Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14701 Post autor: disorder » 6 cze 2023, o 15:33

eRnesto pisze:
6 cze 2023, o 15:27
mogli przedłużyć właśnie dlatego żeby do nas nie trafił bo jeszcze mógłby się odbudować u nas i im kłopotów narobić...
Ty tak na serio to napisałeś?

PS
ja też dodam "kamień z serca" bo to byłaby absurdalna decyzja (biorąc pod uwagę wymagania finansowe Artura) gdyby temat był na rzeczy...

eRnesto
Posty: 185
Rejestracja: 11 gru 2009, o 17:22
Lokalizacja: klimzowiec
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14702 Post autor: eRnesto » 6 cze 2023, o 15:42

disorder pisze:
6 cze 2023, o 15:33
eRnesto pisze:
6 cze 2023, o 15:27
mogli przedłużyć właśnie dlatego żeby do nas nie trafił bo jeszcze mógłby się odbudować u nas i im kłopotów narobić...
Ty tak na serio to napisałeś?

PS
ja też dodam "kamień z serca" bo to byłaby absurdalna decyzja (biorąc pod uwagę wymagania finansowe Artura) gdyby temat był na rzeczy...
A jakie miał wymagania? Znana jest kwota jaką sobie zażyczył? Bo jeśli rzeczywiście jakaś z kosmosu to ok, odszczekam. Ja mam do niego sentyment ,pamiętam jak u nas grał... A przykładów zawodników ,którzy u nas dostawali drugie życie jest naprawdę dużo..

disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14703 Post autor: disorder » 6 cze 2023, o 15:58

eRnesto pisze:
6 cze 2023, o 15:42
disorder pisze:
6 cze 2023, o 15:33
eRnesto pisze:
6 cze 2023, o 15:27
mogli przedłużyć właśnie dlatego żeby do nas nie trafił bo jeszcze mógłby się odbudować u nas i im kłopotów narobić...
Ty tak na serio to napisałeś?

PS
ja też dodam "kamień z serca" bo to byłaby absurdalna decyzja (biorąc pod uwagę wymagania finansowe Artura) gdyby temat był na rzeczy...
A jakie miał wymagania? Znana jest kwota jaką sobie zażyczył? Bo jeśli rzeczywiście jakaś z kosmosu to ok, odszczekam. Ja mam do niego sentyment ,pamiętam jak u nas grał... A przykładów zawodników ,którzy u nas dostawali drugie życie jest naprawdę dużo..
Koszt dla Lecha to m. 800k a 1mln za rok. Ich stać by mieć za tą kasę rezerwowego. I w sumie to nawet zrozumiałe biorąc pod uwagę taką rolę oraz ewentualne problemy ze znalezieniem pewniaka do roli zmiennika. Ale w naszym przypadku raczej nie...

Chłop "za darmo" na starcie to fakt. Ale kasa wrzucona w błoto bez perspektyw zwrotu a i trochę szklanka z niego była zazwyczaj 😉

No i szczerze jak sobie przypominam go z każdego epizodu to ostatnim słowem by go opisać byłby "charakter".

Edit: zaciekawił mnie ten kontekst, że płacą komuś tylko po to by u nas nie błysnął 😉

eRnesto
Posty: 185
Rejestracja: 11 gru 2009, o 17:22
Lokalizacja: klimzowiec
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14704 Post autor: eRnesto » 6 cze 2023, o 16:05

disorder pisze:
6 cze 2023, o 15:58
eRnesto pisze:
6 cze 2023, o 15:42
disorder pisze:
6 cze 2023, o 15:33
eRnesto pisze:
6 cze 2023, o 15:27
mogli przedłużyć właśnie dlatego żeby do nas nie trafił bo jeszcze mógłby się odbudować u nas i im kłopotów narobić...
Ty tak na serio to napisałeś?

PS
ja też dodam "kamień z serca" bo to byłaby absurdalna decyzja (biorąc pod uwagę wymagania finansowe Artura) gdyby temat był na rzeczy...
A jakie miał wymagania? Znana jest kwota jaką sobie zażyczył? Bo jeśli rzeczywiście jakaś z kosmosu to ok, odszczekam. Ja mam do niego sentyment ,pamiętam jak u nas grał... A przykładów zawodników ,którzy u nas dostawali drugie życie jest naprawdę dużo..
Koszt dla Lecha to m. 800k a 1mln za rok. Ich stać by mieć za tą kasę rezerwowego. I w sumie to nawet zrozumiałe biorąc pod uwagę taką rolę oraz ewentualne problemy ze znalezieniem pewniaka do roli zmiennika. Ale w naszym przypadku raczej nie...

