Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

Forum sympatyków KS Ruch Chorzów
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ryszardczaban
Posty: 703
Rejestracja: 31 paź 2009, o 20:59
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11086 Post autor: ryszardczaban » 21 sie 2018, o 07:57

HullCityFC pisze:
21 sie 2018, o 06:48
Legia moze sobie pozwolic na podpisanie kontraktow z wiekszoscia juniorow bo na to ja stac i ma prestiz. Co mamy my? Nic

Bogusz podpisalby z nami kontrakt 1 tok temu ale kto by wiedzial ze sie tak rozwinie. Widocznie nie stac na kontrakty zarodowe dla wiekszosci juniorow bo nie wiemy ktory z nich odpali.

Jest jak jest i nie zmienimy tego.
Tak tylko,że potem to wszystko polskiej piłce wychodzi bokiem co najlepiej widać w konfrontacji mistrza Polski z zespołem z Luksemburga.
A i wydaniu reprezentacyjnym nie jest idealnie czego przykładem były ubiegłoroczne mistrzostwa Europy U'21 rozgrywane na polskich stadionach.
Reasumując nie dbamy o to,by te talenty zatrzymać,zadbać o ich rozwój tutaj w Polsce tylko hurtowo eksportujemy,gdzie może i taki piłkarz zyskuje,ale poziom polskiej piłki zarówno w wydaniu reprezentacyjnym i klubowym nie zyskuje nic a nic,a co gorsza nie rozwija się.
W zamian sprowadza się do polskich lig autokary szrotu,które w konfrontacji z silniejszymi ekipami z Europy nie zdają egzaminu.
A na pewno nie zyskuje w tym przypadku Polska piłka,bo kibice chcą piłkarskiej jakości,a nazwiska np.takiego Carlitosa,Kante,Angulo czy wielu innych,choć może i przerastają poziom polskiej ekstraklasy nie są tym magnesem,który przyciąga kibiców na trybuny.
Bo piłkarską jakość może zagwarantować naprawdę piłkarska gwiazda,a na sprowadzenie takiej,żadnego klubu w Polsce nie stać.
A dziwi to tym bardziej w konfrontacji piłki nożnej z żużlem w Polsce.
W ekstralidze jeżdżą najlepsi zawodnicy,a czarny sport nie jest taki tani w kosztach utrzymania i jednych tutaj stać,by rosła liga żużlowa w siłę,a w piłce takiego czegoś zastosować nie można.
Mój pierwszy mecz Ruchu 25 września 1977 roku Ruch Chorzów-Górnik Zabrze 1-1 (0-1) na Stadionie Śląskim.
Mój pierwszy mecz na Cichej 6 2 września 1979 roku Ruch Chorzów-Legia Warszawa 3-2(0-1)
I jak tu nie kochać takiej drużyny,która po 50 minutach przegrywa 0-2,a wygrywa mecz 3-2
Wygrywanie wpisane jest w DNA Ruchu Chorzów i moje.
Pierwszy wyjazd 3 maja 1980 Górnik Zabrze-Ruch Chorzów 1-1 (1-0).
Pierwszy mecz europejskich pucharów oglądany na Cichej 6 1 października 1979 roku Ruch Chorzów-BFC Dynamo Berlin 0-0 I runda Pucharu Europy Mistrzów Krajowych edycji 1979/80.

