Przygotowania/sparingi

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6208
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Przygotowania/sparingi

#1201 Post autor: heli » 28 sty 2022, o 15:24

Dams0n pisze:
28 sty 2022, o 15:07
Wynik wynikiem, bo to nie ma znaczenia w sparingu, ale chyba każdy sie zgodzi ze sam mecz bdb w naszym wykonaniu. Pierwsza połówka jako tako, jednak było widać ze nowi zawodnicy są jeszcze niezgrani i lekko zagubieni. Druga połowa natomiast to mimo teoretycznie slabszego skladu i przegranej jedna z najlepszych połówek za Skrobacza, ciągły pressing, fajne konstruowanie akcji, stabilna gra w obronie. Przez 20-25 minut kompletnie docisnelismy 2 zespół 1 ligi w optymalnym składzie. Chyba wiele nie muszę mówić. Sam gol to niestety pokaz umiejętności Tomka Nowaka, który nie dojeżdża do umiejętności Bieleckiego mimo fajnej obrony strzału Villanuevy. Ogólnie mecz na +
To mi się jakoś ciężko ten mecz oglądało i na pewno nie powiedziałbym, że zasłuuje ten mecz w naszym wykonaniu na bdb.
Zresztą twojej wypowiedzi się zgodzę i właśnie dlatego ciężko mi to uznać. W pierwszej połowie widać było niezgranie i zagubienie, kilka piłek, które mogły być dobre gdyby nie czekać na bala ino się ruszyć. Co do Żuka to też jedyne na co zwróciłech uwaga to, że praktycznie unika tyknięcia piłki lewą nogą. Rozumiem, że każdy ma zdecydowanie lepszą dominującą nogę, ale on nawet jak wydawało by się miał prostą piłkę, wygodną do przyjęcia czy krótkiego zagrania to wolał obiec niż dotknąć lewą, oczywiście zagrał poprawnie bez jakiś rewelacji z przodu i bez wpadki z tyłu. Bardzo dobre było na pewno początkowe minuty drugiej połowy, ale ciężko to uznać za wystarczające by tak powiedzieć o całym meczu. Typowy sparing gdzie większościowymi fragmentami wyglądało to ciężko i wolno, ale też chyba nie można oczekiwać na tym etapie i przy tych warunkach coś innego. Rogi, rozumia pomysł gry na strącenie do Kuleja, ale ile razy to wyszło? raz na osiem? (i to chyba przy czterech różnych wrzucających taki sam rezultat)? Ale to też może być kwestia tak dużego wiatru, że z takimi balonikami na długi słupek czy nawet dalej był problem z ocenieniem siły zagrania, bo jak Widzew też tak próbował, to rezultat był podobny. Różnica taka, że u nas to było 80% rozegrania naszych rogów, a u nich może z dwa na wszystkie.
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

marek79
Posty: 7733
Rejestracja: 12 sty 2008, o 23:35
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk
Kontakt:

Re: Przygotowania/sparingi

#1202 Post autor: marek79 » 28 sty 2022, o 15:58

Ogólnie ciężki mecz do oglądania ... ze względu na operatora kamery. Przybliżenia i brak płynności utrudniały oglądanie. Na dużym tv fest ciężko.

Awatar użytkownika
lacky24
Posty: 130
Rejestracja: 27 paź 2020, o 17:53
Kontakt:

Re: Przygotowania/sparingi

#1203 Post autor: lacky24 » 28 sty 2022, o 19:17

Widzialem tylko skrot i wyszlo solidnie. Czy wystarczy na 1-2 miejsca, nie wiem. Trzeba wziac pod uwage, ze to tylko sparing, a Widzew gral niedawno z Unionem. W wyjsciowym skladzie byl tylko jeden mlodziezowiec, wiec pytanie kto wypadnie ze skladu. Najprawdopodobniej Szkatula. Wojtka chca wypozyczyc do IV ligi, wiec ten raczej w tej rundzie nie pogra u nas.
Debiut na Cichej: 09.12.2006 Górny Śląsk - Polska
Debiut na Ruchu: 14.04.2007 Ruch - Zagłębie S.