Chłop "za darmo" na starcie to fakt. Ale kasa wrzucona w błoto bez perspektyw zwrotu a i trochę szklanka z niego była zazwyczaj 😉

No i szczerze jak sobie przypominam go z każdego epizodu to ostatnim słowem by go opisać byłby "charakter".
Dla nas kasa nie do przyjęcia. Wiem ,że to kwota brutto ale mimo wszystko to rzeczywiście jest jakiś kosmos.. To na kogo nas stać..??
edit bo my potrafimy z ludzi wydobyć/wycisnąć najlepsze ;)
Ostatnio zmieniony 6 cze 2023, o 16:09 przez eRnesto, łącznie zmieniany 1 raz.

disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14705 Post autor: disorder » 6 cze 2023, o 16:08

Raczej nie na tłuste koty... Bo i w sumie nie widzę sensu. Ale od strony sportowej w zakresie wzmocnień to Ekipa udawadniala, że ma głowę na karku.

gucio77
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 727
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:21
Lokalizacja: Szopki
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14706 Post autor: gucio77 » 6 cze 2023, o 16:52

disorder pisze:
6 cze 2023, o 15:33
eRnesto pisze:
6 cze 2023, o 15:27
mogli przedłużyć właśnie dlatego żeby do nas nie trafił bo jeszcze mógłby się odbudować u nas i im kłopotów narobić...
Ty tak na serio to napisałeś?

PS
ja też dodam "kamień z serca" bo to byłaby absurdalna decyzja (biorąc pod uwagę wymagania finansowe Artura) gdyby temat był na rzeczy...
Jak byś mogł przybliżyć mie i tym co niy mojom na tyn tymat wiedzy wiela se życzył łod Ruchu za sezon?
I niy za bardzo mie interesuje wiela dostawoł w Lechu ino wiela chcioł od Ruchu. Bo np. jak by teraz poszed do niymiec grać to za takie drobne jak 800 tyś zł tyż by szło pedzieć że za takie drobne niy bydzie groł.
Ostatnio zmieniony 6 cze 2023, o 17:00 przez gucio77, łącznie zmieniany 1 raz.
Nojwiynkszom RUCHu wartościom NIY jest to, że nigdy niy upado na kolana, ale to, że zawsze umiy sie z tych kolan dzwignońć."

disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14707 Post autor: disorder » 6 cze 2023, o 16:57

gucio77 pisze:
6 cze 2023, o 16:52
disorder pisze:
6 cze 2023, o 15:33
eRnesto pisze:
6 cze 2023, o 15:27
mogli przedłużyć właśnie dlatego żeby do nas nie trafił bo jeszcze mógłby się odbudować u nas i im kłopotów narobić...
Ty tak na serio to napisałeś?

PS
ja też dodam "kamień z serca" bo to byłaby absurdalna decyzja (biorąc pod uwagę wymagania finansowe Artura) gdyby temat był na rzeczy...
Jak byś mogł przybliżyć mie i tym co niy mojom na tyn tymat wiedzy wiela se życzył łod Ruchu za sezon?
Szczerze - mam cichą nadzieję, że takiego tematu nie było 🤣 a gdyby istniał to przedłużenie z Lechem jest odpowiedzią na pytanie "ile Artur chciał dobrego zrobić dla Ruchu?"

TommyHilfiger
Posty: 69
Rejestracja: 12 lis 2022, o 22:35

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14708 Post autor: TommyHilfiger » 6 cze 2023, o 17:07

Jeszcze jedno, bardzo ciekawe nazwisko się tutaj nie przewijało, a mianowicie: ROMAN JAKUBA z Puszczy Niepołomice, środkowy 22 letni obrońca (ukrainiec) szkolił się parę lat w szkółce Szachtara Donieck, w zeszłym sezonie występował w łotewskiej Valmiera FC z którą zdobył mistrzostwo Łotwy.

adam12
Posty: 460
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 21:53
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14709 Post autor: adam12 » 6 cze 2023, o 17:10

Hmm czyli sobiech powinien zrezygnować z 800 tys złoty zamiast przyjść np za rok? Czyli foszmanczyk i janoszka tez maja w du*** Ruch bo przyszli dopiero w wieku 32 lat? Zejdź na ziemie to jest biznes taki sam jak każdy inny już widzę jak fosa rezygnuje z miliona złotych bo Ruch wzywa

NG1920
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14710 Post autor: NG1920 » 6 cze 2023, o 17:13

TommyHilfiger pisze:
6 cze 2023, o 17:07
Jeszcze jedno, bardzo ciekawe nazwisko się tutaj nie przewijało, a mianowicie: ROMAN JAKUBA z Puszczy Niepołomice, środkowy 22 letni obrońca (ukrainiec) szkolił się parę lat w szkółce Szachtara Donieck, w zeszłym sezonie występował w łotewskiej Valmiera FC z którą zdobył mistrzostwo Łotwy.
Wg transfermarkt jest on do Puszczy wypożyczony (z opcją wykupu), więc pewnie nie będzie łatwo go po prostu podpisać.