MNCH
Posty: 1674
Rejestracja: 30 mar 2008, o 16:31
Lokalizacja: Wielkie Hajduki/Nowe Chechło
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11087 Post autor: MNCH » 21 sie 2018, o 08:15

Kiedys to piesci decydowaly kto jest najlepszy a nie kto ulozy lepiej karteczki albo pojedzie w wiekszej liczbie na wyjazd

True Blue
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 1031
Rejestracja: 8 sie 2007, o 20:18
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11088 Post autor: True Blue » 21 sie 2018, o 08:44

Ciekawe, środek pola szłoby wzmocnić. Kierunek słowacki zowżdy u nos wypaloł.
ZAWSZE NIYBIESKI

wiesiek1
Posty: 3965
Rejestracja: 22 sty 2011, o 22:46
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11089 Post autor: wiesiek1 » 21 sie 2018, o 09:19

Grabara i Bargiel, szczególnie ten pierwszy odeszli za dobre pieniadze.Wiec przykład nietrafiony.Gdzie one trafiły to już inna sprawa ale tak to wtedy wyglądało.To jest problem do rozwiązania systemowo.Chcesz trenować w szkółce Ruchu podpisujesz papiery, że do załóżmy 16 roku życia klub musi zdecydować i albo informuje Cię, że nie wiąże z Tobą przyszłości i albo dalej trenujesz albo odchodzisz albo klub podpisuje z Tobą kontrakt 2+3.2 Podstawowy na jakiś warunkach juniorskich a drugi np 3 razy wyższy jeżeli się sprawdzisz.Nikt tutaj nie może nikogo więzić ale klub na zawodnikach musi zarabiać i najlepiej z nich korzystać jak wrócimy wyzej.Szkolenie staje się w innym wypadku bezsensowne i zamknijmy ta szkolke, cofnijmy miejskie dotacje.Nie chce płacić za wychowywanie piłkarzy Legiom czy innym Lechom.
Piękne w życiu są tylko szpile ...

Con cantera y afición, no hace falta importación

Awatar użytkownika
ryszardczaban
Posty: 703
Rejestracja: 31 paź 2009, o 20:59
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11090 Post autor: ryszardczaban » 21 sie 2018, o 09:45

wiesiek1 pisze:
21 sie 2018, o 09:19
Grabara i Bargiel, szczególnie ten pierwszy odeszli za dobre pieniadze.Wiec przykład nietrafiony.Gdzie one trafiły to już inna sprawa ale tak to wtedy wyglądało.To jest problem do rozwiązania systemowo.Chcesz trenować w szkółce Ruchu podpisujesz papiery, że do załóżmy 16 roku życia klub musi zdecydować i albo informuje Cię, że nie wiąże z Tobą przyszłości i albo dalej trenujesz albo odchodzisz albo klub podpisuje z Tobą kontrakt 2+3.2 Podstawowy na jakiś warunkach juniorskich a drugi np 3 razy wyższy jeżeli się sprawdzisz.Nikt tutaj nie może nikogo więzić ale klub na zawodnikach musi zarabiać i najlepiej z nich korzystać jak wrócimy wyzej.Szkolenie staje się w innym wypadku bezsensowne i zamknijmy ta szkolke, cofnijmy miejskie dotacje.Nie chce płacić za wychowywanie piłkarzy Legiom czy innym Lechom.
Tak,ale czy sprzedaż,wytransferowanie młodych,uzdolnionych piłkarzy za w gruncie rzeczy pieniądze,które i tak potem są przejadane nie odbija się na poziomie gry polskich klubów?
Pytam wprost czy lepiej jest sprzedawać nie mając perspektyw na silne kluby czy lepiej budować silne piłkarsko kluby?
Mój pierwszy mecz Ruchu 25 września 1977 roku Ruch Chorzów-Górnik Zabrze 1-1 (0-1) na Stadionie Śląskim.
Mój pierwszy mecz na Cichej 6 2 września 1979 roku Ruch Chorzów-Legia Warszawa 3-2(0-1)
I jak tu nie kochać takiej drużyny,która po 50 minutach przegrywa 0-2,a wygrywa mecz 3-2
Wygrywanie wpisane jest w DNA Ruchu Chorzów i moje.
Pierwszy wyjazd 3 maja 1980 Górnik Zabrze-Ruch Chorzów 1-1 (1-0).
Pierwszy mecz europejskich pucharów oglądany na Cichej 6 1 października 1979 roku Ruch Chorzów-BFC Dynamo Berlin 0-0 I runda Pucharu Europy Mistrzów Krajowych edycji 1979/80.

wiesiek1
Posty: 3965
Rejestracja: 22 sty 2011, o 22:46
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11091 Post autor: wiesiek1 » 21 sie 2018, o 10:06

Zadajesz pytanie globalne.Lokalnie z punktu widzenia Ruchu musimy zarabiać żeby funkcjonować.A dla mnie Ruch jest najważniejszy.
Piękne w życiu są tylko szpile ...

