu stres mija po 5 kiksach w meczu.
Niestety ale sportowo jesteśmy dziś tak słabi jak organizacyjnie, finansowo czy infrastrukturalne i sam jestem ciiekaw czy jest jeszcze w klubie ktoś tak silny kto to podniesie, przy czym kibice w czasie meczu powinni być ostatnimi którzy w to wątpią, inaczej cała ta zabawa nie będzie miała sensu.


[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]

Awatar użytkownika
mpapmp
Posty: 647
Rejestracja: 19 kwie 2006, o 19:49
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#197 Post autor: mpapmp » 4 paź 2016, o 09:38

gerhat pisze:łącznie z kierownikiem technicznym, który znów zapomniał poinformować Grodzickiego przed meczem w Gdańsku że jest zagrożony kartkami i El Capitano dowiaduje sie po
meczu od reporterki C+ że wisi za kartki po głupim i nie wymuszonym faulu - to śmiech mnie bierze jak widzę ten profesjonalizm, albo przestraszonego bramkarza któremu stres mija po 5 kiksach w meczu.

Wiesz co, piłkarz to nie dziecko, powinien wiedzieć co mu grozi. Ktoś mo za nim łazić i mu przypominać? Bez sensu. A może to i dobrze, ze nie to nie kalkuluje i gro na całego.
Obrazek

Cwajka
Posty: 1256
Rejestracja: 29 lip 2009, o 20:00
Lokalizacja: Cwajka
Kontakt:

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#198 Post autor: Cwajka » 4 paź 2016, o 10:08

mpapmp pisze:
gerhat pisze:łącznie z kierownikiem technicznym, który znów zapomniał poinformować Grodzickiego przed meczem w Gdańsku że jest zagrożony kartkami i El Capitano dowiaduje sie po
meczu od reporterki C+ że wisi za kartki po głupim i nie wymuszonym faulu - to śmiech mnie bierze jak widzę ten profesjonalizm, albo przestraszonego bramkarza któremu stres mija po 5 kiksach w meczu.

Wiesz co, piłkarz to nie dziecko, powinien wiedzieć co mu grozi. Ktoś mo za nim łazić i mu przypominać? Bez sensu. A może to i dobrze, ze nie to nie kalkuluje i gro na całego.
Czeryszew z Realu nie wiedziol, ze jest zawieszony a Wy tego wymagocie od Grodka? :rotfl: :hyhy:
UN'08

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10030
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#199 Post autor: jajo » 4 paź 2016, o 10:17

gerhat pisze:WF to bardzo dobry trener niestety trener czysto piłkarski a nie mentalny co zresztą sam podkreśla w wywiadach że piłkarze to profesjonaliści i nie trzeba ich mobilizować. Do tego dochodzi słabe pod tym względem zaplecze łącznie z kierownikiem technicznym, który znów zapomniał poinformować Grodzickiego przed meczem w Gdańsku że jest zagrożony kartkami i El Capitano dowiaduje sie po
meczu od reporterki C+ że wisi za kartki po głupim i nie wymuszonym faulu - to śmiech mnie bierze jak widzę ten profesjonalizm, albo przestraszonego bramkarza któremu stres mija po 5 kiksach w meczu.
Niestety ale sportowo jesteśmy dziś tak słabi jak organizacyjnie, finansowo czy infrastrukturalne i sam jestem ciiekaw czy jest jeszcze w klubie ktoś tak silny kto to podniesie, przy czym kibice w czasie meczu powinni być ostatnimi którzy w to wątpią, inaczej cała ta zabawa nie będzie miała sensu.


[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]
z pierwsza czescia sie zgodze. Dlatego:
- Fornalikowi nei wyszlo z kadra
- nowy trener moze i mialby na poczatku lepsze wyniki, na zasadzie efektu nowej miotly, mobilizacji pilkarzy, ale dlugofalowo to nikt tutaj nie zrobi lepszego wyniku niz Fornalik. Pomijajac ten plus, ze u nas przynajmniej wiedza, ze nie moga grac na zwolnienie trenera.

Bez przesady z tym kierownikiem. Grodzicki zyje z grania pilke, oprocz treningow ma wystarczajaco duzo czasu, zeby sie zapoznac z tym ile ma kartek. Nie zmieniły sie przepisy, ze np. teraz karaja od 3, to wtedy moglby kierownik informowac. Z reszta Grodzicki nie zdjal koszulki po golu, czy cos podobnego. Takie ostrzeganie przed mogloby spowodowac, ze gralby bardziej asekurancko itp.


