PYTANIA DO PANA PREZESA ROGALI

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Gość

PYTANIA DO PANA PREZESA ROGALI

#1 Post autor: Gość » 1 paź 2002, o 00:04

Witam. Na wstępie chciałbym podziękować prezesowi za udzielanie sie na forum.Dziękuje , doceniam i pozdrawiam.Dalsza cześć postu nie będzie niestety taka miła.
1)moje pierwsze pytanie dotyczy polityki transferowej(jesli takowa wogule jest w naszym klubie).Po co do Ruchu sciagany byl swego czasu Ozimina , Stachurski, Gula, Duda czy tez Samuel skoro od poczatku bylo widac ze ci zawodnicy sie nie nadaja-golym okiem kibica to widzialem a trenerzy i prezesi nie?czy na tych transferach mial ktos z prywatnych sponsorow zarobic?
2)drugie pytanie łaczy sie z pierwszym:co sie stalo z kasa za Grzelaka-prosze tylko nie mowic ze Ruch nie dostal ze niego zadnej kasy bo tak sie sklada ze znam kilku tzw"drobnych sponsorow ktorzy po kilku glebszych lubia sie chwalic ile i za co zarobili(ciekawe czy prezes uczciwie odpowie)
3)Dlaczego Ruch ma tak zle zoorganizowany scouting?ja sam widze kilkiu graczy ktorzy pala sie do gry na Cichej a dzialacze tego nien widza?
zeby nie byc goloslowny-Wojciech Grzyb ktory byl do kupienie przed sezonem w jednym z wywiadow mowil ze jego marzeniem jest gra w Ruchu drugi przykład to Adam Kompała ktory w mlodosci kibicowal Ruchowi(chociaz akurat jego to bym nie chcial;-) )
4) pytanie bardziej do trenera ale trudno -dlaczego nie gra w Ruchu Balul ktory dobrze wypadal w obronie podczas sparingow.To samo dotyczy Locha , Krajanowskiego i tego kolesia co strzelil bramke na polonii.
5)dlaczego Ruch nie pozyskuje obcokrajowcow-przyklad Widzewa pokazuje ze warto-a przypominam ze byl w Ruchu Oli oraz grajek o nazwskiu Stanley ktory teraz gra w Poloni a graczami do pozyskania byli Mikulenas a wczesniej Batata???
5)DLACZEGO Ruch sie nie stara o pozyskanie tej mini trybuny ze stadionu slaskiego?/ktora stadion gotowy jest oddac za darmo????podobno chce ja miec zadluzony po uszy Gks?? a my nie mozemy?? jakby kiedys byla modernizacja stadionu (w co osobiscie watpie) to mogla by sie taka trybunka DARMOWA przydac prawda?
To na tyle pytan jestem ciekaw czy Pan odpowie uczciwie (szczególnie na pytanie numer 2) jeszcze raz pozdrawiam i zycze bardziej owocnej pracy

Gość

#2 Post autor: Gość » 1 paź 2002, o 19:40

ciekawe czy bedzie jakis oddzew ?

Blue_R

#3 Post autor: Blue_R » 1 paź 2002, o 20:19

widac przy transferach grzyba i bataty ( przykladowo ) kase wzieli by ludzie nie zwiazani z naszym "kochanym" zarzadem wiec po co dawac zarobic obcym :twisted:

PPB

#4 Post autor: PPB » 2 paź 2002, o 08:53

Chciałbym sie dołączy z pytaniami :

- dlaczego wykupiono Górskiego i Madeja ,wykładając za nich kasę,
a potem lekką ręką z nich zrezygnowano ?
- czyim pomysłem jest postawienie przy zakupach nowych
zawodników na wygranych już zawodników ?
czy przynioslo to zamierzony efekt ?
- co było rzeczywistym celem drużyny przed tym sezonem ,
budowanie drużyny czy też walka o utrzymanie ?
- czyje to sa słowa wypowiadane juz parokrotnie w momencie
sprawdzania młodych zawodników : nam sa potrzebni zawodnicy
ktorzy juz dzis wejda do skladu i wzmocnia druzyne
czy wszystkie poczynione zakupy doswiadczonych zawodników
okazaly sie takim wzmocnieniem druzyny ?
czy np. młody Gruzin nie mógł sie okazac nasza siła w tym sezonie ?
- czy nie uważa pan że sponsorzy których pozyskuje pan dla klubu
moga uważac że pieniadze które przekazali na klub sa pieniedzmi
zle wykorzystanymi żeby nie powiedziec wyrzuconymi w błoto ??
chwała za pozyskiwanie sponsorów i srodków na utrzymanie klubu
i opłacenmie zawodników , ale srodki te sa nieefektywnie wykorzystane
Kluby z skromniejszymi srodkami czy tez stojace na skraju
bankructwa prezentuja o niebo wiekszy poziom piłkarski.

