Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Dams0n
Posty: 723
Rejestracja: 5 gru 2017, o 16:50
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14656 Post autor: Dams0n » 4 cze 2023, o 22:57

Jestem w szoku ze udalo mi sie wejsc, od rana nie umialem wlyzc na forum :)
Ja osobiscie mam takie zdanie
Zostawilbym:
Bielu (nic nie trzeba dodac)
Osobinski (bedzie ciezko, napewno ma ambicje bronic jako jedynka)
Kasolik (mimo slabszej wiosny moim zdaniem wciaz ma ogromny potencjal)
Szur (moim zdaniem baddzo dobry material na obronce do rotacji, pewnie z potencjalem na wiecej gry)
Szywacz (po tak ogromnym progresie na wiosne chetnie zostawilbym go u nas)
Fosa (po prostu ikona, pokazal wiosna ile dla nas znaczy)
Ecik (dac roczny kontrakt i pozwolic mu po prostu zagrac do Ekstraklasy, pewnie wiele znaczy w szatni)
Sikora (nie trzeba wiele mowic, nasz najlepszy pomocnik)
Swedrowski (chlopak o bardzo duzych umiejetnosciach, szkoda ze kontuzja pokrzyzowala mu wiosne)
Wojtowicz (nic nie trzeba dodawac)
Feliks (pewnie byloby ciezko go zachowac, ale moim zdaniem ma wielki potencjal i gdyby nie kontuzja w Chojnicach mialby o wiele lepsze liczby)
Szczepan (komentarz takze zbedny)
Zawodnicy o ktorych mam mieszane odczucia:
Baranowski (niby fajnie ogarnal obrone, ale w kilku meczach niezły elektryk. Zwazywszy na wiek raczej bym odpuscil)
Michalski (miewal duzeee wahania formy, jedne mecze profesor, drugie totalna porazka. Tu bym sie jednak bardziej sklonil ku pozostaniu)
Sadlok (temat rzeka, niby najwiekszy elektryk w obronie ale doswiadczeniem sporo nam pomogl, bylbym w stanie zaryzykowac stwierdzenie ze w pewnym sensie trzymal ta defensywe. Jezeli nie zazyczylby sobie ogromnych warunkow to raczej na pozostanie na rocznym kontrakcie byloby ok)
Moneta (fajny synek, ale myslalem ze pokaze u nas wiecej. Swietne momenty jak Stal w Rzeszowie czy brama z Wisla, ale sezon raczej dyskretny, bez wiekszego szalu. Moim zdaniem niestety do odstrzalu bardziej)
Piatek (raczej przecietniak, po prostu poprawny caly sezon, ani nie dobry, ani zly, po prostu byl. Moim zdaniem 1 liga to dla niego sufit)
Sedlak (tu bym mial ogromny dylemat, fajne wejscie do nas, ale kilka meczow to tragedia. Ostatnie mecze znowu dobre i o ile nie bylyby to jakies horendalne warunki to jak dla mnie ok.)
Do odstrzału:
-Nawrocki (1 liga to dla niego byl za wysoki poziom, szkoda bo myslalem ze bedzie z niego wiecej, nie ma innej opcji niz mu podziekowac)
-Kobusinski (po pierwszych szpilach myslalem ze to bedzie kot i wygryzie Szczepka aleeee okazalo sie ze jest po prostu przecietniakiem. Fajne chwile ale na bank nie na wykupienie.)
-Kwietniewski (przyznam, ze mam mega sympatie do niego ale po prostu nie ma go jak obronic. 22 minuty na wiosne pokazuja wszystko..)
-Maj (szkoda synka, bo mogl sporo dac, ale po takiej kontuzji wykupywanie go byloby glupota..)
-Plaskowski (jego sufit to goora pierwsza liga, nic nie pokazywal po wejsciach w ostatnim czasie oprocz fajnego poczatku i gola z cyganami. Nie ten poziom, dziekujemy)
-Skwierczynski (w rezerwach totalnie nic nie pokazal, jeden mecz na wiosne w tym detka - chyba nie ten poziom. Licze na jakies wypozyczenie do 2/1 ligi i ogranie go)
-Witek (mimo poprawnej gry to raczej taka typowa zapchajdziura na pozycje mlodziezowca. Spoko synek ale ekstraklasa to dla niego za wiele)
Chyba nikogo nie pominalem, nie wspominalem mlodziezy typu Stasinski itd bo to logiczne ze nie ma co ich zaliczac pod cokolwiek :) oczywiscie takie luzne przemyslenia, wydaje mi sie ze najbardziej musimy wzmocnic pomoc i mam nadzieje ze tam sciagniemy jakiegos naprawde ciekawego zawodnika. W dodatku napastnik do konkurencji ze Szczepkiem, solidny srodkowy obronca i lewy wahadlowy. Plus oczywiscie MLODZIEZOWCY..