Z Czeryszewem (czy jak to sie pisze) byla inna sytuacja. On tam mial kartki z wczesniejszej edycji Pucharu. Akurat za takie zawilosci odpowiada kierownik.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Elmer
Posty: 10287
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#200 Post autor: Elmer » 4 paź 2016, o 10:25

Grodzicki chyba nie mówił w wywiadzie, że nie wiedział, że ma 3 kartki, tylko reporterka/reporter mu uświadomili, że złapał czwartą, o czym można w ferworze walki zapomnieć. Kartka była bezsensowna, bo w środku boiska, ale wynikała z walki i nie wiem czy informacja (była, czy nie była to tego nie wiemy) by coś zmieniła.

Zresztą co by to zmieniło gdyby zagrał z Zagłębiem? Na jego konto by ch... i k... tutaj poleciały :kwasny:
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

ruchfans
Posty: 1288
Rejestracja: 23 mar 2003, o 14:24
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#201 Post autor: ruchfans » 4 paź 2016, o 11:32

jajo pisze:no ale jak mamy teraz budowac obrone na tym Kowalczyku jak najpierw dostal czerwona kartke, a potem sie kontuzjowal?
o to chodzi wlasnie, ze na wyniki tej druzyny wplywa tez wiele losowych czynnikow, na ktore Fornalik nie ma wplywu. Jednoczesnie nie ma 4 srodkowych obroncow, to czego chcesz oczekiwac w tej obronie?
ja wiem, ze najwazeniejsze sa wyniki, ale pilka to sport strasznei niewymierne. wiele drobnych kwestii wplywa na wynik meczu. takie Kielce przez 20 min byly lepsza druzyna na Cracovii a zebraly 6-0 w leb. Niedawno ktos ich tu stawial za wzor Fornalikowi. Nie napisze, jednak ze Wilman nie mial pomyslu, bo go mial. Nie wykorzystali 2-3 akcji, potem dostali kontre, swietny strzal z dstansu i sie posypali. Pomysl na gre mieli, ale tutaj decyduje czynnik ludzki.
trzeba pamietac, ze i my i Korona mamy slabszych pilkarzy od wiekszosci rywali. my wlasnie wygrywamy sposobem, taktyka, wybieganiem, a nie tym, ze nasi pilkarze sa lepsi od przeciwnika. tylko, ze jak powinie sie nam noga w tym planie to juz czesto nie ma kto tego pociagnac i plan nie sypie sie w jednym miejscu, ale po calosci. tak teraz zebrala Korona. posypali sie jak domino, ale nie mozna mowic, ze trener nie ma tam pomyslu na druzyne.
tutaj o ocenach na temat meczu decyduje przede wszystkim wynik. jaki jest wynik, to widac w tabeli, to nie wiem po co dyskutowac o tym, ze 11 to mniej niz 18 np.
- 2 pkt z Płockiem
- 2 pkt na Cracovii
= 4 pkt na konto Kamila Lecha
- 1 może 3 na Lechii
- 1 może 3 z Niecieczą
- może coś jeszcze z Legią
= 2-9 pkt sedziowie

Doliczcie minimalna wartość, tych punktow i zobaczcie, gdzie bysmy byli. Tylko z lepszym bramkarem i bezblednym sedziowaniem. To sa te "przpadki", ktore robia roznice. Jak durzna gra piach, to sie takich wyliczen nie da wykonac.
Mi chodzi o to, że my przed sezonem budujemy obrone na Grodzickim, który niestety pikuje w dół. Największą głupotą było wyleczenie Sadloka i oddanie go za darmo do Wisły (wtedy był jeszcze Kocian i jestem pewny, że Waldek by na to nie pozwolił). Całe szczęście, że przyszedł Kowalczyk bo to jest nasza nadzieja na uratowanie sezonu. Należy się jeszcze modlić żeby Helio wrócił do zdrowia, przepracował zimę i zaczął grać.
Piszesz o wielu czynnikach, które wpływają na wynik mecz - absolutnie się z Tobą zgadzam. Skupię się natomiast na czym innym. Ile z bramek straconych w tym sezonie było konsekwencją indywidualnych błędów zawodników? Ile bramek ma na swoim koncie wspomniany wyżej Grodzicki? To jest sedno a Rafał jest tu przykładem. Niestety kapitan oprócz autorytetu w szatni musi być też kozakiem na boisku, jak ma mieć motywujący wpływ na drużynę jeśli co mecz wali babola? Co to za kapitan, który przed meczem nie wie, że musi uważać na żółte kartki?
I wracamy do źródła dyskusji. W poważnym klubie powinna być po sezonie porządna analiza, które formacje potrzebują największych wzmocnień. Biorę każdego obrońce, liczę mu indywidualne błędy, zastanawiam się czy jest możliwości wyeliminowania tych błędów, czy piłkarz może się rozwinąć. Jeśli nie, szukam kogoś na jego miejsce. A u nas Grodzicki jest "ostoją:, o to mam pretensje. To samo dotyczy bramkarza itd.

