Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
heli
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 6207
Rejestracja: 26 maja 2005, o 14:00
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12166 Post autor: heli » 31 gru 2020, o 09:53

może nie w kadrze, ale w samej RN
Kogo reprezentuje w RN Daniel Reck?
oraz czy to zmiany czysto figurowe z jednych nazwisk na drugie, które i tak nic nie zmieniają jeżeli chodzi o podejście właścicieli do działalności klubu czy niosą lub mogą nosić jakieś zmiany?
Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje. E. Burke

Awatar użytkownika
Raul22
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2105
Rejestracja: 16 wrz 2003, o 15:22
Lokalizacja: Bytom-Vitor
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12167 Post autor: Raul22 » 31 gru 2020, o 10:52

odnośnie Fidziukiewicza

Zostaje pan w Stali Stalowa Wola?
Na ten moment zostaję, bo mam ważny kontrakt, a to że zostałem wystawiony na listę transferową, to w praktyce nic nie oznacza. Fakt, że do tego doszło sprawił, że zrobiło się zainteresowanie moją osobą, ale trudno mi teraz powiedzieć, co będzie dalej. Jak dojdzie do konkretnych propozycji, to zobaczymy, czy Stal mnie puści.

W jednej z rozmów powiedział pan o zainteresowaniu Ruchu Chorzów. Coś się wyklarowało w tej kwestii?
Na ten moment nic więcej się nie wydarzyło. Rozmawiałem z Ruchem, ale prowadziłem także rozmowy z innymi klubami. Sprawę na pewno utrudnia nieco fakt, że Stal zapewne oczekuje za mnie jakichś pieniędzy, a ja już nie jestem piłkarzem pierwszej młodości, mam 29 lat. Wymaganie finansowe wobec mojej osoby mogą być tutaj problemem nie do przeskoczenia

https://echodnia.eu/podkarpackie/3-liga ... 2-15369294

jakoś nie wierzę w ten transfer, chociaż przydałby się to oczywiste.

Awatar użytkownika
Harry1990
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1239
Rejestracja: 28 gru 2011, o 18:12
Lokalizacja: Chorzów-Cwajka/Tychy
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12168 Post autor: Harry1990 » 31 gru 2020, o 11:01

Raul22 pisze:odnośnie Fidziukiewicza

Zostaje pan w Stali Stalowa Wola?
Na ten moment zostaję, bo mam ważny kontrakt, a to że zostałem wystawiony na listę transferową, to w praktyce nic nie oznacza. Fakt, że do tego doszło sprawił, że zrobiło się zainteresowanie moją osobą, ale trudno mi teraz powiedzieć, co będzie dalej. Jak dojdzie do konkretnych propozycji, to zobaczymy, czy Stal mnie puści.

W jednej z rozmów powiedział pan o zainteresowaniu Ruchu Chorzów. Coś się wyklarowało w tej kwestii?
Na ten moment nic więcej się nie wydarzyło. Rozmawiałem z Ruchem, ale prowadziłem także rozmowy z innymi klubami. Sprawę na pewno utrudnia nieco fakt, że Stal zapewne oczekuje za mnie jakichś pieniędzy, a ja już nie jestem piłkarzem pierwszej młodości, mam 29 lat. Wymaganie finansowe wobec mojej osoby mogą być tutaj problemem nie do przeskoczenia

https://echodnia.eu/podkarpackie/3-liga ... 2-15369294

jakoś nie wierzę w ten transfer, chociaż przydałby się to oczywiste.
Wątpię że ten transfer dojdzie do skutku.
Przytoczę tu kilka wypowiedzi trenera Berety:
Możliwa wypowiedź odnośnie Fidziukiewicza lub innych zawodników.

Kod: Zaznacz cały

Musimy do dobrze wyważyć, nie chcemy naruszać finansów Klubu...
Czy zgłaszają się zawodnicy, którzy chcą dołączyć do zespołu?

Kod: Zaznacz cały

Gdy w Ruchu dzieje się coraz lepiej, to i zainteresowanie naszym Klubem ze strony zawodników jest coraz większe. Dostajemy sporo telefonów.
Jakiego zawodnika potrzebuje zespół?