disorder
Posty: 512
Rejestracja: 17 lut 2012, o 13:01
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14657 Post autor: disorder » 4 cze 2023, o 23:08

niebieskifanatyk pisze:
4 cze 2023, o 22:47
Teraz już mogę wkleić listę zawodników z 1 ligi która wcześniej sobie przygotowałem którzy mogli by nas wzmocnić. Wszystkim 30 czerwca się kończą kontrakty. Mogę się trochę pobawić w football managera, myślę się nikt nie będzie miał mi tego za złe :)
-Wojcinowicz ŚO (Puszcza)
-Mróz ŚPO (Resovia)
-Krykun LP (Łęczna)
-Hartherz LO/LP (Podbeskidzie)
-Yakuba ŚO (Puszcza)
-Bartosz Wolski ŚPO (Stal)
-Czyżycki ŚPO (Tychy)
-Lewkot ŚPD (Łęczna)
-Banaszewski LN (Sosnowiec)
-Szymon Sobczak N (Sosnowiec)
-Antonik PP (Resovia)
-Borja Galan LN/N (Odra)
Tego Mroza chętnie widziałbym w Ruchu. Dodatkowo ma chyba w przeszłości grę z trenerem. Problem polega na tym, że chce go pewnie z pół EX

Edit: pojawiają się w kuluarach Cracovia, Lubin, Piast. Skreślamy? 😉

Awatar użytkownika
WolnyLogin
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 458
Rejestracja: 4 lut 2016, o 20:51
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14658 Post autor: WolnyLogin » 4 cze 2023, o 23:37

niebieskifanatyk pisze:
4 cze 2023, o 22:47
Teraz już mogę wkleić listę zawodników z 1 ligi która wcześniej sobie przygotowałem którzy mogli by nas wzmocnić. Wszystkim 30 czerwca się kończą kontrakty. Mogę się trochę pobawić w football managera, myślę się nikt nie będzie miał mi tego za złe :)
-Wojcinowicz ŚO (Puszcza)
-Mróz ŚPO (Resovia)
-Krykun LP (Łęczna)
-Hartherz LO/LP (Podbeskidzie)
-Yakuba ŚO (Puszcza)
-Bartosz Wolski ŚPO (Stal)
-Czyżycki ŚPO (Tychy)
-Lewkot ŚPD (Łęczna)
-Banaszewski LN (Sosnowiec)
-Szymon Sobczak N (Sosnowiec)
-Antonik PP (Resovia)
-Borja Galan LN/N (Odra)
Krykun będzie grać w Gliwicach, ale w barwach Piasta - możesz wykreslić