Jeszcze raz powiem, że mam ogromny szacunek do Waldka i nie chce Go zwalniać. Uważam, że popełnia błędy. To jest konstruktywna krytyka.
-----=====NA ZAWSZE Z RUCHEM=====-----

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10030
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#202 Post autor: jajo » 4 paź 2016, o 11:37

Akurat Grodzicki tych bledow indywidualnych popelnial z naszej obrony najmniej. Wg mnie jest zamieszany w najmniejsza ilosc bramek.
Dodatkowo jako jedyny srodkowy obronca umie wyprowadzic pilke.

Na Sadloka chyba nas po prostu znow nie było stac.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Elmer
Posty: 10287
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#203 Post autor: Elmer » 4 paź 2016, o 11:43

jajo pisze: Dodatkowo jako jedyny srodkowy obronca umie wyprowadzic pilke.
szkoda, że tylko zawsze w prawą stronę ;) Rozumiem go, bo też tak często mam przy swojej bajecznej technice :hyhy:
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

milo
Posty: 994
Rejestracja: 21 sty 2016, o 10:48

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#204 Post autor: milo » 4 paź 2016, o 11:46

jajo pisze: Na Sadloka chyba nas po prostu znow nie było stac.
Sadlok nie chciał zejść z kwoty kontraktu, to mu podziękowano. Może nie zgodził się na 5 tys brutto ;) ;)

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7863
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#205 Post autor: Scypion » 4 paź 2016, o 11:55

milo pisze:
jajo pisze: Na Sadloka chyba nas po prostu znow nie było stac.
Sadlok nie chciał zejść z kwoty kontraktu, to mu podziękowano. Może nie zgodził się na 5 tys brutto ;) ;)
bo negocjował trzeba było jak my szłapa gniła a nie jak wyzdrowioł...

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10030
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#206 Post autor: jajo » 4 paź 2016, o 12:40

Elmer pisze:
jajo pisze: Dodatkowo jako jedyny srodkowy obronca umie wyprowadzic pilke.
szkoda, że tylko zawsze w prawą stronę ;) Rozumiem go, bo też tak często mam przy swojej bajecznej technice :hyhy:
Jak gra PŚO to trudno, zeby wyprowadzal lewa :]
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

grzej
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2623
Rejestracja: 21 lut 2004, o 23:36
Lokalizacja: Tam gdzie mnie nie ma
Kontakt:

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#207 Post autor: grzej » 5 paź 2016, o 12:54

...czyli wszystkie nasze wyniki to zwykły pech, no nic tylko czekać aż przyjdzie szczęście, może pojawi się wraz z pierwszym mrozem lub pierwszymi oznakami wiosny. A jak szczęście przyjdzie później to poklepiemy się po ramieniu i zaśpiewamy jakąś wdzięczną piosenkę w stylu "nic się stało" i "dzięki za walkę".
historiaruchu.pl

meretz
Posty: 2482
Rejestracja: 4 lis 2015, o 17:21

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#208 Post autor: meretz » 5 paź 2016, o 12:59

Uzasadnij, że jest inaczej.



Przeanalizuj sobie mecze w tym sezonie, jak traciliśmy bramki, jakim składem graliśmy, co wnieśli zmiennicy etc.

Awatar użytkownika
Scypion
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 7863
Rejestracja: 20 sie 2003, o 17:57

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#209 Post autor: Scypion » 5 paź 2016, o 14:02

To jaki skład jestesmy w stanie wysłac na boisko i jakie mamy rezerwy to efekt gówna finansowo-organizacyjnego w którym tkwimi... i tu o pechu nie ma mowy.

grzej
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2623
Rejestracja: 21 lut 2004, o 23:36
Lokalizacja: Tam gdzie mnie nie ma
Kontakt:

Re: [11 kolejka] Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin 30.09.2016 g.18

#210 Post autor: grzej » 5 paź 2016, o 22:11

meretz pisze:Uzasadnij, że jest inaczej.



Przeanalizuj sobie mecze w tym sezonie, jak traciliśmy bramki, jakim składem graliśmy, co wnieśli zmiennicy etc.
Tracimy w poprzednim sezonie 60 bramek i tracimy bramkarza. W zamian mamy pecha czy nieudolność?

[ Post napisany za posrednictwem urzadzenia mobilnego ]
historiaruchu.pl

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], fanatyczny1920, Google Adsense [Bot], hebel, Kiler1989 i 104 gości