Con cantera y afición, no hace falta importación

Awatar użytkownika
Ozor
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 11961
Rejestracja: 4 paź 2003, o 20:03
Lokalizacja: CHII
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11092 Post autor: Ozor » 21 sie 2018, o 10:23

wiesiek1 pisze:
21 sie 2018, o 09:19
Grabara i Bargiel, szczególnie ten pierwszy odeszli za dobre pieniadze.Wiec przykład nietrafiony.Gdzie one trafiły to już inna sprawa ale tak to wtedy wyglądało.To jest problem do rozwiązania systemowo.Chcesz trenować w szkółce Ruchu podpisujesz papiery, że do załóżmy 16 roku życia klub musi zdecydować i albo informuje Cię, że nie wiąże z Tobą przyszłości i albo dalej trenujesz albo odchodzisz albo klub podpisuje z Tobą kontrakt 2+3.2 Podstawowy na jakiś warunkach juniorskich a drugi np 3 razy wyższy jeżeli się sprawdzisz.Nikt tutaj nie może nikogo więzić ale klub na zawodnikach musi zarabiać i najlepiej z nich korzystać jak wrócimy wyzej.Szkolenie staje się w innym wypadku bezsensowne i zamknijmy ta szkolke, cofnijmy miejskie dotacje.Nie chce płacić za wychowywanie piłkarzy Legiom czy innym Lechom.
koszty ponoszą rodzice a klub zbiera dotacje za nic nie płacisz.
W okolicznych wioskach organizacja jest na wyższym poziomie , tu działał magnes ekstraklasy, 1 ligi i to chyba tyle bo granie w 2/3 lidze to nie jest szczyt marzeń rodziców którzy będą wybierać kierunek w którym udają się ich utalentowane dzieci.

halusko
Posty: 182
Rejestracja: 11 mar 2008, o 22:47
Lokalizacja: ruda slaska
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11093 Post autor: halusko » 21 sie 2018, o 10:33

Z tym slowakiem to jest jeden wielki BEZSENS!
Pazdziernik 2017r.Od Roku nie gral w zadnym meczu :)
Pomocnik Rakowa Częstochowa Lukáš Ďuriška podczas sparingu z Zagłębiem Sosnowiec zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie.
U Słowaka stwierdzono także naderwanie więzadła bocznego oraz uraz łękotki

Awatar użytkownika
ryszardczaban
Posty: 703
Rejestracja: 31 paź 2009, o 20:59
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11094 Post autor: ryszardczaban » 21 sie 2018, o 10:52

halusko pisze:
21 sie 2018, o 10:33
Z tym slowakiem to jest jeden wielki BEZSENS!
Pazdziernik 2017r.Od Roku nie gral w zadnym meczu :)
Pomocnik Rakowa Częstochowa Lukáš Ďuriška podczas sparingu z Zagłębiem Sosnowiec zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie.
U Słowaka stwierdzono także naderwanie więzadła bocznego oraz uraz łękotki
No i takie transfery maja być wzmocnieniem?
Jawne kpiny,zwłaszcza,że od roku nie grał w meczu o punkty.
Mój pierwszy mecz Ruchu 25 września 1977 roku Ruch Chorzów-Górnik Zabrze 1-1 (0-1) na Stadionie Śląskim.
Mój pierwszy mecz na Cichej 6 2 września 1979 roku Ruch Chorzów-Legia Warszawa 3-2(0-1)
I jak tu nie kochać takiej drużyny,która po 50 minutach przegrywa 0-2,a wygrywa mecz 3-2
Wygrywanie wpisane jest w DNA Ruchu Chorzów i moje.
Pierwszy wyjazd 3 maja 1980 Górnik Zabrze-Ruch Chorzów 1-1 (1-0).
Pierwszy mecz europejskich pucharów oglądany na Cichej 6 1 października 1979 roku Ruch Chorzów-BFC Dynamo Berlin 0-0 I runda Pucharu Europy Mistrzów Krajowych edycji 1979/80.