NG1920
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14659 Post autor: NG1920 » 4 cze 2023, o 23:44

disorder pisze:
4 cze 2023, o 23:08
niebieskifanatyk pisze:
4 cze 2023, o 22:47
Teraz już mogę wkleić listę zawodników z 1 ligi która wcześniej sobie przygotowałem którzy mogli by nas wzmocnić. Wszystkim 30 czerwca się kończą kontrakty. Mogę się trochę pobawić w football managera, myślę się nikt nie będzie miał mi tego za złe :)
-Wojcinowicz ŚO (Puszcza)
-Mróz ŚPO (Resovia)
-Krykun LP (Łęczna)
-Hartherz LO/LP (Podbeskidzie)
-Yakuba ŚO (Puszcza)
-Bartosz Wolski ŚPO (Stal)
-Czyżycki ŚPO (Tychy)
-Lewkot ŚPD (Łęczna)
-Banaszewski LN (Sosnowiec)
-Szymon Sobczak N (Sosnowiec)
-Antonik PP (Resovia)
-Borja Galan LN/N (Odra)
Tego Mroza chętnie widziałbym w Ruchu. Dodatkowo ma chyba w przeszłości grę z trenerem. Problem polega na tym, że chce go pewnie z pół EX

Edit: pojawiają się w kuluarach Cracovia, Lubin, Piast. Skreślamy? 😉
Z tego co czytałem to Krykun już dogadany z Piastem. A szkoda, bo też mam go w wykreślance. Poza "dużymi" nazwiskami, o których sobie tu rozmawiamy, z całą pewnością zarząd ma też na oku kilku młodzieżowców w wieku Barańskiego do ogrywania i to chyba mnie ciekawi teraz najbardziej. Jak poprawiła się nasza pozycja negocjacyjna dla potencjalnych perełek do rozwoju? Może Tkacz z Łęcznej?

I pojawia się też temat baraży. Dla nas najlepszy pod tym względem byłby awans Wisły, bo nikogo z Wisły nie mamy szans ściągnąć. Za to Termalica i Puszcza to mała kopalnia ciekawych nazwisk. Dla mnie para obrońców Wojcinowicz, Biedrzycki to byłoby ogromne wzmocnienie obrony. Ale jak Kostka/Puszcza awansuje to pewnie zostaną tam gdzie są. Na dniach zapewne pojawią się listy transferowe innych klubów, wyklaruje się też ten baraż i okienko transferowe ruszy pełną parą.
Już się nie umiem doczekać :hyhy:

Awatar użytkownika
Rickenn10
Posty: 2637
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:02
Lokalizacja: 1920
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14660 Post autor: Rickenn10 » 5 cze 2023, o 00:13

W kulisach z Resovia Jaro wspominał jak dobrze pamiętam że Mrozem już było zainteresowanie wcześniej.
Może rozmowy zostaną reaktywowane, to na pewno byłoby rozsądne wzmocnienie.
Szkoda że Krykun już wycięty bo nie tylko z nami pokazał klasę, każdy zespół miał z nim nie lada problemy.

Hartherz też wyglądał bardzo solidnie w tym sezonie, zwinny i ruchliwy gracz.

Co do puszczy i Niecieczy nie byłbym taki pewny że nagle zaczną zawodnicy obchodzić. W Niecieczy płacą względem nas krocie i nawet jak zostaną w 1 lidze to raczej zawodnicy nie będą chcieli odchodzić ze względu właśnie na pieniądze.
Puszcza myślę też jest mądrze zarządzana mimo że jest małym klubem.