Morris
Posty: 280
Rejestracja: 10 sie 2002, o 16:36
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#5 Post autor: Morris » 2 paź 2002, o 12:36

Gdzieś przeczytałem, że Grzyb przeszedł do Odry za darmo więc kasy nikt nie mógłby wziąć (to tak w ramach odpowiedzi na pytanie które padło wyżej)

Nie oczekuję na to, że na te trudne pytania Prezes się wypowie, ale spróbuję. Miałbym ich wiele, ale zadam jedno, bo wyszło ono stosunkowo niedawno przy jednym z wywiadów które udzielił Mariusz Śrutwa, a która to wypowiedź zabolała mnie i jeszcze pewnie wielu kibiców: "Komu w zarządzie klubu (najlepiej gdyby wymieniono nazwiska, adresy też by się przydałyObrazek) zależy by Ruch grał w środku tabeli, broń Boże nie za nisko ale też nie za wysoko"????

hanys1920
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 455
Rejestracja: 30 sie 2002, o 16:01
Kontakt:

#6 Post autor: hanys1920 » 4 paź 2002, o 01:50

chciałbym takze zadać pytanie a mianowicie czy jest mozliwość by w zarzadzie zasiadał ktoś z klubu kibica .mam nadzieje że prezes nie bedzie unikał odpowiedzi badz co badz na trudne i niewygodne pytania
MOIM DOMEM GÓRNY Śląsk MOIM ŻYCIEM RUCH Chorzów

www.wolnyposredni.pl

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10268
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#7 Post autor: gerhat » 4 paź 2002, o 08:52

dobry pomysl z kibicem w zarzadzie ale to jak bedzie spolka akcyjna,
w obecnej formie Stwoarzyszenia nie ma sensu rozbudowywyac i tak zbyt licznego zarzadu.

WG mnie musialby byc tylko jeden warunek, ten kibic nie moglby brac zadnej kasy z tego tytulu, bo inaczej to po dwoch miesiacach zapomnialby skad przyszedl.

Kosa

#8 Post autor: Kosa » 4 paź 2002, o 09:29

gerhat pisze:WG mnie musialby byc tylko jeden warunek, ten kibic nie moglby brac zadnej kasy z tego tytulu, bo inaczej to po dwoch miesiacach zapomnialby skad przyszedl.
W jednym z pytań do prezesa pytałem o kase jaką bierze zarząd - odpowiedział, że zarząd pracuje społecznie, więc kasy nie bierze.
Nie chcąc powiększać grona zarządu (przez przedstawiciela kibiców) można zaproponować stanowisko konsultanta czy czegoś podobnego. Konsultant (obserwator - jak zwał tak zwał) byłby obecny na obradach zarządu - ale nie miałby prawa głosu. W ten sposób nie miałby bezpośredniego wpływu, ale za to "PATRZAŁBY NA RĘCE ZARZĄDU" !!!
Niestety jak powstanie SSA to klub kibica będzie musiał zakupić część akcji by mieć wystarczającą ilość głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, by przegłosować swojego kandydata. Moim zdaniem wcale to nie jest takie głupie: tzn.: zarejstrować klub kibica jako jakieś stowarzyszenie (czy inne ciało prawne), następnie przy zakłądaniu SSA zrobić zbiórkę pieniędzy wśród kibiców (cegiełki lub coś podobnego) i za otrzymaną kasę wykupić jakąś (prawdopodobnie malutką) część akcji. Dzięki temu, klub kibica jako jeden z akcjonariuszy, będzie miał prawo głosu (im więcej będzie miał akcji tym więcej będzie miał do gadania). A w klubie kibica może znów być demokracja. Tzn. np.: jedna cegiełka będzie warta 50 zł czyli 1 cegiełka = 1 głos. I tak np.: jak jaki kibic kupi 100 cegiełek ........ itd - nie będę się rozwodził, bo to już powinno być w innym temacie.