Awatar użytkownika
jajo
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 10128
Rejestracja: 12 gru 2003, o 18:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11095 Post autor: jajo » 21 sie 2018, o 11:23

a na kogo wy liczycie?
jak Rakow robil awans do 1 ligi to byl tam podstawowym zawodnikiem, czyli mozna zakladac, ze prezentuje poziom jakiego teraz potrzebujemy.
wieRzę, że coś co trwało tyle lat, nie da się zdmuchnąć tak jak domek z kart...

Elmer
Posty: 10356
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11096 Post autor: Elmer » 21 sie 2018, o 11:25

Zawsze można go przebadać i wystawić fakturę. Scenariusz dobrze znany 🐥
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

grzechub
Posty: 1808
Rejestracja: 5 sty 2009, o 21:21
Lokalizacja: Chełm Śląski
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11097 Post autor: grzechub » 21 sie 2018, o 11:25

Trocha spokoju Pany, po podobnych doświadczeniach przychodzili do nas Niedzielan, czy Straka. Inno rzecz, że wtedy mieli my trenera, a nie pozoranta i kaliber tych grajków był inny.
Jaka liga i organizacja, takie wzmocnienia.

Elmer
Posty: 10356
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:26
Lokalizacja: Lokal i Zacja
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11098 Post autor: Elmer » 21 sie 2018, o 11:32

Straka po przyjściu z rok się jeszcze leczył. Dopiero siatkę z płotu mu wszczepili i wyzdrowiał
Pierwszy raz przy Cichej: 10.06.1989 r. Ruch - Olimpia 2:1
Pierwszy wyjazd: 3.10.1992 r. Górnik - Ruch 1:1
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Stomilem Olsztyn. Najwyższa porażka: 0:6 z... Pogonią Siedlce.
Sukcesy, które świadomie przeżyłem: 1 mistrzostwo Polski, 1 wicemistrzostwo Polski, 3xbrązowy medal, Puchar Polski (1996), finał Pucharu Intertoto (1998).

Awatar użytkownika
HullCityFC
Wspiera "Wielki Ruch"
Wspiera "Wielki Ruch"
Posty: 2881
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 20:40
Lokalizacja: England
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11099 Post autor: HullCityFC » 21 sie 2018, o 11:39

Z tego co wiem PZPN zakazal gotowkowych transferow w Polsce do ktoregos roku zycia. Kazdy junior moze sp***dolic w kazdej chwili chyba ze ma podpisany kontrakt. Nie wiem jak to wyglada wcl rzeczywistosci

wiesiek1
Posty: 3965
Rejestracja: 22 sty 2011, o 22:46
Kontakt:

Re: Zmiany kadrowe w Ruchu Chorzów

#11100 Post autor: wiesiek1 » 21 sie 2018, o 11:48

Ozor nieprawda, zawodnicy trenują chociażby na miejskich terenach utrzymywanych na koszt miasta.Do tego jestem przekonany wszelkie dotacje dla Ruchu też sa uzasadniane głównie szkoleniem młodzieży.Jak się im nie podoba niech idą grać gdzieś indziej, grunt żeby z tych co zostana Ruch coś miał.
Piękne w życiu są tylko szpile ...

Con cantera y afición, no hace falta importación

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], moRi95, mrokol08 i 80 gości