Może jest ktoś warty uwagi z grona spadkowiczów ? Lechia wiem że na dzień dobry chyba 6 czy 7 ogłosiła.
W Widzewie też duże przetasowania się szykują.
Mokrego LKS pewnie wykupi, on sam pewnie woli ekstraklasę z ŁKS-em niż 1 ligę w Płocku. Choć nie znam szczegółów jego kontraktu i wypożyczenia.
Jedno jest pewne, potrzebujemy absolutnie minimum po 2 zawodników na każdą pozycję. Przede wszystkim w obronie bo tam chaosu posiadamy najwięcej (z przebłyskami) osobiście uważam że w ostatnich kolejkach sezonu najsłabiej wypadał Sadlok i to zdecydowanie.
Sikora w końcu się obudził trochę oby wrócił na właściwe tory. Potrzebny nam jest drugi zawodnik o profilu Wójtowicza, przebojowy nie bojący się iść do przodu z dobrą centrą. Mam nadzieję że Swędrowski po kontuzji odbuduje szybko formę i wykrzesze z siebie swój nie mały potencjał. Jest szansa na to by mieć naprawdę mocny środek pola.
W przodzie potrzebujemy znowu kogoś ktoś potrafi trochę zaczarować, Szczepek to jest niesamowity fighter i świetnie potrafi się zastawić jest taka lokomotywa i fizyczny bardzo. Potrzebny by był taki kontrast dla niego i drugi taki fighter wtedy atak mielibyśmy różnorodny.
Feliks szkoda ale wychodzi na to że są małe szanse na to że go pozyskamy, miał mało czasu z powodu kontuzji a jednak zaskarbił sobie nieco serc i widać że bardzo szybko jego część duszy stała się niebieska 😉
Czeka nas szalenie interesujący czas coś czuję że karnety wystrzelą w kosmos i o bilety na nadchodzący sezon będzie cholernie ciężko. No chyba że będziemy mieli do dyspozycji 50 tysięcy na meczach TOP 😉
Jedno jest pewne trzeba kompletować skład na lata i muszą to być ludzie waleczni jak teraz którzy będą walczyć do ostatnich minut z których będziemy dumni nawet jak przegrają. Już się nie mogę doczekać pierwszych informacji oraz TERMINARZA :hyhy:

halusko
Posty: 182
Rejestracja: 11 mar 2008, o 22:47
Lokalizacja: ruda slaska
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14661 Post autor: halusko » 5 cze 2023, o 01:19

Mnie bardzo przekonuje Banaszewski z Sosnowca , chyba u nas takiego skrzydłowego nie mamy , dobra kiwka itp.
Bez kontuzji naprwno dalby radę.

I trójka z Stali - Michalik,Paczybut czy Góra ale oni raczej nie oddają bo kasa się zgadza .

Jeszcze jeden dobry skrzydłowy jest w Lecznej Miłosz Kozak, szybki z dobrą kiwką i mocnym strzałem:)

I jestem za tym żeby spróbować ściągnąć Bartolewskiego , lewych obrońców jak na lekarstwo a akurat on technicznie wyglądał dość dobrze.

Kędziora-marzenie ale dobra bajka, na dzień dzisiejszy Legia Rakow I Lech bardzo chętnie by go zatrudniły:)

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10154
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14662 Post autor: jajo » 5 cze 2023, o 02:14

My sobie możemy oczywiście pogadać, od tego jest forum, ale nasze gadanie ma przelozenie moze w jakims promilu.
Natomiast to od nas m.in. zalezy, jakim budzetem na druzyne bedzie klub dysponowal w przyszlym sezonie, dlatego niech kazdy:
JAK NAJSZYBCIEJ KUPUJE KARNET I NAKRECA DO TEGO KOLEJNYCH ZNAJOMYCH. NIECH W KLUBIE PRACUJA NA BUDZECIE OPARTYM o 8500 KARNETOW a NIE 3-4 TYSIĄCE.


zabskiego napinacza Biedrzyckiego nie chciałbym widziec ze wzgledu na zachowanie na c6.
Niewulis przedluza z Miedzia, tak wynikalo z wywiadu z Daddeło.
Poczobut od Ekstraklasy juz sie nie raz odbil.
W cafe futbol dyrektor ŁKSu powiedzial, ze Wisła Płock zaspiewala za Mokrego 1mln zł. Takze, ten pomysl mozemy sobie juz wykreslic.