DuRczok
Posty: 203
Rejestracja: 17 lip 2021, o 11:32

Re: Przygotowania/sparingi

#1204 Post autor: DuRczok » 28 sty 2022, o 19:21

Jak najbardziej wypożyczać. Liga słabiutka, ale wbrew pozorom dobre przetarcie dla takiego zawodnika.

Rafik
Posty: 1172
Rejestracja: 5 paź 2010, o 21:53
Lokalizacja: Rydy
Kontakt:

Re: Przygotowania/sparingi

#1205 Post autor: Rafik » 2 lut 2022, o 11:25

jedzie ktoś na spaRing dziś do Kamienia?

niebieskifanatyk
Posty: 2692
Rejestracja: 20 maja 2006, o 16:55
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Przygotowania/sparingi

#1206 Post autor: niebieskifanatyk » 2 lut 2022, o 13:14

Będzie sparing na Ruch TV ?

True Blue
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1032
Rejestracja: 8 sie 2007, o 20:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Przygotowania/sparingi

#1207 Post autor: True Blue » 2 lut 2022, o 13:18

Niy bydzie. Słaby net
ZAWSZE NIYBIESKI

Awatar użytkownika
Jano99
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 422
Rejestracja: 21 mar 2016, o 14:36
Kontakt:

Re: Przygotowania/sparingi

#1208 Post autor: Jano99 » 2 lut 2022, o 13:41

Rafik pisze:
2 lut 2022, o 11:25
jedzie ktoś na spaRing dziś do Kamienia?
[/quote

Tak, będę.

Dams0n
Posty: 723
Rejestracja: 5 gru 2017, o 16:50
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Przygotowania/sparingi

#1209 Post autor: Dams0n » 2 lut 2022, o 17:36

W dzisiejszym szpilu ze Śląskiem testujemy dwoch zawodników - środkowego obrońcę i wahadłowego. Nazwiska na ten moment są nieznane

fRoś
Posty: 250
Rejestracja: 21 lut 2011, o 22:02
Kontakt:

Re: Przygotowania/sparingi

#1210 Post autor: fRoś » 2 lut 2022, o 18:25

Z ciekawości, jest ktoś na miejscu? zrób test neta na speedtest.net i napisz wynik :cool:

Rafał19R20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1559
Rejestracja: 28 lut 2007, o 20:03
Lokalizacja: BYKOWINA
Kontakt:

Re: Przygotowania/sparingi

#1211 Post autor: Rafał19R20 » 2 lut 2022, o 21:09

Ktoś może coś słyszał o tych dwóch testowanych?
SeRce w Bieli kRew w Błękicie KS RUCH Chorzów to moje życie

Awatar użytkownika
Jano99
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 422
Rejestracja: 21 mar 2016, o 14:36
Kontakt:

Re: Przygotowania/sparingi

#1212 Post autor: Jano99 » 5 lut 2022, o 13:34

Miałem okazję zobaczyć ostatnie 2 sparingi. Nie wyciągam zbyt dalekich wniosków, ale pewnie większość ciekawi jak prezentują się nowi zawodnicy. Zacznę może od plusów, podoba mi się Szywacz. Mimo kilku błędów wydaje się być pewniakiem do pierwszego składu. Bardzo fajnie pokazał się testowany na lewym wahadle. Szybki silny i widać że się nie boi grać + piękny gol dzisiaj. Drugi testowany niestety na minus. Obie bramki mocno go obciążają. Jeśli chodzi o Żuka to kompletnie mnie nie przekonał, mam duże wątpliwości czy jest lepszy od Wójtowicza. Mam nadzieję, że nogi ciężkie po obozie i odpali. Największy zawód to niestety Stępień, być może potrzebuje czasu ale niczym szczególnym się nie wyróżnia. Chiliński ze Śląskiem bardzo fajnie zagrał, fajne uderzenie z dystansu. Dzisiaj już tak łatwo nie było i trochę zagubiony, ale potencjał jest. Cieszy powrót Kasolika i brak kontuzji. Walczyć trenować.. 💪