Dams0n
Posty: 723
Rejestracja: 5 gru 2017, o 16:50
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14711 Post autor: Dams0n » 6 cze 2023, o 17:19

A ja od siebie dodam - Nemanja Tekijaski :) moim zdaniem bardzo dobry stoper, kontrakt konczy sie w czerwcu. Ogolnie w Termalice o ile nie awansuja moze byc wiele ciekawych kaskow dla nas

gucio77
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 727
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:21
Lokalizacja: Szopki
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14712 Post autor: gucio77 » 6 cze 2023, o 17:20

Fakty som takie że i Fosa i Ecik powrocili do Ruchu jak już nikaj niy mieli pewnego placu i chyba mieli wiyncyj jak 32 lata, Fosa raczyj na pewno.
Nojwiynkszom RUCHu wartościom NIY jest to, że nigdy niy upado na kolana, ale to, że zawsze umiy sie z tych kolan dzwignońć."

disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14713 Post autor: disorder » 6 cze 2023, o 17:25

adam12 pisze:
6 cze 2023, o 17:10
Hmm czyli sobiech powinien zrezygnować z 800 tys złoty zamiast przyjść np za rok? Czyli foszmanczyk i janoszka tez maja w du*** Ruch bo przyszli dopiero w wieku 32 lat? Zejdź na ziemie to jest biznes taki sam jak każdy inny już widzę jak fosa rezygnuje z miliona złotych bo Ruch wzywa
Chyba nie zrozumiałeś, więc nie widzę powodu do takiej retoryki.
A porównywanie Fosy, który spadał na dno z Ruchem i z tego dna klub odbijał czy z Łukaszem, który przychodził mimo, że mógł na dobrym poziomie pograć gdzie indziej z Arturem chyba nie jest na miejscu.

Zresztą - to czy był temat Artura w Ruchu czy nie to tylko domysły forum. Ja nawet nie deprecjonuję jego strony sportowej ale budowa szatni to nie tylko sport ale i mental. Oraz, co w naszej perspektywie jest najważniejsze - finanse. Nie spinają mi się te trzy czynniki w całość, dlatego uznałem, że to był temat na starcie abstrakcyjny.

scaneRboy
Posty: 8317
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 08:31
Lokalizacja: Klimzowiec
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14714 Post autor: scaneRboy » 6 cze 2023, o 17:43

Rozmawialiśmy tu kiedyś o Podolskim u szczew. To tylko przykład, a nie punkt odniesienia. Skończył się sezon i można do tego wrócić. On tam robił za gwiazdora-celebryty. Miał za zadanie przyciągac kibiców i obiektywy kamer oraz od czasu do czasu coś tam szczelić.

Pytanie czy ktoś taki się może opłacać w naszych warunkach. Chodzi o wszelkie aspekty: sportowe, marketingowe oraz porządku w szatni.

Moim zdaniem ostatnim tego typu człowiekiem w Ruchu był Gucio - chop z Pnioków. Trochę też Niedzielan dopóki nie zaczął miewać sraczek.

Pytanie, jak trzeba by było zapłacić sporo za takiego Sobiecha (to też tylko przykład), to czy zbudujemy taki jego wizerunek? Co trzeba zrobić, żeby się opłacił?

Może zamiast opowiadać, że szukamy ludzi nam pasujących mentalnie, głodnych sukcesu itd. Itp. budujmy przekaz, że nasz klub zatrudnia tylko piłkarzy o wysokich standardach etycznych, co z automatu podniesie ich wizerunek. Chodzi o taki zestaw cech, który zrozumie każda gospodyni domowa, że skoro gra w Ruchu, to musi być dobry synek. Wychowany, nie zepsuty, ale prawdziwy mężczyzna, co się nie cofnie przed wyzwaniem. Nic się nie zrobi z dnia na dzień, ale warto coś w ten deseń przemyśleć, bo w dzisiejszym świecie da się wymieniać miękkie wartości na twarde hajsiwo, czyli zysk na marzy 100%.
"Jak Ruch będzie wygrywał, to więcej do szczęścia mi nie trzeba" - Gerard Cieślik w ostatnim wywiadzie.

19Ruch20R
Posty: 395
Rejestracja: 2 sty 2010, o 12:27
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14715 Post autor: 19Ruch20R » 6 cze 2023, o 18:00

A może by tak Dawid Błanik z Korony któremu wygasa kontrakt.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot], hebel, WolnyLogin i 311 gości