jakos naszych chlopakow nie chce na razie analizowac, zachece moze tylko, zeby traktowac ich z szacunkiem i zamiast sformułowania "do odstrzalu", stosowac np. "bombonierka i kwiatki" ;)
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Awatar użytkownika
rafraf32
Posty: 547
Rejestracja: 2 cze 2010, o 13:21
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14663 Post autor: rafraf32 » 5 cze 2023, o 08:31

Jakiś czas temu żech napisoł takie nazwiska:

- Radwański z Termaliki jako obrońca
- Marek Mróz z Resovii jako of. pomocnik
- Adrian Łyszczarz ze Śląska jako pomocnik
- Bartolewski z Lubina jako obrońca
- Musiolik Raków jako napastnik
- Wasiluk Resovia jako pomocnik
- Nojgi z Lechii jako pomocnik
- Sezonienko z Lechi jako napastnik

Uważom, że Nojgi dołby rada w Ex... Do tego ze 2 obrońców .
Kontrakty i wypożyczenia kończą się 15 chopa u nos, zostanie 2-3. My bydymy razem z młodzieżowcami potrzebowali min. 10-12 nowych zawodników w tym z5-6 do pierwszego składu.
"W życiu piękne są tylko szpile ! "

miechowiner13
Posty: 1358
Rejestracja: 14 lis 2013, o 09:37
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14664 Post autor: miechowiner13 » 5 cze 2023, o 08:51

Nie będa ciepać nazwiskami, ale praktycznie na każda pozycja potrzebujemy 1, a na nie które 2 wzmocnienia bądź uzupełnienia.
Bramkarze: Bielecki pewny punkt, ale przy urazie Osobińskiego nagle by się okazało, że przy ewentualnej czerwonej z Odrą w ostatnich meczach musi grać junior. No chyba, że ten Rusin już jest na tyle sprawdzony, że nie byłby to problem jakby musiał jako trzeci wskoczyć do składu.
Obrona środek: Tu praktycznie co sezon wzmacniamy i ilościowo o ile ktoś z tej piątki co grała nie odejdzie to liczba się zgadza, a jeszcze przychodzi Szymański. Tylko pytanie pozostaje też jak na tym kolejnym poziomie wyższym się będą prezentować. Bo to trochę tak jak pisano o Barańskim, że jest specjalistą od awansów. Bo na I ligę bardzo dobry chłop, ale czy w ekstraklasie w końcu to potwierdzi, skoro tyle razy też był weryfikowany. Podobnie o kolejny rok starszy Sadlok, który powiedzmy rok temu w Wiśle nie był jakąś wybitną personą i też zaliczył spadek, a jest w końcu znów dwa lata starszy. A pozostali Kasolik, Szur, Szywacz, Szymański praktycznie jeszcze nie mieli okazji by się sprawdzić na takim szczeblu. Ilość jest tylko czy nie potrzeba jeszcze dodać jakości.
Boczni: No też praktycznie podobnie mamy graczy, którzy albo nie mieli jeszcze okazji się sprawdzić na takim poziomie, albo zostali dość szybko z weryfikowani. Praktycznie Moneta, Michalski, Wójtowicz więc tu nawet ze względu na ilość trzeba wzmocnień, a i jakość do poprawy.
Boczni skrzydłowi: Tu jeszcze do powyższej trójki można by dorzucić Janoszkę, Skwierczyńskiego, ale chyba to jakoś wiele nie zmienia i potrzeba nie tylko uzupełnień, ale i wzmocnień.
Środek pomocy: Tu podobnie jak obrońców ilość była, ale znów krok wyżej i praktycznie zerowe doświadczenie na tym poziomie na pewno wart wzmocnić.
Napastnik: Nie wiadomo co z wypożyczonymi, ale praktycznie jest Szczepan i Pląskowski, ale ten drugi może gdzieś tam dać przyzwoitą zmianę, ale liczenie, że byłby prawdziwą alternatywą do pierwszego składu lub granie na dwójkę na poziomie ekstraklasy chyba byłoby zbyt dużym optymizmem.