Kod: Zaznacz cały

Na pewno potrzebujemy wzmocnień na kilku pozycjach, zwłaszcza na pozycji nr 9, tam ta rywalizacja była mała.
O jakim profilu poszukiwani są zawodnicy?

Kod: Zaznacz cały

Celujemy raczej w młodszych graczy, głodnych gry i sukcesów.
Wywiad z trenerem
http://www.ruchchorzow.com.pl/aktualnos ... -wskoczyc/

Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka

Blue are the words I say and what I think.
Blue are the Feelings that live inside me.

grzechub
Posty: 1809
Rejestracja: 5 sty 2009, o 21:21
Lokalizacja: Chełm Śląski
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12169 Post autor: grzechub » 2 sty 2021, o 09:53

Kiedy zrobiło się głośno o Fidziukiewiczu i jakiś dziennikarz pisał, że temat gry w Ruchu pewny na 100%, to Cwielong pisał na Twitterze, że to nie prawda, a to chyba kumple. Po powyższym tekście tym bardziej wątpię, że do nas dołączy. Osobiście nie jestem przekonany do tego Fidziukiewicza. Lepiej żeby został Idziu (nawet gdyby latem miał odejść za darmo, a kto wie może zostanie) u zakontraktować tego synka z Radzionkowa, abo jakiegoś innego młodego.

D_CH
Posty: 592
Rejestracja: 24 maja 2005, o 13:45
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12170 Post autor: D_CH » 5 sty 2021, o 12:50

Winciersz w Piaście Gliwice, szkoda.
Dobre CHłopaki!

grzechub
Posty: 1809
Rejestracja: 5 sty 2009, o 21:21
Lokalizacja: Chełm Śląski
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12171 Post autor: grzechub » 5 sty 2021, o 13:09

D_CH pisze:
5 sty 2021, o 12:50
Winciersz w Piaście Gliwice, szkoda.
Skąd to info?! To nasz niebieski synek i wątpię, żeby odszedł, bez konkretnego zarobku dla Ruchu, a ostatnio jego forma powodowała, że z trudem łapał się nawet do trzecioligowego Ruchu, więc kokosów by z tego transferu nie było.

Mam nadzieję, że to nieprawda i zostanie u nas jak najdłużej.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10148
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12172 Post autor: jajo » 5 sty 2021, o 16:51

temat byl juz latem, takze calkiem to mozliwe. jak w nim Waldek cos widzial wtedy, to nie przestal raczej z powodu kilku slabszych meczy.

oni chca wszyscy zrobic kariere pilkarska i kazdy odejdzie z 3 ligi jak tylko bedzie mial sensowna propozycje z ekstraklasy i wyzej.
przypomne, ze tutaj niedawno nasmiewano sie z Bartola, ze jedzie do rezerw Lubina, a ten zdazyl juz zaliczyc bodajze kilkaset minut w Ekstraklasie. w ten rok jest w calkowicie innym miejscu swojej kariery.

bardziej sie boje odejscia Mokrzyckiego.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Ostapowicz
Posty: 216
Rejestracja: 31 sie 2020, o 22:17

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12173 Post autor: Ostapowicz » 5 sty 2021, o 18:08

Winciersz ma kontrakt do 2024, także pole do negocjacji jest.

Elmer
Posty: 10374
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12174 Post autor: Elmer » 5 sty 2021, o 21:41

Przecież Ruch tak musi teraz funkcjonować. Sprzedajemy młodego, na razie do esy, kiedyś może wyżej. Szkoda by było gdyby odszedł, bo to może oznaczać, że trener będzie musiał stawiać na młodzieżowca Kuleja.
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
niebieski98
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1709
Rejestracja: 21 lip 2013, o 23:00
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12175 Post autor: niebieski98 » 5 sty 2021, o 22:01