Pozdro

ord

#9 Post autor: ord » 4 paź 2002, o 09:36

dobre tylko trza by dopracowac szczegoly

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10268
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#10 Post autor: gerhat » 4 paź 2002, o 11:07

Kosa pisze:
W jednym z pytań do prezesa pytałem o kase jaką bierze zarząd - odpowiedział, że zarząd pracuje społecznie, więc kasy nie bierze.
W istocie, z tym ze prezes mowi o zarzadzie stowarzyszenia, a ja mam na mysli zarzad przyszlej SSA. To dwa zupelnie inne ciala i wcale nie oznacza to ze beda te same zasady.
Co do wykupu akcji, to sadze ze i tak nie byloby stac kibicow na zakupu takiego pakietu akcji aby wprowadzic kogos do zarzadu. Posiadanie akcji wcale nie oznacza automatycznego udzialu w zarzadzie. Na to musza sie zgodzic akcjonariusze wiekszosciowi bo to oni obsadzaja zarzad.
Tak czy tak wszystko zalezy od dobrej woli a nie od kasy.

Kosa

#11 Post autor: Kosa » 4 paź 2002, o 11:58

gerhat pisze:W istocie, z tym ze prezes mowi o zarzadzie stowarzyszenia, a ja mam na mysli zarzad przyszlej SSA. To dwa zupelnie inne ciala i wcale nie oznacza to ze beda te same zasady.
Co do wykupu akcji, to sadze ze i tak nie byloby stac kibicow na zakupu takiego pakietu akcji aby wprowadzic kogos do zarzadu. Posiadanie akcji wcale nie oznacza automatycznego udzialu w zarzadzie. Na to musza sie zgodzic akcjonariusze wiekszosciowi bo to oni obsadzaja zarzad.
Tak czy tak wszystko zalezy od dobrej woli a nie od kasy.
Masz rację - nie doczytałem, ze chodzi Ci o SSA. Wydaje mi się jednak, że o kasie w SSA nie ma na razie nikt pojęcia, bo nawet nie wiadomo kto bedzie w posiadaniu akcji.
Co do pakietu akcji to zgadzam się z Tobą, że Klubu kibica nie będzie stać na taki pakiet, by można było przeforsować swojego kandydata na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Chociaż.....kto wie. Ale sam fakt posiadania akcji upoważnia do głosu na walnym zgromadzeniu. Czyli im mamy więcej akcji tym mamy więcej do powiedzenia.

Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuacje:
Jest firma X, która wykupła 49% akcji i jest firma Y, która również ma 49% akcji. Resztę (2% - tyle wydaje mi się możliwe do osiągnięcia - posiada Klub kibica). I teraz dochodzi do sposu pomiędzy firmą X i Y. Teraz najważniejsze: która z tych firm wygra ten spór.
ODP: Ta która zdobędzie poparcie klubu kibica !!!

Na powyższym przykładzie widać, ze nie trzeba mieć 51% akcji by mieć wpływ na klub!!!

Pozdrawiam

Viro

#12 Post autor: Viro » 4 paź 2002, o 12:23

dzis sprawdzily sie moje przypuszczenia co do sprawy ze pilkarze nie chca grac pod wodza Lenczyka
sytuacja wyglada moim zdaniem tak
pilkarze nie chca grac pod jego wodza i dlatego graja jak graja
Prezes za wszelka cene chce im udowodnic ze nie wygraja z nim i nie zwalnia Lenczyka tworzy sie kolo zamkniete i sami sie pograzamy
o tym ze pilkarze nie chca grac pod wodza Lenczyka dowiedzialem sie z dobrze poinformowanego zrodla ale nie bede tu rzucal nazwiskami
wewnetrzne spory w klubie zaczynaja mnie wk***iac bo kazdy z nas wie ze ci pilkarze potrafia grac w pilke
nasza cierpliwosc tez sie konczy a jak sie skonczy cierpliwosc kibicow bedzie nieciekawie a o tym chyba i Prezes i sami pilkarze wiedza
wiec skoncze te pi***olone gierki bo narazie macie nas kibicow w du*** a zajmujecie sie ciulstwami
w Ruchu trzeba kogos kto zrobi porzadek postawi wszystkich na bacznosc
z tego co widze jest u nas jedno wielkie pi***olenie i burdel
nikt nie chce odpuscic kazdy chce pokazac kto jest gora
przeniescie ta zlosc i agresje na boisko a nie na szatnie i pozaboiskowe rozgrywki miedzy wami bo one nas kibicow ch*** obchodza