Moim zdaniem co najmniej jeden SO, boczny, SPD, SPO i N potencjalnie na pierwszy skład i conajmniej jeden Bramkarz, skrzydłowy, SP i N na uzupełnienie. Pytanie czy oczywiście jakąś rolę z tych na uzupełnienie mogą pełnić już nasi młodzi juniorzy,

JEDI_V
Posty: 671
Rejestracja: 27 wrz 2005, o 19:47
Lokalizacja: TATOOINE
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14665 Post autor: JEDI_V » 5 cze 2023, o 08:56

Nie mocie wrażenio, że im głośniej o sukcesach Ruchu, tym częściej wypływo gówno pod nazwiskiem Buzek? Kaj był ciul, jak my zaczynali od 3 ligi.
OFICJALNY KLUB ŚLONZOKÓW/R\, NIY GOROLI, NIY LWOWIOKÓW

Awatar użytkownika
rafraf32
Posty: 547
Rejestracja: 2 cze 2010, o 13:21
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14666 Post autor: rafraf32 » 5 cze 2023, o 09:54

Mnie sie podobo praca zarądu... czy słyszeliście kajś lista nazwisk które wypłynęły szeroko? Jo słyszoł u Ciony tylko Sobiech i Kończkowski ... i tyla. Reszta to wyliczanki kibiców. Podobo mi się to, bo czuja, że nos Siemion z synkami zaskoczy pozytywnie :)
"W życiu piękne są tylko szpile ! "

Awatar użytkownika
mSamer
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 68
Rejestracja: 22 cze 2014, o 19:02
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14667 Post autor: mSamer » 5 cze 2023, o 16:47

rafraf32 pisze:
5 cze 2023, o 09:54
Mnie sie podobo praca zarądu... czy słyszeliście kajś lista nazwisk które wypłynęły szeroko? Jo słyszoł u Ciony tylko Sobiech i Kończkowski ... i tyla. Reszta to wyliczanki kibiców. Podobo mi się to, bo czuja, że nos Siemion z synkami zaskoczy pozytywnie :)

Oby! Jeszcze jeśli jakiś większy budżet udałoby mu się na 23/24 przygotować. Żebymy, aż tak nie odstawali od reszty, byłoby cudownie. O same nazwiska i trafność wyborów jestem spokojny. Zarząd przekonał nas i nawet już trochę przyzwyczaił, że nie biorą co się trafi. Wszystko jest przemyślane, przepuszczone przez excela i dopiero podpisane. Dajmy im kilka tygodni i będzie pięknie :super:

Awatar użytkownika
kroy
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1418
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 14:39
Lokalizacja: Siemce
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14668 Post autor: kroy » 5 cze 2023, o 18:29

Pierwszy potwierdzony „Ruch” kadrowy - Fosa przedłużył kontrakt.
Nie jest to zaskoczenie i bardzo dobra decyzja. Fosa jest potrzebny tej drużynie na boisku (pewnie w coraz mniejszym wymiarze) i, przede wszystkim, w szatni.
Ale ja widzę , że świat już prawie runął.. I co ?
I mam ku*** dobry humor !

niebieskifanatyk
Posty: 2692
Rejestracja: 20 maja 2006, o 16:55
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14669 Post autor: niebieskifanatyk » 5 cze 2023, o 18:45

No i super, nie można się było spodziewać innej decyzji.

NG1920
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lis 2011, o 17:46
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#14670 Post autor: NG1920 » 5 cze 2023, o 19:47

"Marek Mróz wraz z końcem sezonu opuści Apklan Resovie. 24-letni ofensywny pomocnik wybrał ofertę Cracovii i to tam będzie kontynuował swoją karierę".
No to kolejny z listy życzeń do skreślenia. Powoli wracamy na ziemię. Wszyscy, którzy sie wyróżniali są zapewne na celownikach chociaż średniobogatych klubów ekstraklasy.

ODPOWIEDZ