Normalna sprawa, każdy klub na świecie tak funkcjonuje, że gracze z potencjałem przerastającym klub, ligę w której gra, odchodzi. Grunt to żeby dobrze na tym zarobić, pieniądze ze sprzedaży dobrze wykorzystać i wychować kolejnych takich graczy. Kontrakt do czerwca 2024, miejmy nadzieję że bez żadnych klauzul i że klub będzie w stanie wynegocjować nie małą sumę za Winiego. Problemu z zastąpieniem go na skrzydle nie będzie, Paszek jak dla mnie spokojnie sobie poradzi nawet w 2 lidze. Gorzej z znalezieniem młodzieżowca, być może będzie musiał grać Kulejewski, który mnie osobiście nie przekonuje, obrona z Kasolikiem i Kawulą spisuje się zdecydowanie lepiej. Być może trener znajdzie miejsce w składzie dla Neugebauera albo Rudka, zobaczymy kiedy do gry wróci Jakub Nowak i czy dojdzie do dyspozycji sprzed kontuzji.

Jeżeli będzie to jedyny ubytek w naszej kadrze to raczej możemy być spokojni. Z Polonii odchodzi Żak, nie wiadomo czy uda się w Bytomiu ściągnąć kogoś grającego na podobnym poziomie w jego miejsce. Filip Żagiel jeden z graczy podstawowej jedenastki też dostał ofertę z 1 ligi i jego gra na wiosnę w Bytomiu nie jest taka pewna, także z podobnymi ubytkami jak my borykają się wszystkie kluby na tym poziomie, które wybijają się ponad przeciętność.

grzechub
Posty: 1809
Rejestracja: 5 sty 2009, o 21:21
Lokalizacja: Chełm Śląski
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12176 Post autor: grzechub » 9 sty 2021, o 13:54

Winciersz na 99% w Gliwicach. Nawet jak dostaniemy za niego duże pieniądze, to nie podoba mi się ten transfer. Jak potem przekonać Idzika czy Mokrzyckiego, że warto z Ruchem robić awanse niż iść wyżej, jak nawet nasi wychowankowie uciekają, jak tylko nadarzy się okazja :(

Mam nadzieję, że nie kupimy za te pieniądze jakiegoś Fidziukiewicza, czy innego trzydziestolatka, tylko pieniądze zostaną zainwestowane w młodzież.

Rafał19R20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1559
Rejestracja: 28 lut 2007, o 20:03
Lokalizacja: BYKOWINA
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12177 Post autor: Rafał19R20 » 9 sty 2021, o 14:04

Tez uwazam ze powinnismy teraz bardziej patrzec na aspekt sportowy a nie finansowy...
Nie wygląda to dobrze gdy przed kluczową runda pozbywamy sie czołowego gracza...
Nie ma co sie ludzic , negocjacje raczej zakończą sie transferem...co do Fidziukiewicza dalej bym walczyl o tem temat, Idzik.musi miec konkurencje
SeRce w Bieli kRew w Błękicie KS RUCH Chorzów to moje życie

chropaczow
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 855
Rejestracja: 1 sie 2018, o 18:27
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12178 Post autor: chropaczow » 9 sty 2021, o 14:33

Szkoda Winciersza. Mam nadzieję, że transfery pozwolą na awans w tym roku. Niepowodzenie zahamuje entuzjazm i całą pozytywną otoczkę wokół Ruchu. Może Piast da jakiegoś gotowego zawodnika w rozliczeniu...

rico1974
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2009, o 18:59
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12179 Post autor: rico1974 » 9 sty 2021, o 14:40

Jak już mamy go stracić to kasa musi być odpowiednia minimum 300k+ %od ewentualnego następnego transferu około 20% inaczej niech zostanie po wiośnie przy awansie będzie wart napewno więcej

Rafał19R20
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1559
Rejestracja: 28 lut 2007, o 20:03
Lokalizacja: BYKOWINA
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#12180 Post autor: Rafał19R20 » 9 sty 2021, o 15:02

Na pewno wiek ma duze znaczenie jesli chodzi o cenę. Na Twitterach piszą ze pozostaly formalnosci, obysmy przynajmniej jakas dobra kase dostali za ten transfer...i szukac szybko zastepcy
SeRce w Bieli kRew w Błękicie KS RUCH Chorzów to moje życie

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], heli, Majestic-12 [Bot], scaneRboy i 119 gości