gerhat
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10268
Rejestracja: 19 sie 2002, o 11:34
Lokalizacja: wszyscy wiedzą
Kontakt:

#13 Post autor: gerhat » 4 paź 2002, o 12:24

Kosa znam ta zasade.
Co do wchodzenia do obecnego zarzadu to uwazam ze nie mialoby to zadnego sensu. W momencie jak powstanie SSA a mysle ze to kwestia pól roku, to stowarzyszene bedzie na tzw wymarciu, tzn zapewne przejmie tylko dlugi tak jak to bywalo w innych klubach.

Gość

#14 Post autor: Gość » 4 paź 2002, o 13:03

Viro pisze:dzis sprawdzily sie moje przypuszczenia co do sprawy ze pilkarze nie chca grac pod wodza Lenczyka
sytuacja wyglada moim zdaniem tak
pilkarze nie chca grac pod jego wodza i dlatego graja jak graja
Prezes za wszelka cene chce im udowodnic ze nie wygraja z nim i nie zwalnia Lenczyka tworzy sie kolo zamkniete i sami sie pograzamy
o tym ze pilkarze nie chca grac pod wodza Lenczyka dowiedzialem sie z dobrze poinformowanego zrodla ale nie bede tu rzucal nazwiskami
wewnetrzne spory w klubie zaczynaja mnie wk***iac bo kazdy z nas wie ze ci pilkarze potrafia grac w pilke
nasza cierpliwosc tez sie konczy a jak sie skonczy cierpliwosc kibicow bedzie nieciekawie a o tym chyba i Prezes i sami pilkarze wiedza
wiec skoncze te pi***olone gierki bo narazie macie nas kibicow w du*** a zajmujecie sie ciulstwami
w Ruchu trzeba kogos kto zrobi porzadek postawi wszystkich na bacznosc
z tego co widze jest u nas jedno wielkie pi***olenie i burdel
nikt nie chce odpuscic kazdy chce pokazac kto jest gora
przeniescie ta zlosc i agresje na boisko a nie na szatnie i pozaboiskowe rozgrywki miedzy wami bo one nas kibicow ch*** obchodza

jesli jest tak jak piszesz to Ruch sięgnął dna. nie wiem od kogo masz te informacje, ale jesli to prawda, to trzeba tych ptaszków którym cos nie odpowiada w Ruchu po prostu wywieźć z ulicy Cichej na taczkach, wcześniej zaś zasadzić im kilka solidnych kopów w duska żeby omijali ten klub szerokim łukiem.
cóż, zobaczymy czy w meczu z Lechem te doniesienia sie sprawdzą... :evil:

Kosa

#15 Post autor: Kosa » 4 paź 2002, o 13:06

gerhat pisze:Co do wchodzenia do obecnego zarzadu to uwazam ze nie mialoby to zadnego sensu. W momencie jak powstanie SSA a mysle ze to kwestia pól roku, to stowarzyszene bedzie na tzw wymarciu, tzn zapewne przejmie tylko dlugi tak jak to bywalo w innych klubach.
Zgadzam się z Tobą. Ale sam przyznasz, że w dłuższej perspektywie czasu, dobrym pomysłem jest by w pracach zarządu uczestniczyli kibice (obojętnie czy w formie konsultacji, obsrwatora czy nawet członka zarządu).

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 19aRtuR20, Adam1983, elquatro, Google [Bot], heli, karol fryna, OLSZA, OSH, Pulocini, Relaxo, Rickenn10, StaryKrzyżak, tynbydziedobry i 150 gości