maro1920
Posty: 91
Rejestracja: 23 gru 2021, o 11:00

Re: Przygotowania/sparingi

#1213 Post autor: maro1920 » 5 lut 2022, o 13:56

Jano99 pisze:
5 lut 2022, o 13:34
Miałem okazję zobaczyć ostatnie 2 sparingi. Nie wyciągam zbyt dalekich wniosków, ale pewnie większość ciekawi jak prezentują się nowi zawodnicy. Zacznę może od plusów, podoba mi się Szywacz. Mimo kilku błędów wydaje się być pewniakiem do pierwszego składu. Bardzo fajnie pokazał się testowany na lewym wahadle. Szybki silny i widać że się nie boi grać + piękny gol dzisiaj. Drugi testowany niestety na minus. Obie bramki mocno go obciążają. Jeśli chodzi o Żuka to kompletnie mnie nie przekonał, mam duże wątpliwości czy jest lepszy od Wójtowicza. Mam nadzieję, że nogi ciężkie po obozie i odpali. Największy zawód to niestety Stępień, być może potrzebuje czasu ale niczym szczególnym się nie wyróżnia. Chiliński ze Śląskiem bardzo fajnie zagrał, fajne uderzenie z dystansu. Dzisiaj już tak łatwo nie było i trochę zagubiony, ale potencjał jest. Cieszy powrót Kasolika i brak kontuzji. Walczyć trenować.. 💪
To jest coś czego się obawiałem, już ostatni letni zaciąg w postaci Dyra, Żagla i Szkatuły pokazał, że czołowe postaci 3 ligi nie są żadnym wzmocnieniem naszego składu a co najwyżej jego uzupełnieniem. I teraz ta sama akcja ze Stępniem, jeśli nie odpali to pora w końcu zrozumieć że mie∂zy 3 a 2 ligą jest taki przeskok, że piłkarze mogą się w tej lidze nie odnaleźć i nie ma sensu tam szukać.
P.S. idealny przykład to Idzik, który grając u nas w 2 lidze nie istniał a w 3 był goleadorem.

Awatar użytkownika
lacky24
Posty: 130
Rejestracja: 27 paź 2020, o 17:53
Kontakt:

Re: Przygotowania/sparingi

#1214 Post autor: lacky24 » 5 lut 2022, o 14:17

Mozesz dofinansowac R na tranfery gotowkowe z ekstraklasy I lub II ligi, a pozniej pokrywac ich pensje, nikt sie nie obrazi :) To jest normalne, ze srednio na 10 transerow polowa to niewypaly, warto szukac w nizszych ligach, nasi wychowankowie Kulej, Sikora, tez spadali z nami, a dzis podstawowi gracze. Swego czasu Piech byl wyciagniety z amatorow, nigdy nie wiesz kto odpali w danym klubie. Transfery z wyzszych lig nic nie gwarantuja.
Debiut na Cichej: 09.12.2006 Górny Śląsk - Polska
Debiut na Ruchu: 14.04.2007 Ruch - Zagłębie S.

DuRczok
Posty: 203
Rejestracja: 17 lip 2021, o 11:32

Re: Przygotowania/sparingi

#1215 Post autor: DuRczok » 5 lut 2022, o 14:48

Szkatuła przez pierwsze parę miesięcy był chyba najlepszym LO w tej lidze. Nie wiem co potem poszło nie tak. Dyr był daremny od początku, a Żagiel de facto nie dostał szansy pokazania się chociażby paru kolejek pod rząd. W naszym systemie Żagiel też nie za bardzo ma gdzie występować.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: GbatJ1920, HullCityFC, Majestic-12 [Bot], MakeRson, NG1920, OSH, Radvan138, scaneRboy i 227 gości